تزریق ژل

نکات مهم در تزریق ژل به بینی

نکات مهم در تزریق ژل به بینی

نکات مهم در تزریق ژل به بینی

تزریق ژل به بینی به عنوان یکی از قسمت های حساس روی صورت نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد و توجه به این امر از نظر پزشک مربوطه بسیار مهم می باشد و بهتر است که این روش ترمیمی در کلینیک های معتبر و تحت نظر پزشک حاذق انجام شود.

نکات مهم در تزریق ژل به بینی

بسیاری از مشکلات بینی را می توان با ژل پر کننده حل کرد و نیازی به عمل جراحی نیست؛ اما نتیجه موقتی است با این حال فرد می تواند هر زمان که بخواهد تغییرات مورد نظر خود را اجرا کند و اگر فرد از تغییرات به وجود آمده در بینی خود راضی نباشد می تواند با استفاده از آنزیمی که این پرکننده را حل میکند قسمت های تغییر داده را به شکل اولیه ی خود بازگرداند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

این یک مزیت بزرگ برای این درمان زیبایی است. آنزیمی که اسید هیالورونیک را در خود حل می کند هیالورونیداز نام دارد.

در صورتی که استفاده از ژل های پرکننده کارایی داشته باشند، با توجه به مزیت های فراوان می توانند جایگزین مناسبی برای عمل های جراحی قرار گیرند.

البته استفاده از پرکننده نیز مانند دیگر درمان های پزشکی دارای عوارضی مانند قرمزی، کبودی، تورم و احساس خارش است اما این عوارض در مقایسه با عوارض عمل جراحی بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی است و همچنین بعد از مدت زمان کمی بهبود می یابند. اگر تا مدتی بعد از تزریق ژل عوارض بر طرف نشدند می توانید برای درمان آن ها اقدام کنید اما باز هم جای نگرانی نیست زیرا قابل درمان هستند.

ژلی که معمولا انتخاب می شود اسید هیالورونیک است که در بدن واکنش نمی دهد اما در مواردی امکان دارد که از مواد دیگری برای تزریق به همراه اسید هیالورونیک یا به طور مستقل، استفاده شود.

اسید هیالورونیک یک ژل موقت است و پس از مدتی اثر خود را از دست می دهد زیرا حل شده و به مرور زمان از بین می رود. مواد دیگری وجود دارد که دائمی هستند و یا مدت زمان بیشتری دوام می آورند اما به دلیل عوارضی که دارند معمولا مورد استفاده قرار نمی گیرند.

امروزه تزریق ژل به صورت یکی از روش های پرکاربرد برای زیباسازی صورت می باشد و به یمن آمدن نسل جدیدی از ژل ها و هیالورونیک که ماده ای طبیعی (پروتئین کلاژن) و سازگار با بدن انسان می باشد بیمار می تواند با خیالی راحت و مطمئن از عدم بروز عوارض جدی تزریق ژل های دائمی، برای زیباسازی صورت خود اقدام کند.

مهم ترین دلایلی که بسیاری از افراد به روش تزریق ژل به بینی برای رفع عیوب کوچک بینی و صورت خود روی می آورند شامل موارد زیر است:

نکات مهم در تزریق ژل به بینی

1- پرداخت هزینه کمتر نسبت به عمل جراحی بینی : بسیاری از افراد قادر به پرداخت هزینه جراحی برای تغییر شکل ظاهری بینی خود نیستند و تزریق ژل به بینی کم هزینه تر می باشد.

2- عدم نیاز به جراحی و غیر تهاجمی بودن روش تزریق ژل : این روش درمانی بدون عمل جراحی انجام می شود و در این حالت تنها چند سوزن به بینی فرد وارد می شود.

3- بیمار به دوره ریکاوری پس از تزریق ژل نیاز ندارد :  بیمار پس از تزریق ژل نیازی به استراحت ندارد و می تواند فعالیت های روزمره خود را به راحتی انجام دهد.

بسیاری از افراد تنها به نتیجه بعد از تزریق ژل فکر می کنند و به دنبال بهتر شدن چهره خود می باشند. در صورتی که باید بدانند این روش پزشکی دارای دانستنی های زیادی است و اگر فرد به صورت ناآگاهانه از این روش درمانی برای رفع عیوب بینی خود استفاده کند ممکن است پشیمانی های زیادی را به بار آورد.

استفاده از پرکننده ها می تواند مکمل خوبی برای عمل های جراحی نیز باشد زیرا می تواند نواقص و ناهنجاری هایی که بعد از عمل به وجود می آید و یا با عمل از بین نرفتند را برطرف کند.

همچنین استفاده از فیلرها برای کسانی که توانایی انجام عمل جراحی را ندارند یک گزینه ی بسیار عالی برای رسیدن به نتیجه ی دلخواهشان است.

نکات مهم در تزریق ژل به بینی شامل موارد زیر می باشد

1- نتیجه حاصل از تزریق ژل به بینی به صورت ماندگار و دائمی نمی باشد. با وجود این که در بازار فیلرهای دائمی مانند ژل سیلیکون وجود دارد بسیاری از پزشکان به دلیل عوارض جانبی که این نوع ژل دارد تمایلی به استفاده از آن ندارند و ترجیح می دهند از ژل های مرغوب مانند اسید هیالورونیک که برای مدت چند ماه ماندگاری دارد استفاده کنند.

2- برای تزریق ژل به بینی بهتر است تحقیقات لازم انجام شود و بیمار به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کند زیرا با افزایش مصرف این مواد توسط افراد غیر متخصص که بدون شناخت دقیق از ساختار طبیعی و غیر طبیعی بینی اقدام به تزریق ژل می کنند موجب بروز مشکلاتی برای بیمار می شود.

3- با تزریق حجم زیاد ژل به بینی تغییراتی در بافت نرمال بینی ایجاد می شود و در این صورت موارد عمل ترمیمی و ثانویه را مشکل و در برخی از موارد برای بیمار غیر ممکن می کند.

4- اگر تزریق ژل به بینی توسط فرد غیر متخصص و نزدیک به سطح پوست انجام شود با گذشت زمان موجب تغییرات پوستی مانند قرمزی و نامنظمی در سطح بینی می شود.

5- تزریق ژل به بینی در صورتی روشی موثر برای بیمار می باشد که نیاز به افزودن حجم در ناحیه ای کوچک در بینی باشد ولی اگر نیاز باشد که قسمت هایی از بینی برداشته شود باید با استفاده از روش های جراحی این مشکلات را برطرف کرد و به طور کلی می توان گفت تزریق ژل به بینی برای رفع عیوب کوچک مانند فرورفتگی ها و ناهمواری های قسمتی از بینی می تواند موثر واقع شود.

6- یکی از نکات مهمی که برای تزریق ژل به بینی وجود دارد این است که بیمار قبل از انجام این روش درمانی با جراح با تجربه و آموزش دیده مشورت کند و در هر صورت از پرکردن قسمت های فرو رفته بینی با استفاده از ژل های دائمی خودداری کند زیرا که اولا نتایج نامناسبی می دهند و دوما امکان اصلاح و جدا کردن بافت های طبیعی بینی غیر ممکن می شود.

7- نکته مهم دیگر در تزریق ژل به بینی این است که برای هر بار تزریق نباید حجم زیادی از ژل به بینی بیمار تزریق شود زیرا علاوه بر بروز مشکلات ظاهری در صورت بیمار موجب کاهش جریان خون در بینی و پوست رویی آن می شود و نتایج فاجعه باری را به وجود خواهد آورد.

8- ماندگاری ژل های مرغوب و با کیفیت بین 9 تا 12 ماه متغیر می باشد که خصوصیات خود فرد و جنس ژل تعیین کننده ماندگاری آن خواهد بود.

9- قبل از استفاده از پرکننده ها باید مشخصات فرد بررسی شود و با یک عکس، شکل احتمالی آن به مراجعه کننده نشان داده شود.

10- یک نکته ی مهم که در تزریق ژل به بینی وجود دارد این است که تزریق ژل باعث کوچک شدن بینی شما نمی شود اما می تواند تا حدودی یک برجستگی را بپوشاند، ناهنجاری ها بینی را برطرف کرده و شکل بینی را اصلاح نماید. در واقع بهترین شکل درمان وقتی است که فرد مورد نظر دارای بینی کوچکی باشد و یا در قسمت هایی نیاز به افزایش حجم داشته باشد.

11- ژل تزریق شده در ابتدا نرم و انعطاف پذیر است. از فشار وارد کردن و ماساژ دادن بر روی آن تا مدتی خودداری کنید.

ویژگی های مطلوب در تزریق ژل به بینی

مهم ترین ویژگی های مثبت تزریق ژل به بینی شامل موارد زیر می باشد.

1- پس از ” تزریق ژل به نوک بینی ” یا گودی بینی و یا ” تزریق ژل برای قوز بینی ” و هر ناحیه دیگری بیمار نیاز به استراحت ندارد.

2- به ندرت دیده می شود که تورم کم یا کبودی مختصر بر روی ناحیه تزریق شده دیده شود که به مدت 3 تا 4 روز از بین می رود.

3- پس از تزریق ژل به بینی، بیمار احساس درد نمی کند و یا احساس درد و ناراحتی به صورت اندک می باشد. 4- نیازی به استفاده از پانسمان و چسب بر روی بینی نیست.

5- فرد می تواند پس از تزریق ژل نتیجه را بلافاصله مشاهده کند و تغییرات ایجاد شده بر روی بینی را ببیند.

کاربرد تزریق ژل به بینی برای اصلاح موارد زیر می باشد

در دنیای امروز اکثر افراد به زیبایی خود اهمیت ویژه ای می دهند و علاقه ی زیادی برای رسیدگی به ظاهر خود دارند. اکثر این افراد به زیبایی صورت خود بیشتر از زیبایی دیگر اعضای بدن اهمیت می دهند. به همین دلیل است که سالانه عمل های زیبایی زیادی سراسر جهان انجام می شود که بخش زیادی از این عمل های زیبایی مربوط به صورت می باشند. همچنین عمل بینی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در جهان مخصوصا ایران است.

با توجه به اینکه عمل جراحی عوارض بسیار زیادی از جمله خطر بیهوشی که میزان ریسک بالایی دارد، درد بسیاری که بعد از عمل فرد را خانه نشین می کند، هزینه ی بسیار زیادی که صرف می کند، زمان زیادی نیز برای بهبودی لازم دارد.

اما امروز بسیاری از مشکلات مربوط به بینی افراد را می توان با تزریق ژل های پر کننده برطرف کرد.

1- زمانی که بینی فرد دارای کمی انحراف باشد.

2- بینی های کوچکی که نیاز به تجدید ساختار دارند.

3- بینی های قلاب مانند که نیاز به اصلاح و صاف کردن آنها وجود دارد.

4- بینی هایی که قوز کوچکی بر روی پل بینی وجود دارد.

5- هنگامی که بینی دارای افتادگی خفیف تا متوسط سر بینی باشد.

6- بینی هایی که سربالا هستند یا نوک بینی نیاز به اصلاح داشته باشد.

7- بینی هایی که پس از عمل جراحی رینوپلاستی نیاز به اصلاح داشته باشند.

برای بیمارانی که قصد دارند از این روش درمانی برای بهبود ظاهر بینی خود استفاده کنند نیاز است که قبل از تزریق ژل به چند نکته توجه کنند. قبل از تزریق به هیچ عنوان نوشیدن آب را فراموش نکنند.

از انجام این کار در سالن های زیبایی نامعتبر پرهیز شود. به منظور پیشگیری از تشدید کبودی توصیه می شود قبل از تزریق ژل بیمار از خوردن مسکن هایی مانند ایبوپروفن و آسپرین خودداری کند.

هزینه تزریق ژل با توجه به ناحیه مورد نظر، نوع ژل و دوام آن و به حجم ژلی که مورد استفاده قرار می گیرد تعیین می شود.

با توجه به این که برای افراد معمولی دشوار است که تشخیص دهند چه نوع فیلری دارای تاییدیه های معتبر می باشد و بدون عارضه است باید به پزشک خود اعتماد داشته باشند و پزشک با نهایت صداقت نوع فیلر معروف را به مراجعه کننده معرفی کند.

تزریق ژل درمانی بسیار مهم است که نیازمند تخصص است در مواردی که زیر نظر متخصص انجام نشود می تواند بسیار خطرناک باشد و مشکلات زیادی را به بار بیاورد به طور مثال در مواردی که تزریق درون عروق انجام می شود می تواند باعث بروز مشکلاتی از جمله نابینایی و مشکلات پوستی شود

تزریق ژل به بینی بسیار درمان حساسی است که نیاز به یک پزشک متخصص و ژل استاندارد دارد که خطرات احتمالی را به حداقل برساند. شما می توانید با مراجعه به یک کلینیک معتبر سلامت خود را تضمین کرده و نتیجه ی راضی کننده ای را دریافت کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *