لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد صورت و هزینه آن

لیزر موهای زائد صورت و هزینه آن

لیزر موهای زائد صورت

پوست صورت یکی از حساس ترین بخش های بدن است و استفاده منظم ار روش های رفع موهای زائد باعث آسیب به پوست صورت می شود و این مسئله دغدغه بزرگی برای خانم ها و آقایان به شمار می آید.

لیزر موهای زائد صورت

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

افراد معمولا به دنبال یک روش کامل و بی خطر برای از بین بردن موهای زائد هستند. فارغ از نوع جنسیت باید بگوییم که زمانی که موهای زائد با حجم بالا در بدن افراد رشد می کند سبب زشتی بدن افراد می شود. همچنین در زمان تعریق ممکن است بوی بسیار نامناسبی را به دلیل وجود همین موهای زائد به افرادی که در نزدیکی فرد و همچنین خود فرد قرار دارد بدهد.

افراد امروزه با تحقیق و همچنین پرس و جو از افرادی که سابقه استفاده کردن از روش های مختلف را دارند به دنبال راه کارهای مناسبی می باشند. در این میان در فضای مجازی نیز راه کار های بسیار زیادی برای از بین بردن موهای زائد برای زنان و مردان ارائه می شود که در میان آنان فقط تعداد کمی به درد افراد می خورد و واقعا نتایج مناسبی را در بر دارد.

روشی وجود دارد که می تواند به طور موثر، بی خطر و دائم موهای زائد صورت را کاهش بدهد و هیچ آسیبی هم به پوست حساس صورت وارد نکند. لیزرموهای زائد با نشانه گرفتن ریشه موهای تیره، آنها را به طور کامل تخریب می کند.

جلسات لیزر در عرض چند دقیقه به اتمام می رسند و شما یک قدم به پوستی صاف، نرم و زیبا که همیشه آرزوی آن را داشته اید نزدیک شده اید. این روش بهترین گزینه برای افرادی است که نمی توانند زمان زیادی را برای این کار صرف کنند و می خواهند در سریع ترین زمان ممکن این کار را انجام دهند.

لیزر موهای زائد صورت یک درمان ساده است که  فولیکول های مو را ظرف چند دقیقه از بین می برد و  شما در زمان و پول برای اصلاح و از بین بردن موی زائد برای همیشه صرفه جویی خواهید کرد و یک عمر از ریش تراش و بند انداز خلاص خواهید شد.

متخصصین پزشکی و پرستاری در کلینیک اقدامات لازم برای رفع موی زائد، کار با دستگاه های لیزر و توانایی مدیرت خطرات بالقوه، را پشت سر گذاشته کرده و تخصص پیدا کرده اند. لیزر موهای زائد صورت به عنوان یکی از بهترین روش ها برای خلاص شدن از شر موهای زائد است که  به خوبی عمل کرده و امتحان خود را برای مجوز گرفتن پس داده است!

علاوه بر موارد بالا، بیش از شش میلیون نفر، لیزر موهای زائد صورت را برای اصلاح و رفع موی زائد خود انتخاب کرده اند و سراغ روش های دیگری نمی روند.

پس اگر از اصلاح با تیغ و ریش تراش، بند انداختن و یا موم انداختن برای از بین بردن موهای زائد، کلافه شده اید، حذف مو با  لیزر موهای زائد صورت، گزینه ای است  که پس از یک بار انجام دادن مورد توجه شما قرار می گیرد.

لیزر موهای زائد صورت یکی از معمول ترین روش های زیبایی در سراسر جهان می باشد. در روش لیزر موهای زائد صورت، اشعه های لیزر روی فولیکول های مو متمرکز می شوند و رنگدانه ها یا پیگمنتهای فولیکولها اشعه لیزر را جذب می کنند و سپس  مو به مرور زمان به دلیل ضعیف شدن فولیکولش از بین می رود.

لیزر موهای زائد صورت برای خانم ها

رشد موهای زائد در بالای لب ها، چانه، گردن و دو طرف صورت برای بسیاری از خانم ها نگران کننده است و حتی باعث می شود که نتوانند به فعالیت های عادی خود ادامه بدهند.

لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد میتواند استرس خانم ها را در مورد موهای زائد صورت کاهش بدهد و باعث افزایش اعتماد به نفس آنها هم بشود. خانم ها با لیزر موهای زائد دیگر نیازی به بند و یا وکس موهای زائد صورتشان ندارند.

شما ممکن است قادر به مخفی کردن موهای زائد بدن در موضع هایی که در معرض دید قرار ندارند باشید، اما وقتی که به صورت کرک و مو، موهای زائد روی صورت شما خود نمایی می کنند، هیچ  روشی برای مخفی کردن آن ها وجود ندارد.

چهره شما همیشه قابل دیدن است و در نتیجه موهای زائد بالای لب، چانه یا ناحیه گوش شما همیشه خودنمایی می کنند. اجازه ندهید کرک ها اعتماد به نفس شما را تضعیف کنند. چون با استفاده از لیزر موهای زائد صورت، این کرک ها و موهای مزاحم برای همیشه حذف می شوند.

لیزر موهای زاید صورت به دلایل مختلف روش ارجح برای موهای زائد است از جمله :

  1. زیرا به طور دائم و با نکات ایمنی کامل، موهای زائد را کاهش می دهید. زنانی که از موهای زائد با حجم زیاد در ناحیه ی صورت خود مواجه هستند معمولا دارای ناراحتی ها و به طور کلی احساسات منفی روبرو می باشند. این دسته از زنان می توانند با به کار گیری این روش موهای زائد خود را از بین برده و بتوانند صورت لطیف خود را کاملا پاکیزه نگه دارند.
  2. اعتماد به نفس خود را با کمک لیزر موهای زاید صورت، افزایش می دهید. همان طور که ذکر این مورد در زنان بیش تر موجب به وجود آمدن احساسات منفی می شود و همین احساست منفی سبب کاهش اعتماد به نفس افراد می شود. افراد پس از انجام این عمل و زمانی که شاهد نتیجه گرفتن از این روش شوند اعتماد به نفس از دست رفته خود را به دست می آورند و می توانند به راحتی به جامعه برگردند.
  3. از درد و خراش و آسیب دیدگی به دلیل استفاده از ریش تراش و یا اپیلیدی خودداری می کند و همچنین خبری از تحریک و جوش در لیزر موهای زائد صورت نیست.
  4. لیزر موهای زائد صورت توسط سازمان جهانی غذا و داروی آمریکا (FDA) به تصویب رسیده است.

حتی اگر اکثر دوستان شما داری موی زائد روی صورت باشند اما باز هم این مسئله نمی تواند برای زنان عادی جلوه کند، کرک و مو بالای لب، چانه و ناحیه گوش می تواند بسیار برای بانوان مسئله ای شرم آور باشد و سبب شود وقتی کسی خیلی به شما نزدیک می شود، چهره خود را از او پنهان کنید تا موهای زائد صورت شما نمایان نشود.

در روش لیزر موهای زائد صورت، ما با کمک اشعه های لیزری این خجالت را برای همیشه از شما دور می کنیم چرا که نتیجه لیزر موهای زائد صورت، پوستی صاف و بدون مو است.

لیزر موهای زائد صورت در واقع مانند جاروبرقی می ماند که مو را با فولیکول هایش به درون خود می کشد و دیگر خبری از کرک و موی زائد نیست.

لیزر موهای زائد صورت برای آقایان

فقط خانم ها نیستند که می توانند از لیزر برای رفع موهای زائد صورت خود استفاده کنند، بلکه مردها هم می توانند بجای اصلاح ریش و سبیل خود از لیزر استفاده کنند. مردها می توانند از لیزر برای رفع موهای زائد در بخش های زیر استفاده کنند:

  1. گردن و ریش ، برخی از مردان به دلیل های مختلف از جمله استفاده از روش های اصلاحی نامناسب در قسمت های ریش و گردن سبب شده اند که مقدار این موهای زائد بیش از اندازه افزایش یابد. این افزایش به خصوص در قسمت گردن ظاهر بسیار نامناسبی را برای افراد به وجود می آورد. لیزر کردن این موهای زائد می تواند این ظاهر نامناسب را از بین ببرد.
  2. پشت گردن ، از جمله قسمت هایی از بدن که رویش موهای زائد سبب نا فرم شدن آن خصوصا در مردان می شود ناحیه ی پشت گردن می باشد. این رویش نیز به عوامل مختلفی از جمله روش اصلاح اشتباه مربوط است که لیزر کردن نیز می تواند این مشکل را برای افراد به صورت کامل و تقریبا بدون عوارض حل کرده و افراد را به اهداف قبل از انجام لیزر برساند.

لیزر موهای زاید مردان برای صورت روشی برای داشتن پوستی صاف و رهایی از وسایل اصلاح هم برای زنان و هم برای مردان است.

مردان به روش های جایگزین رفع موهای زائد برای دستیابی به پوست صاف و بدون بریدگی و خراش و جوش های دردناک که معمولا پس از اصلاح روی صورت شکل می گیرند، نگاه می کنند.

فولیکولیت کاذب، وضعیتی است که موها در زیر سطح پوست شروع به رشد کردن می کنند و باعث بروز درد ناخوشایندی می شوند. این شرایط در نتیجه اصلاح، اپیلاسیون و یا استفاده از تیغ و… در مردان  می باشد که  می تواند باعث تحریک شدید شود.

از بین بردن اثرات تحریک کننده و ناخوشایند روش های اصلاح مو، فقط با کمک لیزر موهای زاید صورت امکان پذیر است. هنگامی که شما با کمک لیزر موهای زائد صورت، صورت خود را پیرایش می کنید، احساس می کنید در چشم دیگران جذاب تر می شوید.

ورزش کارانی که دچار این مشکل یعنی رشد موهای زائد در نقاط مختلف بدن خود دچار هستند نیز می توانند از این روش برای از بین بردن مو های زائد بهره بگیرند. معمولا ورزش کاران حرفه ای و سطح بالا در وهله ی اول برای از بین بردن این مشکل معمولا با یک پزشک متخصص مشورت کرده و در صورتی که انجام این روش برای آن ها مضر نباشد اقدام به انجام این کار می کنند.

پیش بینی ریزش دائم موها با کمک لیزر موهای زاید صورت امکان پذیر است در واقع اکثر بیماران دچار ریزش موی دائمی پس از سه تا هفت جلسه می شوند.

انواع لیزر موهای زائد صورت

1- لیزر کامل صورت

لیزر کامل صورت شامل همه ی بخش های صورت می شود مثل: قسمت بالایی لب ها، چانه، گونه ها، بینی، خط ریش یا موی جلوی گوشها، پیشانی، فک، بالای ابروها و بین ابروها

زمان لازم برای لیزر کامل صورت: 5 تا 10 دقیقه

فاصله بین جلسات: هر 4 الی 6 هفته

2- لیزر نواحی کوچک صورت

لیزر نواحی کوچک صورت شامل یک یا چند تا از بخش های صورت می شود که بیمار قصد لیزر آن را دارد.

زمان لازم برای لیزر نواحی کوچک صورت: 5 الی 10 قدیقه

فاصله بین جلسات: هر 4 الی 6 هفته

3- لیزر صورت و گردن

لیزر صورت و گردن شامل لیزر کامل صورت، جلو و پشت گردن می شود.

زمان لازم برای لیزر صورت و گردن: 5 الی 15 دقیقه

فاصله بین جلسات: هر 4 الی 6 هفته

عوارض اثرات جانبی لیزر موهای زائد صورت

1- قرمز شدن پوست صورت و درد

درد خفیف و قرمز شدن پوست صورت یک عارضه طبیعی محسوب می شود. در بعضی از افراد در کنار قرمزی، تورم هم بوجود می آید.

2- ایجاد پوسته

10 درصد از بیماران در هنگام استفاده از لیزر الکساندریت با عارضه ایجاد پوسته بر سطح پوست خود مواجه می شوند. ایجاد پوسته در صورت باعث هیچگونه مشکل خاصی نمی شود؛ فقط یک سری مراقبت ها لازم است که بیمار باید انجام بدهد تا این پوسته ها عفونی نشوند و یا تبدیل به اسکار نشوند.

3- آسیب به چشم

در صورتیکه که در هنگام لیزر از عینک های مخصوص لیزر استفاده نشود، نور لیزر به چشم ها آسیب می رساند؛ مخصوصا وقتی که برای لیزر موهای زائد صورتتان از عینک مخصوصی استفاده نکرده باشید.

4- تغییر رنگدانه های پوست

بعد از لیزر رنگدانه های پوست صورت ممکن است با تغییراتی مواجه بشوند. مثلا بخش هایی از پوست که تیره تر است ممکن است، به طور موقت روشن تر می شود. در بیمارانی که با این عارضه مواجه می شوند، معمولا بعد از چند مدت پوست به رنگ طبیعی خود بر می گردد.

5- سوختگی و تاول در صورت

ایجاد تاول در روی صورت و سوختگی پوست عارضه بسیار نادری است که در اثر تماس شدید و بیش از حد دسنگاه لیزر با پوست صورت بوجود می آید. قبل از لیز موهای زائد صورتتان از کمپرس سرد استفاده کنید تا با عارضه ای مثل سوختگی مواجه نشوید.

تجربه و مهارت بالای متخصص یا تکنیسین هم در جلوگیری از سوختن و ایجاد تاول در روی صورت، نقش بسیار مهمی دارد.

نتایج بعد از لیزر موهای زائد صورت

بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد، صورت شما کاملا قرمز می شود و طوری بنظر می رسید که انگار در آفتاب سوخته اید. استفاده از کرم آلوئه ورا بر روی پوست صورت که از قبل در داخل یخچال نگه داری شده است، می تواند قرمزی پوست را تا حد زیادی کاهش بدهد و بلافاصله بعد از اتمام لیزر موهای زائد باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا با عارضه تغییر رنگدانه های پوست صورت مواجه نشوید.

ممکن است چند تا برآمدگی به رنگ های سفید یا قرمز در روی پوستتان ایجاد بشود که نباید به آنها دست بزنید و بعد از چند ساعت خود به خود از بین می روند. استفاده از آنتی هیستامین هم به پوست کمک می کند تا سریع تر به حالت نرمال خود بارگردد.

قبل از لیزر موهای زائد صورت چه کارهایی را باید انجام بدهیم؟

1- لیزر موهای زائد صورت چیزی بیش از “اصلاح سطحی صورت” است. لیزر موهای زائد صورت یک روش پزشکی است که پرسنل انجام دهنده نیاز به آموزش و توانایی کاهش ریسک های  بالقوه را دارند.

قبل از اینکه  با کمک لیزر موهای زائد صورت  را حذف بردارید، باید مدرک پزشک یا تکنسین را که در حال انجام این روش است را به طور کامل بررسی کنید.

2- اگر شما در حال برنامه ریزی برای استفاده از لیزر موهای زاید صورت هستید، باید قبل از شش هفته، اپیلاسیون و الکترولیز را محدود کنید. این به این دلیل است که لیزر ریشه های موها را هدف قرار می دهد و برداشته شدن آن ها توسط وکس یا اپیلاسیون، باعث می شود کارایی لیزر کاهش یابد.

3- شما همچنین باید شش هفته قبل و بعد از لیزر موهای زاید صورت در معرض آفتاب قرار نگیرید. قرار نگرفتن در معرض تابش خورشید، روش لیزر موهای زاید صورت را موثرتر می کند و همچنین مانع از بروز عوارض ناخواسته پس از لیزر موهای زاید صورت می شود.

4- 2 الی 3 روز قبل از اینکه در کلینیک برای لیزر موهای زائد خود حضور یابید، موهای صورتتان را شیو کنید تا لیزر تاثیر بهتری در رفع موهای زائدتان داشته باشد.

5- قبل از لیزر موهای زائد، بر روی صورتتان هیچگونه خراش یا جراحتی ایجاد نکنید

6- در معرض نور آفتاب قرار نگیرید

7- چند روز قبل از لیزر موهای زائد صورتتان از انواع کرم ها و محصولات استفاده نکنید چون ممکن است باعث افزایش حساسیت پوست شما در برابر نور لیزر بشوند.

محدودیت های لیزر موهای زائد صورت

  1. نتایج لیزر موهای زائد صورت دائمی نیست. نتایج لیزر در صورت می تواند فقط تا چند هفته تا چند ماه ماندگاری داشته باشد و برای اینکه بیمار بتواند به طور دائم از شر موهای زائد صورت خود راحت شود، باید در همه ی جلسات لیزر موهای زاید صورت شرکت کند.
  2. لیزر موهای زاید صورت به بیمار این ضمانت را نمیدهد که موهای زائد را در همه ی بخش های صورت از بین ببرد.

آنچه که در طول لیزر موهای زائد صورت انتظار می رود!

1- درست قبل از لیزر موهای زائد صورت، موهای زائدی که تحت لیزر قرار می گیرند، باید چند میلیمتر بالاتر از سطح پوست شیو و یا اصلاح شوند و تجهیزات لیزر با توجه به رنگ مو، ضخامت و محل مو و رنگ پوس ، تنظیم می شود.

2- با توجه به منبع لیزر یا منبع نور مورد استفاده، شما و تکنسین باید از محافظ مناسب چشم استفاده کنید. همچنین پوست شما با ژل سرد و یا دستگاه خنک کننده مخصوص محافظت می شود. ژل های خنک کننده به نور لیزر کمک می کند تا بهتر به درون پوست نفوذ کند و به فولیکول های مو برسد.

3- پزشک و یا تکنسین یک پالس نور یا اشعه را به منطقه مورد نظر هدایت می کند و برای چندین دقیقه منطقه را تحت بررسی قرار می دهد تا مطمئن شود بهترین تنظیمات لیزر متناسب با پوست شما مورد استفاده قرار گرفته است.

همچنین برای اطمینان بررسی واکنش های پوست به اشعه لیزر، چند دقیقه به پوست استراحت می دهد.

4- هنگامی که لیزر موهای زاید صورت به اتمام رسید و مناطق مورد نظر تحت اشعه قرار گرفتند، بسته ها یا پاکت های یخ، کرم ضد التهاب یا لوسیون، یا آب سرد برای کاهش هر گونه ناراحتی و التهاب و تورم برای شما فر اهم می شود.

5- شما ممکن است درمان بعدی لیزر موهای زاید صورت را برای چهار تا شش هفته بعد برنامه ریزی کنید. درمان خود را تا زمانی که  رشد موهای زائد متوقف نشده اند باید ادامه دهید تا در نتیجه به پوستی صاف و بدون موهای زائد ضخیم و تیره دست یابید.

داشتن پوستی صاف و بدون مو با کمک لیزر موهای زائد امری حتمی است به شرطی که درمان را ادامه داده و برنامه ریزی صحیح و مراقبت های اصولی را بعد از لیزر موهای زائد صورت انجام دهید.

هزینه لیزر موهای زائد صورت

هزینه لیزر موهای زائد صورت بستگی به بخش/ بخش هایی از صورت دارید که قصد لیزر آنها را دارید.

افرادی که قصد انجام لیزر در قسمت صورت خود را دارند باید برای داشتن اطلاع دقیق از هزینه هایی که ممکن است برای انجام این کار صرف کنند به کلینیک ها و یا پزشکان متخصص مراجعه کنند.

بسته به خواسته ی فرد این هزینه های می تواند متفاوت بوده و هزینه های سبک و سنگینی برای آن ها در پی داشته باشد. افراد معمولا برای انجام این کار هزینه های زیادی را متحمل نمی شوند.

معمولا وقتی که مردان نسبت به انجام این کار اقدام می کنند و زمانی که لیزر کردن در ناحیه صورت و برای از بین بردن مشکلاتی که رویش ریش آن ها باعث شده است به دلیل اینکه انجام این کار حساسیت و همچنین دقت بالایی را می طلبد ممکن است هزینه های متوسط رو به بالایی را از فرد دریافت کنند. اما اگر انجام این کار ساده بود و حساس نباشد هزینه های کاملا معقولی از آن ها دریافت می شود.

نوع دستگاه در افزایش و یا کاهش هزینه های موجود بسیار تاثیر گذار می باشد به طوری که اگر فرد این عمل را با دستگاه های به روز و پیشرفته تر انجام دهد هزینه های نسبتا بالایی را برای افراد در بر خواهد داشت.

همچنین دستگاه های متوسط و همچنین قدیمی هزینه های پایین تری را برای افراد در بر خواهد داشت. انتخاب نوع دستگاه معمولا توسط پزشک صورت می گیرد و بهتر است طبق دستور وی عمل شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *