تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر بغل و عوارض بوتاکس زیر بغل چه می باشد

تزریق بوتاکس زیر بغل و عوارض بوتاکس زیر بغل چه می باشد

تزریق بوتاکس زیر بغل

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره نحوه تزریق، نتایج، اثرات جانبی و آمادگی های قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. تزریق بوتاکس برای درمان بسیاری از مشکلات استفاده می شود.

بوتاکس سمی است که میکروب خاصی آن را تولید می کند ولی لازم نیست در این مورد نگران باشید زیرا کاربرد این سم در علم پزشکی کاملا بی خطر است.

بوتاکس زیر بغل

بوتاکس کاربردهای زیادی دارد، مثلا چین و چروک های صورت را با فلج کردن ماهیچه های صورت به طور موقت از بین می برد. متخصص ها از تزریق بوتاکس برای مشکلات عصبی ماهیچه ای مثل میگرن،  اسپاسم های ماهیچه ای و هایپرهیدروز هم استفاده می کنند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

“هایپرهیدروز” اصطلاحی پزشکی است که به معنای تعریق بیش از حد است. تعریق یکی از وظایف طبیعی بدن است که از گرم شدن بیش از حد بدن جلوگیری می کند؛ هایپرهیدروز شامل افرادی می شود که تعریق غیر عادی دارند؛ مثلا هنگامی که هوا گرم نیست، باز هم عرق می کنند. استفاده از مواد ضد تعریق هم برای این افراد اثری ندارد.

تزریق بوتاکس

با شروع فصل تابستان و یا انجام فعالیت های شدید بدنی، میزان تعریق بدن افزایش می یابد. تعریق بدن موجب خیس شدن لباس، ایجاد لکه بر لباس ها و انتشار بوی نامطبوع می شود که برای ما و اطرافیانمان آزاردهنده است.

بسیاری از افراد برای جلوگیری از تعریق بیش از حد از ضد تعریق های موجود در بازار استفاده می کنند اما به دلایلی برخی از افراد مایل به استفاده از این محصولات نیستند. یکی از این دلایل استفاده از مواد شیمیایی در ساخت آنها بوده که موجب نگرانی مصرف کننده می شود.

از دیگر معایب استفاده از ضد تعریق، ایجاد لکه بر لباس بوده که ظاهر بدی بر البسه ایجاد می نماید. به همین دلیل محققان با تحقیق بر خواص بوتاکس، برای جلوگیری از تعریق بیش از حد از آن استفاده می نمایند.

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

تزریق بوتاکس برای افرادی کاربرد دارد که مشکل هایپرهیدروز یا تعریق بیش از حد را دارند. شما هم کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس هستید اگر میزان تعریق شما با استفاده مکرر از مواد ضد تعریق کاهش پیدا نکرده است.

استفاده از بوتاکس برای افرادی که زیر بغل آنها بیش از حد عرق می کند، مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا هم هست. ممکن است از تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق در نقاط دیگر بدن هم استفاده بشود مثل صورت، پا، دست و غیره؛ البته میزان تاثیر بوتاکس برای کاهش تعریق در سایر نقاط به غیر از زیر بغل، قابل پیش بینی نیست و هنوز در حال بررسی است.

تزریق بوتاکس از پیام های شیمیایی که از طرف مغز برای غدد زیر بغل ارسال می شود، جلوگیری کرده و در نتیجه مانع تعریق غدد زیر بغل می شود. تزریق بوتاکس زیر بغل مانع تعریق سایر بخش های بدن نمی شود زیرا بدن شما احتیاج دارد تا دمای خود را متعادل کند و اجازه ندهد که دمای بدن بیش از حد بالا برود.

نحوه تزریق بوتاکس در زیر بغل

اگر تزریق بوتاکس توسط متخصص با تجربه ای در زیر بغل تزریق بشود، بیمار شاهد بهترین نتایج حاصل از آن خواهد بود. تزریق بوتاکس زیر بغل مدت زمان زیادی طول نمی کشد و در کلینیک انجام می شود.

در ابتدا باید غده های فعال عرق تشخیص داده شوند. این امر با استفاده از اعمال محلول ید در محل درمان و سپس پاشیدن پودر نشاسته بر آن انجام می گیرد. پس از شناسایی، محل غده ها توسط قلم جراحی علامت گذاری می شوند.

متخصص با استفاده از سوزنی کوچک، بوتاکس را در زیر بغل شما تزریق می کند. پزشک با دقت فراوان نوروتوکسین موجود در بوتاکس را رقیق و اندازه گیری کرده تا از تاثیر بیش از حد آن جلوگیری نماید سپس با استفاده از تزریق بوتاکس در انتهای عصب، موجب پخش مواد می شود.

بوتاکس در چند نقطه از زیر بغل تزریق می شود و برای جلوگیری از درد، متخصص کمپرس سرد را در اختیار شما قرار می دهد و یا زیر بغل شما را بی حس می کند.

به محض اینکه فرآیند تزریق بوتاکس زیر بغل شما به اتمام برسد، می توانید به سر کار خود بروید و فعالیت های روتین خود را انجام بدهید. ممکن است متخصص برای چند روز بعد از تزریق بوتاکس هم برنامه ریزی کند تا مجددا زیر بغل شما را بررسی نماید.

در طی فرآیند تزریق بوتاکس، معمولا از 50 واحد بوتاکس برای تزریق در هر زیر بغل استفاده می شود. هر چه واحد بوتاکس بیشتری در هر زیر بغل تزریق بشود، اثرات خشک ماندن زیر بغل هم به مدت طولانی تری ادامه می یابد.

نتایج تزریق بوتاکس در زیر بغل

معمولا 2 الی 7 روز بعد از تزریق بوتاکس، بیمار می تواند شاهد توقف تعریق در زیر بغل خود باشد. خشکی زیر بغل می تواند بین 4 الی 14 ماه ادامه داشته باشد و بعد از این مدت، بیمار نیاز دارد تا مجددا اقدام به تزریق بوتاکس نماید.

بهترین زمان برای تزریق مجدد بوتاکس در زیر بغل، 6 ماه بعد از اولین تزریق است. البته تزریق بوتاکس در زیر بغل هم به وضعیت و خصوصیات بیمار بستگی دارد و حتی در بعضی از بیماران هیچ تاثیری در کاهش میزان تعریق آنها ندارد.

دو هفته بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل که شاهد تاثیرات اولیه تزریق بوتاکس خواهید بود، باید مجددا به کلینیک پوست و مو مراجعه نمایید تا متخصص وضعیت شما را به طور دقیق بررسی نماید و در صورتی که در نقاط خاصی از زیر بغل، بوتاکس تزریق نشده باشد، متخصص می تواند مجددا اقدام به تزریق بوتاکس نماید.

نتایج حاصل از درمان ماندگاری دائمی نداشته و برای افزایش ماندگاری نتایج حاصل از درمان باید تزریق مجددا تکرار شود. این مورد می تواند یکی از مزایای Botox injection باشد زیرا اگر فردی از مزایای انتقال بوتاکس رضایت نداشته و خواستار بازگرداندن شرایط قبلی باشد، می تواند تزریق مجددی انجام داده تا پس از مدتی وضعیت به شرایط قبل از درمان بازگردد.

میزان تاثیر بوتاکس برای کاهش تعریق

تزریق بوتاکس در دنیای امروزه مصارف متعددی داشته و روزانه عده زیادی از افراد برای درمان مشکلات زیبایی شناسی خود از این درمان استفاده می نمایند. یکی از پرطرفدارترین پرکننده های مورد استفاده در جهان، بوتاکس می باشد که می توان گفت با توجه به میزان تاثیرگذاری مثبت آن در درمان های زیبایی، محبوبیت جهانی پیدا کرده است. حال این بار این درمان برای کمک به افرادی آمده است که دچار مشکل تعریق بیش از حد می باشند.

در حال حاضر، استفاده از بوتاکس برای درمان تعریق زیر بغل مورد تایید متخصصان است. تحقیقات نشان داده است که بوتاکس می تواند 80 الی 90 درصد از تعریق را در زیر بغل کاهش بدهد. از تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق در پیشانی هم استفاده می شود و می تواند تا 75 درصد تعریق را در ناحیه پیشانی کاهش بدهد.

کاهش 80 درصدی تزریق بدن، موجب شده تا کلافگی که هنگام تعریق بدن برای انسان رخ می دهد، از بین رفته و علاوه بر آن لباس کثیف نشده و همواره بدن بوی خوشایندی داشته باشد.

آمادگی و اقدامات قبل از تزریق بوتاکس در زیر بغل

برای انجام تزریق بوتاکس و نتیجه دهی بهتر این درمان، نیاز به انجام مراقبت هایی قبل از انتقال بوتاکس می باشد.

برای آمادگی برای تزریق بوتاکس زیر بغل :

 1. 2 الی 3 روز قبل از تزریق بوتاکس، زیر بغل خودتان را شیو نکنید.
 2. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، چند روز قبل از تزریق بوتاکس مصرف این داروها را قطع نمایید تا از کبودی زیر بغلتان جلوگیری نمایید.
 3. اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتما متخصص را در جریان بگذارید.
 4. در روز درمان از دئودورانت استفاده نکنید.

توجه و انجام اقدامات ذکر شده باعث می شود تا بوتاکس به خوبی اثر کرده و شاهد کاهش تعریق در ناحیه زیر بغل خود باشید.

همچنین پس از تزریق بوتاکس نیز تا 24 ساعت برای جلوگیری از افزایش دمای بدن و تعریق، از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری نمایید. استفاده از ضد تعریق و دئودورانت تا 24 ساعت پس از درمان می تواند نتایج حاصله را تغییر دهد بنابراین از مصرف آنها پرهیز نمایید.

عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل

تحقیقات بسیاری در زمینه میزان بی خطر بودن استفاده از بوتاکس برای زیر بغل انجام شده است. اکثر بیماران می توانند اثرات جانبی آن را تحمل کنند. اگرچه بوتاکس تنها در زیر بغل تزریق می شود ولی می تواند روی سایر بخش های بدن هم تاثیر بگذارد. عوارض احتمالی تزریق بوتاکس زیر بغل عبارت است از:

 1. درد در زیر بغل
 2. کبودی زیر بغل
 3. نشانه های سرماخوردگی در بیمار
 4. مشکل بینایی
 5. مشکل صحبت کردن
 6. سخت نفس کشیدن
 7. بی اختیاری ادرار
 8. سستی ماهیچه های کل بدن و احساس خستگی مفرط
 9. ایجاد واکنش های آلرژیک در بدن
 10. سر درد
 11. درد در ناحیه گردن

برخی از افراد آلرژی شدید به بوتاکس داشته و استفاده از این درمان برای چنین افرادی مشکلاتی به وجود خواهد آورد. از جمله عوارض حساسیتی می توان به تنگی نفس، خس خس سینه، سرفه، مشکلات در بلع، لب ها، گرفتگی صدا، درد معده، تهوع و اسهال اشاره نمود.

در صورت داشتن هر یک از علائم بالا با فوریت های پزشکی تماس حاصل کرده و یا سریعا با پزشک خود ملاقاتی داشته باشید تا وی برای درمان این شرایط چاره ای بیندیشد.

در درجه اول شرایط پزشکی مراجعه کننده تاثیر بالایی در عدم وقوع اینگونه موارد دارد. مراجعه کننده باید در ابتدا تمام سوابق پزشکی خود را برای پزشک بازگو کرده و سپس در صورت تایید متخصص تحت درمان قرار گیرد.

اما در درجه دوم پزشک متخصص و کلینیک مورد نظر، از اهمیت بالایی برخوردارند. انتخاب یک کلینیک معتبر می تواند تا حد زیادی از بروز این مسائل و مشکلات بکاهد.

البته احتمال بروز اثرات جانبی جدی مثل مشکل بینایی و غیره به ندرت در بین بیماران بوجود می آید. در واقع اثرات جانبی وقتی بوجود می آیند که بوتاکس روی کل بدن بیمار تاثیر گذاشته باشد.

لازم به ذکر است که برای زنان باردار و یا شیرده این درمان مناسب نبوده و کاندید مناسبی نخواهند بود. همچنین پزشک باید تمامی داروهای مصرفی و سلامت عمومی مراجعه کننده را مورد بررسی قرار داده تا مطمئن شود شخص هیچ گونه منعی در استفاده از تزریق بوتاکس ندارد.

در صورت هرگونه تغییر در داروهای مصرفی و یا ابتلا به بیماری، مراجعه کننده موظف به ارائه گزارش این تغییرات می باشد زیرا در غیر این صورت پزشک از تغییرات به وجود آمده اطلاعی نداشته و هیچگونه مسئولیتی در قبال سلامت بیمار نخواهد داشت.

هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل در ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز”

هزینه ناشی از تزریق بوتاکس با توجه به تعداد واحدهای مورد نیاز برای رسیدن به نتایج مطلوب و دلخواه بستگی داشته و محاسبه خواهد شد؛ بنابراین هرچه تعداد واحدهای تزریقی بیشتر باشد هزینه پرداختی کل نیز افزایش می یابد.

اکثر مراجعه کنندگان برای ناحیه زیر بغل به 50 واحد تزریق بوتاکس نیاز دارند اما ممکن است این تعداد با توجه به گستردگی منطقه تحت درمان متغیر باشد.

همانطور که ذکر شد برای حذف نتایج حاصل از درمان، نیاز به تکرار مجدد دفعات تزریق می باشد بنابراین هر جلسه درمان، هزینه جداگانه ای در بر خواهد داشت.

معمولا بیمه های سلامت، تزریق بوتاکس زیر بغل را تحت پوشش خود قرار می دهند ولی لازم است در این مورد تحقیقات بیشتری انجام بدهید.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس زیر بغل، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *