تزریق بوتاکس

عوارض برجسته شدن لب با تزریق بوتاکس

عوارض برجسته شدن لب با تزریق بوتاکس

عوارض برجسته شدن لب با تزریق بوتاکس

داشتن لب های بزرگ و برجسته چیزی است که امروزه بین بسیاری از افراد جامعه نشانه زیبایی و جذابیت برشمرده شده و بسیاری از افراد به برجسته سازی و حجیم تر کردن لب های خود علاقه نشان می دهند.

برجستگی های صورت زیبایی های صورت شما را می سازد و لب ها یکی از مهم ترین عضو های صورت هستند که تاثیر زیادی بر روی چهره ی هر فرد دارند لب های پر، بزرگ و برجسته به شما کمک می کند تا چهره ی جذاب تری را داشته باشید.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

کوچک، صاف و یکدست بودن این عضو بدن، باعث می شود صورت یکنواختی داشته باشید بنابراین برخی از افرادی که دارای لب های کوچکی هستند با حجم دادن به این قسمت می توانند تغییر بزرگی را در صورت خود حس کنند و لب هایشان به خوبی جلب توجه می کند.

یکی از قدیمی ترین روش های برجسته سازی لب تزریق فیلر به درون لب ها می باشد که با این روش حجم لب ها را افزایش می دهند. این روش هنوز هم یکی از روش های رایج می باشد. علاوه بر روش تزریق فیلر، روش تزریق بوتاکس نیز از روش های جدید می باشد که در چند ساله ی اخیر برای برجسته سازی لب ها به کار برده می شود.

عوارض برجسته شدن لب با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس لب ” ها باعث می شود تا لب ها بزرگتر و حجیم تر به نظر برسند. پزشکان متخصص دوز مناسبی از برند معتبر بوتاکس را در خط بالای لب بالایی تزریق می نمایند که پس از مدتی شاهد حجیم تر شدن لب خواهیم بود.

شایعات زیادی در خصوص تزریق بوتاکس لب وجود دارد که این شایعات سبب ترس و استرس در بین برخی از متقاضیان تزریق بوتاکس لب شده است، بسیاری از این شایعات از نظر علمی و پزشکی صحت نداشته و عوارض دیده شده می تواند مربوط به تزریق نادرست و مراجعه به افراد نابلد باشد.

عوارض برجسته شدن لب با تزریق بوتاکس

به طور کلی نمی توان هیچ یک از روش های درمانی را بدون عوارض جانبی دانست. و هر یک از این درمان ها عوارض مخصوص خود را به همراه دارد اما این عوارض در تمام روش های درمانی به یک اندازه نیست و در برخی بسیار زیاد بوده و در برخی دیگر به مراتب کمتر می باشد.

طبیعی است که برای هر عارضه ای روش های بسیاری برای درمان استفاده می شود. اما روش هایی که عوارض کمتری را به دنبال داشته، کارآمد بوده، تهاجمی نباشد و سلامتی فرد مراجعه کننده را حفظ کند دارای ارزش بیشتری است.

اما اگر به پزشک متبحر مراجعه شود عوارض تزریق بوتاکس لب به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند.

تمامی پزشکان در هنگام تزریق موادی که باعث حجیم شدن لب ها می شود، باید طبق پروتکل های ایمنی تعریف شده ای عمل نمایند، تا بتوانند عوارض جانبی را به حداقل برسانند.

اما به هر حال ممکن است یک سری عوارض جانبی خفیف بروز پیدا کند که بروز این عوارض عادی بوده و موقتی می باشد. بی حسی در محل تزریق، تورم لب ها، کبودی، التهاب که لب ها را به صورت موقتی بزرگتر از حد انتظار نشان می دهد، سردرد به مدت چند روز، حالت تهوع و سرگیجه از جمله عوارض شایع پس از تزریق بوتاکس در لب می باشد.

اگر تزریق در ماهیچه ی نادرست تزریق شود؛ عارضه ی جدی تری را ممکن است ایجاد نماید. به عنوان مثال ممکن است بوتاکس به عضلات اطراف گسترش پیدا کند و ایجاد مشکلاتی برای اعمالی مثل بلعیدن، صحبت کردن و جویدن نماید.

تزریق بوتاکس یک زیباسازی بدون جراحی است. استفاده از این روش در قسمت لب طی چند دقیقه انجام می شود و یک درمان سرپایی است.

بعد از تزریق بوتاکس عوارض خفیفی را مشاهده می کنید که مدتی بعد از بین می روند اما می توان گفت این درمان دوره ی نقاهت ندارد زیرا از ابتدا شما می توانید به فعالیت های معمول خود بازگشته و انجام آن ها هیچ مانعی ندارد البته که مراقبت های لازم انجام شود.

علت عوارض تزریق بوتاکس لب

علل بروز عوارض تزریق بوتاکس لب به عوامل زیادی مربوط می شود که از این عوامل می توان به حساس بودن ماهیچه های لب، عدم مراقبت قبل از تزریق بوتاکس، عدم مراقبت بعد از تزریق بوتاکس، تزریق به روش نادرست، تزریق در محل نادرست، نامرغوب بودن بوتاکس اشاره کرد.

تزریق بوتاکس در لب به وسیله ی سوزن هایی که گروهی از عضلات را هدف قرار می گیرند، انجام می شود.

دقت داشته باشید که اثر بوتاکس موقتی و گذرا بوده و برای موثر عمل کردن این روش باید در طی فواصل مختلف تزریق را چندین بار انجام داد. تزریق بوتاکس در لب به سبب اینکه از سوزن استفاده می شود مانند تمامی تزریق ها همراه با سوزش و دردی نسبی همراه خواهد بود، اما این درد قابل تحمل بوده و از بیهوشی و بی حسی استفاده نمی شود، مگر اینکه مراجعه کننده اصرار به استفاده از بی حسی داشته باشد.

سوزن هایی که با آن تزریق انجام می شود بسیار نازک بوده و در صورت انجام درست تزریق جای آن بر روی صورت نمی ماند.

روند تزریق بوتاکس با توجه به دوز تزریقی و محل تزریق و دفعات تزریق ممکن است از 5 تا سی دقیقه طول بکشد. زمان ماندگاری بوتاکس لب دو تا 4 ماه می باشد.

بهتر است که قبل از انجام تزریق بوتاکس در لب ارزیابی کامل وضعیت جسمانی خود را انجام دهیم. ارزیابی کامل پزشکی باید قبل از انجام هر عملی صورت گیرد تا مفید بودن و یا مضر بودن عمل مورد سنجش قرار بگیرد.

همچنین به افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند توصیه می شود از مصرف هرگونه آسپرین، داروهای ضد انعقاد خون، داروهای رقیق کننده خون، مسکن های قوی چون ایبوپروفن، آنتی بیوتیک هایی چون جنتامایسین و تتراسایکلین و داروهای ضد حساسیت پرهیز کنند تا عوارض جانبی سوزش بعد از عمل را کاهش دهند.

گاهی برای حجیم کردن یا در اصطلاح عامیانه گوشتالو کردن لب ها از کرم ها، ژل ها، پرکننده های لب استفاده می شود، لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس لب ها با هیچ کدام از موارد گفته شده قابل مقایسه نمی باشد.

تزریق بوتاکس لب فقط به منظور حجیم کردن لب استفاده نشده و از آن برای رفع چین و چروک ریز و ظریف و گاهی عمیق لب ها نیز استفاده می شود، در حین تزریق برای رفع چین و چروک لب ها نیز حجیم می شوند.

تزریق بوتاکس لب دارای فوایدی می باشد که از این فواید می توان به این نداشتن عوارض جانبی مانند جوش، ورم و سرخی، التهاب، کبودی و سوزش اشاره کرد، این عوارض در سایر تزریق ها و عمل های جراحی به وفور مشاهده می شود.

بیمارانی که تزریق بوتاکس انجام می دهند می توانند فعالیت ها ی روزمره خود را انجام دهند و یا بلافاصله پس از عمل به فعالیت های روزانه خود مشغول شوند.

همانطور که گفته شد تزریق بوتاکس روشی ایمن است و عوارض آن به مراتب از سایر روش های درمانی کمتر است اما در صورت مناسب نبودن این روش برای شما و همچنین تزریق نادرست و استفاده ی نادرست می تواند عوارض شدیدی همچون ضعف کلی عضلات، اختلال در نفس کشیدن، اختلال در صحبت کردن، ایجاد مشکل در بلعیدن، به وجود آمدن مشکلات بینایی و یا مشکلات خطرناک تری را به همراه داشته باشد.

البته با رعایت موارد و نکات درمانی نیز ممکن است مشکلات جدی مشاهده شود اما احتمال وقوع آن بسیار کمتر بوده و بسیار نادر است. در صورت مشاهده ی مشکلات و عوارض این چنینی حتما در اسرع وقت به پزشک خود اطلاع دهید و برای درمان این مشکلات اقدام کنید.

نکات مهم در تزریق بوتاکس لب

لب های هر شخص از مهم ترین اجزای بدن بوده و نقش بسیار مهمی را در زیبایی صورت (face) بر عهده دارد، به همین سبب پزشک معالج باید به میزان برجسته تر کردن و فرم دادن به آن ها  دقت کافی را داشته باشد.

زیرا فرم دادن و حجم دادن به لب های یک فرد باید کاملا با چهره ی شخص از لحاظ زیبایی شناختی تطابق داشته باشد و باعث به هم خوردن تناسب آناتومی صورت وی نشود. مثلا یک فرم خاص برجسته کردن لب ها ممکن است در صورت یک شخص جلوه زیبا و جذابی داشته باشد ولی همین فرم خاص برای شخص دیگری به هیچ عنوان زیبایی نداشته باشد.

بنابراین در برجسته کردن لب باید هماهنگی سایر اجزای صورت از جمله بینی و چشم ها از نظر فاصله و زاویه های آنها با لب را شناخت و به صورت کاملا علمی و دقیق محاسبه کرده تا نتیجه کار از نظر علمی، زیبایی شناختی و روانشناسی موفقیت آمیز باشد. به همین سبب مشورت و مراجعه به متخصص جراحی زیبایی الزامی می باشد.

همچنین تزریق بوتاکس هم مانند هر روش دیگری دارای اصولی است که باید حتما رعایت شود و در صورت رعایت نکردن این اصول احتمال بروز خطر های مختلف و تشدید عوارض جانبی بیشتر می شود.

برای برجسته کردن لب ها روش های بسیاری استفاده می شود. بوتاکس لیپ فلیپ روشی است که در آن مقداری از بوتاکس به قسمت میانی لب و عضلات این قسمت تزرق می شود با شل شدن عضلات لب بالا این لب به سمت بالا می چرخد و باعث می شود که لب شما خود را بزرگ تر نشان دهد اما فرق تاثیر پرکننده ها و این روش در این است که در این روش به لب حجم داده نمی شود.

همچنین برخی از افراد در مواقعی که می خندند لثه ی آن ها مشخص می شود. در این مورد نیز تزریق بوتاکس کاربرد دارد و با تزریق این مواد به لب می توان لثه را پوشاند و لب را برجسته تر کرد در این روش بوتاکس به ناحیه ی معروف کوپید که در وسط لب وجود دارد تزریق می شود. در برخی موارد ممکن است پزشک از ترکیب چند روش برای انجام زیباسازی استفاده کند.

تزریق بوتاکس اگر توسط پزشک باتجربه و متبحر صورت بگیرد، عارضه هایی مانند گلوله شدن، جابه جا شدن، عفونت، آلرژی و انتشار بوتاکس در خون و سایر بافت های بدن را نخواهد داشت.

پزشک متخصص و دارای مجوز دوره هایی را برای انجام این درمان ها گذرانده است و شناخت خوبی نسبت به آناتومی بدن دارد و این مورد به او کمک می کند تا معالجه درستی را داشته باشد همچنین پزشکی که با تجربه باشد بارها و بارها این روش را انجام داده بنابراین احتمال وقوع خطا بسیار ناچیز است.

همچنین پزشک متخصص و کاربلد می تواند با در نظر گرفن تمامی شرایط بهترین روش را به شما پیشنهاد کند، در جلسه ی مشاوره انتظارات شما را در نظر می گیرد، از مناسب بودن این روش برای شما اطمینان حاصل می کند، نکات ایمنی را رعایت می کند، از تجهیزات پیشرفته و استاندارد استفاده می کند، به سوالات شما پاسخ می دهد و نگرانی هایتان را برطرف می کند و در صورت بروز مشکل به شما کمک می کند تا هر چه سریع تر به بهبودی کامل برسید.

همانطور که گفتیم انجام گرفتن درمان توسط یک پزشک متخصص و کاربلد نقش بزرگی در دریافت نتیجه و سلامتی شما دارد بنابراین بزرگترین چالش شما و بزرگترین نکته ای که باید به آن توجه کنید انتخاب پزشک مناسب برای انجام درمان است.

دوز تزریق بوتاکس از اهمیت زیادی برخوردار بوده و باید در واحدی مشخص تزریق شود تا شکل ایجاد شده لب ها با بقیه اجزای صورت، سن شخص، موقعیت اجتماعی و شغلی فرد تطابق و هماهنگی داشته باشد، به طوری که حالت طبیعی ظاهر شخص مانند قبل حفظ شود.

شاید شما سوالاتی در مورد قیمت استفاده از بوتاکس داشته باشید اما با توجه به روش درمان و تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرد قیمت تزریق بوتاکس متفاوت است و در هر کلینیک هزینه ی درمان متفاوت است.

بنابراین قیمت ثابتی را معمولا برای آن در نظر نمی گیرند اما شما می توانید با مراجعه به پزشک هزینه ی درمان را از او بپرسید.

برای اطلاع دقیق از ” هزینه تزریق بوتاکس ” می توانید مقاله مرتبط با این موضوع را در سایت ما مشاهده کنید تا با تمام معیار های تاثیر گذار در هرینه بوتاکس آشنا شوید.

استفاده از بوتاکس و سایر روش های درمانی نتیجه ی متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و مهم این است که کدام روش برای شما مناسب است شما می توانید با پزشک خود مشورت کنید و انتظارات خود را با او درمیان بگذارید تا با در نظر گرفتن شرایط شما و همچنین انتظارات شما بهترین روش را برای انجام زیباسازی به شما پیشنهاد کند تا بتوانید نتیجه ی دلخواه خود را دریافت کنید و انجام درمان برای شما رضایت بخش باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *