کاشت مو

کاشت مو بدون بانک مو

کاشت مو بدون بانک مو

کاشت مو بدون بانک مو

کاشت مو بدون بانک مو از جمله روش های کاشت در مراقبت های پوست و مو می باشد که برای ترمیم مو به کار می رود. در مراقبت های پوست روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که از جمله آنها می توان به این روش ترمیمی اشاره کرد.

کاشت مو بدون بانک مو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

این روش از کاشت مو مانند سیاری روش های انتخابی جهت ترمیم موهایی که به هر دلیل از دست رفته اند دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می باشد و هزینه متفاوتی دارد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

کاشت مو بدون بانک مو

ریزش مو در خانم ها و آقایان به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و گاهی این ریزش مو به اندازه ای شدت دارد که سبب می شود قسمتی از سطح مو به شکل بارزی خالی شود. به طور معمول هر فرد روزانه 50 تا 100 تار موی خود را از دست می دهد.

در بعضی از افراد، موهای ریزش کرده با موهایی جدید جایگزین می شود اما این جایگزینی در بعضی از افراد دیگر اتفاق نمی افتد و در نتیجه حجم موهای آن ها دائما کاسته می شود. نتیجه این کاهش ادامه دار، از دست رفتن همه موهای سر این افراد است. موضوعی که برای بیشتر افراد بسیار نگران کننده به نظر می رسد.

خالی شدن سطح موها در زیبایی ظاهری افراد تاثیر گذاشته و ممکن است اعتماد به نفس فرد را نیز کم کند. از این رو روش های مختلف در مراقبت های پوست و مو اگر به درستی اجرا شوند می توانند زیبایی را به فرد بازگردانده و موهایی پر پشت و مناسب را برای فرد به ارمغان آورند.

امروزه روش های متنوعی برای پایان دادن به نگرانی ها در مورد ریزش مو وجود دارد.

روش هایی که به فرد کمک می کنند تا پس از مواجه شدن با ریزش مو، به خوبی از این مسئله عبور کند و دوباره صاحب مو هایی طبیعی شود. حالا دیگر دغدغه ریزش مو در افراد، نسبت به گذشته کمتر شده است. چرا که روش های زیادی که برای حل این معضل وجود دارند، دست فرد را برای انتخاب بهترین روش باز می گذارند.

کاشت مو بدون بانک مو از جمله روش های کاشت برای جایگزین کردن موهایی است که ریزش داشته اند. در واقع برای کاشت مو که پیوند فولیکول ها در قسمت سطوح داخلی سر باعث رشد مو می شود افرادی می توانند از روش کاشت مو استفاده کنند که دارای ” بانک مو ” برای کاشت مو باشند.

در نتیجه می توان گفت کاشت مو بدون بانک مو به عنوان یک روش ترمیم و راه حلی مناسب برای افرادی می باشد که می خواهند کاشت مو را بدون نیاز به بانک مو انجام بدهند. این روش که با عنوان HRT مشهور می باشد به عنوان یکی از ” بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو ” شناخته شده است.

در روش کاشت مو بدون بانک مو در مراقبت های پوست و مو یک لایه که به صورت پوست سر شبیه سازی شده است ارائه می شود. در این لایه موها روی این شبکه به صورت تار تار مانند تار موهای طبیعی سوار شده اند.

این تار موها به وسیله کراتین به گونه ای که خیلی محکم باشد و عوارض خاصی نداشته باشد بر روی سطح سر نصب می شوند. در این روش از ترمیم مو به شکلی می باشد که موها طبیعی دیده می شوند و اطرافیان متوجه نمی شوند که فرد این روش از ترمیم مو را انجام داده است.

این فرآیند البته بیشتر از آن که «کاشت مو» باشد، در واقع فرآیندی برای ترمیم موهای فرد به شمار می رود.

در کاشت مو، فولیکول های مو از منطقه ای در سر انتخاب می شوند و پس از برداشت، در قسمت های میانی و جلویی سر کاشته می شوند تا پس از مدتی ، موهای جدید فرد شروع به رشد کنند.

در روش کاشت مو بدون بانک مو اما به جای برداشتن فولیکول ها و کاشتن آن ها، موهایی شبیه مو های طبیعی فرد در سر او شبیه سازی می شوند.

روش کاشت مو بدون بانک مو در مراقبت های پوست و مو

در این روش از کاشت نیز از موهای طبیعی استفاده می شود و تراکم آنها نیز به گونه ای که دلخواه فرد باشد صورت خواهد گرفت. در مراقبت های پوست و مو و استفاده از روش های کاشت یکی از مهم ترین اولویت ها برای هر فردی کیفیت موها می باشند که این کیفیت به گونه ای می باشد که موهای طبیعی انتخاب خواهند شد.

برای انجام این فرآیند، ابتدا موهای فرد و وضعیت ریزش موهای او مورد بررسی قرار می گیرند و سپس با مشورت خود او، موهای جدید که کاملا شبیه موهای قبلی فرد هستند، برای قرار گرفتن روی سر او انتخاب می شوند.

فرد با این فرآیند، می تواند فرم، شکل، حجم و تراکم موهای خود را انتخاب کند و به نسبت تصمیمی که برای خودش گرفته، شاهد نتایج نهایی حاصل از این کار باشد.

در هنگام استفاده از روش های کاشت مو بدون بانک مو از آنجایی که برای برخی از افراد بانک موی مناسب وجود نداشته باشد در نتیجه موهای بدن فرد به عنوان یک مورد مناسب و مطلوب برای تطبیق با موهای سر او می باشند.

در صورتی که بتوان با استفاده از موهای مناسبی که در بدن فرد وجود دارند برای کاشت استفاده کرد این کاشت برای کاندیدای مناسب انجام خواهد شد.

در این روش نیز از تار موهای طبیعی استفاده می شود که این تار موها مربوط به فردی که قرار است عمل کاشت را انجام دهد نیستند. در این روش ترمیمی جهت مراقبت های پوست و مو می توان پایداری و مقاومت بالایی را نسبت به پروتز و یا کلاه گیس مشاهده نمود.

در واقع شاید این فرآیند هرگز به اندازه کاشت مو به شیوه های معمول، موثر و نتیجه بخش نباشد اما نباید فراموش کرد که نسبت به روش هایی مثل پروتز و یا کلاه گیس، به مراتب ایده آل تر به نظر می رسد و حداقل در ظاهر، نتایج خوبی را برای فرد به وجود می آورد.

شرایط مربوط به این فرآیند را باید به نسبت به ویژگی های این فرآیند مد نظر قرار داد. طبیعتا فعالیتی که ساده تر از کاشت مو باشد، تغییر کم تری را نیز در موهای فرد ایجاد خواهد کرد اما باید توجه داشته باشیم که همه افراد قادر به استفاده از بانک مو برای کاشتن موهای سر خود نیستند و این روش برای چنین افرادی، مناسب به نظر می رسد.

افرادی که دچار طاسی شده اند می توانند این روش از کاشت را استفاده کنند و تا مدت زمان 2 تا 3 سال از بابت داشتن موهای کاشته شده لذت ببرند. بر خلاف کاشت مو به شیوه های معمول، این روش دائمی نیست و نتایج آن همواره همراه فرد نخواهند بود.

فردی که از نتیجه این کار رضایت داشت، باید پس از مدتی دوباره به پزشک مراجعه کنید و جلسه ترمیمی دیگری را برای موهای خود پشت سر بگذارد. با این وجود دوام کاشت مو با این شیوه نسبتا بالا به نظر می رسد و فرد برای چند سال، از فعالیت های ثانویه روی موهای خود بی نیاز خواهد بود. این اتفاق به شرطی رخ می دهد که مراقبت های خوبی از سوی فرد از موهای ترمیم شده او صورت بگیرد.

نکات مهم کاشت مو بدون بانک مو در مراقبت های پوست و مو

روش کاشت مو بدون بانک مو دارای معایبی نیز می باشد که می توان از جمله آنها به موارد زیر اشاره کرد که جهت مراقبت های پوست و مو آگاهی از این موارد می تواند فرد را در انتخاب روش کاشت مو کمک کند.

هزینه استفاده از این روش از کاشت و ترمیم بالا می باشد که در مقایسه با کاشت موی طبیعی بیشتر بوده و برای افراد خاصی مناسب می باشد. در نتیجه بیشتر افراد ترجیح می دهند با انجام هزینه کم تر، کاشت مو را یک بار برای همیشه انجام بدهند و با برداشتن فولیکول ها و کاشتن آن ها، یک روش کاملا مطمئن و موثر را برای داشتن موهای جدید انتخاب کنند.

بهتر است که مویی که با استفاده از این روش کاشته شده است کوتاه نشود چون امکان دارد که رشد نکند. علاوه بر این با انتخاب این روش، ممکن است فرد در انجام بعضی از فعالیت های سنگین، با مشکلاتی روبرو شود و محدودیت هایی داشته باشد.

اگر این روش به شکل مناسبی اجرا نشود امکان ایجاد ظاهری مصنوعی بر روی سر وجود خواهد داشت. البته بسیاری از افراد استفاده از این روش کاشت را به طاسی ترجیح می دهند و علاوه بر معایب آن را انتخاب می کنند.

هر یک از روش های کاشت مو با چالش های گوناگونی در ارتباط با مزایا و معایبی که دارند ارائه می شوند. برای انتخاب بهترین و کارآمدترین روش جهت کاشت مو جهت مراقبت های پوست و مو بهتر است که با پزشک مربوطه مشورت شود و با در نظر گرفتن مزایای هر روش که بهترین جوابدهی را دارد روش مطلوب را انتخاب کنید.

واقعیت این است که در مراقبت های پوست و مو گفته می شود روش کاشت مو بدون نیاز به بانک مو به عنوان یک جایگزین مدرن برای کلاه گیس می باشد.

در حقیقت افرادی که نمی خواهند از کلاه گیس استفاده کنند اما در عین حال علاقه ای نیز به پشت سر گذاشتن فرآیند نسبتا سنگین کاشت مو به روش ها مرسوم ندارند، می توانند چنین انتخابی برای خودشان انجام بدهند.

در این روش نیازی به جراحی نمی باشد و ناحیه ای که قرار است کاشت انجام شود با استفاده از لایه برداری تمیز شده و مراحل بعدی برای آن انجام خواهد گرفت.

به علاوه اینکه در این روش، اصلا نیازی به بیهوشی و حتی بی حسی موضعی نخواهد بود و در نتیجه فرد با عوارض جانبی خاصی روبرو نخواهد شد. به همین خاطر دوران بهبودی پس از این کاشت مو، کاملا کوتاه و جزئی به نظر می رسد.

پوسته طراحی شده ای که قرار است روی سطح سر قرار بگیرند به صورت نازک و سبک طراحی می شود و متناسب با قسمتی است که قرار است روی سر قرار خواهند گرفت.

این طراحی با کمک خود فرد صورت خواهد گرفت. در واقع شما قبل از انجام این فرآیند، دقیقا متوجه خواهید شد که چه وضعیتی در انتظار موهای شما خواهد بود. در مورد کاشت مو به شیوه های دیگر با این اطمینان نمی شود از وضعیت نهایی موهای کاشته شده صحبت کرد.

موهایی که قرار است از آنها برای این روش از کاشت استفاده شوند با توجه به موهای طبیعی که فرد دارد با در نظر گرفتن رنگ و فرم موها انتخاب خواهند شد.

ظاهری که برای موها برای کاشت طراحی می شود متناسب با موهای فرد بوده و این پوسته در نهایت روی پوست سر فردی که کاندیدای کاشت است قرار خواهد گرفت. با محلول کاشت می توان این پوسته را روی سر فرد چسباند.

زمانی که برای این نوع کاشت موردنیاز می باشد حدود یک تا دو روز است از این رو فرد می تواند پس از استفاده از این روش به سادگی به فعالیت های روزانه خود برگردد و زندگی اجتماعی خود را به راحتی از سر گیرد.

یکی دیگر از مزیت های ترمیم مو بدون استفاده از بانک مو، این است که بانوان نیز می توانند به خوبی از آن استفاده کنند. بانوانی که به هر دلیلی امکان کاشت مو را ندارند، به خوبی می توانند از این شیوه ترمیمی بهره ببرند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *