درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)

بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو

>> بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه کاشت مو می توان روش های نوینی را در پیوند مو مشاهده نمود. کاشت مو طبیعی از طریق این روش ها می تواند بستگی به شرایط مختلفی داشته باشد. در مورد بهترین روش Hair Transplant نمی توان به طور حتم نظری در این زمینه منتشر کرد.

 

بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو

 

اما به طور حتم روش های جدیدی که در پیوند مو ارائه می شود می تواند در کم نمودن عوارض بعد از کاشت مو طبیعی و همچنین متد های جدید و بدون درد در Hair Transplant موثر باشد.

درواقع روش های متعددی برای Hair Transplant استفاده می شود که در بین آنها جدیدترین و پرکاربردترین آنها استفاده از روش FUE و روشFUT  می باشد.

 

بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو

 

در هر کدام از این روش ها عمل پیوند مو می تواند با یکدیگر تفاوت های اساسی را داشته باشد ولی نتیجه مورد نظر با یکدیگر برابر است. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

 

>> متد های مختلف کاشت مو و چگونگی آن ها

برای کسانی که ریز مو در آنها متوقف نمی شود و استفاده از داروها و روش های این چنینی را تجربه نموده اند ممکن است کاشت مو طبیعی پیشنهاد شود. این افراد زیر نظر پزشک می توانند Hair Transplant را انجام دهند.

ممکن است در اثر ریزش مداوم فرد در قسمت هایی از سر خود دچار طاسی شود. این امر می تواند در دراز مدت رشد فولیکول های مو را از بین ببرد و عملا افراد را با طاسی مواجه نمایند. برای حل این مشکلات پیوند مو در روش های مختلف توسط پزشک به این افراد توصیه می شود.

روشهای کاشت مو طبیعی می تواند فولیکول های خفته و یا از بین رفته مو را ترمیم نماید و به رشد دوباره آنها بانجامد.

  • روش FUE  : در این روش از Hair Transplant، فولیکول های مو به طور مستقیم و توسط دستگاهی به نام دستگاه پانچ از بانک موی افراد استخراج می شود. این دستگاه می تواند شرایط لازم برای زنده نگه داشتن فولیکول های مو را داشته باشد.

فولیکول های برداشته شده به طور همزمان و مستقیم در نواحی تحت پیوند از طریق برش های کوچکی که در این نواحی صورت گرفته است کاشته می شوند. این روش می تواند زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد. ولی جای زخمی در پشت سر افراد در بانک موی آنان ایجاد نمی نماید. این می تواند یکی از مزیت های کاشت مو به روش FUE باشد. در نتیجه ناراحتی ها و عوارض بعد از کاشت مو در این روش به حداقل می رسد.

  • روش  FUT : در این روش که به پیوند مو واحد فولیکول معروف است، قسمت های از بانک موی افراد که ویژگی های مورد نظر برای Hair Transplant را دارا می باشند، به صورت نواری از بانک موی این افراد استخراج می شود. این نوارهای دارای فولیکول های مو می باشند که بعد از استخراج باید تحت شرایطی نگهداری شوند که خاصیت خود را از دست ندهند و از بین نروند.
مشاهده مطلب
پیوند مو از بدن به سر چگونه صورت می گیرد؟

برای این منظور بعد از استخراج فولیکول های مو آنها را به نواحی که نیاز به پیوند مو دارند می کارند. این روش از طریق ایجاد منافذی در پوست سر انجام می گیرد تا فولیکول های جدید بتوانند در آنجا کاشته شوند.

نواحی از بانک مو که موها به صورت نواری از طریق تیغ جراحی برداشت شده اند مورد بخیه واقع می شود.

در واقع ممکن است که این روش تا ساعت ها به طول بانجامد ولی نتیجه ای که از این نوع کاشت مو طبیعی حاصل می شود بسیار مورد توجه واقع شده است.

تنها عارضه ایجاد شده می تواند زخمی باشد که در بانک موی افراد به وجود می آید که از طریق مختلف می توان مانع به جا ماندن علامت زخم در این منطقه شد.

 

>> متد نوین کاشت مو توسط ربات و دستگاه های خودکار

HARRIS یکی از متدهای جدید و اتوماتیک در کاشت مو سریع می باشد. در واقع مزیت هایی که سیستم اتوماتیک و ربات ها دارند می تواند در Hair Transplant نتیجه بهتری را داشته باشند. از طریق ربات و یا دستگاه های خودکار پیوند مو دیگر نگران نتیجه عمل کاشت مو طبیعی در خود نباشید.

زیرا دقت این دستگاه ها در حدی بالاست که امکان وجود اشتباه در این تجهیزات بسیار پایین می باشد. یکی از ایمن ترین، سریع ترین، بهترین روشهای کاشت مو می باشد که می تواند در مدت زمان کمتری عمل کاشت مو طبیعی را برای افراد انجام دهد.

در این دستگاه و ربات 4 دست تعبیه شده است که می تواند زمان کاشت مو طبیعی را تا 4 برابر کاهش دهد. در نتیجه 2 جراح متخصص کاشت مو طبیعی نیز بر این دستگاه نظارت می نمایند.  در واقع همه مراحل Hair Transplant از طریق ربات صورت می گیرد و دستکاری پزشک در این زمینه وجود ندارد.

گرافت های مو از طریق دستگاه مکش در این ربات ها استخراج می شود و به صورت خودکار در نواحی که نیاز به پیوند مو دارند کاشته می شود.

این نواحی توسط دستگاهای تعبیه شده در ربات ها می توانند مناطق ریز کوچکی در پوست ایجاد نمایند تا بتوانند فولیکول ها و گرافت های استخراج شده را در آن نواحی بکارند.

 

>> تفاوت های روش های مختلف کاشت مو

با توضیحاتی که در زمینه انواع کاشت مو داده شد می توان گفت که استفاده از روش های جدید در زمینه کاشت مو می تواند دارای عوارض کمتری باشد. در مورد تفاوت های موجود در این روشها می توان گفت که به روز ترین آنها به حتم دارای عوارض کمتری می باشد زیرا از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی در زمینه ساخت آنها استفاده شده است. با این حال متد های مورد استفاده در هر روش ممکن است متفاوت باشد.

  • در روش FUT می توان گفت که به دلیل برداشتن نواری فولیکول های پشت سر افراد، این ناحیه می تواند دارای عوارضی از جمله عفونت، ایجاد جای زخم، خونریزی و همچنین مشکلات در رشد موهای طبیعی در این ناحیه باشد.
مشاهده مطلب
بهترین قرص بعد از کاشت مو

همچنین درد بعد از Hair Transplant در این نواحی می تواند برای مراجعه کننده بسیار ناگوار باشد. ممکن است جای زخم ایجاد شده در افراد باقی بماند که این امر موجب نگرانی بسیاری از بیماران می باشد. همچنین در این روش استخراج ممکن است فولیکول های مو به راحتی از بین بروند زیرا کاشت به طور مستقیم صورت نمی گیرد.

  • روش FUE به دلیل استفاده از مت های جدیدتر می تواند عوارض کمتری را نسب به روش های دیگر کاشت مو داشته باشد. در پیوند مو به این روش فولیکول ها توسط دستگاه از سر افراد جدا می شوند. دستگاه می تواند شرایطی را برای فولیکول ها مهیا سازد که از بین نروند. همچنین برش در نواحی بانک مو نیز اتفاق نمی افتد. در نتیجه عارضه ای بعد از پیوند مو و یا در حین کاشت مو برای افراد به وجود نمی آید.

 

>> معیار های انتخاب روش مناسب کاشت مو

از آنجایی که روش های کاشت مو طبیعی متفاوت می باشد، در نتیجه پزشک متخصص با توجه به شرایط بیمار و نوع پوست و رنگ مو تصمیم می گیرد که چه روشی در Hair Transplant در افراد مناسب تر می باشد. در واقع در بیشتر مواقع از روش های نوین و بدون درد برای کاشت مو استفاده می شود.

این معیار ها با توجه به سن افراد و همچنین نوع پوست افراد می تواند نتایج متفاوتی را داشته باشد. البته تا حدودی به خود بیمار و هزینه ای که می خواهد برای کاشت مو  طبیعی نیز انجام دهد می تواند تاثیر گذار باشد. با در نظر گرفتن شرایط بیمار روش مناسبی برای کاشت مو به آنها توسط جراح متخصص پیشنهاد می شود.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید