کاشت مو

روش های کاشت ریش و سبیل در ایران

روش های کاشت ریش و سبیل در ایران

روش های کاشت ریش و سبیل

دلایل زیادی برای ریزش مو صورت وجود دارد از جمله ژنتیک، لیزر موهای زائد، سوختگی، آسیب دیدگی یا جراحی. هدف از کاشت ریش و سبیل می تواند از ترمیم کامل تا پر کردن جزئی در یک منطقه ی محدود باشد.

روش های کاشت ریش و سبیل در ایرانپیوند سبیل و ریش روشی است که رشد موها را به ناحیه ی سبیل بر می گرداند. از پیوند موهای صورت می توان برای پنهان کرد جای زخم نیز استفاده کرد. عمل پیوند سبیل به روش مشابه با عمل جراحی کاشت مو انجام می شود و موهای پیوند یافته رشد می کنند و حتی می توانند مانند سایر موهای صورت تراشیده و اصلاح شوند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

دقیقاً مانند موی سر، ریش و سبیل نیز تاثیر زیادی بر چهره ی مردان دارد پیوند ریش و سبیل بهترین راه حل برای برطرف کردن ریزش مو ناشی از تستوسترون برای مردانی است که مایل به داشتن ریش و سبیل پرپشت و منظم هستند.

فرایند کاشت ریش و سبیل به چه روشی انجام می شود؟

در پیوند ریش مشابه با کاشت مو به روش DHI استفاده می کنند. فولیکول های واقع در پشت سر بین دو گوش یکی یکی برداشته شده و به کمک یک قلم ایمپلنت در قسمت ها لازم کاشته می شوند. این عملیات با بی حسی موضعی انجام می شود و دقیقاً مانند کاشت مو هیچ درد شدیدی را تجربه نمی کنید. و بعد از عمل هیچ جای زخم و بخیه ای وجود نخواهد داشت.

روش های کاشت ریش و سبیل در ایرانچرا باید کشور ایران را برای کاشت ریش و سبیل انتخاب کرد؟

ایران یکی از بهترین کشورها برای جراحی های زیبایی نظیر کاشت ریش و سبیل است. دلایل این موضوع عبارتند از:

 1. وجود پزشکان و جراحان متخصص پیوند ریش و سبیل: در کنار پیوند مو، پیوند ریش نیز در ایران با سرعت بالایی در حال پیشرفت است. جراحان کاشت مو دارای سال ها آموزش و تجربه هستند. آنها ضمن رعایت بالاترین استانداردهای بین المللی پزشکی از آخرین و به روزترین فنون علمی استفاده می کنند. بیشتر پزشکان ایرانی در دانشگاه های برتر پزشکی جهان درس خوانده اند و یا دوره های تخصصی و بورس های تحصیلی زیادی را گذرانده اند.
 2. داشتن کیلینک‌های تخصصی کاشت ریش و سبیل پیشرفته: اگرچه عجیب است اما کلینیک های تخصصی مدرن پیوند مو را می توان در هر گوشه ی این کشور پیدا کنید. این کلینیک ها منحصراً به کاشت مو اختصاص داده شده اند و از تجهیزات و امکانات پیشرفته ای برخوردار اند که می تواند بسیار در نتیجه ی فرایند موثر باشد.
 3. قیمت های مقرون به صرفه برای پیوند ریش و سبیل: ایران رقابتی ترین قیمت ها برای کاشت موی صورت را ارائه می دهد. فراوانی مکان های انجام جراحی های زیبایی در کشور دلیل اصلی کم بودن هزینه ی اینگونه خدمات است. با انجام پیوند ریش در ایران می توانید تا 70 درصد در هزینه صرفه جویی کنید.

روش کاشت نئو گرافت در مقابل روش سنتی کاشت ریش

بر خلاف روش کاشت موی نواری سنتی که نیاز دارد پزشک یک نوار فولیکولی را از پشت سر برش دهد و آن را در ناحیه ی طاس شده بکارد، دستگاه نئوگرافت با تکنولوژی پیشرفته واحدهای فولیکاری را استخراج کرده و مجدداً آنها را در نواحی نازک شده یا طاس قرار می دهد. این کار باعث کاهش تجمع موهای کاشته شده یا ایجاد زخم می شود.

چرا باید روش ترمیم موی نئو گرافت را انتخاب کنید؟

 1. کمترین میزان درد را دارد.
 2. هیچ برشی روی پوست سر انجام نمی شود.
 3. این روش در بین انواع دیگر بسیار کم تهاجمی تر است.
 4. مناطق بزرگ در یک جلسه ترمیم می شوند
 5. هیچ جای بخیه و زخمی به جای نمی ماند.
 6. نسبت به تمام روش های کاشت سبیل سریعترین بهبود را دارد.
 7. محدودیت های فعالیتی کمتری دارد.
 8. نتایج آن طبییعی تر از روش های سنتی است.

مراحل پیوند ریش و سبیل و تکنیک های کاربردی

 1. مشاوره: در این مرحله دکتر مانند تمام جراحی ها یک سری آزمایشات روی شما انجام می دهد. دو چیز اصلی در مشاوره در نظر گرفته می شود. اول نیاز منطقه ی گیرنده و دوم تعداد گرافت هایی که می توان از ناحیه ی بانک مو برداشت کرد.
 2. کارهای قبل از جراحی: قبل از انجام هر گونه جراحی یک سری دستور العمل ها را باید انجام دهید. در مورد فرایند کاشت ریش و سبیل این اصول عبارتند از عدم مصرف ویتامین E، عدم مصرف الکل و داروهای ضد عفونی مانند ایبوپروفن و عدم استعمال دخانیات. همچنین باید روزانه مقدار مشخصی ویتامین c دریافت کنید که در روند بهبود می تواند بسیار موثر باشد.
 3. عمل زیبایی کاشت ریش: جهتِ رشد موهای ریش برای بدست آوردن یک ظاهر طبیعی در طول فرایند در نظر گرفته می شود. در فرایند کاشت ریش مانند سایر فرایند های کاشت دو بخش اصلی وجود دارد. به ترتیب استخراج گرافت ها و کاشت گرافت ها در ناحیه ی گیرنده.

موهای اهدا کننده از قسمت بین دو گوش در پشت گردن گرفته می شود و با روش FUE در قسمت های دچار ریزش کاشته می شوند.

 1. تمیز کردن و PRP: روز بعد از عمل افراد تحت فرایند تمیز کردن و PRP قرار می گیرند و قبل از این که کلینیک را ترک کنند دستورالعمل های خاصی به آنها داده می شود تا در دوران بهبودی به کار ببندند و آموزش های دیگری نیز ذکر می شود که چطور موهای کاشته شده را بشویند.

کاندیداهای خوب برای کاشت ریش و سبیل چه کسانی هستند؟

مردانی که تمایل به داشتن ریش و سبیل پرپشت و طبیعی دارند ممکن است تصمیم به انجام کاشت ریش کنند. مردانی که دچار ریزش ریش یا دارای لکه های طاسی هستند و موهای کافی در منطقه ی بانک مو دارند گزینه های مناسبی برای پیوند ریش هستند.

دوره ی بهبود بعد از کاشت ریش و سبیل

بعد از گذشت یک هفته، منطقه ی پیوند زده شده ظاهر طبیعی دارد. بهبود ناحیه ی بانک مو نیز بسیار سریع رخ می دهد. در 15 روز شما ظاهر قبل از جراحی خود را بدست می آورید. دستورالعمل های بهبود مانند فرایند کاشت مو به روش FUE هستند. بعد از شش ماه فرد حداکثر نتیجه را دریافت می کند و در عرض 12 تا 18 ماه موهای کاشت شده کاملاً ظاهری طبیعی بدست خواهند آورد.

باید ها و نبایدهای دوران بهبود بعد از کاشت ریش و سبیل

زمان بهبودی در جراحی پیوند ریش بسیار مهم است زیرا باید مراقبت از موهای پیوند زده ی خود را تا زمانی که به طور کامل محکم نشده اند ادامه دهید. برخی از فعالیت هایی که نباید در این دوره انجام داد عبارتند از:

 1. موهای پیوند زده شده را مالش ندهید و آن ها را نخارانید.
 2. صورت خود را در معرض مستقیم تابش نور خورشید قرار ندهید.
 3. فعالیت های بدنی شدید نداشته باشید.
 4. سیگار کشیدن و نوشیدن الکل در این دوره ممنوع است.
 5. استفاده از داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند ممنوع است.
 6. شنا، استفاده از وان یا سونای گرم در این دوره ممنوع است.
 7. تا 5 روز بعد از پیوند از شستن موهای کاشته شده خودداری کنید.

کارهایی که باید انجام دهید:

 1. دستورالعمل پزشک خود را کاملاً رعایت کنید.
 2. برای داشتن زمان بیشتر برای بهبودی موثرتر چند روز مرخصی بگیرید.
 3. محل های جراحی را تمیز نگه دارید تا از عوارض آن جلوگیری شود. پزشک شما ممکن است پمادهای آنتی بیوتیک را برایتان تجویز کند تا در سطح مناطق تحت جراحی استفاده شود.
 4. چند روز بعد از کاشت ریش به پشت بخوابید نه روی شکم و پهلو ها. سرتان را بالا نگه دارید تا به بهبودی کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *