لیزر موهای زائد

وکس، تیغ یا لیزر موهای زائد، کدامیک برای از بین بردن موهای زائد، بهتر است؟

وکس، تیغ یا لیزر موهای زائد بهتر است؟

وکس، تیغ یا لیزر موهای زائد بهتر است

لیزر موهای زائد روشی نوین و ایده آل برای از بین موهای زائد افراد است. هم مردان و هم زنان می‌توانند از این روش برای از بین بردن موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن خود استفاده کنند.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد بیکینی و لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی برای همه افراد با هر جنسیتی می‌تواند انجام شود.

وکس، تیغ یا لیزر موهای زائد بهتر است؟

هر چند توصیه می‌شود که این کار حتما در مراکز و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو انجام شود. چرا که در این مراکز از پزشکان متخصص زیبایی پوست و مو و تکنسین و اپراتورهای مجرب، کارآزموده و آموزش دیده بهره می‌گیرند. همچنین در این مراکز از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 استفاده می‌شود.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

دستگاه‌ هایی که هر کدام برای از بین بردن موهای زائد قسمت خاصی از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین میزان و مقدار تابش اشعه‌های لیزر از این دستگاه‌ها برای هر نوع پوستی متفاوت و متغیر است.

وکس، تیغ یا لیزر موهای زائد بهتر است؟

همه این موارد توسط پزشک متخصص زیبایی پوست و مو در این مراکز و کلینیک‌های تایید شده و دارای مجوز از وزارت بهداشت مشخص شده و به اپراتور و تکنسین‌های آموزش دیده آنجا منتقل می‌شود تا هیچ گونه سوختگی یا مشکل پوستی حادی برای شخص مراجعه کننده و بیمار پس از لیزر درمانی ایجاد نکند.

با این حال در ایران شاید لیزر موهای زائد دیرتر از سایر کشورها به عنوان یک روش اصولی، علمی و کاملا موثر برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار گرفته است و هنوز عده‌ای از مردم روش‌های قدیمی تر برای از بین بردن موهای زائد خودشان را به این روش کاملا بی خطر، ایمن، موثر و بدون درد ترجیح دهند.

اگر هنوز تردید دارید که کدام روش بهتر است و کدام روش بدتر، ما در این مقاله از بین بردن موهای زائد با لیزر، وکس و تیغ زدن را بررسی  و مزایا و معایب هر کدام را ذکر کرده ایم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

از بین بردن موهای زائد با دستگاه‌های لیزر

در روش لیزر موهای زائد، دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر با تابش پرتوهای لیزر در طول موج‌های مختلف به طور مستقیم به رنگدانه‌های موجود در فولیکول مو حمله کرده و آنها را از ریشه می‌سوزاند.

لوازم مورد استفاده و طول موج تعیین شده برای هر شخص متفاوت بوده و با توجه به رنگ پوست، ضخامت موها و جنس پوست تعیین می گردند.

از بین رفتن فولیکول مو از ریشه باعث کاهش دائمی و همیشگی موهای زائد می‌شود.

پس از چند هفته و تکمیل مراحل درمانی تمامی موهای زائد قسمت مورد نظر حذف می‌شوند. البته مدت زمان مراحل درمانی در لیزر موهای زائد برای پوست‌های تیره به نسبت موهای روشن بیشتر طول خواهد کشید.

برای انجام لیزر موهای زائد نیاز به پزشک متبحری می باشد که از تمامی جوانب این درمان مطلع بوده و به خوبی آن را انجام دهد. اگر قصد انجام لیزر درمانی را دارید باید حدود 6 هفته قبل از درمان موهای زائد خود را نتراشیده و یا با اپیلاسیون آنها را از بین نبرید.

زیرا این روش ها بر ریشه موها تاثیر گذار بوده و اپیلاسیون ریشه موها را از بین می برد.

یکی از عواملی که موجب کاهش تاثیر لیزر درمانی می شود، تابش مستقیم نور خورشید می باشد. در نتیجه برای بهبود نتیجه درمان، 6 هفته قبل و پس از لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در برابر نور خورشید خودداری نمایید تا در آینده شاهد نتایج بهتری باشید.

در روز درمان، پزشک و کادر درمانی برای کاهش طول موهای زائد اقدام می کنند. این موها کاملا کوتاه نشده و تا چند میلی متر از سطح پوست باقی می مانند.

حدودا 20 الی 30 دقیقه قبل از لیزر درمانی، بی حسی بر پوست ناحیه مورد نظر اعمال می شود تا درد ناشی از پالس های لیزر به حداقل برسد.

مزایای لیزر موهای زائد : حذف موهای زائد با لیزر برای کاهش دائمی آنها یک روش بسیار عالی است.

لیزر درمانی اگر در مراکز و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو و زیر نظر پزشک متخصص و تکنسین و اپراتور مجرب، کارآزموده و آموزش دیده انجام شود، باعث ایجاد کمترین آسیب و ناراحتی برای پوست ناشی از تابش اشعه‌های لیزر می شوند و در مقایسه با وکس زدن فشار بسیار ملایم تری برای پوست دارد.

بیشتر مراجعه کنندگان و بیماران به حداقل 6-12 جلسه درمانی در طول ماه نیاز دارند تا بتوانند به درمان‌های تکمیلی و مراقبت‌های پس از لیزر موهای زائد بر روی پوستشان بپردازند.

این یعنی هزینه از بین بردن موهای زائد در دراز مدت به نسبت روش‌های دیگر بسیار کمتر برای مراجعه کنندگان و بیماران تمام خواهد شد، چرا که این یک روش دائمی است.

یکی از بهترین مزایای لیزر موهای زائد، عدم محدودیت این درمان برای نواحی مختلف بدن است. از لیزر می توان برای از بین موهای نواحی دست، پا، بیکینی، چانه، بازو، زیر بغل و سایر نواحی که موهای زائد آن مشکلاتی برایتان به وجود می آورد، استفاده کرد.

لیزر تنها موهای درشت و تیره را هدف قرار داده و با از بین بردن و آسیب به فولیکول ها، باعث از بین رفتن آنها می شود. این در حالی است که پوست و بافت های اطراف موها از این تخریب مصون مانده و آسیبی نخواهند دید.

همچنین لیزر درمانی سرعت بالایی دارد. می توان گفت هر پالس لیزر در کسری از ثانیه اتفاق افتاده و قابلیت از بین بردن تعداد زیادی از موهای زائد را همزمان دارد.

البته سرعت از بین بردن موها به منطقه تحت درمان و گستردگی آن ناحیه بستگی دارد بطور مثال از بین بردن موهای پشت لب تنها در یک دقیقه انجام خواهد شد اما برای مناطق بزرگتر مانند پاها به مدت زمان بیشتری نیاز خواهد بود.

اکثر مراجعه کننده ها برای از بین بردن کامل موهای زائد بدن خود به 3 الی 7 جلسه نیاز خواهند داشت.

معایب لیزر موهای زائد : از بین بردن موهای لیزر می‌تواند برای افراد دارای موهای قرمز، بلوند، سفید یا خاکستری به دلیل عدم وجود رنگدانه، تاثیر بسیار کمتری داشته باشد و مدت زمان بیشتری طول بکشد تا آنها به نتیجه دلخواه و مورد نظر خود دست پیدا کنند.

احساس برخورد اشعه‌های لیزر به پوست مشابه احساس برخورد کش با آن است و بسیار درد اندک و کمی دارد که این احساس هم فقط در جلسه اول به فرد مراجعه کننده و بیمار منتقل می‌شود و پس از جلسه اول در جلسات بعدی هم این احساس را نخواهند داشت.

با این حال برای افرادی که آستانه تحمل و درد کمتری دارند در کلینیک‌های تخصصی از ژل‌های بی حس کننده برای آنها استفاده می‌شود تا هیچ گونه درد و نارحتی‌ای در طول درمان احساس نکنند.

از بین بردن موهای زائد با وکس زدن

وکس زدن به عنوان روشی معمول برای حذف موهای زائد در میان مردم شناخته می‌شود.

در این روش با ریختن موم گرم، مو از ریشه کنده می‌شود. موم داغ به طور مستقیم بر روی پوست ریخته می‌شود و قبل از اینکه خنک شود، در جهت مخالف رشد مو، آنها کنده می‌شوند. پس از برداشتن موم، پوست بسیار صاف و نرم می‌شود.

مزایای وکس زدن: مو از ریشه و بسیار سریع و فوری حذف و پوست صاف و نرم می‌شود. با این حال، رشد مجدد موهای زائد معمولا پس از 2-3 هفته باز می‌گردد.

به دلیل کنده شدن موها، رشد موها کند تر شده و دیرتر رشد می کنند؛ اما اگر برای از بین بردن موهای زائد خود وکس را انتخاب نموده اید باید توجه داشته باشید که تا زمان بلند شدن موها باید صبر کرده و از تیغ استفاده ننمایید زیرا استفاده از تیغ عملکرد وکس را مختل می نماید.

از دیگر مزایای وکس، نرم تر شدن و پراکندگی موهای زائد می باشد. به دلیل اینکه موها از ریشه خارج می شوند، به تدریج نرم تر شده و برخی از موهای ضعیف از بین میروند و این دلیلی است برای پراکندگی موها.

بسیاری از افراد متوجه روشن تر شدن و صاف شدن پوست خود پس از استفاده از وکس و اپیلاسیون می باشند. توصیه می شود چند روز قبل از اپیلاسیون لایه برداری ملایمی انجام داده تا پوست برای اپیلاسیون آمادگی داشته باشد.

معایب وکس زدن: چون موم داغ بر روی پوست ریخته می‌شود، باعث قرمزی، درد، تورم و سوزش به خصوص برای پوست‌های حساس می‌شود.

هرچند استفاده از این روش برای نقاط حساس بدن مثل قسمت‌های داخلی ناحیه تناسلی، غدد لنفاوی زیر بغل و بافت پستان، آسیبی وارد نمی‌کند، اما به دلیل مرطوب بودن پوست این نواحی، باعث ایجاد چرک، عفونت، درد و تورم در این نواحی می‌شود.

یکی از بزرگترین معایب استفاده از وکس و اپیلاسیون در مقابل لیزر موهای زائد و تیغ، این است که برای از بین بردن موهای زائد، موها کشیده خواهند شد که در نتیجه آن پوست نیز کشیده شده و در مواقعی که تکنسین ماهر نباشد می تواند آسیب بسیار زیادی به پوست و بافت ها آورد شود.

برخی از افراد اطلاعات جامعی از نحوه حذف موهای زائد با وکس نداشته و با انجام این روش، موجب لایه برداری پوست مراجعه کننده می شوند. این لایه برداری گرچه سطحی است اما می تواند خونریزی و زخم های زیادی بر پوست برجای بگذارد.

همچنین اپیلاسیون یکی از دردناک ترین روش های حذف موهای زائد است. هنگامی که موها از پوست بیرون کشیده می شوند، درد زیادی ایجاد خواهد شد البته لازم به ذکر است که شدت درد به نوع پوست مراجعه کننده و نحوه انجام اپیلاسیون نیز بستگی خواهد داشت.

معمولا افرادی که دارای پوستی لطیف و نازک می باشند، درد بیشتری در هنگام اپیلاسیون متحمل می شوند.

از بین بردن موهای زائد بدن با تیغ

اصلاح کردن با تیغ برای از بین بردن موهای زائد برای مردان و زنان یک روش معمول است و تقریبا همه افراد حداقل یک بار از این روش استفاده کرده اند.

در ادامه مقاله به مزایا و معایب استفاده از این روش برای از بین بردن موهای زائد می‌پردازیم.

مزایای تیغ زدن: از بین بردن موهای زائد و اصلاح با این روش بسیار آسان و در دسترس است. هر مرد و زنی به راحتی و تنهایی می‌تواند در حین استحمام از این روش برای از بین بردن موهای زائد هر قسمتی از بدن خود استفاده کند.

معایب تیغ زدن: استفاده از این روش ممکن است خطرناک باشد. چون تیغه‌های تیز تیغ اصلاح به صورت مستقیم با رگ‌های بدن در ارتباط است و ممکن است اشتباهی باعث بریدگی قسمتی از بدن خود شده و زخم و جراحتی در آن قسمت ایجاد کنید.

همچنین این تیغ‌ها باعث ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی شود؛ چون بازیافت کردن آنها به سادگی صورت نمی‌پذیرد.

افراد زیادی از تیغ برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده می کنند اما تمامی این افراد یک مشکل مشترک دارند و آن ماندگاری نتایج در کمترین زمان ممکن است. به دلیل اینکه تیغ بر خلاف وکس و لیزر موهای زائد با ریشه موها در ارتباط نبوده و تنها موها را از ساقه قطع می نماید، ریشه مجددا رشد کرده و نتایج دوام زیادی نخواهند داشت.

همچنین استفاده مکرر از تیغ موجب خشکی پوست، ضخیم تر شدن و تیره تر شدن موها می شود. هر یک از این 3 عامل بر زیبایی اندام مورد نظر تاثیر داشته و باعث می شود افراد تیغ را کنار گذاشته و به سمت روش ها دیگر روی آورند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *