درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

علت ضخیم شدن مو بعد از لیزر موهای زائد چیست ؟

علت ضخیم شدن مو بعد از لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر موهای زائد یکی از متدهای زیبایی است که امروزه با محبوبیت زیادی مواجه شده است. در حقیقت بسیاری از افراد به دنبال روشی هستند که به وسیله های آن بتوانند از شر موهای زائد خود خلاص شوند. لیزر موها روشی است که در موادر بسیاری موثر واقع شده و موهای زائد را تا حد زیادی کاهش داده است.

علت ضخیم شدن مو بعد از لیزر موهای زائد چیست

در این روش درمانی که با عنوان لیزر درمانی نیز شناخته می شود، فوتون های نور را به سمت پوست تابیده می شود که این فوتون ها سبب تضعیف فولیکول های مو شده در نتیجه سبب می شود که موهای زائد دیگر رشد نکرده و یا رشد آنها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

در برخی موارد گزارش شده است که افراد پس از لیزر موهای زائد شاهد ضخیم تر شدن موها هستند و در نتیجه این امر بسیاری از افرادی را که قصد لیزر موهای خود را دارند، نگران کرده است. در این مقاله قصد داریم تا علت ضخیم شدن موهای زائد پس از این روش درمانی را بیان کرده و احتمال رخداد آن برای افراد مختلف را مورد بررسی قرار دهیم.

علت افزایش ضخامت مو ها پس از لیزر موهای زائد چیست ؟

به طور کلی احتمال اینکه موها پس از لیزر موهای زاید ضخیم شوند، وجود دارد اما این امر به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. طبق مطالعاتی که صورت گرفته است، افرادی که در معرض لیزر موهای زائد قرار می گیرند، ممکن است که پس از انجام لیزر، دچار افزایش جریان خون در ناحیه ی مورد نظر شوند.

این امر می تواند تا حدی سبب افزایش رشد مو ها و یا ضخیم تر شدن مو ها شود. به طور کلی ممکن است که اثر لیزر موهای زائد، مقداری انرژی به فولیکول های مو وارد کرده و این انرژی سبب ضخیم تر شدن مو شود. البته شایان ذکر است که این امر به طول موج و شدت پالس های استفاده شده در لیزر موها نیز بستگی دارد.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد پشت گردن چیست ؟

علت ضخیم شدن مو بعد از لیزر موهای زائد چیست

از طرفی میزان حساسیت فولیکول های موی افراد نیز عامل مهمی در ضخیم شدن موهای زائد است. در نتیجه بهتر است که پیش از انجام لیزر موهای زائد، تحقیقات لازم در این زمینه را به عمل آورده و با آگاهی کافی نسبت به انجام آن اقدام کنید.

احتمال افزایش ضخامت موها پس از لیزر موهای زائد تا چه میزان است ؟

همانطور که مطرح شد در هنگام لیزر موهای زاید، لیزر ها طول موج نور را با یک رنگ خاص منتشر می کنند. هنگامی که نور حاصل از لیزر در تماس با پوست قرار می گیرد، این نور به ملانین ها یعنی رنگدانه های پوست منتقل می شود. این نور سبب می شود که بافت های مجاور و ملانین پوست گرم تر از دمای بدن شده و در نهایت به بافت های پوستی آسیب برسد.

به منظور کاهش این آسیب بهتر است که افراد پیش از لیزر موهای زائد، سطح پوست خود را از هرگونه مو اصلاح کنید. پس تراشیدن موهای سطح پوست به صورت کامل از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی لیزر موها تراکم موهای زائد را کاهش داده و ضخامت آنها را کمتر میکند.

عوامل متعددی در کاهش ضخامت و تراکم موهای زائد، دخالت دارند که از جمله ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رنگ و ضخامت موهای زائد تحت درمان
 2. رنگ پوست بیمار
 3. نوع و کیفیت دستگاه لیزر
 4. صلاحیت فردی که لیزر موهای زائد را به انجام می رساند.

بنابراین در صورتی که لیزر موهای زاید (laser hair removal) برای افراد مختلف به صورت اصولی و طبق استاندارد ها صورت گیرد، احتمال اینکه فرد پس از لیزر موهای زائد، با موهای ضخیم تر مواجه شود، کاهش می یابد.

چه کسانی مستعد ضخیم شدن موها پس از لیزر موهای زائد هستند ؟

در واقع لیزر موهای زاید با هدف کاهش موهای زائد و نازک شدن آنها انجام می شود؛ اما در مواردی که افراد به بیماری های خاصی مبتلا هستند، ممکن است که لیزر موها با مشکل مواجه شود. در حالت کلی می توان گفت که در بسیاری از کلینیک های زیبایی معتبر، پیش از لیزر موها جلسه ی مشاوره ای برگزار می شود که در این جلسه لازم است که پزشک در مورد سوابق بیمای فرد پرس و جو کرده و در صورت نیاز توصیه های لازم را برای او بیان کند.

افرادی که بیماری هایی مانند هیرسوتیسم شدید مبتلا هستند، ممکن است که با این عارضه، یعنی ضخیم تر شدن موهای زائد مواجه شوند. در حقیقت افراد مبتلا به این بیماری رشد بیش از حد موهای زائد در نواحی خاص را تجربه می کنند.

مشاهده مطلب
لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

در ضمن در افرادی که بیماری هایپرتریکوز نیز مبتلا هستند، ضخیم تر شدن موها پس از لیزر موهای زائد، ممکن است که رخ دهد. در نتیجه لازم است که پزشک در مورد این بیماری ها از فرد مراجعه کننده سوال کرده و عوارض جانبی احتمالی را برای او شرح دهد.

آیا ضخیم شدن موها پس از لیزر موهای زائد اثبات شده است ؟

به طور کلی با استفاده از لیزر موهای زائد، موهای ضخیم نازک تر شده و یا رشد آنها به طور کلی متوقف می شود. در بسیاری از موارد حتی ضخیم بودن موها یکی از عواملی است که برای لیزر موهای زائد لازم بوده و آن را با موفقیت بیشتری همراه می کند.

احتمال ضخیم شدن موهای زائد در افرادی که از سلامت عمومی برخوردار هستند، بسیار کم است. این امر تنها در افرادی که بیماری های خاصی دارند، رخ تداده و ممکن نیست که لیزر و استفاده از پالس ها رشد موها را افزایش دهد.

بنابراین ضخیم شدن موها پس از لیزر موهای زاید امری است که در حالت طبیعی اتفاق نمی افتد. پس نیازی به نگرانی در مورد آن وجود ندارد. تنها نکته ای لازم است افراد پیش از لیزر موهای زائد به انجام برسانند، آن است که این افراد توصیه های پیش از لیزر موها را به انجام برسانند.

این مراقبت های شامل:

 1. پیش از لیزر پوست خود را در معرض آفتاب شدید قرار ندهید.
 2. 7 روز پیش از لیزر موها از استفاده از کرم های برنز کننده خودداری کنید.
 3. پوست خود را پیش از حضور در جلسه از هرگونه آلودگی و چربی پاک کنید.
 4. از استفاده از لایه بردار ها و یا مواد شیمیایی مختلف به مدت 2 هفته پیش و پس از لیزر موها پرهیز کنید.
 5. پیش از لیزر موهای زائد از اپیلاسیون موهای خودداری کنید.
 6. پیش از حضور در جلسه ی لیزر موها از داشتن فعالیت بدنی بالا خودداری کنید. این امر به افزایش فشار خون کمک شایانی می کند.
 7. از مصرف آنتی بیوتیک های به مدت 7 روز پیش از لیزر موها خودداری کنید.
 8. رعایت این موارد کمک می کند تا روند درمانی سریع تر شده و عوارضی مانند ضخیم تر شدن موهای زائد، کمتر اتفاق بیفتد.

در نهایت باید بگوییم که لیزر موهای زائد یک تکنیک زیبایی است که امروزه توسط بسیاری از خانم ها و آقایان در حال انجام است و بسیاری از آنها از انجام این تکنیک رضایت دارند. موثر واقع شدن لیزر موها به نوع دستگاهی که برای افراد مختلف استفاده می شود، بستگی داشته و در صورتی که دستگاه به درستی برای افراد انتخاب نشود، ممکن است احتمال بروز عوارض جانبی افزایش یابد.

مشاهده مطلب
رفع موهای زائد به صورت دائمی

بنابراین پیش از انجام لیزر موهای زائد، در مورد پزشک متخصص، کلینیکی که به آن مراجعه می کنید و نوع دستگاه تحقیق کرده و اطلاعات لازم را به دست آورید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لیزر موهای زائد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع