لیزر موهای زائد

نحوه از بین بردن موهای زائد بینی

نحوه از بین بردن موهای زائد بینی

نحوه از بین بردن موهای زائد بینی

موی بینی جزو سیستم های دفاعی بدن محسوب می شود و می تواند ذرات مضر را از سیستم بدن دور نگه دارد و رطوبت موجود در هوایی که تنفس می کنیم هم می تواند توسط موی بینی جذب بشود.

از بین بردن موهای زائد بینی

موهای بینی یک قسمت طبیعی در بدن است و همانطور که گفته شد کاربرد هایی نیز دارد. اما در صورتی که موهای این قسمت بلند شده و از بینی بیرون زده باشد می تواند خجالت آور باشد و اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد. بنابراین همین دلیل کافی است تا شما به رفع موهای این قسمت فکر کنید.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

رگ های خونی بینی و صورت غلظت زیادی دارند و رگ های بینی، به رشد مو هم کمک می کنند. با اینکه موی بینی کاربردهای زیادی دارد ولی شاید دوست داشته باشید که موهای این قسمت را هم تمیز کنید.

تمیز کردن و رفع این بخش از موهای بدن اعتماد به نفس را به شما باز می گرداند. روش های زیادی برای رفع این موها استفاده می شود اما با توجه به حساس بودن این قسمت و تجمع مویرگ ها و رگ های خونی در این قسمت باعث شده تا هر روشی برای رفع این موها مناسب نباشد و باعث خونریزی، عفونت و آسیب رسیدن به این بخش از بدن شود.

روش های رفع موهای زائد بینی

روش 1 : اصلاح موهای بینی با قیچی و دستگاه موزن

اصلاح موی بینی، ایمن ترین و آسان ترین گزینه ای است که در دسترس عموم قرار دارد. قیچی های کوچکی وجود دارند که مخصوص اصلاح موهای بینی هستند و معمولا در کیت های بهداشتی موجود هستند.

موهای زائد بینی

نوک این قیچی ها باید گرد باشد تا ضربه ای به بافت بینی وارد نشود و در نتیجه خونریزی هم اتفاق نیفتد. با کمک قیچی های مخصوص بینی می توانید موهای زائد بینی خودتان را که در صورت مشخص هستند را بدون آسیب به بافت های بینی خود، به راحتی کوتاه کنید.

برای اینکه موهای بینی تان را با قیچی اصلاح کنید ابتدا روبروی آینه بایستید، ترشحات مخاطی بینی تان را پاک کنید، قیچی را در دستانتان بگیرید و سرتان را هم عقب تر ببرید و شروع به اصلاح موهای بینی کنید.

بینی را با آب نشویید و سعی نکنید که کل موهای بینی تان را با قیچی اصلاح کنید و در عوض فقط موهای مشخص و کلفت تر را کوتاه کنید.

یک راه دیگر برای اصلاح موهای زائد بینی، استفاده از دستگاه موزن الکتریکی است. دستگاه موزن الکتریکی از تیغه های گرد ساخته شده است و می توانید از داروخانه ها این دستگاه را تهیه کنید.

قیچی و دستگاه موزن به طور موقت موهای بینی تان را از بین می برند و موهای بینی پس از چند روز دوباره رشد می کنند؛ در نتیجه، اصلاح موهای بینی روش ماندگاری نیست ولی ایمن ترین روش موجود است.

یکی دیگر از مزیت های این روش این است که شما می توانید هر مقداری و هر قسمت از این موها را که می خواهید کوتاه کنید و همچنین شما می توانید خیلی ساده و آسان در خانه و بدون نیاز به کمک دیگران این کار را انجام دهید.

این روش ایمن ترین و مناسب ترین روش در صورت کم بودن موهای هدف در بینی است زیرا در این شرایط انتخاب روش های دیگر می تواند باعث اتلاف وقت و افزایش هزینه شود.

روش 2 : وکس یا کندن موهای بینی با موچین

در بیشتر موارد، وکس و یا کندن موی بینی با موچین به افراد توصیه نمی شود. کندن تارهای مو حتی باعث عفونت هم می شود. وکس به پوست بینی آسیب زیادی می زند.

به تازگی محصولی با نام وکس بینی به بازار آمده است که فقط برای حذف موهای زائد بینی طراحی شده است و می تواند شما را تا 4 هفته از شر موهای زائد بینی راحت کند. البته مدت زمان برگشت موها بستگی به نحوه ی انجام این روش و همچنین ژنتیک شما نیز دارد.

نتایج وکس و یا استفاده از موچین، طولانی تر و ماندگارتر از اصلاح موهاست زیرا وکس بر خلاف اصلاح، موها را کوتاه نمی کند بلکه تار مو را از پوست زیرین خود جدا می کند. اگر در خانه از وکس استفاده می کنید، حتما دستور العمل های استفاده از آن را هم مطالعه کنید.

استفاده از موچین برای رفع موهای زائد یک روش ساده است که بسیاری از مردان آن را انتخاب می کنند اما این روش روشی بسیار کند است. به طور کلی کندن موهای بینی از ریشه باعث طولانی شدن و به تاخیر افتادن رشد مجدد موها می شود اما روش ایمنی نیست و معمولا توصیه نمی شود زیرا این روش علاوه بر آسیبی که بینی شما می زند می تواند درد شدیدی را نیز به دنبال داشته باشد.

همچنین کندن مو از پوست می تواند زخمی جزئی در پوست ایجاد کند و با تجمع و رسیدن باکتری ها به این زخم ها می تواند باعث به وجود آمدن عفونت شود.

اگر بعد از وکس احساس کردید که داخل بینی تان زخم شده است، حوله ای را با آب گرم مرطوب کنید و آن را روی بینی خودتان بگذارید؛ این کمپرس گرم می تواند درد را تسکین بدهد و به بهبود بافت های بینی هم کمک زیادی می کند.

روش 3 : لیزر موهای زائد بینی

لیزر موهای زائد معمولا وقتی انتخاب می شود که مراجعه کننده به دنبال رفع موهای بدن برای مدت زمان طولانی باشد. لیزر موهای زائد در بینی هم همین کاربرد را دارد.

پس اگر به دنبال حذف موهای زائد بینی به مدت زمان طولانی تر هستید و از اصلاح مکرر آن خسته شده اید لیزر موهای زائد یک روش مطمئن دیگر است که در صورت مناسب بودن برای شما و برآورده کردن انتظارات شما می تواند به شما کمک کند.

لیزر موهای زائد یک روش دائمی برای درمان موهای زائد در تمام بخش های بدن است. استفاده از دستگاه لیزر برای حذف موهای زائد بینی بسیار چالش برانگیز است زیرا لیزر به ترشحات مخاطی داخل حفره بینی آسیب وارد می کند. لیزر موهای زائد فقط می تواند بر روی موهایی که در داخل سوراخ بینی مشخص هستند تاثیر بگذارد.

لیزر موهای زائد بینی هم مانند استفاده از لیزر در دیگر قسمت های بدن برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب به چند جلسه ی درمانی نیاز دارد.

لیزر می تواند تعداد موهای زائد بینی را هم کمتر کند. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که رنگ موهای زائد بینی باید تیره تر از رنگ پوست باشد تا بتواند موثر واقع بشود؛ لیزر بر روی موهای زائدی که رنگ های روشن تری دارند، تاثیر خوبی نمی گذارد.

لیزر موهای زائد یک درمان زیبایی برای رفع موهای زائد است به همین دلیل تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد گران تر هستند و بیمار باید از تجربه و مهارت متخصص آگاه باشد تا بعد از لیزر موهای زائد شاهد ایجاد اسکار در داخل بینی خود نباشد.

این روش به فولیکول موها آسیب می زند و از رشد مجدد آن جلوگیری می کند و در هر جلسه باعث کمتر شدن موهای این قسمت شده و با انجام مکرر لیزر و مراجعه ی به موقع می توان قسمت های قابل مشاهده را به طور کلی از بین برده و یا به مدت طولانی از رشد مجدد آن جلوگیری کرد.

از دستگاه های پیشرفته برای لیزر موهای زائد بینی خودتان استفاده کنید زیرا فرآیند رفع موهای زائد بینی با لیزر کمی پیچیده و سخت است.البته قبل از لیزر موهای زائد بینی تان لازم است با متخصص هم حتما مشورت کنید.

روش 4 : کرم های موبر

استفاده از کرم های موبر برای رفع موهای بینی به هیچ وجه توصیه نمی شود. کرم های موبر دارای ترکیبات قوی هستند که  شما را در معرض بخارهای سمی قرار می دهند و بینی هم واکنش های شدیدی نسبت به این مواد از خود نشان می دهد. کرم های موبر ترشحات مخاطی درون بینی شما را هم می سوزانند.

البته ممکن است بعضی از کرم های موبر از مواد طبیعی درست شده باشند و آسیبی به بینی نرسانند. لازم است قبل از استفاده از کرم های موبر، دستورالعمل آن را با دقت بخوانید. اگر کرم های موبر برای استفاده در داخل سوراخ بینی مناسب نباشند، حتما روی برچسب روی جلدشان ذکر می شود.

اما با توجه به همه ی این ها ممکن است کرم های موبر طبیعی هم نتیجه ی مورد انتظار را برای شما فراهم نکند.

آیا رفع موهای زائد بینی با این روش ها بی خطر است؟

بی خطر بودن رفع موهای زائد بستگی به روشی دارد که انتخاب می کنید. شما می توانید روش مناسب را برای رفع موهای زائد بینی خودتان انتخاب کنید، فقط نباید از آن بیش از حد استفاده کنید زیرا عملکرد موهای بینی برای بدن بسیار مفید است.

بینی از ورود مواد و ذرات مضر به داخل بدن جلوگیری می کند و آلرژی و عفونت را هم کاهش می دهد. وجود موی بینی در افرادی که تنگی نفس دارند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مشکلات و عوارض احتمالی رفع موهای زائد بینی عبارت است از :

  1. درد
  2. افزایش موهای زائد بینی
  3. آسیب به ترشحات مخاطی درون بینی
  4. افزایش احتمال ورود مواد مضر به سیستم تنفسی

انتخاب روش مناسب برای رفع موهای زائد بینی

در هنگام انتخاب روش مناسب برای رفع موهای زائد بینی، چند فاکتور را در نظر داشته باشید؛ از جمله رنگ موهای زائد بینی، تعداد موهای زائد و میزان ضخامت آنها. برای اینکه روش مناسبی را بتوانید انتخاب کنید، از مشاوره های متخصص پوست و مو هم حتما استفاده کنید.

همانطور که گفته شد موهای بینی از عملکرد های محافظتی برخوردار است و می تواند در جلوگیری از آلرژی فصلی و آسم تاثیر گذار باشد. توصیه می شود که موهای بینی به طور کامل برداشته نشود و فقط قسمت مشخص آن که باعث نارضایتی مراجعه کننده ها شده، برداشته شود تا عملکرد محافظتی آن و تاثیر آن در جلوگیری از عوامل بیرونی از بین نرود.

در صورتی که موهای بینی برای شما غیر قابل تحمل است شما می توانید با انجام یک روش درست و ایمن قسمت های قابل مشاهده را از بین ببرید اما به یاد داشته باشید، انتخاب روش های غیر ایمن و نادرست بر روی سلامتی شما تاثیر می گذارد.

به طور کلی می توان گفت از بین بردن موهای بینی با انجام هر روشی ایمن نیست و دو روش را می توان برای رفع این موها ایمن دانست که از جمله ی این روش ها می توان به اصلاح توسط قیچی و ماشین مخصوص اصلاح موی بینی که روشی معمولا کم هزینه اما موقت است و همچنین انجام لیزر که روشی با هزینه ی بیشتر اما دائمی است، اشاره کرد.

همچنین اگر شما روش لیزر موهای زائد را انتخاب کردید از معتبر بودن کلینیک مورد نظر و همچنین تخصص پزشک مربوطه اطمینان حاصل کنید تا عوارض احتمالی به حداقل رسیده و نتیجه ی راضی کننده ای را به دنبال داشته باشد.

در صورتی که تغییری در ناحیه ی بینی یا عوامل نگران کننده ای پس از اصلاح این قسمت احساس کردید حتما با یک متخصص در میان گذاشته و برای رفع این مشکل اقدام کنید تا سلامتی شما را با خطر مواجه نکند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد روش های لیزر موهای زائد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

این کلینیک دارای تجهیزات بروز و فوق حرفه ایی جهت لیزر موهای زائد کامل بدن می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *