کاشت مو

کاشت موی جوانان و مزایای آن چیست؟

کاشت موی جوانان و مزایای آن

کاشت موی جوانان 

آیا جوانان می توانند تحت عمل زیبایی کاشت مو قرار بگیرند؟ آیا جوانان اصلا لازم است کاشت مو انجام دهند؟ متقاضی کاشت موی جوان به چه معناست و چه معنایی دارد؟ با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب، به این موضوع بپردازیم و ابعاد آن را بررسی کنیم.

کاشت موی جواناندر پاسخ به این سوال معمولا کلینیک های مختلف نظرات مختلفی دارند. برخی معتقدند که هر فرد زیر 25 سال «جوان» محسوب می شود اما اکثر کلینیک ها معتقدند که متقاضیان جوان معمولا کسانی هستند که در اوایل 20 سالگی قرار دارند.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

ریزش مو با الگوی مردانه یا آلوپسی آندروژنی اغلب در اواخر نوجوانی شروع می شود. بسیاری از مراجعه کنندگان همچنان ریزش موهایشان را ناشی از استرس درس و دانشگاه می دانند.

اگرچه درک این نکته ضروری است که استرس لزوما باعث ریزش مو نمی شود بلکه می تواند تحریک کننده باشد و ریزش موی ژنتیکی را تسریع کند.

این افراد که در طول سال های تحصیل استرس زیادی کشیده اند و حال فارغ التحصیل شده و آماده ورود به بازار کار هستند، از کاندیداهای پیوند موی جوانان محسوب می شوند.

کاشت موی جوانانآیا واقعا کاشت مو برای افراد جوان ممکن است؟

متقاضیانی که در اوایل 20 سالگی قرار دارند، به طور معمول از نظر جسمی در وضعیت بسیار خوبی به سر می برند. آن ها از سلامت جسمی برخوردارند و به سرعت بهبود می یابند؛ به همین دلیل کاندیدای ایده آلی برای هر نوع جراحی زیبایی محسوب می شوند.

این افراد پس از انجام پیوند مو، خیلی سریع به زندگی عادی بر می گردند. با این حال این تصمیم بر عهده پزشک است و نمی توان گفت چون جوانان می توانند ترمیم مو انجام دهند، پس حتما باید انجام دهند و در زمان مناسبی قرار دارند!

آلوپسی آندروژنی یک نوع بیماری پیشرونده است که به مرور شدیدتر می شود و پیوند مو تنها راه چاره به حساب می آید. پیوند مو می تواند موهای از دست رفته را دوباره به فرد بازگرداند اما حقیقت بزرگی که وجود دارد، این است که نمی تواند مانع از ریزش مو شود.

ناگفته نماند که پیوند مو نیز دائمی است. خطوط مو ایجاد شده برای افراد جوان هنوز هم طبیعی به نظر می رسد. به همین دلیل جراحی پیوند مو در متقاضیان جوان باید مانند یک بازی استراتژیک و شطرنج مانند انجام شود.

پزشک و مراجعه کننده باید در انجام این جراحی دقت کنند. برای انجام کاشت موی جوانان، باید با تکنیک FUT (پیوند واحد فولیکولی) کار را شروع کنند. تکنیک FUT به افراد این امکان را می دهد تا بیشترین تعداد پیوند و تراکم را داشته باشند.

استفاده از تکنیک FUE (برداشتن واحد فولیکولی) هم برای نواحی‌ای که با FUT قابل درمان نیستند، مناسب است. متقاضیان جوان پیوند مو باید این را بپذیرند که امکان دارد نیاز به جراحی های متعددی داشته باشند زیرا ریزش مو همچنان در پشت مناطق پیوند شده در حال پیشروی است.

اگر این متدها روی متقاضی انجام بگیرد و فرد در انجام معاینه ها و جراحی های خود ثبات قدم و عزم داشته باشد، هیچ دلیلی ندارد که از کاشت و یا ترمیم مو هراس داشته باشد زیرا درصد موفقیت به شدت بالا می رود.

روش های درمانی پیش از انجام کاشت موی جوانان

بسیاری از متقاضیان جوان قبل از انجام عمل کاشت مو سعی در استفاده از داروهای پیشگیری از ریزش مو مانند فیناستراید، پروپسیا و ماینوکسیدیل دارند. این داروها به کاهش سرعت ریزش مو و حفظ مو در مناطق کم مو کمک می کنند.

با این حال به یاد داشته باشید که داروهای پیشگیری تا جایی به کمک شما می آید. در حالی که در برخی از افراد به خوبی جوابگو بوده و نتیجه خواهد داد، برای برخی دیگر اصلا جوابگو نیست و نیاز به پیوند مو دارد. این داروها ریزش مو یا طاسی سر را متوقف نمی کنند، بلکه فقط روند را کند و موقت می کنند.

به همین دلیل بهتر است دارو و پیوند مو با هم ترکیب شوند. با ترکیب هر دو نتایج به اوج و بیشینه خود می رسند. این داروها همچنین عوارض جانبی بالقوه ای دارند و باید قبل از استفاده توسط هر فرد – چه جوان چه میانسال – مورد بررسی و مشورت با پزشک مورد اعتماد قرار گیرند.

حداقل سن برای کاشت موی جوان چقدر است؟

روز به روز میل افراد برای ترمیم مو بیشتر می شود و مردان و زنان بیشتری برای انجام ترمیم مو، به کلینیک کاشت مو مراجعه می کنند. انجام جراحی پیوند موی جوانان نیاز به ظرافت دارد چون در سنین جوانی الگوی ریزش مو مشخص نشده و تشخیص سخت می شود. معمولا پزشک در معاینه اولیه، در خصوص سابقه خانوادگی سوالاتی می پرسد و سعی می کند بر این اساس، یک روش و متد انتخاب کند.

بهتر است افراد تا سن 25 سالگی صبر کنند تا الگوی ریزش مو مشخص شود. گرچه حتی در این سنین هم سخت می توان علت دقیق را تشخیص داد، ترمیم مو کار سختی نیست اما کم کردن سرعت ریزش مو، بسیار اهمیت دارد.

مزایای کاشت موی جوان

بر خلاف گذشته، امروزه دیگر مردان جوان از همان سنین جوانی موهای خود را از دست می دهند. تخمین زده می شود که 25 درصد از مردان تا سن 21 سالگی ریزش مو را تجربه می کنند.

ریزش مو در سنین جوانی با هزاران چالش همراه است که خوشبختانه روش هایی برای اصلاح این ناهنجاری به وجود آمده است. یکی از مطمئن ترین راه ها انجام ترمیم مو است. انجام جراحی کاشت مو در سنین جوانی فواید زیادی دارد که می توان از بین آن ها به بازیابی اعتماد به نفس و ظاهری جذاب اشاره کرد.

یکی از مهم ترین تاثیرات منفی ریزش مو در سنین جوانی، از بین رفتن اعتماد به نفس و یا کاهش اعتماد به نفس است. در حالی که در سنین بالاتر، هضم این مساله راحت تر است؛ بنابراین ممکن است مقابله با طاسی برای برخی افراد در سن جوانی سخت باشد.

کاشت مو جوانان به این افراد اجازه می دهد به محض مشاهده ریزش مو، موها را ترمیم کنند. آنها همچنین می توانند قبل از آسیب های جدی، با اقدامات جدی، از بروز ضررهای بیشتر جلوگیری کنند.

فواید دیگر پیوند مو در سنین جوانی، ریکاوری آسان است. این امر به این دلیل است که در سنین جوانی افراد تعهد بیشتری از خود نشان می دهند. علاوه بر این، بدن به علت داشتن سلامت کامل، سریعتر ریکاوری را تکمیل می کند و در نتیجه نتایج به اوج خود می رسند.

ترمیم مو دائمی است و این بدین معنی است که پس از انجام جراحی، دیگر لازم نیست نگران ریزش مو در ناحیه تحت درمان باشید. البته باید دقت کرد عامل ریزش مو تشخیص داده شده و رفع شده باشد. همچنین این واقعیت که موهای پیوندی، از موهای بدن خود شماست، باعث می شود سیستم ایمنی بدن حساسیت و واکنش نشان ندهد.

اهمیت پزشک و کلینیک در کاشت موی جوانان

چندین بار بر اهمیت انجام کاشت موی جوانان اشاره کردیم و آن را عملی دقیق و ظریف خواندیم. از آنجا که تشخیص علت ریزش مو کار هر پزشکی نیست، بهتر است برای انجام چنین وظیفه خطیری، سراغ یک کلینیک معتبر که از بهترین دکتر کاشت مو بهره می برد، بروید. ممکن است لازم باشد برای کسب نتایج مطلوب چندین بار پیوند مو را تجربه کنید که در چنین شرایطی نیاز به متخصص ماهر دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *