لیپوماتیک

هر آنچه باید در مورد جای زخم لیپوماتیک بدانید

هر آنچه باید در مورد جای زخم لیپوماتیک بدانید

جای زخم لیپوماتیک

با توجه به اینکه روش های لاغری موضعی بدن مانند لیپوماتیک از جمله شیوه های نوین، پرطرفدار و تایید شده توسط سازمان های معتبر جهانی می باشند، اما باز هم بیماران به دلیل عدم آگاهی کامل از کارایی آن ها، نگران مسائلی همچون جای زخم لیپوماتیک و درمان آن می باشند.

جای زخم لیپوماتیک

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

پس از انجام عمل های مختلف فارغ از زیبایی و غیر زیبایی بودن آنها عوارضی به دنبال انجام این عمل ها به وجود خواهد آمد که افراد باید در صدد از بین بردن این عوارض برآیند. این گونه باید گفت که حتما افراد باید قبل از انجام عمل خود آموزش هایی را راجع به این عوارض ببینند. منظور از این آموزش ها آشنایی با عمل و مراقبت های لازم برای زمانی است که فرد دچار مشکل و یا عارضه می شود.

انجام عمل های زیبایی که امروزه اکثر آن ها از محبوبیت خاصی میان جوامع برخوردار بوده نیز جزء این عمل ها محسوب می شوند و تا حدودی عوارض و مشکلاتی را به همراه دارند؛ اما نکته ای که وجود دارد این است که افراد باید این مشکلات و عوارض را به حداقل رسانده و آن ها از بین ببرند. معمولا افراد می توانند تاثیر به سزایی در از بین بردن و به حداقل رساندن این مشکلات داشته باشند.

یکی از مشکلاتی که در اکثر عمل های زیبایی مطرح می باشد، بر جای ماندن زخم های ناشی از انجام عمل است. افراد معمولا این عارضه را بزرگ کرده و احساس می کنند که به یک مشکل غیر قابل حل بر خورده اند در صورتی که با انجام کمی تحقیق می توان دریافت که این زخم ها به راحتی از بین می رود به طوری که در برخی از عمل ها اسکار و زخم ها خود به خود محو می شوند.

تمرکز بر وجود یکسری از عوارض احتمالی مانند جای زخم لیپوماتیک، این جراحی زیبایی را همچون یک روش خطرناک در دید بیماران جلوه می دهد که ممکن است زیبایی اندام آن ها را دچار مشکل کند.

جای زخم لیپوماتیک

همچنین برخی از شایعه های موجود در مورد کاهش توان سیستم ایمنی بدن سبب ایجاد بدبینی هایی در این رابطه شده است که خوشبختانه ما در این مقاله شما را در جریان تمام حقایق خواهیم گذاشت.

افراد نباید با توجه به حرف افرادی که دانش و اطلاعات کافی و جامع درباره نحوه انجام درمان ندارند، خود را دچار اشتباه کرده و با این حرف ها تصمیم های نادرستی بگیرند. افراد بهتر است قبل از هر اقدامی با یک پزشک متخصص راجع به انجام عمل مورد نظر گفت و گویی داشته باشند و سپس با توجه به موارد ذکر شده از جانب پزشک، برای انجام و یا عدم انجام درمان اقدام به تصمیم گیری نمایند.

لیپوماتیک چیست؟

حتما شما هم در مورد پیکرتراشی و روش های جدیدی که در کلینیک های تخصصی زیبایی بکار می رود، چیز هایی شنیده اید. لیپوماتیک از جمله روش های لاغری و تخلیه چربی های مازاد بدن است که نتایجی خارق العاده را در اختیار بیماران قرار می دهد.

یکی از بهترین روش هایی که در دنیای امروز برای افرادی که از داشتن چربی در نواحی مختلف بدن از جمله شکم و پهلو رنج می برند و به دنبال روشی برای از بین بردن این چربی ها می باشند، روش لیپوماتیک می باشد. این درمان با استفاده از دستگاه های پیشرفته و توسط پزشکان با تجربه و دارای مهارت انجام می شود و افراد می توانند با انجام عمل از شر چربی های اضافی بدن خود خلاص شوند.

لیپوماتیک توانسته در سراسر جهان متقاضیان زیادی را برای کاهش چربی های بدن به سمت خود جذب کنند. بهتر است متقاضیان برای مطلع شدن از مزایا و معایب این درمان از کسانی سوال نمایند که در گذشته تجربه انجام لیپوماتیک را داشته اند. باید بگوییم که گزارش هایی درباره ی عمل و افرادی که آن را برای از بین بردن چربی های اضافی به کار گرفته اند وجود دارد که نشان می دهد این افراد به نتایج خوب و ایده آلی دست یافته اند که مورد قبول خودشان نیز واقع شده است.

مواردی که به آن ها اشاره شد درباره ی لیپوماتیک تنها بخشی از مزایای عمل می باشد. باید بگوییم که درمان مورد نظر کمترین عوارض جانبی را برای افراد به دنبال خواهد داشت. این روش به دلیل بهره مندی از فناوری نوین جهانی توانسته است برای افراد نتایج رضایت بخش و دوره ی نقاهت کاملا کوتاه مدتی را به ارمغان بیاورد که سبب از بین رفتن مشکلات افراد در کمترین زمان ممکن شود.

آیا عمل لیپوماتیک به بدن فرد آسیب می رساند؟

فراموش نکنید که جراحی لیپوماتیک به بدن بیماران لطمه وارد نخواهد کرد. شاید این موضوع تا حدی در سایر روش های گذشته صادق باشد اما در لیپوماتیک بدون شک سطح آسیب رسانی به بافت های بدن به صفر نزدیک است.

افراد بهتر است در صورت داشتن هرگونه ابهام درباره ی لیپوماتیک در جلسه مشاوره ای که توسط پزشک متخصص و در کلینیک مورد نظر برگزار می شود، سوالات خود را در هر زمینه ای مطرح کرده تا پاسخ قانع کننده ای نمایند. پس از برگزاری این جلسات معمولا استرس و نگرانی خاصی در افراد دیده نمی شود و می توانند به راحتی درمان مورد نظر را انجام دهند.

زمانی افراد دچار مشکلات عدیده ای می شوند که علاوه بر این نکته در برخی از مواقع خود شخص متقاضی برای موفقیت در عمل همکاری های لازم را به جای نمی آورد برای مثال دستورات پزشک را جدی نمی گیرد. چنین افرادی بطور قطع پس از انجام عمل دچار مشکلاتی خواهند شد.

افراد زمانی که داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل و سر وقت مصرف کنند مطمئنا دچار مشکلی نخواهند شد و می توانند شاهد از بین رفتن جای زخم ها نیز باشند.

دریافت نمایند. پس از برگزاری این جلسات معمولا استرس و نگرانی خاصی در افراد دیده نمی شود و می توانند به راحتی درمان مورد نظر را انجام دهند.

زمانی افراد دچار مشکلات عدیده ای می شوند که علاوه بر این نکته در برخی از مواقع خود شخص متقاضی برای موفقیت در عمل همکاری های لازم را به جای نمی آورد برای مثال دستورات پزشک را جدی نمی گیرد. چنین افرادی بطور قطع پس از انجام عمل دچار مشکلاتی خواهند شد.

مقایسه جای زخم لیپوماتیک و سایر روش ها

با ابداع این روش بی خطر و ایمن بسیاری از عارضه های روش های قبلی حذف شده است. برای مثال در روش لیپوساکشن که چربی های موضعی اندام ها با استفاده از قدرت امواج گرمایی می باشد، جای زخم حاصل از آن ها بیماران را بسیار آزار می دهد.

در مقایسه جای زخم این روش با سایر روش ها باید به این موضوع اشاره کرد که ماندگاری آن در روش لیپوماتیک بسیار کم است و درمان جای زخم لیپوماتیک بسیار آسان تر و سریع تر از روش های دیگر می باشد.

جای زخم لیپوماتیک و عوارض سایر روش ها

در واقع تنها عارضه ای که در متد جدید لیپوماتیک برطرف شده است، جای زخم لیپوماتیک نیست بلکه بسیاری از مشکلات و نواقص دیگری که احتمال تهدید بیماران توسط آن ها وجود داشته نیز برطرف شده است.

خطرات حاصل از بیهوشی کامل یا بیهوشی عمومی که در سایر روش ها مانند لیپوساکشن وجود دارد در عمل لیپوماتیک کاملا برطرف شده است.

جای زخم لیپوماتیک بسیار عادی و جزئی می باشد ولی در لیپوساکشن این ریسک بالا وجود دارد که به علت عدم مهارت و احتیاط کافی جراح، درجات بالایی از سوختگی پوست و ایجاد اسکار حاصل از آن مشاهده شود.

در نتیجه پس از انجام عمل به جای اینکه بیمار یک پوست صاف و زیبا داشته باشد، با پوستی ناهموار که دچار سوختگی شده است مواجه خواهد بود.

عفونت ناشی از جراحی و زخم لیپوماتیک

عفونت ناشی از جراحی طی این روش تقریبا صفر است و جای زخم نیز بسیار ظریف و کوچک می باشد. بد نیست بدانید که برای درمان جای زخم لیپوماتیک مراقبت های پس از آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

این مراقبت ها سبب می شود که زخم های حاصل از برش های خفیفی که برای ورود کانولا به اندام بدن ایجاد می شود، در کمترین زمان ممکن درمان شوند.

اهمیت به توصیه های پزشک جهت درمان جای زخم لیپوماتیک

توجه به توصیه های پزشک و نکاتی که در رابطه با مراقبت های بعد از لیپوماتیک در اختیار بیماران می گذارد بسیار مهم است.افراد زمانی که داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل و سر وقت مصرف کنند مطمئنا دچار مشکلی نخواهند شد و می توانند شاهد از بین رفتن جای زخم ها نیز باشند.

اگر بیمار قصد داشته باشد تا به زودی زخم ها ترمیم یابند و دیگر اثری از این روش را مشاهده نکند باید به دقت تمام تجویزات و توصیه های پزشک خود را اجرا نموده و آن ها را جدی بگیرد.

مدت زمان درمان جای زخم لیپوماتیک چقدر است؟

به طور معمول بیمار ممکن است سه ساعت در یک جلسه تحت عمل جراحی زیبایی لیپوماتیک قرار بگیرد.

البته برخی از فرآیند های جانبی مانند آماده شدن برای عمل، چک کردن شرایط بیمار و استفاده از نوع بیهوشی توسط پزشک می تواند این سه ساعت را به دو برابر رسانده و موجب شود کل فرآیند عمل از ابتدا تا انتها با تمامی برنامه های جانبی حدود شش تا هفت ساعت به طول بینجامد.

تعداد برش های ایجاد شده در نواحی مختلف بدن با توجه به میزان چربی های مازاد می تواند متفاوت باشد.

از آنجایی که این برش ها بسیار جزئی می باشند و محدوده قابل توجهی را فرا نمی گیرند لذا درمان جای زخم لیپوماتیک مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید.

آیا اثر زخم لیپوماتیک بر روی بدن باقی خواهد ماند؟

حتما می دانید که برش های لیپوماتیک چقدر کوچکند. از آنجایی که جای این زخم ها پس از جمع شدن پوست و ترمیم آن بسیار جزئی تر شده و پس از مدتی همرنگ با پوست طبیعی بدن می شود لذا بیماران نباید ازین بابت نگرانی و دلهره داشته باشند.

جالب است بدانید که جراحان ماهر و باتجربه این برش ها را در نواحی از بدن قرار می دهند که در کمترین نقطه دید قرار گیرند. برای مثال برای جراحی لیپوماتیک شکم جای زخم ها در نواحی مو های شرمگاهی قرار می گیرد بطوریکه به سادگی قابل مشاهده نبوده و نازیبایی نداشته باشد.

در نتیجه اینجا می توانید به اهمیت مراجعه به یک جراح بامهارت نیز توجه کنید و تلاش نمایید در صورت تصمیم برای انجام عمل لیپوماتیک به یک مرکز تخصصی و معتبر بروید.

آیا جای زخم لیپوماتیک دردناک است؟

اینکه محل زخم چقدر درد داشته باشد تا حدی به تاثیرات بعدی مواد بی حسی مورد استفاده در عمل نیز بستگی دارد. به طور معمول اثر بی حسی تا یک شبانه روز بعد از جراحی زیبایی نیز ماندگار است و این موجب می شود از میزان درد بیمار کاسته شود.

بهبود زخم های شکم در عمل لیپوماتیک

میزان ” درد و تورم بعد از لیپوماتیک ” تا حدی قابل احساس می باشد.عموما در هفته دوم بعد از عمل میزان درد و التهابات تا حد قابل توجهی کم شده و از بین خواهد رفت. فرد به زودی می تواند در کمال صحت و سلامت به محل کار خود بازگردد و تمام فعالیت های معمولی روزانه خود را انجام دهد.

استفاده از گن طبی و نقش آن در درمان جای زخم لیپوماتیک

همانطور که می دانید استفاده از گن طبی بعد از این عمل در درمان جای زخم لیپوماتیک نقش اساسی دارد.

با پوشیدن گن طبی لیپوماتیک تمامی مایعات و ترشحات اضافی از اندام به خوبی خارج می شود و موجب می شود تا جای زخم ها بطور مناسب جمع شده و بسته شود.

گن طبی همچنین در رفع تورمات و التهابات و سفت شدن پوست اندام بسیار موثر و مفید واقع می شود. تمامی جراحان زیبایی استفاده از گن طبی لیپوماتیک را بعد از این عمل برای زیباتر شدت اندام بدن توصیه می کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *