کاشت مو

هزینه کاشت مو برای خانم ها چقدر است ؟

هزینه کاشت مو برای خانم ها چقدر است ؟

هزینه کاشت مو برای خانم ها چقدر است ؟

روش ها و محصولات متفاوتی به صورت روزمره به منظور افزایش حجم موها و جلوگیری از ریزش مو توسط بانوان مورد استفاده قرار می گیرد که این روش ها همیشه کارایی و تاثیر کافی را ندارند. خصوصا در افرادی که به دلایل مختلفی مانند انواع بیماری ها با ریزش و از دست دادن شدید مو مواجه شده اند.

هزینه کاشت مو برای خانم ها چقدر است ؟

پاسخ دادن به این پرسش کار ساده ای نیست و نمی توان برآورد دقیقی را برای هزینه ی کاشت مو در بانوان ارائه داد. چرا که نیاز آن ها و شرایط آن ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ اما چیزی که روشن است این مساله می باشد که درمان و بازسازی در فرایند کاشت موی طبیعی فرایندی هزینه بر می باشد.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

هزینه های مرتبط به کاشت مو بسیار متنوع و متفاوت است و رنج آن بر اساس شرایط فرد و مکان انجام کاشت مو متفاوت می باشد. معمولا هزینه های مرتبط با کاشت مو فراتر از بودجه ی متقاضیان می باشد، خصوصا این که برای بانوان انجام شود.

نکته ای که در خصوص هزینه های مرتبط با کاشت موی طبیعی وجود دارد این است که معمولا شرکت های بیمه ای آن را جز موارد درمانی حساب نکرده و در زیر مجموعه ی عمل های زیبایی قرار می دهند، از این رو بیمه ای به متقاضیان پیوند مو تعلق نمی گیرد.

البته اگر ریزش مو و طاسی ناشی از جراحت و آسیب دیدگی های شدید باشد، ممکن است که بیمه هزینه های درمان hair transplant  را تحت پوشش خود قرار دهد.

به همین دلیل بهتر است برای مطمئن شدن از چگونگی هزینه های درمان هایی که بیمه آنها را متقبل می شود، با شرکت بیمه خود تماس گرفته تا اطلاعات دقیق و کاملی کسب نمایید.

چه عواملی بر هزینه کاشت مو برای خانم ها تاثیر گذار است ؟

برخی افراد در آغاز انجام درمان های زیبایی تنها دستمزد پزشک و کلینیک مورد نظر را مد نظر قرار داده و به هزینه های پس از درمان توجهی ندارند. در این قسمت از مقاله سعی شده است تا تمامی عواملی که بر افزایش هزینه های ناشی از کاشت مو تاثیر گذارند مورد بررسی قرار داده شود تا شما کاربر گرامی از تمامی هزینه های قابل پرداخت ناشی از پیوند موی طبیعی مطلع باشید.

هزینه های مرتبط با کاشت مو در خانم ها به فاکتور های متفاوتی مربوط می شود که در این جا به برخی از آن ها اشاره می شود. این فاکتور ها شامل موارد زیر می شوند:

1- جای که شما آن جا زندگی می کنید (اعم از شهر محل زندگی تا کشور محل اقامت): هزینه های زندگی منطقه ای که در آن زندگی می کنید و همچنین تعداد مکان ها و مراکزی که خدمات جراحی کاشت مو را ارائه می دهند، می توانند بر هزینه های مرتبط با پیوند مو مرتبط باشند.

هزینه کاشت مو برای خانم ها چقدر است ؟

برخی از افراد برای داشتن موهایی پرپشت تر حتی از کشور محل اقامت خود خارج شده و به کشور دیگری سفر می کنند که خود هزینه ای مضاعف برای متقاضی دربر خواهد داشت اما هزینه انجام پیوند مو در شهرهای مختلف با توجه به عواملی مانند نوع مرسوم انجام پیوند مو و کیفیت ارائه خدمات متفاوت است.

اما در شهرهای بزرگ تعداد پزشکان و کلینیک هایی که درمان را انجام می دهند زیاد می باشد که هر یک هزینه ای با توجه به خدمات خود از مراجعه کننده دریافت می کنند. به همین دلیل هنگام مراجعه به پزشک به خوبی تحقیق کرده و سپس با اطمینان خاطر کامل برای شروع درمان آماده شوید.

2- نوع فرایند و جراحی کاشت مویی که شما انتخاب می کنید: به صورت کلی دو روش متفاوت برای انجام کاشت موی طبیعی وجود دارد. یکی از این روش ها روش FUT است و دیگری روش FUE می باشد که هر کدام از این روش های کاشت مو هزینه ی متفاوتی را در بردارد.

3- میزان تخصص و تبحر جراح کاشت موی شما: این فاکتور یکی از عمده ترین فاکتور های مرتبط با کاشت مو می باشد. در صورتی که جراح کاشت موی تان به عنوان یکی از بهترین و متبحر ترین جراحان کاشت مو باشد، احتمالا دستمزد بالاتری را نیز دریافت می کند.

برای شناسایی بهترین پزشک در بین گزینه های موجود، نمونه کارهای قبلی این پزشکان را مشاهده کرده و با یکدیگر مقایسه نمایید.

البته در نظر داشته باشید که همیشه و الزاما قدرت و شهرت یک فرد و دریافت دستمزد های بالا برای کاشت مو نمی تواند اثبات کننده و دلیلی برای بهترین بودن یک جراح برای کاشت مو باشد. بهترین کار در این زمینه تحقیق و بررسی دقیق می باشد.

4- نکته ی مهم دیگری که در هزینه ی کاشت مو خانم ها تاثیر گذار می باشد، حجم و میزان مویی است که می خواهند بکارند. قطعا افزودن مو در نقاط محدودی از سر هزینه ی کم تری را نسبت به کاشت موی سراسری در کل سر در بر خواهد داشت.

5- این مورد نیز شاید مربوط به دستمزد و هزینه های جراحی کاشت موی شما و پزشک تان نشود، اما در نظر داشته باشید که در برخی از مواقع شما نمی توانید یک جراحی کاشت مو را در محل اقامت خودتان انجام دهید.

به همین دلیل مجبور به ترک مکان اقامت و جستجو در شهری دیگر برای انتخاب پزشک با مهارت می شوید.

هزینه های جانبی کاشت مو چه میزان است ؟

برای مثال شاید پزشک و مرکز معتبر برای پیوند مو در شهر دیگری قرار دارد؛ و شما باید برای رفتن به آن جا جدا از هزینه های رفت و آمدی برای هزینه ی اقامت و خوراک نیز مبالغی را در نظر بگیرید. شاید حتی مجبور به همراه داشتن فردی به عنوان همراه نیز باشید.

قبل از انجام کاشت مو، پزشک برای اطمینان خاطر از سلامت عمومی بدن شما آزمایشاتی تجویز می کند. انجام این آزمایشات الزامی بوده و با انجام این آزمایشات، صحت اینکه آیا شما کاندید مناسب برای درمان  می باشید و یا خیر تایید می شود.

لازم به ذکر است که مراجعه کننده مجبور به انجام آنها می باشد زیرا در این غیر این صورت سلامتی خود فرد به خطر می افتد که همین آزمایشات نیز هزینه هایی دربر خواهند داشت.

علاوه بر این ها هزینه های دیگری نیز برای دوران نقاهت و بهبودی بعد از انجام کاشت مو نیاز است که باید این هزینه ها را نیز جز هزینه های کلی در نظر گرفت و حساب کرد. این هزینه های جانبی برای بهبودی بعد از پیوند مو شامل موارد زیر می شود:

دارو های آرام بخش و تسکین دهنده ی درد که بلافاصله بعد از پیوند مو باید استفاده شوند. این دارو ها می توانند هزینه بر باشند. دارو های ضد التهاب که می توانند به کاهش تورم و التهاب بخش های جراحی شده کمک کنند.

عکس کاشت مو

علاوه بر داروهای ضد التهاب، داروهای دیگری نیز در دوره ریکاوری مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله داروهای مورد استفاده در این دوره می توان به داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک ها اشاره نمود. اینگونه داروهایی که پزشکان پس از کاشت مو تجویز می نمایند، برای درمان عفونت و کاهش درد می باشند.

همچنین برخی از پزشکان متخصص برای نتیجه دهی بهتر کاشت مو، از داروهای ماینوکسیدیل و فیناستراید مصرف می کنند. این داروها هزینه های بیشتری در بر داشته و بر هزینه نهایی افزوده میگردند.

در نهایت نیز فردی که کاشت موی طبیعی را انجام داده است، در صورت بروز هر گونه عارضه ای که مهم ترین و شایع ترین آن ها، عفونت می باشد، به درمان نیاز دارد. همین مورد می تواند منبع ایجاد هزینه های اضافی شود که شامل هزینه های درمانی و دارو ها و ویزیت دکتر می شود.

خوشبختانه هیچ زنی به صورت ژنتیکی مستعد ریزش مو نمی باشد؛ اما در برخی موارد مشاهده شده است که ریزش از دست دادن مو می تواند در خانم ها نیز دیده شود. به صورت پایه ای کاشت مو برای مرد ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در گذشته زنان برای جبران ریزش و کم پشت شدن و حتی کچلی برخی قسمت های سرشان از کلاه گیس استفاده می کردند؛ اما امروزه این شانس وجود دارد که با کمک پیوند های فولیکولی در قسمت های مختلف سر و پیوند مو، مشکل شان را برطرف نمود.

در برخی از مواقع زنان تمایل به کاشت مو نداشته و خواستار استفاده از روش های غیرجراحی برای تقویت موهای خود می باشند. اگرچه روش های غیرجراحی هزینه کم تری در بر خواهند داشت اما همچنان برای شروع درمان باید مراجعه کننده هزینه ای پرداخت نماید. در زیر به تعدادی از روش های غیر جراحی تقویت مو اشاره شده است.

داروی ماینوکسیدیل

این دارو علاوه بر مردان برای زنان نیز قابل استفاده بوده و بلامانع است. این دارو به صورت کف و محلول در بازار موجود بوده و برای از بین بردن طاسی جلوی سر مورد استفاده قرار می گیرد.

فیناستراید

این دارو تنها برای مردان تجویز شده و زنان قادر به مصرف این دارو نمی باشند. فیناستراید می تواند ریزش مو را کندتر کرده و موجب رشد مجدد فولیکول های از کار افتاده شود.

استروژن

برخی از زنان برای رشد مجدد موها، از داروهای موضعی و یا خوراکی که حاوی استروژن استفاده می کنند.

کورتیزون

کورتیزون ماده ای است که هم به صورت موضعی و هم به صورت تزریقی برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اندازه ناحیه تحت درمان می توان از کورتیزون بین 2 الی 50 میلی گرم تزریق استفاده کرد.

لیزر درمانی

بسیاری از زنان برای افزایش رشد و تقویت موهای خود از لیزر درمانی استفاده می کنند. استفاده از لیزر درمانی بیشتر مورد توجه افرادی قرار می گیرد که دچار ریزش موی ژنتیکی و یا الگوی ریزش موی زنانه شده اند.

آیا کاشت موی طبیعی برای بانوان پیشنهاد می شود ؟

با وجود همه ی هزینه هایی که برای کاشت مو (hair transplant) وجود دارد، پزشکان زیبایی به همه ی زنانی که با مشکل ریزش مو و از دست دادن مو های شان رو به رو می شوند و روی اعتماد به نفس آن ها تاثیر گذار است، توصیه می کنند که کاشت مو را انجام دهند.

کاشت مو خصوصا می تواند برای زنانی توصیه شود که در اثر یک سری بیماری ها و ناهنجاری ها از جمله سرطان، مو های خود را از دست داده و دیگر به حالت طبیعی برنگشته اند. در این افراد ریزش مو می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و امید به زندگی در آن ها شود.

همچنین برخی از زنان به دلایل دیگری از جمله ریزش مو ناشی از لیفت صورت، بروز تروما، سوختگی و تصادفات نیز به سمت انجام پیوند مو متمایل می شوند.

جدای از این ها هزینه کردن برای اهداف زیبایی در بانوان و خصوصا هزینه در زمینه ی مو های آن ها که نقش مهمی را در ظاهر و آراستگی خانم ها ایفا می کند امری ضروری است و باید مورد توجه قرار بگیرد. زیرا بسیاری از افراد زیبایی زن را در داشتن موهایی پرپشت و خوش حالت میدانند.

اما از آن جایی که شرایط متفاوتی برای ریزش مو در خانم ها مطرح می شود، از جمله اختلالات هورمونی و کم خونی، توصیه می شود که ابتدا با پزشک مشورت کرده و راه های غیر جراحی مانند مصرف مکمل ها و دارو های ضد ریزش را امتحان کنند.

جلوگیری از تضعیف فولیکول ها و ریزش مو نیز نوعی کاهش هزینه به حساب می آید. این روش ها موجب جلوگیری از ریزش بیش از حد موها شده و باعث می شوند که حتما برای درمان نیازی به کاشت مو نباشد. در زیر به تعدادی از راه حل برای تقویت موها اشاره شده است که غیر جراحی می باشند.

در صورتی که هیچ کدام از این روش ها جواب ندهد و چاره ای جز جراحی نباشد، روش جایگرین دائمی، روش کاشت موی طبیعی اما پر هزینه می باشد.

چرا نباید در هزینه کاشت مو برای بانوان صرفه جویی کرد ؟

با وجودی که کاشت موی طبیعی فرایندی هزینه بر است و می تواند هزینه های بالایی را به همراه داشته باشد، اما به هیچ عنوان خانم ها نباید که به دلیل گرانی و هزینه های هنگفت در انتخاب شان دقت نداشته باشند و هر مرکز و پزشکی را برای این کار انتخاب کنند.

هزینه کاشت مو در قم، اصفهان و مشهد

به منظور کاشت مو در شهرهای کرمانشاه، اصفهان و مشهد، کار سختی در پیش دارید. اول باید یک پزشک معتبر و باتجربه پیدا کنید تا با تمام قوانین و قواعد کاشت مو آشنایی داشته باشد.

البته ذکر این نکته الزامی است که در برخی شهرها، برخی پزشکان اصلا توجهی به تعداد واحدهایی که باید تزریق کنند، نمی کنند و این مشکلات زیان باری ایجاد می کند.

برخی از زنان و مردان در ابتدای انتخاب پزشک برای انجام ترمیم مو، به هزینه های دریافتی پزشک توجه کرده و در نهایت فردی را برمیگزینند که هزینه دریافتی کمتری داشته باشد.

این هزینه کم ممکن است ناشی از عدم تجربه و مهارت کافی پزشک و یا عدم حضور ابزار آلات و دستگاه های لازم در کلینیک مورد نظر باشد.

عکس همین قضیه نیز ممکن است. بر فرض مثال ممکن است پزشکی با تجربه در منطقه ای از شهر فعالیت نماید که قادر به دریافت هزینه های سنگین نباشد.

بنابراین هیچگاه هزینه را ملاکی برای انتخاب پزشک خود قرار ندهید و تنها با توجه به تجربه و مهارت، پزشک خود را انتخاب نمایید. برای مثال احتمال این خیلی زیاد که در شهر هایی مانند کرمانشاه، اصفهان و مشهد و … امکان پیدا کردن کلینیکی که از هر لحاظ بهترین باشد کم است در این زمینه کلینیک زیبایی رز در تهران با دارا بودن بهترین پزشکان زیبایی و بروز ترین امکانات روز دنیا می تواند گزینه خوبی برای شما مشتریان عزیزان باشد.

در نتیجه به هیچ عنوان صرفه جوییی در آن جایز نیست. البته به جز مواردی که راه های درمانی جز کاشت مو نیز موثر باشد و بتواند نتیجه بخش شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این برای کاشت مو خود مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *