جراحی بینی

آیا افزایش اعتماد به نفس با جراحی بینی ارتباط دارد؟

آیا افزایش اعتماد به نفس با جراحی بینی ارتباط دارد؟

آیا افزایش اعتماد به نفس با جراحی بینی ارتباط دارد؟

جراحی بینی اکثر مواقع توسط افرادی انجام می شود که از وضعیت و ظاهر کنونی خود رضایت ندارند و با این بینی خوشحال نیستند. اکثر افراد جراحی بینی را راه حلی برای رفع ناراحتی خود از ظاهرشان دانسته و با انجام دادن جراحی بینی به دنبال افزایش اعتماد به نفس خود می باشند.

آیا افزایش اعتماد به نفس با جراحی بینی ارتباط دارد؟ در واقع یکی از مهم ترین دلایل افراد برای عمل جراحی بینی عدم اعتماد به نفس حضور در جامعه است.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

اعتماد به نفس در مورد ظاهر یک فرد برای ایجاد یک تصویر مثبت و یک احساس طبیعی از خود بسیار ضروری است. همانطور که ما در زندگی پیش می‌رویم، نقش اعتماد به نفس اغلب به شکل قابل‌توجهی در زندگی و موفقیت افراد افزایش می‌یابد.

در هر حال، برای کسانی که کمبود اعتماد به نفس دارند درهای زندگی ممکن است به سرعت معمول باز نشود. کاهش اعتماد به نفس به دلیل مشکلات ظاهری با سن افراد ارتباط مستقیم دارد به هر میزان که سن فرد کمتر باشد، اعتماد به نفس او نیز کمتر می‌شود. به همین دلیل بیشتر افرادی که تمایل به انجام جراحی‌های زیبایی و به ویژه جراحی بینی دارند در گروه نوجوانان و جوانان قرار دارند.

شواهد علمی بر تاثیر جراحی بینی بر اعتماد به نفس افراد وجود دارد؟

در سال‌های نوجوانی، صورت ما به دلیل فرایند رشد طبیعی، دستخوش تغییرات زیادی می‌شود. در این زمان است که برجسته‌ترین ویژگی صورت ما یعنی همان بینی، به شکل بلوغ تغییر پیدا می‌کند.

با رشد صورت، تغییرات زیبایی شناسی در مقایسه با زمانی که ما جوانتر بودیم، پررنگ‌تر می‌شوند. این اتفاق اغلب در طول سال‌های مهم که ظاهر بینی فرد به یک معضل تبدیل می‌شود اتفاق می‌افتد.

این موضوع برای یک جوان عجیب نیست که در مورد ظاهرش خیلی نگران باشد و اگر یک ویژگی به برجستگی بینی منبع این ناراحتی باشد، در طول زمان اعتماد به نفس آنها به شکلی منفی تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد.

متاسفانه ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که قضاوت بر اساس ظاهر به شدت رخ می‌دهد و وجود فضای مجازی نه تنها این مشکل را جدی‌تر کرده است بلکه سلیقه‌ی جامعه را نیز تغییر داده است.

به علاوه با رشد بینی ممکن است مشکلات تنفسی نیز ظهور کند. در این مورد دیگر ظاهر تنها دلیل انجام عمل زیبایی نیست. در هر حالت بینی به منبعی از توجه منفی برای فرد تبدیل می‌شود و در برخی موارد ممکن است حتی به یک مشغله‌ی جدی تبدیل گردد که نه سالم است و نه سازنده.

خوشبختانه؛ روش‌های جراحی بینی مدرن اغلب تصحیح کامل نقص‌های زیبایی و تنفسی را به طور همزمان میسر ساخته است. در هر حال جراحی بینی یا موسوم به رینوپلاستی یکی از سخت‌ترین فرایندهای جراحی زیبایی شناخته شده است و بنابراین تخصص جراح برای بدست آوردن نتایج رضایت‌بخش بسیار ضروری است.

بر اساس گزارش هایی که در خصوص جراحی بینی و تاثیر آن بر اعتماد به نفس ارائه شده است، می توان دریافت که عمل زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی می تواند بر عزت نفس و کیفیت زندگی افراد تاثیر زیادی داشته باشد، و باعث تقویت زندگی بیش تر متقاضیان جراحی بینی شود.

اما شواهد موجود در این زمینه کمی متزلزل هستند و نمی توان کامل به آن تکیه کرد. از این رو محققان به بررسی و انجام مطالعه ای در خصوص بررسی افرادی که جراحی بینی داشته اند پرداخته، و هدف آن ها از این تحقیق بررسی تاثیر عمل زیبایی بینی بر اعتماد به نفس افراد بوده است.

شواهد موجود نشان دهنده ی بهبود تصور ذهنی نسبت به بدن در افرادی است که عمل های زیبایی را داشته اند. اما این شواهد بیش تر بر دیگر عمل های زیبایی از جمله لیفت سینه متمرکز بوده اند. به گفته ی محققان چیزی که واضح است این است که تغییری کوچک حتی با استفاده از لوازم آرایشی می تواند احساس خوبی را به دنبال داشته باشد.

آیا افزایش اعتماد به نفس با جراحی بینی ارتباط دارد؟تحقیقات و بررسی های صورت گرفته در این زمینه بسیار محدود می باشد. شاید یکی از دلایل آن این باشد که برای بررسی نتیجه ی عمل بینی باید برای مدت زمانی ( گاهی تا یکسال ) صبر کرد و معمولا در خصوص بیماران پیگیری های لازم صورت نمی گیرد.

اما نکته ی واضحی که وجود دارد این است که متقاضیان رینوپلاستی روز به روز رو به افزایش می باشند، و تعداد جراحانی که عمل زیبایی بینی را نیز انجام می دهند نیز رو به افزایش است. همه ی افرادی که به دنبال جراحی بینی هستند، به دنبال داشتن حسی بهتر نسبت به خود می باشند.

محققان معتقدند که هنوز بررسی های تکمیلی در خصوص تاثیر جراحی بینی بر اعتماد به نفس افراد صورت نگرفته و باید در این زمینه و تاثیراتی که می تواند جراحی بینی بر اعتماد به نفس متقاضیان داشته باشد، مطالعات بیش تری صورت بگیرد.

آیا انجام جراحی بینی برای افزایش اعتماد به نفس پیشنهاد می شود؟

جراحی بینی روشی است که می تواند به تقویت تناسب و هماهنگی صورت افراد کمک کند و به دلیل رفع نقص های ساختاری نیز می تواند به درمان اختلالات تنفسی افراد کمک کند. چه این عمل برای بهبود زیبایی افراد انجام شود چه اهداف درمانی، افراد می توانند از انجام آن احساس بهتری داشته باشند.

نکته‌ی مهم در بدست آوردن این احساس، دردرجه‌ی اول آگاهی فرد نسبت به دلایل این جراحی و آشنایی او با فرایند عمل و در درجه‌ی دوم انتخاب یک جراح ماهر است.

جراحی بینی می تواند باعث بهبود چهره شود. از آن جایی که بینی در صورت در نقطه ای مرکزی قرار گرفته است، و اولین چیزی است که افراد هنگام ملاقات با شما یا دیدن تصویری از شما می بینند، شکل ظاهری و زیبایی آن قطعا برای افراد حائز اهمیت می باشد.

بیش تر افرادی که به شکل ظاهری بینی شان احساس نارضایتی می کنند، بیش تر از خودشان به دیدگاه و نظر دیگر افراد فکر می کنند و اهمیت می دهند. آن ها نسبت به قضاوتی که در خصوص چهره ی آن ها توسط دیگران صورت می پذیرد، نگران هستند.

یکی از مواردی که باید در این زمینه به آن اشاره کرد این است که جراحی بینی توسط ماهرترین افراد هم که انجام شود اینکه بتواند تغییری در سطح اعتماد به نفس فرد ایجاد کند به خود او بستگی دارد.

بسیاری از متخصصین معتقدند که قبل از انجام این جراحی فرد باید یک جلسه‌ی مشاوره بگذراند تا متخصص مشخص کند که میل فرد به انجام این عمل ریشه در سایر نقص‌های روانشناسی نداشته باشد.

بسیاری از افراد بر این باوراند که با انجام جراحی بینی می‌توانند خلاء های عاطفی زندگیشان را پر کنند و توسط افراد بیشتری پسندیده شوند و به محبوبیت دست پیدا کنند. متاسفانه صحبتهای همسالان در این زمینه بسیار موثر است.

افرادی که نتوانند این طرز فکر را در خود تغییر دهند مسلماً بعد از جراحی نیز رضایت چندانی از خود نخواهند داشت. در بسیاری مواقع مشخص شده است افرادی که به این دلایل دست به جراحی بینی می‌زنند، بعد از مدتی مجددا اقدام به جراحی‌های بیشتری نیز می‌کنند و این تنها آغاز مسیر خواهد بود.

همیشه به یاد داشته باشید که هیچ چیزی به عنوان فرد کامل وجود ندارد و اینکه هر انسانی به سبک خودش زیبا است؛ اما احساس راحتی کردن با بدن خودتان به شدت مهم است زیرا این احساس راحتی به شما کمک می‌کند اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. قبل از اقدام به جراحی، مطمئن شوید که این کار را به خاطر خودتان انجام می‌دهید و نه برای اینکه رضایت دیگران را کسب کنید.

جراحی بینی راه حلی به جهت افزایش اعتماد به نفس

جراحی بینی راه حلی است که می تواند شکل، اندازه و تناسب بینی با چهره ی افراد را تغییر داده و بهبود ببخشد و به نوبه ی خود در صورتی که به صورت صحیح و تخصصی انجام شود می تواند باعث جذاب شدن چهره ی افراد به صورت کلی گردد.

همیشه گفته می شود که افراد می توانند بد ترین منتقدان نسبت به خودشان باشند. زمانی که افراد به چهره ی خود نگاه می کنند، معمولا در خصوص ظاهر شدن با چهره ی خود احساس خوبی ندارند و به دنبال انجام تغییراتی در خود از طرق مختلف مانند جراحی بینی می باشند.

جراحی بینی می تواند به افرادی که در خصوص چهره ی خود احساس خوبی ندارند و نقطه ضعف خود را در ظاهر شان خصوصا شکل و اندازه ی بینی شان می بینند، کمک کنند تا نسبت به خود احساس بهتری داشته باشند و بیش تر از قبل خود را دوست داشته باشند.

بیشتر افرادی که جراحی‌های زیبایی داشته‌اند بعد از مدتی رضایت از زندگی و اعتماد به نفس بیشتری را گزارش داده‌اند. به دلیل تغییر در سبک سلیقه‌ی جامعه؛ عموماً انجام جراحی زیبایی با استقبال اطرافیان مواجه می‌شود که همین موضوع به نوبه‎ی خود تاثیر به سزایی درافزایش اعتماد به نفس افراد دارد.

با همه ی این اوصاف، جراحی بینی مانند همه ی عمل ها یک روش تهاجمی است و می تواند خطراتی را نیز به دنبال داشته باشد. خصوصا این که برای انجام آن معمولا به بیهوشی کامل نیاز می باشد.

از این رو اگرچه این روش می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس تان گردد، اما انتخاب مسیر درست برای جراحی بینی نیز اهمیت دارد؛ و لازم است که فرد به طور کامل قبل از انجام این کار از عواقب و خطرات آن آگاه شود.

تاثیرات روانشاختی جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی (Nose Surgery) یکی از بهترین راه حل ها برای کسانی است که از مشکلات مختلف بینی رنج می برند. رینوپلاستی می تواند طیف وسیعی از ویژگی ها از جمله رفع مشکلات کاربردی مثل تنفس، ترمیمی و زیبایی را شامل شود. عمل زیبایی بینی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.

جراحی بینی به خاطر تاثیراتی که می‌تواند روی کل چهره‌ی فرد داشته باشد بسیار محبوب است. وقتی بینی به اندازه‌ی کافی خوب نباشد، می‌تواند سایر ویژگی‌های صورت را نیز تحت ‌تاثیر قرار دهد.

برای مثال یک بینی بزرگ می‌تواند توجه زیادی به خود جلب کند به طوری که زیبایی چشم‌ها یا پوست خوب شما به چشم افراد نیاید. با یک بینی خوش فرم کل صورت شما تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد.

این روشی است که هم می تواند ظاهر فرد را بهبود ببخشد و هم می تواند در بهبود اعتماد به نفس افراد نقش بسیار بالایی داشته باشد و از لحاظ عاطفی و احساسی بر روی افراد تاثیر بگذارد. این طیف احساسی می تواند ار رضایت داشتن تا ناراضی بودن از عمل زیبایی بینی را پوشش دهد.

رینوپلاستی و یا عمل زیبایی بینی، فرایندی است که در صورت نتیجه ی مثبت داشتن، می تواند به فرد برای پیش روی بهتر در زندگی کمک کند و او را تبدیل به فردی کند که زندگی کردن را دوست دارد و برای حضورش در اجتماع احساس نا امنی نمی کند.

از این رو می توان در مجموع تاثیر رینوپلاستی را بر افراد مثبت تلقی کرد و اذعان داشت که با انجام عمل زیبایی بینی، افراد اعتماد به نفس بالاتری پیدا می کنند و این اقدام با تغییر نگرش افراد نسبت به خود، موجب تقویت سلامت روانی افراد در زندگی شان نیز می شود.

البته باید این موضوع را نیز مطرح نمود که عمل زیبایی بینی، مانند دیگر جراحی ها، بدون عارضه و صد در صد نمی باشد. نتیجه ی عمل و میزان رضایت بیمار از جراحی بینی نیز می تواند تاثیر مستقیمی بر این موضوع داشته باشد که آیا جراحی بینی بار روان شناختی مثبتی برای بیمار خواهد داشت و یا خیر.

برای این که افراد نتیجه ی بهتری از عمل ببینند و اعتماد به نفس شان در زندگی بعد از انجام عمل بالاتر برود، به آن ها توصیه می شود که حتما قبل از انجام جراحی بینی از مرکزی که می خواهند در آن جا جراحی بینی شان را انجام دهند و تخصص و تبحر جراح شان اطمینان کامل حاصل نمایند.

نکته ی دیگری که در خصوص تاثیر روان شناختی جراحی بینی بر روی افراد وجود دارد، به توقع آن ها از انجام رینوپلاستی و نتیجه ی آن بر می گردد. این که آن ها از انجام این عمل چه خواسته ای دارند، و این که آیا می خواهند جراحی بینی چه تغییری در آن ها ایجاد نماید می تواند در تاثیر بار روانی عمل بر افراد تاثیر گذار باشد.

از این رو در بسیاری از مراکزی که جراحی بینی انجام می‌شود، قبل از جراحی در مورد فرایند کلی عمل و نتیجه‌ای که مدنظر بیمار است طی جلسه ای شفاف‌سازی انجام می‌شود تا فرد به نتیجه‌ِ دلخواهش دست پیدا کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *