لیزر موهای زائد

آیا امکان رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد وجود دارد

آیا امکان رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد وجود دارد

بررسی رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های معتبر و تایید شده زیبایی پوست و مو، می‌تواند بهترین تاثیر را برای از بین بردن موهای زائد شما را در پی داشته باشد. از بین بردن موهای زائد با لیزر یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش دائمی و همیشگی موهای زائد است.

با این حال، میزان حذف مو و تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مورد نظر، از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد

به بیان ساده تر، در زمینه حذف موهای زائد با روش لیزر درمانی “به یک میزان و اندازه برای همه” وجود ندارد. عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است اثربخشی حذف موهای زائد با لیزر را تحت تاثیر قرار دهد.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

از جمله این عوامل می‌توان به نوع پوست افراد، میزان رشد و رنگ موهای زائد ، تکنولوژی و فناوری دستگاه لیزر مورد استفاده و مهارت و میزان تسلط تکنسین و اپراتور هر درمانگاه و کلینیکی اشاره کرد.

رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد

به طور معمول افرادی که دارای پوست های روشن و مو های تیره هستند، گزینه های ایده آل تری برای پشت سر گذاشتن لیزر مو های زائد به شمار می روند.

با این وجود افرادی با ویژگی های ظاهری دیگر نیز می توانند از نتایج این فرآینده بهره مند شوند. همان طور که اشاره شد، نباید نتایج لیزر موهای زائد افراد مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد.

چرا که بر اساس ویژگی های خاص هر فرد و همچنین انتخاب دستگاه و شرایط انجام فرآیند، نتایج نهایی این کار برای افراد مختلف، تا حدودی متفاوت خواهد بود.

اگر چه این عوامل ممکن است بر روی روش انجام لیزر موهای زائد موثر باشد، اما اگر شما به یک درمانگاه و کلینیک معتبر و  تخصصی زیبایی پوست و مو که مجهز به کادر درمانی مجرب و آموزش دیده و بهترین و جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 باشد، مراجعه کنید؛ نتایج به مراتب بهتری دریافت خواهید کرد.

در کلینیک های معتبر از یک سو هزینه های معقولی از شما دریافت می شود و از سوی دیگر، خدماتی قابل توجهی به شما ارائه خواهد شد. با انتخاب یک کلینیک معتبر، یک جلسه مشاوره را پشت سر می گذارید تا با توجه به ویژگی های فردی، بهترین دستگاه برای شما در نظر گرفته شود.

علاوه بر این در چنین کلینیک هایی، اصول بهداشتی به صورت کامل رعایت می شوند تا احتمال بروز مشکل در زمان انجام این فرآیند و همچنین احتمال انتقال بیماری بین افراد مختلف، به طور کامل از بین برود.

چگونه دستگاه‌های لیزر موهای زائد کار می کنند؟

برای درک اینکه چرا جلسات متعدد برای دستیابی به نتایج دائمی از بین بردن موهای زائد تعیین می‌شود، باید بدانید که چگونه دستگاه‌های لیزر موهای زائد کار می کنند. در ادامه ما  تکنولوژی و فناوری مورد استفاده  در این زمینه را برای حذف موهای زائد بیشتر توضیح خواهیم داد.

با استفاده از تکنولوژی دستگاه‌های مجهز به فناوری پیشرفته لیزر، تکنسین و اپراتور طیف‌ها و پالس‌های متمرکز از نور لیزر را به ناحیه‌ای که می خواهد موهای زائد برداشته شود، می‌تاباند.

این طیف‌ها و پالس‌های نور لیزر در یک طول موج خاص تنظیم شده و تنها ملانین‌ و رنگدانه‌های تیره در موهای زائد را مورد هدف قرار می‌دهد و آنها را از بین می‌برد. اشعه‌های لیزر مستقیما به سمت فولیکول‌های مو می‌رود و آنها را از ریشه از بین می‌برد تا مجددا رشد نکنند.

با این حال، لیزر تنها می تواند موهای زائد رشد یافته را مورد هدف قرار دهد، و تکنولوژی و فناوری‌های دستگاه‌های لیزر قدیمی تنها می‌توانستند موهای زائد افرادی که دارای موهای تیره و پوست‌های روشن بودند را از بین ببرند.

با این وجود به کمک پیشرفت تکنولوژی، امروزه افرادی که دارای پوست های تیره و مو های روشن هستند نیز می توانند از لیزر برای از بین بردن مو های زائد بدن خود استفاده کنند.

در گذشته این نگرانی وجود داشته که اشعه لیزر به جای رنگدانه های مو، با پوست واکنش نشان بدهد. به همین خاطر برای افرادی که دارای پوست های تیره بودند، خطر سوختگی شدید پوست در صورت استفاده از لیزر وجود داشت اما امروزه، به کمک دستگاه های نوین، این نگرانی دیگر برطرف شده است.

همه فولیکول های مو در ناحیه تعیین شده از بدن فرد، در یک جلسه از بین نمی روند. شاید بخشی از آن ها در پایان جلسه اول، دیگر قادر به تولید مو های جدید نباشند اما نمی توان انتظار داشت که تنها یک جلسه کوتاه، برای از بین بردن حجم وسیعی از فولیکول ها کافی باشد.

به همین دلیل است که برای رسیدن به نتایج بهتر، پزشک متخصص جلسات متعدد لیزر موهای زائد را برای افراد مختلف تعیین می‌کند.

لیزر موهای زائد چه تاثیری می‌گذارد؟

مراحل رشد مو

مو نه به صورت پیوسته، بلکه به صورت مرحله‌ای  رشد می‌کند، معمولا هر  4 تا 6 هفته بسته به قسمت و ناحیه‌‌ی بدن ، رشد تازه ای از مو اتفاق می‌افتد. در طول این دوره‌ها، سه مرحله مجزا و متمایز برای رشد موهای افراد وجود دارد:

  1. مرحله آناژن (مرحله رشد)
  2. مرحله کاتاژن (مرحله میانی)
  3. مرحله تلوژن (استراحت)

فرآیند لیزر موهای زائد فقط در مرحله‌ی آناژن موثر است. خبر خوب این است که تقریبا 75٪ از موهای بدن شما در این مرحله رشد می‌کنند، زیرا طولانی‌ترین چرخه رشد موها در مرحله آناژن قرار دارد.

از آنجایی که هر مویی را نمی‌توان در هر جلسه  با لیزر موهای زائد مورد هدف قرار داد، متوجه خواهید شد که برخی از موها چند هفته پس از اولین جلسه شروع فرآیند لیزر درمانی دوباره رشد می کنند. با این حال، موهای بیشتر و بیشتری در جلسات بعدی در مرحله‌ی آناژن مورد هدف  قرار می‌گیرند، که باعث کاهش کلی موها و  صاف و نرم شدن پوست می‌شود.

افرادی که یک دوره کامل از لیزر موهای زائد را پشت سر می گذارند، دیگر در آن بخش از بدن خود نگران رشد مو های زائد نخواهند بود.

اینکه یک دوره درمانی لیزر دقیقا چقدر به طول بیانجامد، به شرایط اولیه بدن فرد و همچنین نقاط انتخاب شده توسط او بستگی دارد. برای مثال لیزر مو های زائد در پا ها، بیشتر از لیزر مو های زائد در ناحیه تناسلی به طول می انجامد. چرا که میزان فولیکول  مو های زائد در این نواحی بیشتر است.

به طور سنتی، لیزر موهای زائد تنها برای یک نوع از پوست و رنگ مو موثر بود. این به این دلیل است که تکنولوژی اولیه دستگاه‌های لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد بیکینی، لیزر موهای زائد پا و لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی تنها برای رنگ‌های متضاد پوست و مو یعنی موی تیره و پوست روشن موثر بود.

این محدودیت باعث شده بود که تا چند سال پیش همه مردم تمایلی به از بین بردن موهای زائد خود با تکنولوژی و فناوری دستگاه‌های لیزر موهای زائد نداشته باشند و همگان از این روش و راهکار نوین و موثر استقبال نمی‌کردند.

با این حال، امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر برای از بین بردن موهای زائد همگان قابل دسترس هستند. فناوری و تکنولوژی دستگاه‌های لیزر موهای زائد امروزی، بدون توجه به نوع پوست و رنگ موی افراد موهای زائد آنها را مورد هدف خود قرار می‌دهند.

دستگاه‌های IPL چگونه کار می‌کنند؟

این دستگاه‌ها جایگزینی ارزان برای دستگاه‌های لیزر موهای زائد هستند. این دستگاه‌ها مجهز به فناوری لیزر نیستند بلکه دارای فلش لامپ‌های زنون هستند که نور چند طول موجی را برای از بین بردن موهای زائد به موضع مورد نظر می‌فرستند.

پوست‌های روشن و موهای تیره ممکن است از این روش جواب بگیرند ولی این روش برای افراد دارای پوست تیره و موهای روشن زیاد جواب نمی‌دهد. به هر حال  لیزر سریع تر و موثرتر است. با استفاده از لیزر شما در زمان و پول خود صرفه جویی می‌کنید. تکنولوژی و فناوری لیزر قابل آموزش به تکنسین‌ها و اپراتورها است.

در میان همه روش های موجود برای از بین بردن مو های زائد، هیچ روشی موثر تر و کارآمدتر از لیزر به شمار نمی رود.

لیزر موهای زائد یک روش کاملا امن به شمار می رود که با کم ترین درد و پایین ترین میزان آثار جانبی، بهترین نتیجه را برای فرد رقم می زند و دغدغه موهای زائد را در افراد از بین می برد. تاثیرات این روش برای مدت بسیار زیادی همراه فرد خواهد بود و او را از اصلاح مو های زائد خود بی نیاز خواهد کرد.

بنابراین، اگر به دنبال گرفتن بهترین نتایج برای  حذف موهای زائد خود هستید از روش لیزر موهای زائد استفاده کنید. اما تکنولوژی و فناوری مورد استفاده دستگاه‌های لیزر موهای زائد بسیار اهمیت دارد. بنابراین در انتخاب درمانگاه و کلینیک تخصصی زیبایی پوست و مو توجه زیادی داشته باشید.

اگر برای این فرآیند به یک کلینیک معتبر مراجعه نکنید، این احتمال وجود دارد که عوارض جانبی زیادی برای شما شکل بگیرد و نتایج نهایی این فرآیند نیز به هیچ وجه نتایج دلخواه شما نباشد.

در کلینیک های غیرمجاز لیزر موهای زائد، به سلامتی افراد توجه چندانی نمی شود و احتمال سوختگی های شدید پوستی برای افراد وجود خواهد داشت.

اگر می‌خواهید بهترین نتیجه و کمترین عوارض را از این روش بگیرید حتما به مراکز و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو مراجعه کنید.

لیزر به طور کلی نمی تواند از لایه های پوست عبور کند. در نتیجه این احتمال وجود ندارد که استفاده از لیزر، به بافت ها و اندام های درونی بدن آسیب بزند.

با این وجود در کلینیک های غیرمجاز، امکان آسیب وارد شدن به چشم افراد، پوست آن ها و همچنین انتقال بیماری به این افراد وجود خواهد داشت.

شاید هزینه این کلینیک ها کمی ارزان تر باشد اما آن ها ضرر های جبران ناپذیری برای افراد به وجود می آورند. ضرر هایی که ممکن است در مواردی جبران ناپذیر هم باشند.

در این مراکز پزشکان متخصص زیبایی پوست و مو حضور دارند و به شما بهترین مشاوره‌ قبل از لیزر موهای زائد و بهترین توصیه‌های در حین و پس از فرآیند را می‌دهند و همواره در کنار شما حضور دارند.

به طور کلی فرآیند لیزر موهای زائد، اثری بسیار بلند مدت دارد. افرادی که این فعالیت را سپری می کنند، دیگر با چالش موهای زائد دست و پنجه نرم نخواهند کرد. فولیکول هایی که در جریان این فرآیند صدمه دیده اند، دیگر قادر نخواهند بود تا موهای جدیدی به وجود بیاورند.

با این حال این احتمال وجود دارد که حتی پس از کامل شدن یک دوره از لیزر، باز هم بخشی از فولیکول ها باقی بمانند. در این صورت پس از مدت بسیار زیادی، رشد موهای زائد به صورت محدود برای فرد آغاز خواهد شد.

افرادی که شاهد رشد دوباره موهای زائد هستند، می توانند پس از مدت زیادی یک دوره درمانی دیگر را تجربه کنند و آخرین فولیکول های باقی مانده را از بین ببرند تا نتایج این فرآیند برای آن ها، دائمی باشد.

همچنین کادر درمانی تمامی نکات ایمنی و بهداشتی را قبل در حین و پس از فرآیند برای بیماران و مراجعه کنندگان رعایت می‌کند تا تجربه‌ای بی نظیر از حضور در این مراکز کسب کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *