آیا امکان رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد وجود دارد

>> بررسی رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های معتبر و تایید شده زیبایی پوست و مو، می‌تواند بهترین تاثیر را برای از بین بردن موهای زائد شما را در پی داشته باشد. از بین بردن موهای زائد با لیزر یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش دائمی و همیشگی موهای زائد است.

با این حال، میزان حذف مو و تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مورد نظر، از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

 

رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد

 

به بیان ساده تر، در زمینه حذف موهای زائد با روش لیزر درمانی “به یک میزان و اندازه برای همه” وجود ندارد. عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است اثربخشی حذف موهای زائد با لیزر را تحت تاثیر قرار دهد.

از جمله این عوامل می‌توان به نوع پوست افراد، میزان رشد و رنگ موهای زائد ، تکنولوژی و فناوری دستگاه لیزر مورد استفاده و مهارت و میزان تسلط تکنسین و اپراتور هر درمانگاه و کلینیکی اشاره کرد.

 

رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد

 

اگر چه این عوامل ممکن است بر روی روش انجام لیزر موهای زائد موثر باشد، اما اگر شما به یک درمانگاه و کلینیک معتبر و  تخصصی زیبایی پوست و مو که مجهز به کادر درمانی مجرب و آموزش دیده و بهترین و جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 باشد، مراجعه کنید؛ نتایج به مراتب بهتری دریافت خواهید کرد.

 

>> چگونه دستگاه‌های لیزر موهای زائد کار می کنند؟

برای درک اینکه چرا جلسات متعدد برای دستیابی به نتایج دائمی از بین بردن موهای زائد تعیین می‌شود، باید بدانید که چگونه دستگاه‌های لیزر موهای زائد کار می کنند. در ادامه ما  تکنولوژی و فناوری مورد استفاده  در این زمینه را برای حذف موهای زائد بیشتر توضیح خواهیم داد.

با استفاده از تکنولوژی دستگاه‌های مجهز به فناوری پیشرفته لیزر، تکنسین و اپراتور طیف‌ها و پالس‌های متمرکز از نور لیزر را به ناحیه‌ای که می خواهد موهای زائد برداشته شود، می‌تاباند.

این طیف‌ها و پالس‌های نور لیزر در یک طول موج خاص تنظیم شده و تنها ملانین‌ و رنگدانه‌های تیره در موهای زائد را مورد هدف قرار می‌دهد و آنها را از بین می‌برد. اشعه‌های لیزر مستقیما به سمت فولیکول‌های مو می‌رود و آنها را از ریشه از بین می‌برد تا مجددا رشد نکنند.

لیزر موهای زائد مردان در کلینیک زیبایی

با این حال، لیزر تنها می تواند موهای زائد رشد یافته را مورد هدف قرار دهد، و تکنولوژی و فناوری‌های دستگاه‌های لیزر قدیمی تنها می‌توانستند موهای زائد افرادی که دارای موهای تیره و پوست‌های روشن بودند را از بین ببرند.

به همین دلیل است که برای رسیدن به نتایج بهتر، پزشک متخصص جلسات متعدد لیزر موهای زائد را برای افراد مختلف تعیین می‌کند.

 

>> لیزر موهای زائد چه تاثیری می‌گذارد؟

>>> مراحل رشد مو

مو نه به صورت پیوسته، بلکه به صورت مرحله‌ای  رشد می‌کند، معمولا هر  4 تا 6 هفته بسته به قسمت و ناحیه‌‌ی بدن ، رشد تازه ای از مو اتفاق می‌افتد. در طول این دوره‌ها، سه مرحله مجزا و متمایز برای رشد موهای افراد وجود دارد:

  1. مرحله آناژن (مرحله رشد)
  2. مرحله کاتاژن (مرحله میانی)
  3. مرحله تلوژن (استراحت)

 

فرآیند لیزر موهای زائد فقط در مرحله‌ی آناژن موثر است. خبر خوب این است که تقریبا 75٪ از موهای بدن شما در این مرحله رشد می‌کنند، زیرا طولانی‌ترین چرخه رشد موها در مرحله آناژن قرار دارد.

از آنجایی که هر مویی را نمی‌توان در هر جلسه  با لیزر موهای زائد مورد هدف قرار داد، متوجه خواهید شد که برخی از موها چند هفته پس از اولین جلسه شروع فرآیند لیزر درمانی دوباره رشد می کنند. با این حال، موهای بیشتر و بیشتری در جلسات بعدی در مرحله‌ی آناژن مورد هدف  قرار می‌گیرند، که باعث کاهش کلی موها و  صاف و نرم شدن پوست می‌شود.

به طور سنتی، لیزر موهای زائد تنها برای یک نوع از پوست و رنگ مو موثر بود. این به این دلیل است که تکنولوژی اولیه دستگاه‌های لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد بیکینی، لیزر موهای زائد پا و لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی تنها برای رنگ‌های متضاد پوست و مو یعنی موی تیره و پوست روشن موثر بود.

این محدودیت باعث شده بود که تا چند سال پیش همه مردم تمایلی به از بین بردن موهای زائد خود با تکنولوژی و فناوری دستگاه‌های لیزر موهای زائد نداشته باشند و همگان از این روش و راهکار نوین و موثر استقبال نمی‌کردند.

با این حال، امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر برای از بین بردن موهای زائد همگان قابل دسترس هستند. فناوری و تکنولوژی دستگاه‌های لیزر موهای زائد امروزی، بدون توجه به نوع پوست و رنگ موی افراد موهای زائد آنها را مورد هدف خود قرار می‌دهند.

 

>> دستگاه‌های IPL چگونه کار می‌کنند؟

این دستگاه‌ها جایگزینی ارزان برای دستگاه‌های لیزر موهای زائد هستند. این دستگاه‌ها مجهز به فناوری لیزر نیستند بلکه دارای فلش لامپ‌های زنون هستند که نور چند طول موجی را برای از بین بردن موهای زائد به موضع مورد نظر می‌فرستند.

لیزر موهای زائد روی تاتو و تاثیر آن

پوست‌های روشن و موهای تیره ممکن است از این روش جواب بگیرند ولی این روش برای افراد دارای پوست تیره و موهای روشن زیاد جواب نمی‌دهد. به هر حال  لیزر سریع تر و موثرتر است. با استفاده از لیزر شما در زمان و پول خود صرفه جویی می‌کنید. تکنولوژی و فناوری لیزر قابل آموزش به تکنسین‌ها و اپراتورها است.

بنابراین، اگر به دنبال گرفتن بهترین نتایج برای  حذف موهای زائد خود هستید از روش لیزر موهای زائد استفاده کنید. اما تکنولوژی و فناوری مورد استفاده دستگاه‌های لیزر موهای زائد بسیار اهمیت دارد. بنابراین در انتخاب درمانگاه و کلینیک تخصصی زیبایی پوست و مو توجه زیادی داشته باشید.

اگر می‌خواهید بهترین نتیجه و کمترین عوارض را از این روش بگیرید حتما به مراکز و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو مراجعه کنید.

در این مراکز پزشکان متخصص زیبایی پوست و مو حضور دارند و به شما بهترین مشاوره‌ها قبل از شروع فرآیند لیزر درمانی و بهترین توصیه‌های در حین و پس از فرآیند را می‌دهند و همواره در کنار شما حضور دارند.

همچنین کادر درمانی تمامی نکات ایمنی و بهداشتی را قبل در حین و پس از فرآیند برای بیماران و مراجعه کنندگان رعایت می‌کند تا تجربه‌ای بی نظیر از حضور در این مراکز کسب کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب