برای از بین بردن موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

برای از بین بردن موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

یکی از رایج ترین سوالاتی که در مراکز لیزر موهای زائد و مراکز اپیلاسیون پرسیده می شود این سوال است که لیزر موهای زاید بهتر است یا اپیلاسیون؟ علاوه بر این بسیاری از افرادی که این سوال را می پرسند، کسانی هستند که لیزر موهای زائد یا وکس برای آنها جواب نداده است و می خواهند مطمئن شوند که روش بهتری وجود دارد.

 

برای از بین بردن موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

 

در ادامه به مقایسه دو روش از بین بردن موهای زائد خواهیم پرداخت. در انتها شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا لیزر موهای زاید بهتر از اپیلاسیون است یا بالعکس.

نخستین نکته که در رابطه با laser hair removal و وکس قابل ذکر است، این نکته است که هر دو روش ذکر شده پوستی صاف تر و شفاف تر نسبت به حذف موهای زاید با تیغ را ارائه می دهند.

 

برای از بین بردن موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

 

اما تفاوت هایی بین دو روش ذکر شده وجود دارد. لیزر موهای زائد روشی دائمی تر از اپیلاسیون است. اما در وکس نتایج قابل لمس تر می باشد.

لیزر موهای زائد چگونه باعث از بین رفتن موهای زائد می شود؟

در لیزر موهای زاید ساقه موها نقطه هدف است. در واقع نور تابانده شده به واسطه لیزر موهای زائد با آسیب زدن به فولیکول و ساقه مو از رشد مجدد موها جلوگیری کرده یا سبب کند شدن رشد موهای زائد می شود.

در نهایت پس از چند دوره استفاده از لیزر موهای زاید شما شاهد حذف کامل موها خواهید بود. به صورت معمول لیزر موهای زائد پس از 2 تا 3 هفته نتیجه خود را نشان داده و شما شاهد ریزش مو در ناحیه ای که laser hair removal انجام گرفته است خواهید بود.

بهترین کاندیدای لیزر موهای زائد کسانی هستند که موهایی تیره تر از رنگ پوست خود دارند. البته لازم به ذکر است که در laser hair removal متخصصان می توانند طول موج لیزر موهای زائد را تغییر دهند و با توجه به رنگ پوست و مو طول موج مناسب لیزر موهای زاید را تعیین کنند.

بر همین اساس بهتر است افرادی که موهای کم رنگ یا پوست بسیار تیره دارند لیزر موهای زائد را انجام ندهند.

مزایای لیزر موهای زائد با دستگاه SHR چیست

اگر بخواهیم در رابطه با مزایای لیزر موهای زائد صحبت کنیم باید بگوییم که شما به واسطه لیزر موهای زائد شاهد نتایج طولانی مدت خواهید بود.

علاوه بر این laser hair removal هیچ آسیبی به پوست شما وارد نمی کند به همین جهت افرادی که دارای پوست حساسی هم هستند می توانند از لیزر موهای زاید استفاده کنند.

در رابطه با نکات منفی لیزر موهای زاید هم می توان به این نکته اشاره کرد که اگر توضیحات پزشک یا متخصص را در رابطه با آماده سازی به جهت لیزر در نظر نگیرید، درد نسبی را متحمل خواهید شد.

البته درد لیزر موهای زائد به اندازه احساس سوزش سطحی در مواجهه با گرما است. یکی دیگر از نکات منفی laser hair removal این نکته است که به جهت جواب گرفتن از این روش شما باید دفعات مشخصی را که بر اساس صلاحدید پزشک معالج مشخص می شود به کلینیک laser hair removal مراجعه کنید.

هزینه لیزر موهای زائد نسبت به روش اپیلاسیون در کوتاه مدت به نسبت بالا است اما این هزینه بستگی به ناحیه ای دارد که شما قصد انجام لیزر موهای زائد در آن ناحیه را دارید.

معمولا در laser hair removal دوره های مشخصی به جهت مراجعه در نظر گرفته می شود که این دوره ها بر اساس دوره رشد مو تعیین می شود.

نکته مهمی که در رابطه با لیزر موهای زاید باید ذکر کرد، این است که هزینه لیزر زائد شاید در ابتدا بالا باشد اما در طولانی مدت متوجه خواهید شد که نسبت به سایر روش ها مبلغ کمتری پرداخت کرده اید. علاوه بر این لیزر موهای زاید روشی دائمی است.

استفاده از اپیلاسیون برای خلاص شدن از شر موهای زائد

در اپیلاسیون از موم گرم یا موم سرد به جهت حذف موهای زائد استفاده می شود. موم گرم استفاده شده در وکس آنقدر داغ نیست که سبب سوختگی پوست شود و شما در زمان وکس تنها کمی گرما احساس می کنید که این گرما به هیچ وجه آزار دهنده نخواهد بود.

در استفاده از موم، موها خلاف جهت رشد برداشته شده و حذف موها از ریشه صورت می گیرد.

بهترین مناطق در این روش ساق پا، زیر بغل، بیکینی است. افرادی که دارای موهای درشت و تیره ای هستند می توانند از اپیلاسیون استفاده کنند. البته اپیلاسیون برای همه قابل استفاده است.

اگر بخواهیم در رابطه با نکات مثبت این روش صحبت کنیم باید بگوییم که در این روش  موها از ریشه کنده شده و شما سه هفته تا 1 ماه پوستی کاملا صاف خواهید داشت.

مصرف دارو همراه با لیزر موهای زائد

نکته منفی این روش این است که شما مرتبا باید آن را انجام دهید. علاوه بر این موضوع وکس روشی دردناک است اما می توان گفت که با گذشت زمان درد آن نسبتا قابل تحمل می شود.

هزینه این روش نسبتا کم و معقول است اما این هزینه بستگی به مکانی دارد که شما می خواهید وکس را انجام دهید. علاوه بر مکان انجام ، نوع موم استفاده شده نیز در هزینه تاثیر گذار خواهد بود. اگر که شما از موم های دائمی استفاده کنید نسبت به موم های معمولی هزینه ای نسبتا بالاتر باید پرداخت کنید.

تفاوت های لیزر موهای زائد و اپیلاسیون

اگر بخواهیم دو روش لیزر موهای زاید و اپیلاسیون را با یکدیگر مقایسه کنیم باید بگوییم که در هر دو روش شما برای مدت زمان طولانی شاهد پوستی صاف خواهید بود.

اما در مقایسه از نظر زمانی لیزر روشی نسبتا دائمی بوده و اپیلاسیون نیاز به تجدید دارد. در نتیجه لیزر موهای زائد روشی دائمی و استفاده از موم روشی موقتی است.

از نظر تفاوت در عملکرد laser hair removal سبب می شود تا موها در فولیکول باقی مانده و رشد به شدت کند شود اما در وکس موها از ریشه خارج می شوند.

فرایند وکس نسبت به لیزر دردناک تر بوده و بسیاری از افراد علاقه به انجام آن ندارد.

درد لیزر موهای زائد قابل تحمیل است. علاوه بر این موضوع در لیزر موهای زائد می توان از بی حس کننده ها استفاده کرد.

تمامی روش ها در صورتی که به درستی انجام نشوند خطراتی را به همراه خواهند داشت و این مسئله در استفاده از موم و لیزر موهای زائد نیز وجود دارد اما خطرات laser hair removal نسبت به وکس کمتر است. البته باید به این نکته اشاره کرد که انجام لیزر موهای زائد حتما باید توسط متخصص انجام شود.

در نهایت باید گفت که laser hair removal برای برخی از افراد مناسب بوده و استفاده از موم برای برخی دیگر و این باید با توجه به شخص شما و شرایط پوست و مو تعیین شود.

انتخاب درست بین لیزر موهای زائد و اپیلاسیون

انتخاب روش اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد کاملا بستگی به خود شما دارد. شما با توجه به شرایط خود می توانید روش مناسب را انتخاب کنید. اما به صورت کلی اگر که دارای پوست تیره یا موهای نازک هستید، پیشنهاد می شود تا از وکس استفاده کنید، زیرا درد کمتری تحمل کرده و نتیجه برای شما بهتر خواهد بود.

علت رویش موهای زائد و اختلالات هورمونی

اما اگر دارای موهای ضخیم و پوست روشن هستید، استفاده از لیزر پیشنهاد می شود زیرا در این سبک موها درد وکس بیشتر بوده و نتیجه نیز دیرتر از لیزر قابل مشاهده خواهد بود.

در نهایت باید بگوییم که اگر یکی از روش های فوق برای شما جواب نداده است، دلیل به این نیست که روش دیگری نیز جواب نخواهد. شما می توانید روش دیگر را امتحان کرده و سپس تصمیم بگیرید که آیا روش فوق جواب دهنده است یا خیر.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب