لیزر موهای زائد

برای از بین بردن موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

برای از بین بردن موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

برای از بین بردن موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

یکی از رایج ترین سوالاتی که در مراکز لیزر موهای زائد و مراکز اپیلاسیون پرسیده می شود این سوال است که لیزر موهای زاید بهتر است یا اپیلاسیون؟ علاوه بر این بسیاری از افرادی که این سوال را می پرسند، کسانی هستند که لیزر موهای زائد یا وکس برای آنها جواب نداده است و می خواهند مطمئن شوند که روش بهتری وجود دارد.

برای از بین بردن موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

در ادامه به مقایسه دو روش از بین بردن موهای زائد خواهیم پرداخت. در انتها شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا لیزر موهای زاید بهتر از اپیلاسیون است یا بالعکس.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

نخستین نکته که در رابطه با laser hair removal و وکس قابل ذکر است، این نکته است که هر دو روش ذکر شده پوستی صاف تر و شفاف تر نسبت به حذف موهای زاید با تیغ را ارائه می دهند.

برای از بین بردن موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

اما تفاوت هایی بین دو روش ذکر شده وجود دارد. لیزر موهای زائد روشی دائمی تر از اپیلاسیون است. اما در وکس نتایج قابل لمس تر می باشد.

لیزر موهای زائد چگونه باعث از بین رفتن موهای زائد می شود؟

در لیزر موهای زاید ساقه موها نقطه هدف است. در واقع نور تابانده شده به واسطه لیزر موهای زائد با آسیب زدن به فولیکول و ساقه مو از رشد مجدد موها جلوگیری کرده یا سبب کند شدن رشد موهای زائد می شود.

در نهایت پس از چند دوره استفاده از لیزر موهای زاید شما شاهد حذف کامل موها خواهید بود. به صورت معمول لیزر موهای زائد پس از 2 تا 3 هفته نتیجه خود را نشان داده و شما شاهد ریزش مو در ناحیه ای که laser hair removal انجام گرفته است خواهید بود.

بهترین کاندیدای لیزر موهای زائد کسانی هستند که موهایی تیره تر از رنگ پوست خود دارند. البته لازم به ذکر است که در laser hair removal متخصصان می توانند طول موج لیزر موهای زائد را تغییر دهند و با توجه به رنگ پوست و مو طول موج مناسب لیزر موهای زاید را تعیین کنند.

بر همین اساس بهتر است افرادی که موهای کم رنگ یا پوست بسیار تیره دارند لیزر موهای زائد را انجام ندهند.

همچنین به افرادی که دارای پوستی تیره و برنزه هستند نیز توصیه می شود که لیزر موهای خود را تنها با استفاده از دستگاه های لیزر موی جدید و بروز دنیا که تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به مدل های قدیمی تر دارند استفاده کنند.

اگر بخواهیم در رابطه با مزایای لیزر موهای زائد صحبت کنیم باید بگوییم که شما به واسطه لیزر موهای زائد شاهد نتایج طولانی مدت خواهید بود. پس از انجام لیزر، فولیکول ها و ریشه های موی زائد موجود در نواحی هدف به طور کامل از بین می روند و دیگر هیچ مویی در این ناحیه رشد نخواهد کرد که برخلاف سایر روش های از بین بردن لیزر مو مزیت بسیار بزرگی به شمار می رود.

علاوه بر این laser hair removal هیچ آسیبی به پوست شما وارد نمی کند به همین جهت افرادی که دارای پوست حساسی هم هستند می توانند از لیزر موهای زاید استفاده کنند.

این دستگاه از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است و به گونه طراحی شده است که اشعه های ارسال شده توسط دستگاه هیچ گونه تاثیری در پوست فرد متقاضی نداشته باشد.

در رابطه با نکات منفی لیزر موهای زاید هم می توان به این نکته اشاره کرد که اگر توضیحات پزشک یا متخصص را در رابطه با آماده سازی به جهت لیزر در نظر نگیرید، درد نسبی را متحمل خواهید شد.

البته درد لیزر موهای زائد به اندازه احساس سوزش سطحی در مواجهه با گرما است. البته امروزه دستگاه های جدید و به روزی که در دنیا وجود دارد دارای آپشن هایی مانند خنک کنندگی پوست می باشد و به این ترتیب فرد سوزش و درد بسیار کمتری را متحمل می شود.

یکی دیگر از نکات منفی laser hair removal این نکته است که به جهت جواب گرفتن از این روش شما باید دفعات مشخصی را که بر اساس صلاحدید پزشک معالج مشخص می شود به کلینیک laser hair removal مراجعه کنید.

عمده این عامل به علت این است که تمامی موهای زائد موجود در ناحیه هدف تنها در یک بار استفاده از لیزر از بین نمی روند و نیاز است که این اقدام به صورت مجدد انجام شود تا بتوان فولیکول ها و ریشه موی زائد را به طور کامل از بین برد.

معمولا بسته به شرایط و معیار های متعدد، 6 الی 9 جلسه برای لیزر کردن موهای زائد زمان لازم می باشد که زمان جلسات را پزشک متخصص تعیین خواهد کرد.

هزینه لیزر موهای زائد نسبت به روش اپیلاسیون در کوتاه مدت به نسبت بالا است اما این هزینه بستگی به ناحیه ای دارد که شما قصد انجام لیزر موهای زائد در آن ناحیه را دارید.

معمولا در laser hair removal دوره های مشخصی به جهت مراجعه در نظر گرفته می شود که این دوره ها بر اساس دوره رشد مو تعیین می شود.

نکته مهمی که در رابطه با لیزر موهای زاید باید ذکر کرد، این است که هزینه لیزر زائد شاید در ابتدا بالا باشد اما در طولانی مدت متوجه خواهید شد که نسبت به سایر روش ها مبلغ کمتری پرداخت کرده اید. علاوه بر این لیزر موهای زاید روشی دائمی است.

استفاده از اپیلاسیون برای خلاص شدن از شر موهای زائد

در اپیلاسیون از موم گرم یا موم سرد به جهت حذف موهای زائد استفاده می شود. موم گرم استفاده شده در وکس آنقدر داغ نیست که سبب سوختگی پوست شود و شما در زمان وکس تنها کمی گرما احساس می کنید که این گرما به هیچ وجه آزار دهنده نخواهد بود.

در استفاده از موم، موها خلاف جهت رشد برداشته شده و حذف موها از ریشه صورت می گیرد. البته این اقدام دائمی نیست و پس از مدتی دوباره موهای زائد در مناطق هدف شروع به جوانه زدن و رشد می کنند.

بهترین مناطق در این روش ساق پا، زیر بغل، بیکینی است. افرادی که دارای موهای درشت و تیره ای هستند می توانند از اپیلاسیون استفاده کنند. البته اپیلاسیون برای همه قابل استفاده است.

اگر بخواهیم در رابطه با نکات مثبت این روش صحبت کنیم باید بگوییم که در این روش  موها از ریشه کنده شده و شما سه هفته تا 1 ماه پوستی کاملا صاف خواهید داشت.

همچنین استفاده از روش اپیلاسیون عوارض جانبی مانند حساسیت دادن پوست و همچنین خارش در محل انجام اپیلاسیون ندارد و هر فردی می تواند با خیال راحت این اقدام را انجام دهد.

استفاده از اپیلاسیون برخلاف سایر روش های اصلاح موهای زائد از جمله تیغ، دارای خطر بریدن و زخم وجود ندارد. لذا سلامت پوست از بابت بروز زخم و یا جراحت تامین شده است و هیچ خطری شخص را تهدید نمی کند.

نکته مثبت دیگر استفاده از روش اپیلاسیون، کاهش سرعت فرآیند رشد مو در ناحیه هدف می باشد. در سایر روش های رفع موهای زائد معمولا موهای موجود در ناحیه هدف تنها بعد از چند روز دوباره شروع به جوانه زدن و رشد می کنند در حالی که این روش می تواند موهای زائد را تا یک ماه محو کند.

همچنین استفاده از روش اپیلاسیون پوست شخص را تا حد زیادی نرم و لطیف می کند. لذا استفاده از از این اقدام برای افراد لذت بخش خواهد بود.

استفاده از اپیلاسیون بر خلاف روش هایی مانند تیغ، باعث کاهش قطر و ضخامت موهای زائد شده و به مرور نیز تراکم آن ها را در ناحیه هدف کاهش می دهد که از جمله مزیت های مهم این روش محسوب می شود.

نکته منفی این روش این است که شما مرتبا باید آن را انجام دهید و صرفا به عنوان یک روش دائمی و طولانی مدت محسوب نمی شود. علاوه بر این موضوع وکس روشی دردناک است اما می توان گفت که با گذشت زمان درد آن نسبتا قابل تحمل می شود.

هزینه این روش نسبتا کم و معقول است اما این هزینه بستگی به مکانی دارد که شما می خواهید وکس را انجام دهید. علاوه بر مکان انجام ، نوع موم استفاده شده نیز در هزینه تاثیر گذار خواهد بود. اگر که شما از موم های دائمی استفاده کنید نسبت به موم های معمولی هزینه ای نسبتا بالاتر باید پرداخت کنید.

تفاوت های لیزر موهای زائد و اپیلاسیون

اگر بخواهیم دو روش لیزر موهای زاید و اپیلاسیون را با یکدیگر مقایسه کنیم باید بگوییم که در هر دو روش شما برای مدت زمان طولانی شاهد پوستی صاف خواهید بود.

اما در مقایسه از نظر زمانی لیزر روشی نسبتا دائمی بوده و اپیلاسیون نیاز به تجدید دارد. در نتیجه لیزر موهای زائد روشی دائمی و استفاده از موم روشی موقتی است.

از نظر تفاوت در عملکرد laser hair removal سبب می شود تا موها در فولیکول باقی مانده و رشد به شدت کند شود اما در وکس موها از ریشه خارج می شوند.

البته لازم به ذکر است که انجام متعدد لیزر موهای زائد باعث می شود که ریشه و فولیکول های موهای زائد به مرور از بین رفته و دیگر بستر مناسب برای رشد مو در این ناحیه باقی نماند.

فرایند وکس نسبت به لیزر دردناک تر بوده و بسیاری از افراد علاقه به انجام آن ندارد. در انجام لیزر موهای زائد نیز کمی درد و سوزش وجود دارد که قابل تحمل بوده و برای شخص مشکلی ایجاد نمی کند.

درد لیزر موهای زائد قابل تحمیل است. علاوه بر این موضوع در لیزر موهای زائد می توان از بی حس کننده ها استفاده کرد.

تمامی روش ها در صورتی که به درستی انجام نشوند خطراتی را به همراه خواهند داشت و این مسئله در استفاده از موم و لیزر موهای زائد نیز وجود دارد اما خطرات laser hair removal نسبت به وکس کمتر است. البته باید به این نکته اشاره کرد که انجام لیزر موهای زائد حتما باید توسط متخصص انجام شود.

در نهایت باید گفت که laser hair removal برای برخی از افراد مناسب بوده و استفاده از موم برای برخی دیگر و این باید با توجه به شخص شما و شرایط پوست و مو تعیین شود.

انتخاب درست بین لیزر موهای زائد و اپیلاسیون

تفاوت های بسیار زیادی بین روش های اپیلاسیون و لیزر موهای زائد وجود دارد و برای انتخاب بهترین روش برای رفع لیزر موهای زائد در هر فردی بستگی به برخی شرایط و معیار های مختلف دارد که  شخص می تواند با در نظر گرفتن آن ها و همچنین داشتن آگاهی کامل از روند انجام این اقدامات بهترین تصمیم را گیرد.

اما مهم ترین عاملی که شخص برای انتخاب گزینه مناسب از میان روش های لیزر موهای زاید و اپیلاسیون باید در نظر داشته باشد، نتایج و تاثیرات حاصل از انجام هر یک از اقدامات زیر می باشد.

تفاوت های متعددی در بین نتایج این دو روش رفع موهای زائد وجود دارد که می توان به مقایسه پرداخت. به عنوان مثال افرادی که از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده می کنند پس از اتمام دوره و جلسات انجام آن به پوستی نرم، لطیف، صاف و بدون مو دست می یابند و تمامی فولیکول های مو که عامل رشد موهای زائد در آن ناحیه هستند به طور کامل از بین می روند.  این نتایج کاملا دائمی و طولانی مدت بوده و دیگر نیازی به استفاده از این اقدام جهت رفع موهای زائد نمی باشد.

اما در روش اپیلاسیون، موهای زائد به وسیله موم و همچنین تکه ای کاغذ یا پارچه از ریشه به طور کامل در می آیند. نکته قابل توجه این است که انجام این روش با این که پوست بدون مو و نرمی را برای شخص به وجود می آورد اما این تاثیرات دائمی نبوده و پس از چند هفته نیاز به انجام دوباره این روش می باشد.

انتخاب روش اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد کاملا بستگی به خود شما دارد. شما با توجه به شرایط خود می توانید روش مناسب را انتخاب کنید. اما به صورت کلی اگر که دارای پوست تیره یا موهای نازک هستید، پیشنهاد می شود تا از وکس استفاده کنید، زیرا درد کمتری تحمل کرده و نتیجه برای شما بهتر خواهد بود.

اما اگر دارای موهای ضخیم و پوست روشن هستید، استفاده از لیزر پیشنهاد می شود زیرا در این سبک موها درد وکس بیشتر بوده و نتیجه نیز دیرتر از لیزر قابل مشاهده خواهد بود.

در نهایت باید بگوییم که اگر یکی از روش های فوق برای شما جواب نداده است، دلیل به این نیست که روش دیگری نیز جواب نخواهد. شما می توانید روش دیگر را امتحان کرده و سپس تصمیم بگیرید که آیا روش فوق جواب دهنده است یا خیر.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button