لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد زیر بغل و فواید و اثرات جانبی آن

لیزر موهای زائد زیر بغل و فواید و اثرات جانبی آن

لیزر موهای زائد زیر بغل

یکی از موقعیت هایی که اکثر ما (مخصوصا خانم ها) با آن مواجه می شویم، این است که لباس مورد علاقه مان را می پوشیم و بعدا می فهمیم که موهای زیر بغلمان را امروز اصلاح نکرده ایم؛ تازه اگر هم خیلی دیر متوجه این قضیه بشویم، مجبور هستیم بازوهایمان را روی زیر بغلمان نگه داریم تا کسی متوجه نشود.

لیزر موهای زائد زیر بغل

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

شاید اصلاح کردن موهای زائد در نگاه اول، فعالیت بسیار ساده و کم دردسری به نظر برسد اما اصل ماجرا این است که برای چنین کاری، باید دائما وقت بگذاریم و همواره زمان زیادی را به اصلاح موهای زائد خود اختصاص دهیم و همواره نگران این موضوع باشیم که با فراموش کردن این کار، در یک مهمانی به دردسر خواهیم افتاد.

موهای زائد ممکن است در اثر بی توجهی ما، مشکلاتی برای روابط شخصی و اعتماد به نفس خودمان نیز به وجود بیاورد.

به همین خاطر است که بسیاری از افراد، راه و روش متفاوتی را در پیش می گیرند و به جای اصلاح دائمی موهای زائد، به سراغ یک فرآیند دیگر می روند. روشی که آن ها را برای همیشه از معرض موهای زائد، دور نگه می دارد.

با لیزر موهای زائد دیگر نیازی به شیو روزانه موهای زائد خودتان ندارید و می توانید با خیال راحت هر لباسی را که دوست دارید را بپوشید. شیو موهای زائد باعث تیره شدن زیر بغل،  ایجاد کیست، افزایش موهای زیر پوستی و حتی احتمال خونریزی از سطح پوست هم وجود دارد.

لیزر موهای زائد، موها را از ریشه تخریب میکند و باعث ریختن موهای زائد می شود.

با لیزر موهای زائد، منافذ پوست هم بسته می شوند و در نهایت پوستی نرم و لطیف باقی می ماند.

لیزر موهای زائد زیر بغل

تاثیر لیزر بر کاهش و توقف رشد موهای زائد

ابتدا دستگاه لیزر روی طول موج مخصوصی تنظیم می شود. دستگاه لیزر با ضربه های مکرر خود بر روی پوست زیر بغل، رندگدانه های سیاه مو را نشانه می گیرد ولی بر روی خود پوست تاثیری نمی گذارد.

در واقع لیزر یک وسیله الکتریکی است که یک پرتو بسیار قوی با یک رنگ مشخص تولید می کند. این پرتو حامل انرژی فراوانی است که در نهایت توسط رنگدانه ها در فولیکول مو جذب می شود. لیزر ها امروزه کاربرد های متفاوتی در زندگی ما دارند.

از صنعت تا ارتباطات، همه جا از لیزر ها بهره برده می شود حالا در زیبایی نیز، این وسیله کاربرد خاص خودش را پیدا کرده است. استفاده از لیزر، یک روش امن برای از میان بردن موهای زائد به شمار می رود.

روشی که در شرایط عادی، پوست را تهدید نمی کند و بدن فرد را به مخاطره نمی اندازد. با این روش و البته تکرار چند باره آن برای کامل شدن پروسه حذف موهای زائد، می توان برای همیشه موهای زائد بدن را به فراموشی سپرد.

نور لیزر به ریشه موهای زائد می رسد و با آسیب به فولیکول ها از رشد موهای زائد در آینده جلوگیری می کند. میزان تاثیر لیزر موهای زائد به رنگ و میزان ضخامت موهای زائد و همچنین به رنگ پوست بیمار هم بستگی دارد؛

تقریبا موهای زائد زیر بغل در همه ی افراد سیاه و ضخیم هستند و براحتی می توان با لیزر از رشد سریع آنها جلوگیری کرد.

فواید لیزر موهای زائد زیر بغل

راه های زیادی برای از بین بردن موهای زیر بغل وجود دارد؛ مثل وکس، شیو و الکترولیز. هیچکدام از این روش ها نمی توانند جای لیزر موهای زائد را بگیرند. برای زنها، حذف موهای زائد زیر بغل، شانه و بازوها میتواند باعث افزایش اعتماد به نفس آنها هم بشود.

مهم ترین مزیت استفاده از لیزر برای موهای زائد، ماندگاری نتایج آن است.

این کار شما را دیگر از اصلاح و وکس نجات خواهد داد. البته که بسته به محل انتخاب شده برای لیزر موهای زائد، شما باید چندین جلسه را برای کامل شدن این کار پشت سر بگذارید.

در واقع با تنها یک جلسه لیزر، موهای زائد هیچ ناحیه ای از بدن به طور کامل از بین نمی روند. اگر مراحل لیزر را به خوبی پشت سر بگذارید، نتایج آن همیشگی خواهند بود. امتیاز دیگر لیزر، درد بسیار کمی است که در این پروسه ناچار به تحمل آن هستید.

وقتی نیازی به شیو روزانه موهای زیر بغلتان نداشته باشید، سریع تر از حمام خارج می شوید و به سایر کارهایتان می رسید.

حق انتخاب بیشتری در لباس پوشیدن دارید و می توانید با خیال راحت لباس های زیبایتان را به تن کنید. سایر مزایای لیزر موهای زائد عبارت است از :

  1. از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی
  2. بدون سوختگی، سوزش و خونریزی
  3. بدون ایجاد حفره و گودی در سطح پوست زیر بغل
  4. بدون جراحی و بخیه
  5. احساس راحتی در حین انجام فرآیند

آیا نتایج لیزر موهای زائد دائمی است؟

معمولا لیزر موهای زائد زیر بغل در 6 الی 8 جلسه انجام می شود و تعداد دقیق جلسات در هر فردی متفاوت است. اگر بیمار دوره کامل جلسات لیزر خود را بگذارند، نتیجه خوبی از لیزر موهای زائد زیر بغل خود خواهد گرفت.

حتی اگر نتایج ناشی از لیزر دائمی نباشند، باز هم حداقل 80 درصد موهای زائد را از بین می برند و تغییر محسوسی به وجود می آورند.

ممکن است فرد پس از سپری کردن دوره کامل، باز هم شاهد رشد درصد کمی از موهای زائد باشد و این بار با سپری کردن یک دوره به مراتب کوتاه تر، دیگر هیچ موی ناخواسته ای در بدن او باقی نمی ماند.

حتی یک بار استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد، روند رشد این موها را کند و تاثیر آن را در بدن کمرنگ می کند. در واقع این شروع روندی است که پایان یافتن آن، یک تغییر محسوس برای شما به وجود می آورد. تغییری که همه نگرانی ها را در مورد موهای زائد بدن، برطرف خواهد کرد.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل بر میزان تعریق هم تاثیر می گذارد؟

بسیاری از افراد با هدف کاهش میزان تعریق و رفع بوی بد عرق، اقدام به لیزر موهای زائد خود می کنند. در طول لیزر موهای زائد زیر بغل، ساقه موها به طور کامل تخریب می شود و با آسیب فولیکول ها هم هیچ باکتری نمی تواند در ریشه  موها مستقر بشود.

دئودورانت ها و سایر محصولات ضد تعریق می توانند میزان تعریق و بوی بد عرق را به طور موقت از بین ببرند ولی لیزر موهای زائد فقط می تواند مکانی که باعث رشد باکنری ها و ترشح غذه های عرق می شود را تخریب کند.

میزان تعریق با از بین بردن فولیکول های مو و یا با آسیب به غده های عرق کاهش نمی یابد پس نمی توان به طور قطعی گفت که لیزر می تواند میزان تعریق را کاهش بدهد یا خیر؛ بعضی از بیماران بعد از لیزر شاهد افزایش/ کاهش میزان تعریق در زیر بغل خود هستند و دسته ای دیگر هم هیچ تغییری را احساس نکرده اند.

به نظر می رسد این موضوع به آناتومی افراد و شرایط بدنی آن ها بستگی خواهد داشت. تا امروز فرمول مشخصی از کاهش و یا افزایش تعریق در صورت استفاده از لیزر موهای زائد گزارش نشده و همه شواهد این موضوع، تنها به تجربه شخصی افراد مختلف مربوط می شوند.

توصیه می شود که بلافاصله پس از لیزر موهای زائد در مناطقی که لیزر روی آن ها صورت گرفته، از عطر و یا دئودورانت استفاده نکنید و برای این کار، به پوست خود کمی زمان بدهید. لیزر موهای زائد به لحاظ فیزیولوژیک تعریق را در بدن کم نمی کند اما یکی از دلایل مهم تعریق را از بین می برد.

در بسیاری از موارد این موهای زائد زیربغل هستند که موجب تعریق شما می شوند و اگر این موها دیگر وجود نداشته باشند، طبیعتا تعریق کمتری برای شما اتفاق خواهد افتاد.

برای کاهش میزان تعریق زیر بغل می توانید بوتاکس تزریق کنید.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل در رفع سیاهی زیر بغل هم واقعا تاثیر دارد؟

روش اصلاح موهای زائد تاثیر بسزایی در تغییر رنگ زیر بغل و سیاه شدن پوست آن دارد. سیاهی زیر بغل بیشتر در اثر شیو با ژیلت بوجود می آید و به محض اینکه فرد روش اصلاح موهای زائد خود را تغییر بدهد، می تواند شاهد تغییرات محسوسی در این ناحیه باشد.

بعد از لیزر موهای زائد، ممکن است شاهد تغییر رنگ پوستتان در زیر بغل باشید؛ در بیشتر بیمارانی که زیر بغل تیره ای دارند، لیزر موهای زائد باعث سفید تر شدن این ناحیه می شود.

معمولا بسیاری از زنان ترجیح می دهند زیر بغل خود را پنهان کنند تا اینکه آن را در معرض دید دیگران قرار بدهند. لیزر موهای زائد اما این فرصت را به شما خواهد داد که حتی تیرگی های زیر بغل را نیز از بین ببرید.

در یک روند عادی از کار انداختن فولیکول های رشد مو، رنگ روشن تری برای پوست شما ایجاد می کند و این موضوع می تواند در زیر بغل، بسیار مفید تلقی شود. با استفاده از روش هایی مثل اصلاح و وکس، هرگز این میزان از روشنی پوست در زیر بغل برای شما اتفاق نمی افتد.

جلسات لیزر موهای زائد و آمادگی بیمار

چند روز قبل از جلسه لیزر موهای زائد، بیمار باید موهای زیر بغل خود را شیو کند. جلسات لیزر موهای زائد نهایت تا 15 دقیقه طول می کشند.

قبل از شروع لیزر باید چشم هایتان را با عینک مخصوص لیزر بپوشانید. در صورتی که آستانه تحملتان خیلی کم است، می توانید از متخصص بخواهید که برای شما از کرم بی حسی استفاده کند.

دلیل استفاده از عینک مخصوص، این است که لیزر از بین بردن موهای زائد، ممکن است در اثر برخورد مستقیم، به چشم آسیب برساند. درست به همین خاطر است که این لیزر در نزدیکی چشم و نواحی اطراف آن مورد استفاده قرار نمی گیرد.

اینکه هر فرد در نهایت به چند جلسه درمانی نیاز خواهد داشت، به شرایط اولیه بدن او و البته ناحیه ای که برای لیزر انتخاب کرده بر می گردد اما از آن جایی که طول هر جلسه بسیار کوتاه است، تعدد این جلسه ها اصلا آزاردهنده نخواهد بود.

به محض شروع لیزر، در زیر بغلتان کمی احساس سوزش می کنید و شاید هم احساس سوختگی و ایجاد یک خراش کوچک را داشته باشید ولی نباید نگران باشید زیرا دستگاه لیزر هیچ آسیبی به پوست شما نمی رساند.

اثرات جانبی لیزر موهای زائد زیر بغل

بعد از لیزر موهای زائد شاهد کمی تورم و قرمزی در زیر بغلتان هستید که این اثرات جانبی کاملا موقت هستند و مانع از انجام فعایت های روزمره شما هم نمی شوند. عوارض نادری که ممکن است بعد از لیزر موهای زائد زیر بغل اتفاق بیفتند شامل تاول، تورم شدید، تغییر رنگ پوست و ایجاد اسکار است.

یکی از اثرات جانبی که بعضی از بیماران بعد از لیزر احساس می کنند، ایجاد خراش در سطح پوست است. دستگاه لیزر موهای زائد با نور و گرمایی که تولید می کند، ممکن است باعث خراش پوست بعد از اتمام لیزر هم بشود.

خراش پوست میتواند شامل قرمز شدن خفیف پوست زیر بغل در طی چند ساعت بشود یا اینکه باعث ایجاد پوسته در زیر بغل بشود. این عوارض طبیعی هستند و باید کمی صبور باشید تا بعد از چند روز خودشان خود به خود برطرف بشوند.

برای اینکه از خراش پوست زیر بغلتان بعد از لیزر موهای زائد جلوگیری کنید، می توانید زیر بغلتان را همیشه تمیز و خشک نگه دارید و از صابون ها و دئودورانت ها هم استفاده نکنید. اگر احساس میکنید که در پوستتان کمی خراش ایجاد شده است و یا ملتهب به نطر می رسد، نباید موهای زیر بغلتان را در این شرایط شیو کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد زیر بغل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *