لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چانه

لیزر موهای زائد چانه

لیزر موهای زائد چانه

امروزه یکی از روش های حذف موهای زائد که مورد استقبال بسیاری از خانم ها و حتی آقایان قرار گرفته لیزر موهای زائد است. رویش موهای زائد و ناخواسته در بعضی قسمت های بدن یکی از مشکلات زیبایی است که افراد از دیرباز تا کنون با آن مواجه هستند.

لیزر موهای زائد چانه

روش های مختلفی مانند اصلاح و تراشیدن موها، بند انداختن، استفاده از اسپری ها و کرم های موبر و همچنین اپیلاسیون برای حذف موهای زائد وجود دارد ولی تمامی این روش ها علاوه بر زمان بر بودن موقتی هستند و پس از چند روز تا چند هفته نیاز به تکرار مجدد دارند.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

با روش Laser hair removal که راه حلی قطعی و دائمی برای حل این مشکل است می توان شاهد حذف همیشگی موها در نواحی مورد نظر بود. لیزر موهای زائد روشی تایید شده از سوی مراجع بهداشتی و زیبایی جهان برای از بین بردن موهای ناخواسته است.

لیزر موهای زائد چانه

تاثیرات لیزر موهای زائد و زیبایی صورت

صورت و زیبایی آن تاثیر زیادی بر ظاهر و جذابیت افراد دارد، تلاش برای زیباتر شدن و شادابی هرچه بیشتر آن نیز اهمیت زیادی برای همه دارد. شاید لیزر موهای زائد صورت برای بسیاری از لیزر دیگر نواحی بدن مهم تر باشد چرا که صورت همیشه در معرض دید است و معمولا پوشانده نمی شود.

این بخش از بدن از هر نقطه دیگری بیشتر به چشم می آید و به همین خاطر است که افراد باید همواره با زدودن موهای زائد آن، ظاهر دلچسب تری برای صورت خود بسازند.

همه آدم ها دوست دارند چهره ای زیبا و بی نقص داشته باشند. این موضوع به آن ها کمک خواهد کرد تا از اعتماد به نفس قابل توجهی برخوردار شوند و در برخورد با دیگران و یا در زمان حضور در یک جمع، دچار نگرانی و اضطراب نشوند.

بکارگیری روش های سنتی مانند اصلاح با تیغ یا بند انداختن و اپیلاسیون علاوه بر زمان بر بودن، هزینه بر بودن و حتی گاها دردناک بودن باعث تحریکات و آسیب های ناخواسته ای چون قرمزی، خارش، موهای زیرپوستی و ایجاد جوش روی صورت می شوند و چون این روش ها موقتی هستند باید به صورت دوره ای انجام شوند و معمولا هر بار بعد از انجام این روش ها شاهد این تحریکات پوستی ناخوشایند نیز خواهید بود.

در واقع افراد هم باید هزینه های زیادی برای این فعالیت ها انجام بدهند، هم وقت زیادی برای این کار بگذارند و هم درد فراوانی را تحمل کنند.

امروزه روش های مدرن تری هم اما وجود دارند که موجب می شوند افراد مختلف برای مدتی بسیار طولانی، دیگر نیازی به اصلاح مو های زائد خود نداشته باشند. لیزر موهای زائد یکی از متد هایی است که امروز، افراد بسیاری آن را برای از بین بردن موهای ناخواسته بدن خود انتخاب می کنند. این متد نوین، نتایج فوق العاده ای به همراه دارد و در زمانی نسبتا کم، تاثیر بسیار مطلوبی روی فرد می گذارد.

Laser hair removal با حذف دائمی موها از صورت کمک بزرگی به زیبایی هرچه بیشتر شما می کند. لیزر  با حذف مو از ریشه ظاهری سفیدتر و لطیف تر به پوست می بخشد. با لیزر موهای زائد دیگر نیازی به استفاده از روش های موقت و صرف زمان در آرایشگاه ها نخواهید داشت و می توانید از داشتن پوستی صاف و بدون مو لذت ببرید.

این فرآیند به کمک پیشرفت علم و تکنولوژی میسر شده است. لیرز در واقع یک وسیله الکترونیکی است که یک پرتو بسیار قوی حامل انرژی تولید می کند.

این پرتو توسط رنگدانه های موجود در فولیکول های مو جذب می شود و در نهایت به مرور زمان، آن فولیکول ها از بین می روند. لیزر با وجود از بین بردن فولیکول های مو، هیچ آسیبی به پوست و سایر اندام ها و بافت های بدن نمی رساند. چرا که قدرت نفوذ آن، اساسا چندان زیاد نیست و برای عبور از پوست، کافی به نظر نمی رسد. لیزر در شرایط استاندارد و با رعایت اصول بهداشتی، هیچ مشکلی برای فرد به وجود نخواهد آورد.

آیا می توان لیزر موهای زائد را روی صورت انجام داد؟

لیزر موهای زائد را می توان بر روی قسمت های مختلف بدن و همینطور قسمت های مختلف صورت انجام داد. برای لیزر صورت می توانید از متخصص درخواست کنید لیزر را روی کل صورت یا فقط روی نواحی انتخابی شما انجام دهد.

نه تنها خانم ها بلکه برخی از آقایان نیز به دلیل جلوگیری از تحریکات همیشگی ناشی از اصلاح دوره ای، موهای زیر پوستی و داشتن پوستی صاف به دنبال لیزر موهای زائد صورت خود هستند.  تقسیم بندی لیزر موهای صورت برای خانم ها و آقایان کمی متفاوت است.

برای انجام لیزر مو های زائد روی صورت، رعایت اصول ایمنی بسیار مهم به نظر می رسد. معمولا برای اینکه لیزر هیچ آسیبی به چشم ها نرساند، یک عینک مخصوص برای محافظت از چشم ها، به فرد داده می شود.

چشم ها اساسا عضو های بسیار حساسی هستند و در زمان انجام لیزر باید از آن ها مراقبت کند. علاوه بر این، تمیز کردن  و ضدعفونی کردن دستگاه پس از استفاده هر فرد از آن، بسیار ضروری خواهد بود.

نواحی Laser hair removal صورت برای خانم ها:

 • گونه ها
 • چانه
 • پشت لب
 • گردن
 • پیشانی
 • خط ریش

نواحی Laser hair removal صورت برای آقایان:

 • خط گردن
 • پشت گردن
 • ریش کامل
 • گوش

لیزر موهای زائد چانه

رویش مو روی صورت و به ویژه چانه موجب ایجاد ظاهر ناخوشایندی و حس بد می شود. این مشکل برای خانم ها اهمیت بیشتری دارد به ویژه موهای تیره و نسبتا ضخیمی که روی چانه می روید.

با افزایش سن خانم ها، میزان ترشح هورمون های زنانه در آن ها کاهش پیدا می کند. با وجود کاهش استروژن، میزان هورمون مردانه که به میزان اندکی در همه زنان وجود دارد، ثابت می ماند.

همین اتفاق موجب می شود که ظهور موها در نواحی خاصی مثل چانه، محسوس تر باشند. لیزر موثر ترین راه برای خلاص شدن از دست این موها به شمار می رود و می تواند اثرات آن ها را از روی چانه محو کند.

به جز موهای نازکی که روی چانه می روید بخش زیادی از موهای روی چانه اغلب تیره و ضخیم هستند. لیزر موهای زائد روی موهای ضخیم و تیره تاثیر بیشتری دارد بنابراین لیزر موهای زائد چانه درصد موفقیت بالایی نیز دارد.

البته موفقیت آمیز بودن لیزر چانه به عواملی مانند رنگ پوست و رنگ موهای زائد روی پوست  بیمار،عوامل ژنتیکی و دستگاه های مورد استفاده نیز بستگی دارد.

به طول معمول لیزر موهای زائد بیشتر روی افرادی جواب می دهد که دارای مو های تیره و پوست روشن هستند. از آن جایی که پرتو لیزر جذب رنگدانه های موجود در هر فولیکول می شود، در صورت تیره بودن پوست این احتمال وجود دارد که لیزر مستقیما با خود پوست واکنش داشته باشد.

این موضوع شرایط ناخوشایندی را برای فرد به وجود خواهد آورد. البته در سال های گذشته، به کمک پیشرفت تکنولوژی، امکان لیزر موهای زائد بر روی پوست های تیره نسبت به گذشته تقویت شده اما همچنان افرادی که موی روشن دارند، بهتر است روش های دیگری برای از بین بردن موهای زائد خود انتخاب کنند.

مزیت های لیزر موهای زائد

اولین مزیت مهم لیزر مو های زائد، به امن بودن این روش مربوط می شود. استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد، هیچ آسیبی به پوست و سایر اجزای بدن نمی رساند و ریسک چندانی را نیز برای فرد به دنبال ندارد.

زمان کوتاه انجام این فرآیند، یکی دیگر از امتیازهای بزرگ آن به شمار می رود. هر لیزر می تواند ظرف چند ثانیه، تعداد زیادی از فولیکول ها را از بین ببرد. هر جلسه از لیزر موهای زائد، زمان بسیار کمی طول می کشد اما افراد باید برای کامل کردن روند از بین بردن موهای زائد، بین 4 تا 12 جلسه را پشت سر بگذارند. طبیعتا هر چه ضخامت مو ها کم تر باشد و ناحیه کوچک تری برای این کار در نظر گرفته شود، تعداد جلسه ها کم تر خواهد بود.

نتایچ حاصل از لیزر موهای زائد، ماندگاری بسیار بالایی دارند. البته لیزر موهای زائد موجود در بدن فرد را برای همیشه از بین نمی برد اما سرعت رشد این موها رابه شکل قابل توجهی کند می کند و فردی که یک دوره کامل از لیزر را پشت سر گذاشته باشد، برای مدت زیادی در این مورد هیچ مشکلی را احساس نخواهد کرد.

لیزر موهای زائد، به هیچ وجه تجربه ای دردناک برای فرد به شمار نمی رود. درد ناشی از این فرآیند، کمی بیشتر از اصلاح و بسیار کم تر از وکس است. هر چه جلسات لیزر بیشتری را پشت سر بگذارید نیز درد کم تری را احساس می کنید و پس از چند جلسه، این درد دیگر اصلا به چشم نمی آید. البته میزان درد ناشی از لیزر، به نقطه ای از بدن که برای انجام این کار انتخاب می کنید نیز بستگی خواهد داشت.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از لیزر موهای زائد

احتمالا شما هم با شنیدن نام اشعه و پرتو و تابش لیزر به این فکر افتاده اید که آیا لیزر موهای زائد خطرناک است و یا عوارضی برای پوست و اندام های بدن دارد؟ برای روشن شدن این موضوع بهتر است با ساختار مو و چگونگی کارکرد لیزر به طور مختصر آشنا شوید.

موها در واقع نوعی پروتئین مرده هستند. فولیکول یا ریشه مو هدف اشعه های لیزر است زیرا فولیکول ها حاوی ملانین یا رنگدانه های مو هستند که با جذب نور حاصل از امواج لیزر گرما تولید می کنند. معمولا می توانید این گرمای خفیف را حین انجام لیزر حس کنید گرمای تولید شده فولیکول های مو را غیر فعال کرده و از این طریق مانع رشد مجدد مو می شود.

توجه داشته باشید میزان نفوذپذیری اشعه لیزر فقط تا فولیکول مو است نه اعضای داخلی بدن، بنابراین نگرانی درباره آسیب رسیدن به اعضای داخلی بدن وجود ندارد.

خوشبختانه Laser hair removal با وجود مزایای بالا، معمولا دارای عوارض بسیار خفیفی است. با این حال با توجه به شرایط پوست و مو بیمار و دستگاه های مورد استفاده توسط متخصص پوست می تواند دارای عوارض جانبی رایج و گاها نادری باشد. از عوارض رایج لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرمزی و تورم خفیف:

قرمزی و تورم مختصر بعد از لیزر موهای زائد تقریبا برای اغلب افراد رخ می دهد و امری عادی است. این قرمزی مشابه همان حالتی است که بعد از بند انداختن و یا اپیلاسیون روی پوست ایجاد می شود. بعد از چند ساعت از انجام لیزر موهای زائد این قرمزی و تورم برطرف می شود. می توانید برای کاهش این علائم از شستشوی ناحیه مورد نظر با آب سرد یا ژل های خنک کننده مانند ژل آلوئه ورا استفاده کنید.

 • پوسته پوسته شدن:

این هم یکی دیگر از عوارض کوتاه مدت ولی نا مطلوبی است که ممکن است برای برخی پیش بیاید. استفاده از مرطوب کننده های پیشنهادی متخصص مربوطه می تواند در رفع این علائم موثر باشد.

 • تغییرات رنگ پوست:

تغییرات مختصر در رنگ پوست نیز می تواند به عنوان یکی از عوارض کوتاه مدت احتمالی در برخی افراد بروز کند. افرادی که دچار این عارضه می شوند اگر دارای رنگ پوستی روشن باشند معمولا با تیره شدن مختصر و اگر دارای رنگ پوست تیره باشند با روشن شدن مختصر در نواحی لیزر شده مواجه می شوند.

همانطور که گفته شد این تغییرات پایدار نیستند و به مرور زمان از بین می روند.

 • آسیب های چشمی:

هنگام لیزر موهای زائد، متخصص و بیمار هر دو باید از عینک های مخصوصی استفاده کنند تا از هر گونه آسیب به شبکیه چشم جلوگیری شود. بنابراین با رعایت این نکته ساده به راحتی می توان از همچین عارضه ای پیشگیری کرد.

 • خطر عفونت و سرایت بیماری های پوستی

از آنجایی که در Laser hair removal پوست بدن در تماس با دستگاه های لیزر موهای زائد است و در این فرآیند فولیکول مو آسیب می بیند خطر عفونت و سرایت بیماری های پوستی در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی بالا می رود.

این مورد هم با راه حلی ساده یعنی انتخاب کلینیک معتبر و همین طور استفاده پزشک از سلفون های یکبار مصرف جهت پوشش دهی قسمت هایی از دستگاه که در تماس با پوست هستند قابل پیشگیری است.

همانطور که در بالا ذکر شد لیزر موهای زائد می تواند دارای عوارض غیر متداولی هم باشد:

 • ایجاد سوختگی و تاول روی پوست

اگر فرایند لیزر موهای زائد به درستی و توسط متخصص پوست انجام شود خطر ایجاد سوختگی و تاول بسیار نامحتمل است. همچنین استفاده از دستگاه های خنک کننده توسط پزشک قبل از لیزر موهای زائد از سوختن پوست جلوگیری می کند و احتمال بروز این عارضه را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

 • ایجاد زخم و باقی ماندن جای اسکار

ایجاد زخم معمولا از عوارض Laser hair removal نیست و تنها در صورت قصور پزشکی ممکن است به وجود بیاید. بنابراین اگر شما برای حذف موهای زائد کلینیک پوست معتبر و پزشک متخصص مجربی را انتخاب کرده باشید اصلا نباید نگران به وجود آمدن این عارضه باشید. اهمیت بسیار زیادی دارد که این فرآیند را حتما در یک کلینیک مجاز انجام دهید تا بهترین نتیجه را از آن به دست بیاورید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *