بلفاروپلاستی

کسب بهترین نتایج در بلفاروپلاستی

کسب بهترین نتایج در بلفاروپلاستی

روند درمانی درست برای کسب بهترین نتایج در بلفاروپلاستی

یکی از عمل های زیبایی که بر روی صورت انجام می شود و می تواند زیبایی را مجددا به ظاهر شما برگرداند عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی است.

دریافت تخفیف نقدی بلفارپلاستی + مشاوره رایگان

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی یا افتادگی پلک باعث خواهد شد تا تمامی چین و چروک ها و سلول های چربی که به واسطه کهولت سن و یا شل شدن پوست به وجود آمده است رفع گردد.

کسب بهترین نتایج در بلفاروپلاستی

در عمل جراحی زیبایی blepharoplasty یا افتادگی پلک جراح می کوشد تا با استفاده از خارج کردن بافت ها و سلول های چربی زائد در پلک ها و همین طور در نهایت از بین بردن پوست های اضافی مجددا یک بافت زیبا و صاف را برای پوست پلک شما به ارمغان آورد.

گاها تنها مشکل پلک ها افتادگی نیست و در زیر پلک نیز شاهد تورم ناشی از عضلات یا سلول های چربی هستیم که به اصطلاح با عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین ، جراح متخصص تمامی این زائده ها را از درون پلک خارج خواهد کرد.

سپس با بخیه های بسیار زیر زخم ها را می بندد تا دوران نقاهت به خوبی سپری شده و زیبایی پلک و صورت را برای شما به ارمغان آورد.

بهترین روند درمانی عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی

زمانی که شما به عنوان یک فرد عادی نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی تمایل نشان می دهید به این معنی است که تحت هیچ شرایطی نمی خواهید این وضعیت چشم ها و پلک های خود را ببینید.

کسب بهترین نتایج در بلفاروپلاستی

در نتیجه همواره به بهترین نتایج فکر خواهید کرد و می خواهید زیباترین حالت ممکن پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی را در صورت خود ببینید.

معمولا یکی از موثر ترین نکاتی که رعایت آن برای داشتن بهترین نتیجه و دوران بهبودی موثر است انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر می باشد.

زیرا این پزشک متخصص است که با دستان توانمند خود باعث می گردد تا تمامی موضوعات و مشکلات مرتبط با افتادگی پلک و زائده های سلولی و بافتی از بین رود.

همین پزشک متخصص اگر به اندازه کافی ماهر بوده و تجربه کافی را داشته باشد می تواند نکاتی را که مانند الماس و مروارید هستند در اختیار شما قرار دهد تا با رعایت آن ها بهترین نتیجه را دریافت نمایید و از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی خود کاملا راضی باشید.

فراموش نکنید که blepharoplasty یک روش دائمی برا از بین بردن افتادگی پلک و چین و چروک های اطراف چشم است.

بزرگترین پزشکان جهان در مورد نتایج بلفاروپلاستی که همواره ممکن است با کمی خشکی چشم همراه باشد پیشنهاد می کنند تا از پماد های چشمی و مرطوب کننده های مناسب استفاده کنید تا در طول دوران نقاهت چنین مشکلاتی رخ ندهد.

گاهی اوقات در محافل علمی عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی در مقابل کشیدن ابرو یا پلک قرار خواهد گرفت که در چنین شرایطی معمولا همواره پیروزی متعلق به blepharoplasty است چرا که نتایج آن بسیار طبیعی تر بوده و البته با جراحی همراه است.

هرچند با توجه به نظر پزشکان و نتایج حاصل از این دو عمل زیبایی همیشه پیشنهاد می شود تا انتخاب این که بلفاروپلاستی انجام شود یا کشیدن ابرو و پلک همواره به عهده پزشک متخصص باشد.

این پزشک متخصص جراحی زیبایی است که می تواند با تشخیص درست خود تعیین کند که کدام یک از عمل های زیبایی چشمی می تواند تاثیر بیشتری را برای بیمار داشته باشد و نتایج قابل قبول تر و زیباتر هستند.

‌‌عمل بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

عمل بلفاروپلاستی چه با هدف زیبایی باشد و چه ترمیمی، یک عمل بسیار راحت و بی درد سر است که به صورت سرپایی انجام می شود. این عمل معمولا بین نیم ساعت تا یک ساعت زمان می برد و بسته به این که عمل روی پلک بالایی انجام می شود و یا پایینی، از داروهای بی حسی موضعی و آرام بخش حین عمل استفاده می شود.

اگر عمل بلفاروپلاستی روی پلک بالایی انجام شود (که اکثرا همین طور است)، برش های جراحی روی خطوط طبیعی اطراف چشم ایجاد می شوند تا بعد از عمل مخفی بمانند و دیده نشوند. وقتی برش ها ایجاد شدند، ذخیره های چربی و پوست اضافه استخراج می شوند.

همچنین ممکن است یک لایه از ماهیچه ای که در اطراف چشم قرار دارد برداشته شود تا خط پلک عمیق تر شود و ظاهر ایده آل تری ایجاد گردد.

اما اگر عمل بلفاروپلاستی روی پلک پایینی انجام شود، برش های جراحی در دو نقطه می توانند ایجاد شوند. نقطه ی اول کمی پایین تر از خط مژه های پایینی چشم است و نقطه ی دوم قسمت داخلی پلک پایینی.

بسته به تکنیکی که جراح استفاده می کند، ممکن است یا پوست اضافه برداشته شود و یا سلول های چربی به شکل جدیدی در آن ناحیه توزیع شوند تا افتادگی از بین برود و یا چربی ها کلا حذف شوند.

بعد از آن که عمل تمام شد، زخم های ناشی از برش با یکی از این سه روش بسته می شوند: بخیه هایی که بعدا کشیده خواهند شد، چسب های مخصوص پوست و یا چسب مخصوص جراحی.

انتخاب درست بین کشیدن ابرو و بلفاروپلاستی؟!

یکی از ایده آل ترین راه هایی که پزشکان استفاده می کنند تا بین این دو عمل انتخاب درستی انجام دهند دقت به زاویه و افتادگی ابرو هاست.

اگر ابرو ها نیز به اندازه ی پلک ها افتادگی داشته باشند قطعا از دور به نظر خواهد رسید که فرد ابروی بسیار باریکی دارد در نتیجه در چنین مواقعی لیفت ابرو نیز پیشنهاد می گردد.

عضلات در چهره هر کسی موجب انقباض و انبساط ابرو ها خواهد شد و همین موضوع باعث می شود تا کمک شایانی به ارائه احساسات فرد شود اما در شرایطی که عضلات زائدی در پلک ها وجود داشته باشد که مانع انقباض عمودی درست ابرو ها شود.

در چنین شرایطی بهترین راه درمانی قطعا عمل جراحی زیبایی افتادگی پلک یا blepharoplasty خواهد بود.

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب محل درست عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی و کسب بهترین نتایج وجود دارد این است که از پزشک متخصص خود بخواهید تا تمامی نقاطی که نسبت به حذف آن ها اقدام خواهد کرد را به شما نشان داده و با علامت زدن آن ها بتواند برداشت درستی از نتیجه پس از عمل به شما نشان دهد.

این دید کلی نسبت به نتیجه عمل باعث خواهد شد تا بیمار در صورتی که نارضایتی نسبت به این موضوع دارد در لحظه اعلام کرده و یا نظرات خود را نسبت به نتیجه عمل به پزشک متخصص زیبایی خود منتقل نماید.

این تعامل بین شما و پزشک متخصص می تواند در کسب بهترین نتایج عمل جراحی بلفاروپلاستی بسیار موثر باشد.

انواع عمل های بلفاروپلاستی

به طور کلی عمل بلفاروپلاستی با دو روش و دو هدف متفاوت انجام می شود.

۱- عمل ترمیمی و یا کاربردی. بلفاروپلاستی ترمیمی همان طور که از نامش پیدا است به منظور ترمیم و بهبود عملکرد بینایی انجام می شود. این عمل بین افراد مسن به دلیل افتادگی پلک آن ها بیشتر انجام می شود.

چرا که افتادگی پلک در این افراد باعث می شود پوست اضافه جلوی میدان دید فرد گرفته شود و بینایی او محدود گردد. اگر مشخص شود که از نظر پزشکی انجام این عمل ضروری است، آن وقت هزینه ی این عمل ممکن است توسط بیمه پوشش داده شود.

برای تشخیص این که عمل بلفاروپلاستی ترمیمی ضروری است یا خیر، باید میزان اختلالی که پوست اضافه در میدان دید ایجاد کرده سنجیده شود. این کار با استفاده از آنالیزور HFV انجام می شود.

۲- بلفاروپلاستی زیبایی. این عمل همان طور که می دانید در دسته بندی عمل های زیبایی قرار می گیرد و معمولا هزینه های آن تحت پوشش بیمه نخواهد بود.

بر خلاف عمل بلفاروپلاستی ترمیمی که روی پلک بالا انجام می شود، این عمل ممکن است روی هر کدام از پلک های بالا یا پایین و یا هر دو انجام شود.

اگر هدف بلفاروپلاستی زیبایی پلک پایینی باشد، این کار به دو روش انجام می شود. روش اول این که پوست اضافه ی پلک پایینی برداشته می شود و روش دوم هم به این صورت است که چربی اضافه در پلک پایینی یا برداشته و حذف می شود و یا به شکلی مطلوب در سطح پوست پخش می شود که دیگر به چشم نیاید.

انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی در بیماران جوان

عمل جراحی بلفاروپلاستی محدود به هیچ سنی نیست و هر بیماری پس از رسیدن به سن قانونی می تواند نسبت به انجام این عمل اقدام نماید و از آنجایی که عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی صرفا یک عمل ترمیمی نیست، در نتیجه می توان از آن به عنوان یک عمل زیبایی خالص نیز نام برد.

با ذکر همین نکته می توان دریافت که اغلب بیمارانی که در جوانی نسبت به انجام عمل جراحی blepharoplasty تمایل نشان می دهند معمولا اهدافی برای زیبایی بیشتر صورت خود دارند!

این دسته از افراد می خواهند جلوه های بصری پوست ناحیه چشمی و پلک خود را بهبود دهند در صورتی که در این بیماران نشانه هایی از زائده های بزرگ یا افتادگی مشاهده نمی شود و یا به ندرت و به صورت خفیف این نشانه ها قابل مشاهده است.

معمولا یک بیمار و متقاضی مسن تر برای بهبود وضعیت بینایی خود عمل جراحی بلفاروپلاستی را انجام خواهد داد زیرا در برخی موارد افتادگی پوست پلک به حدی زیاد خواهد بود که مانع دید صحیح خواهد شد .

در نتیجه برش های بیماران مسن تر بسیار عمیق بوده و جنبه ترمیمی دارد در صورتی که در بیماران با میانگین سنی جوان تر معمولا زیبایی مد نظر بوده و برش ها نیز طبیعتا سطحی تر خواهند بود.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل بلفاروپلاستی هستند؟

همان طور که گفته شد عمل بلفاروپلاستی محدودیت خاصی ندارد و همه ی افراد می توانند آن را انجام دهند. اگر وضع سلامت عمومی بدن شما قابل قبول و خوب است، بیماری چشمی جدی ندارید، دچار بیماری هایی که باعث اخلال در روند بهبود زخم ها می شوند نیستید و بافت صورت و عضلات سالمی دارید می توانید عمل بلفاروپلاستی را بدون مشکل انجام دهید.

البته برای افرادی که سیگار مصرف می کنند این عمل توصیه نمی شود چرا که سیگار باعث می شود برش ها و زخم های ناشی از عمل بسیار دیرتر بهبود یابند و این امر ریسک ابتلا به عفونت چشمی را که عفونت بسیار خطرناکی است افزایش می دهد.

به همین دلیل اگر سیگاری هستید و قصد دارید عمل بلفاروپلاستی را انجام دهید، باید حتما حداقل چند هفته قبل و بعد از عمل سیگار را کنار بگذارید.

اگر نگران عوارض و مشکلاتی هستید که ممکن است بعد از عمل برای شما ایجاد شود باید بگوییم عمل بلفاروپلاستی یکی از ایمن ترین و کم خطر ترین عمل های زیبایی است که در قریب به اتفاق موارد با موفقیت کامل انجام می شود و فرد به نتیجه ی ایده آل خود می رسد.

تمام عوارض ناشی از عمل مانند کبودی و تورم، خفیف و گذرا بوده و پس از چند هفته به تدریج رفع می شوند و هیچ اثری از آن ها نخواهد ماند.

نکات مهم و اساسی برای زیبایی بیشتر نتایج بلفاروپلاستی

با توجه به تمامی اطلاعات ذکر شده همواره برخی نکات جزئی هستند که بسیاری از پزشکان از آن ها غافل اند اما شما با انتخاب درست یک متخصص زیبایی می توانید خیالتان از بابت رعایت این نکات راحت باشد.

اما در حالت کلی بهتر است قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی تمامی این موارد را به خاطر بسپارید تا بتوانید در طی جلسات مشاوره با پزشک متخصص خود مطرح کنید و بهترین نتایج را کسب کرده و از آن لذت ببرید.

  1. یکی از نکات مهم و اساسی هنگام جراحی زیبایی بلفاروپلاستی استفاده از سوزن های نازک بخیه است که می تواند باعث شود تا blepharoplasty با ظرافت بیشتری انجام گردد.
  2. در برخی بیماران عمل بلفاروپلاستی بیشتر جنبه زیبایی داشته و ضرورتی برای درمان وجود ندارد در نتیجه اگر متقاضی چنین عملی هستید حتما تمامی موارد مرتبط با زیبایی و ظرافت بلفاروپلاستی را با پزشک خود هماهنگ نمایید تا همه چیز باب میل شما باشد.
  3. در برخی موارد که هدف جراحی ترمیم و زیبایی است می توان عمل های جراحی blepharoplasty و ptosis را به طور همزمان استفاده کرد تا نتایجی بهتری حاصل گردد.
  4. برای جلوگیری از عوارضی مانند نامتقارنی در پلک ها حتما با دقت زیادی نسبت به انتخاب پزشک متخصص خود اقدام نمایید. قبل از انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی این نکته را فراموش نکنید که برداشت و حذف عضله بیش از حد موجب از بین رفتن حالت عادی پلک ها خواهد شد در نتیجه به نظر پزشک متخصص خود احترام گذاشته و درخواست غیر معقولی نداشته باشید.
  5. توصیه ها و مراقبت های بعد از عمل را بسیار جدی بگیرید و طبق دستور العمل های پزشک خود مو به مو عمل کنید. همان طور که گفته شد عمل بلفاروپلاستی یک عمل ساده و سرپایی است اما این به آن معنا نیست که دوران نقاهت آن هم ساده و کم اهمیت باشد.

برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب، حتما باید تا چند هفته نکاتی را برای حفاظت از پلک و چشمان خود رعایت کنید و به استراحت بپردازید. این مراقبت ها موقتی است و بعد از چند هفته پلک های شما به طور کامل بهبود می یابند و می توانید به روال عادی زندگی خود برگردید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *