بلفاروپلاستی

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران کجاست؟

بهترین کلینیک (مرکز) بلفاروپلاستی در تهران کجاست؟

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران

بلفاروپلاستی عملی است که در آن پلک هایی که دچار افتادگی شده اند ترمیم می شوند و این کار ممکن است با برداشتن پوست اضافه، عضلات یا چربی در ناحیه ی پلک همراه باشد. با افزایش سن، پلک های ما کشیده تر می شوند و به همین دلیل عضلاتی که آن ها را حمایت می کنند تحت فشار قرار می گیرند و ضعیف می شوند.

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهران در نتیجه ممکن است چربی اضافه در ناحیه ی بالا و پایین پلک ها جمع شود. سپس دچار افتادگی پلک ها، پایین آمدن ابرو ها و پف کردن زیر چشم ها خواهیم شد. این عوارض نه تنها باعث می شوند که پیر تر به نظر برسید، بلکه در میدان دید شما نیز اختلال ایجاد خواهند کرد.

دریافت تخفیف نقدی بلفارپلاستی + مشاوره رایگان

بلفاروپلاستی کمک می کند تا هم بینایی شما افزایش پیدا کند و هم چهره ی شما جوان تر و شاداب تر به نظر برسد. برای آن که بهترین نتیجه ی ممکن را از این عمل بگیرید، انتخاب کلینیک مناسب بسیار حائز اهمیت است.

در این مطلب به شما کمک می کنیم تا اطلاعات خود را در این خصوص افزایش دهید و بتوانید بهترین مرکز (کلینیک) بلفاروپلاستی در تهران را پیدا کنید.

بهترین کلینیک بلفاروپلاستی در تهرانمزایای جراحی پلک چیست؟

بلفاروپلاستی می تواند برای برطرف کردن این مشکلات در ناحیه ی چشم و پلک ها موثر واقع شود:

  1.     افتادگی پلک یا آویزان شدن پوست اضافی در ناحیه ی پلک بالا که ظاهر نا متقارنی به چشم ها می دهد و میدان دید پیرامونی را کاهش می دهد.
  2.     ذخیره شدن چربی اضافه در ناحیه ی چشم ها که باعث پف کردن چشم ها می شود و ظاهر خواب آلودگی به فرد می دهد.
  3.     باد کردن ناحیه ی زیر چشم.
  4.     افتادگی پلک پایینی که باعث می شود نقاط سفید رنگی در عنبیه ی چشم ظاهر شوند.
  5.     پوست اضافه پلک پایینی و خطوط و چین و چروکی که در ناحیه ی اطراف چشم ایجاد می شوند.

بلفاروپلاستی برای چه کسانی مفید است؟

به طور کلی افرادی که می خواهند عمل بلفاروپلاستی را انجام دهند باید شرایط زیر را داشته باشند:

  1.     وضع سلامت عمومی بدن آن ها مناسب باشد و مشکلاتی که باعث بروز اختلال در ترمیم زخم ها می شوند نداشته باشند.
  2.     از مصرف دخانیات و سیگار پرهیز کنند.
  3.     افرادی که نسبت به اهداف در دسترس بلفاروپلاستی واقع بین هستند و انتظارات مشخصی دارند.
  4.     افرادی که مشکل بینایی جدی در چشمان خود ندارند.

فراموش نکنید که پلک ها بخشی از صورت هستند و دیگر اجزای صورت نیز می توانند بر ظاهر آن ها تاثیر بگذارند. به عنوان مثال ممکن است افتادگی پلک شما به دلیل پایین آمدن عضلات پیشانی و ابرو های شما باشد. در این صورت بلفاروپلاستی بهترین گزینه برای شما نیست و شاید لیفت ابرو راه حل شما باشد.

پزشک شما آناتومی صورت شما را معاینه می کند و تشخیص می دهد که آیا گزینه ی مناسبی برای بلفاروپلاستی هستید یا این که باید از درمان های جایگزین استفاده کنید.

اهمیت انتخاب بهترین مرکز (کلینیک) بلفاروپلاستی در تهران

عمل بلفاروپلاستی جزو عمل هایی است که باید با ظرافت و دقت بسیار بالایی انجام شود. پزشک جراح باید دانش کامل و جامعی از آناتومی صورت و ساختار چشم ها داشته باشد و همچنین به جزئیات زیبایی شناختی چهره دقت داشته باشد. چرا که چشم ها نقش مهمی در زیبا به نظر رسیدن ما دارند.

علاوه بر این ها، پزشک باید این توانایی را داشته باشد که طوری از تکنیک های جراحی بلفاروپلاستی استفاده کند که مطابق با سلیقه ی فرد مراجعه کننده باشد و با توجه به جنسیت، سن و ساختار چهره ی او، نتیجه ی نهایی کاملا طبیعی و هماهنگ با دیگر اجزای صورت به نظر برسد.

بنابراین بسیار مهم است که قبل از اقدام به بلفاروپلاستی، به خوبی تحقیق کنید و کلینیکی مطمئن که از کادر پزشکی ماهر و با تجربه برخوردار است را انتخاب کنید.

وقتی برای جلسه ی مشاوره پیش از عمل با دکتر خود صحبت می کنید، از او درباره ی سوابق کار و حیطه ی تخصصی کار او سوال کنید تا اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. همچنین می توانید عکس های مربوط به مراجعین قبلی را در گالری کلینیک های معتبر مشاهده کنید و خودتان درباره ی نتیجه بلفاروپلاستی در کلینیک مورد نظر قضاوت کنید.

بلفاروپلاستی در بهترین کلینیک (مرکز) تهران چگونه انجام می شود

عمل بلفاروپلاستی و لیفت پلک ها، نسبتا راحت و بدون پیچیدگی است و می تواند به شکل سرپایی انجام شود. این عمل معمولا بین ۴۵ دقیقه تا ۲ ساعت طول خواهد کشید. مدت زمان عمل بستگی به این دارد که آیا به طور همزمان نیاز به عمل دیگری هم در ناحیه ی چشم ها دارید یا نه. بسته به این که چقدر قرار است طول بکشد، به شما داروهای بی حسی عمومی و یا بی حسی موضعی داده می شود.

اکثر پزشکان ماهر و با تجربه در زمینه ی بلفاروپلاستی، از تکنیک هایی استفاده می کنند که شما بعد از عمل نیازی به بانداژ و بستن چشم های خود نداشته باشید. البته ممکن است قطره های چشمی برای شما تجویز شود که در ابتدا کمی باعث تار شدن دید شما خواهد شد.

وقتی دارید برای عمل آماده می شوید، خوب است برای خود موزیک ها و یا کتاب های صوتی مورد علاقه ی خود را آماده کنید تا در چند روز ابتدایی پس از عمل به راحتی بتوانید به استراحت بپردازید.

در طول یک الی دو هفته ی ابتدایی پس از انجام عمل، ممکن است کمی کبودی یا تورم در ناحیه ی چشم ها مشاهده کنید و همچنین احساس کنید پلک های شما به طور غیر معمولی تنگ هستند. اما به ندرت احساس درد خواهید داشت. استفاده از کمپرس یخ و بالا نگه داشتن سر هنگام خواب کمک می کند تا علائم ذکر شده زود تر رفع شوند.

چگونه بفهمم که دچار افتادگی پلک شده ام؟

افتادگی پلک به طور کلی دو نوع دارد که به افتادگی پلک پایین و پلک بالا تقسیم می شوند. به همین دلیل بلفاروپلاستی ممکن است فقط روی یکی از پلک ها انجام شود. البته مواردی نیز هستند که در هر دو پلک دچار افتادگی هستند و عمل روی هر دوی آن ها انجام می شود.

علائم افتادگی پلک بالایی

اگر پلک بالایی شما دچار افتادگی شده باشد، وقتی در آینه نگاه می کنید احساس می کنید که همیشه چهره ی شما خسته به نظر می رسد. همچنین ممکن است حس کنید نسبت به حس واقعی درونی خود، چهره ی شما حس ناراحتی و سردرگمی را نشان می دهد. علاوه بر آن مشاهده خواهید کرد که پلک شما با مژه های شما هماهنگ نیست و باعث شده شکل نامطلوبی به چهره ی شما بدهد.

بلفاروپلاستی با برداشتن پوست اضافه در این ناحیه کمک می کند تا چهره ی شما به طور کاملا طبیعی و قابل باور، جوان تر به نظر برسد و صورتی شفاف و باز تر داشته باشید که احساسات واقعی شما را بروز می دهد.

علائم افتادگی پلک پایینی

اگر فکر می کنید که ناحیه ی زیر چشمان شما باد کرده است و باعث شده است چشمانتان طوری پف کند که انگار به اندازه ی کافی نخوابیده اید، به دلیل تجمع چربی ها در ناحیه ی زیر چشم است.

اگر چه با افزایش سن و به دلیل کاهش خاصیت کشسانی پوست، این عارضه بیشتر خود را نشان می دهد،‌ اما کاملا ممکن است که افرادی در سنین بیست سالگی از داشتن چشم های پف کرده ناراضی باشند چرا که باعث می شود پیرتر از سن واقعی خود به نظر برسند.

برای حل این مشکل، تکنیک های مختلفی وجود دارد که به وسیله ی آن ها می شود پف زیر چشم را به راحتی از بین برد. جراحی طوری انجام می شود که هیچگونه جای زخمی در اطراف چشم ها قابل مشاهده نباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *