بلفاروپلاستی

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

بلفاروپلاستی و هزینه های مربوط به آن

برای بسیاری از افرادی که در حال بررسی انجام عمل جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی هستند هزینه عمل بلفاروپلاستی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تصمیم‌گیری خواهد بود درحالی‌که این فاکتور انتخاب‌شده اصلاً مناسب نیست تا به‌عنوان یک معیار در نظر گرفته شود.

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

هزینه های عمل بلفاروپلاستی بسته به تکنیک‌ها و روش‌های استفاده‌ شده بسیار متفاوت است اما می‌توانید به این نکته توجه کنید که مانند بسیاری از عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی، بلفاروپلاستی هزینه‌بر نخواهد بود و دارای هزینه‌های کمتری است.

دریافت تخفیف نقدی بلفارپلاستی + مشاوره رایگان

برای بسیاری از افراد بعد از چگونگی عملکرد پزشک و نتیجه نهایی، مقدار هزینه پرداختی یکی از دغدغه های فکری مراجعه کنندگان می باشد. این فاکتور با توجه به نوع روش مورد استفاده و تخصص پزشک و سایر عواملی که در ادامه به آنها پرداخته می شود، مقدار ثابتی نداشته و متغیر است.

البته جای نگرانی نیست زیرا قبل از شروع درمان، مراجعه کننده با پزشک جلسه ای داشته و پزشک متخصص در این جلسه به تمامی جوانب بلفاروپلاستی از جمله هزینه دریافتی خود می پردازد.

اما توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که متقاضی از تمامی هزینه های احتمالی پرداختی اطلاع داشته تا نسبت به بودجه در نظر گرفته خود، تصمیم درستی اتخاذ نماید.

با توجه به یک قانون نانوشته قدیمی در هر کاری اولین چیزی که در نظر گرفته خواهد شد با شرایط اقتصادی کنونی هزینه‌های نهایی است.

عمل‌های جراحی به‌خصوص عمل‌های جراحی زیبایی نیز عمدتاً دارای هزینه‌هایی می‌باشند که دراین‌بین عمل بلفاروپلاستی نیز از این حیث مستثنا نبوده و شامل هزینه‌هایی است که در ادامه این مطلب قصد داریم در مورد هزینه عمل بلفاروپلاستی توضیحاتی را ارائه دهیم.

موارد مؤثر در هزینه عمل بلفاروپلاستی

طبق آمار سال 2018 که از طرف انجمن جراحان پلاستیک آمریکا منتشر شد یکی از متداول‌ترین عمل‌های جراحی در ایالات‌ متحده آمریکا عمل بلفاروپلاستی بوده است که به‌عنوان عمل جراحی پلک نیز شناخته خواهد شد.

در حقیقت می توان گفت یکی از فاکتورهایی که موجب محبوبیت این درمان زیبایی در بین مردم شده است، تفاوت میان میزان نتیجه دهی درمان و هزینه پرداختی می باشد.

متقاضیان بلفاروپلاستی اگرچه هزینه ناچیزی در مقایسه با سایر درمان های زیبایی پرداخت می کنند اما از لحاظ کیفیت و کارآمد بودن، این درمان همانند سایر درمان ها در حد بالایی بوده و مراجعه کنندگان شاهد تغییرات زیادی پس از انجام آن می باشند.

شاید در مورد هزینه عمل بلفاروپلاستی بتوان به‌صورت حدودی یا میانگین صحبت کرد اما این کار تحت هیچ شرایطی اصولی نیست و اعلام هزینه های عمل بلفاروپلاستی از هر سمتی یک ادعای کذب و دروغ است.

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

هزینه‌های یک عمل جراحی حتی اگر مرتبط به زیبایی و جراحی پلاستیک نباشد هم به موارد مختلفی بستگی دارد پس هیچ‌گاه نمی‌توان در مورد هزینه یک عمل جراحی مخصوصاً عمل جراحی زیبایی و پلاستیک با قطعیت سخن گفت اما می‌توان در مورد مواردی که در هزینه آن تأثیرگذار هستند صحبت کرد.

هزینه های عمل بلفاروپلاستی نیز به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

هزینه های عمل بلفاروپلاستی می‌تواند به‌صورت عمده متفاوت بوده و حتی بین گران‌ترین و ارزان‌ترین آن اختلاف بسیار زیادی وجود داشته باشد.

هزینه‌هایی که در عمل بلفاروپلاستی وجود دارد را می‌توان به چندین دسته تقسیم‌بندی و سپس نام برد اما عمده‌ترین موارد تأثیرگذار در هزینه عمل بلفاروپلاستی مرتبط با ماده بیهوشی استفاده‌شده.

امکانات اتاق عمل و دستمزد جراح متخصص است که با توجه به میزان مهارت و منطقه جغرافیایی که در آن به عمل جراحی اقدام خواهد کرد می‌تواند متغیر باشد.

ازجمله موارد دیگر تأثیرگذار در هزینه های عمل بلفاروپلاستی می‌توان به نوع روش‌های استفاده‌شده در عمل اشاره کرد زیرا عمل بلفاروپلاستی را میتوان توسط تیغ جراحی همراه با خون‌ریزی و برش پوست پلک و یا توسط لیزر بدون هیچ‌گونه درد و خون‌ریزی انجام داد که هزینه‌های هر یک از این روش‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

در لیزر درمانی برای رفع مشکلات پلکها از لیزرهایی مانند CO2 و یا Erbium Yug استفاده می کنند. لیزر با سفت کردن پوست موجب رفع افتادگی و یا سایر مشکلات مربوط به پلک می شود.

البته تمامی افراد همانند کسانی که دارای پوستی با رنگ تیره می باشند، قادر به استفاده از لیزر درمانی نخواهند بود زیرا تابش اشعه توسط لیزر می تواند رنگدانه های موجود در پوست را تحریک کرده و موجب تغییر رنگ در پوست شود.

برخی از افراد نیز برای جراحی پلک های پایینی از تزریق پرکننده هایی مانند تزریق چربی به زیر چشم استفاده می کنند اما نکته قابل توجه در رابطه با این پرکننده ها این است که اگرچه افراد با انجام بلفاروپلاستی هزینه کمتری متقبل می شوند اما نتایج حاصل از این روش دائمی نبوده و پس از مدتی نیاز به تزریق مجدد می باشد. این در حالی است که ممکن است با انجام مراقبت های لازمه، نتایج یک بلفاروپلاستی تا 10 سال ماندگار بماند.

تحقیق در مورد هزینه عمل بلفاروپلاستی پیش از مراجعه!

یکی از متداول‌ترین عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی که توسط متخصصان زیبایی مطرح و پیشنهاد می‌شود عمل بلفاروپلاستی است که با توجه به تخصص پزشک جراح می‌تواند توسط تیغ جراحی و یا اشعه لیزر انجام گیرد.

اما اگر چنین پیشنهادی به شما ارائه شد قطعاً قبل از اقدام به عمل در مورد هزینه های عمل بلفاروپلاستی با پزشک جراح خود مشورت کرده و سؤالات لازم را دراین‌باره مطرح نمایید.

موارد زیر ممکن است در پاسخ پزشک جراح شما مؤثر بوده و هزینه عمل بلفاروپلاستی را تحت تأثیر قرار دهد:

 1. هزینه و دست مزد جراح پلاستیک و زیبایی
 2. هزینه‌های مرتبط با بیمارستان، بستری بودن و جراحی
 3. هزینه‌های مرتبط با دست مزد تکنسین‌های اتاق عمل و همیاران
 4. هزینه‌های مرتبط با بیهوشی و هم‌چنین داروهای بیهوشی
 5. هزینه‌های مرتبط با نسخه‌ی پزشک جراح پس از عمل جراحی پلک
 6. هزینه‌های مرتبط با آزمایش‌های پزشکی قبل و بعد از عمل جراحی پلک
 7. تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه دلخواه

هنگامی‌که به دنبال یک پزشک جراح مناسب برای عمل جراحی بلفاروپلاستی هستید و قطعاً منتظر بهترین انتخاب خواهید ماند این نکته را نیز در نظر بگیرید که بهترین پزشک و جراح بالاترین دست مزد را نیز خواهد داشت و هزینه های عمل بلفاروپلاستی شما به‌شدت بالا خواهد رفت.

درنتیجه به دنبال گزینه‌ای باشید که علاوه بر تجربه و تخصص کافی دارای متناسب‌ترین و مناسب‌ترین هزینه عمل بلفاروپلاستی بوده و در محلی این عمل جراحی پلک را انجام دهد که هزینه‌های نهایی تمام‌شده برای شما نیز کاهش یابد.

البته یکی از راه‌های کاهش هزینه های عمل بلفاروپلاستی استفاده از روش بلفاروپلاستی با لیزر است زیرا در این روش هزینه‌های جانبی مانند پانسمان، داروهای درمانی و غیره وجود نخواهد داشت و همین موضوع باعث کاهش نسبی هزینه‌های مرتبط با عمل بلفاروپلاستی پلک‌ها خواهد شد.

 آیا هزینه عمل بلفاروپلاستی توسط بیمه‌های درمانی پرداخت می‌شود؟

این سؤالی است که اکثر مراجعینی که نسبت به عمل جراحی پلک و بلفاروپلاستی اقدام می‌کنند با آن روبرو خواهند شد و به دنبال پاسخ مناسبی برای آن هستند.

درنتیجه در پاسخ به این سؤال مطرح‌شده و عمومی باید بگوییم که اکثر بیمه‌های درمانی هزینه‌های مرتبط با عمل جراحی زیبایی را پرداخت نخواهند کرد درنتیجه هزینه عمل بلفاروپلاستی نیز که یک عمل راحی زیبایی است پرداخت نخواهد شد.

در برخی از بیمه‌های خدمات درمانی حتی اگر در صورت عمل جراحی زیبایی مانند بلفاروپلاستی عوارضی شامل حال شما شده و نیاز به درمان و یا تهیه دارو باشد هم هزینه‌ای به شما پرداخت نخواهد شد.

تنها در صورتی بیمه هزینه های ناشی از بلفاروپلاستی را تامین و پرداخت می کند که چشمان مراجعه کننده به دلیل مشکل پیش آمده زمینه از بین رفتن بینایی را داشته باشد. به صورت واضح تر می توان گفت که بیمه زمانی برای پرداخت اقدام خواهد کرد که مراجعه کننده در صدد خطر بزرگ نابینایی قرار گرفته باشد.

در این صورت پزشک جراحی پلک فوقانی نسبت به درمان این عارضه تلاش خواهد کرد. البته لازم به ذکر است که برای دریافت هزینه های بلفاروپلاستی از این طریق، نیاز به انجام تست رسمی دیداری و ارائه عکس و شواهد می باشد.

برخی از شرکت های بیمه قبل از انجام بلفاروپلاستی خواستار این عکس ها و شواهد می باشند.

اما با این اوصاف بازهم پیشنهاد می‌شود تا قوانین و ضوابط مرتبط با پوشش خدمات بیمه‌ای خود را با دقت مطالعه نمایید زیرا در برخی از بیمه‌های خدمات درمانی در زمان عمل جراحی پلک که جنبه درمانی دارد و برای معالجه برخی بیماری‌ها انجام خواهد شد هزینه‌هایی در نظر گرفته‌شده است.

درنتیجه این تدابیر اندیشیده شده می‌تواند در کاهش هزینه عمل بلفاروپلاستی شما مؤثر باشد.

در برخی از مواقع هزینه پرداختی بیشتر از بودجه در نظر گرفته شده می باشد و بیمه نیز هزینه مربوط به درمان را پرداخت نمیکند در این شرایط تامین اعتبار یکی از بهترین گزینه های ممکن برای پرداخت دستمزد پزشک می باشد.

برخی از پزشکان برای کمک به شرایط مالی مراجعه کنندگان با شرکت های مختلف مالی قرار داد بسته و این شرکت ها به افراد واجد شرایط وام ارائه می دهند. به این ترتیب فشار مالی از دوش مراجعه کننده کم شده و قادر به پرداخت هزینه ها می باشد.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

علاوه بر روش‌های انجام عمل جراحی زیبایی پلک، میزان تخصص پزشک جراح و محل انجام عمل جراحی افتادگی پلک، یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که در هزینه عمل بلفاروپلاستی نقش دارد ناحیه عمل است زیرا عمل بلفاروپلاستی می‌تواند بر روی پلک‌های بالایی و پایینی انجام شود.

با توجه به مطلب گفته‌شده هزینه های عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین متفاوت خواهد بود و به دلیل اینکه عمل جراحی پلک پایین زمان کمتری خواهد داشت و همچنین کمی آسان‌تر است درنتیجه هزینه کمتری نیز خواهد داشت.

اما عمل جراحی افتادگی پلک بالا کمی نسبت به رفع مشکل پلک پایین سخت‌تر و زمان برتر است و پزشک جراح باید دقت بیشتری در این کار به خرج دهد درنتیجه هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا به نسبت پلک پایین کمی بیشتر خواهد بود.

همانطور که مشخص است نقش پلکهای پایین در زیبایی چهره پررنگ می باشد. جراحی پلکهای پایینی برای رفع موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. عدم تقارن پلک های پایین
 2. مناطق پف کرده زیر پلکها
 3. افتادگی پلکها
 4. گودی و حلقه های تیره ایجاد شده زیر پلکها

هر یک از این درمان ها با روش خاص خود انجام شده و مراحل درمانی متفاوتی با یکدیگر دارند بنابراین بهتر است با پزشک خود درباره اهداف و انتظارات خود صحبت نمایید.

اما در هر دو صورت می‌توان به‌صورت مجموع گفت که هزینه های عمل بلفاروپلاستی یکی از ارزان‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی محسوب می‌شود.

زیرا در مقایسه با عمل‌های جراحی که توسط پزشکان انجام می‌شود کمترین هزینه‌های دریافت شده برای عمل جراحی افتادگی پلک یا همان بلفاروپلاستی است.

صرفه‌جویی و کاهش هزینه عمل بلفاروپلاستی

شاید برای شما نیز جای سؤال باشد که چگونه می‌توان هزینه یک عمل جراحی آن هم از نوع زیبایی را کاهش داد.

در جواب به این سؤال باید گفت که در برخی مواقع مواردی مانند داروی بیهوشی، مراقبت‌های بعد از عمل، هزینه بیمارستان و بستری بودن می‌تواند هزینه یک عمل جراحی زیبایی را افزایش دهد.

اما درست در این لحظه اگر شما چند عمل را هم‌زمان انجام دهید دیگر نیاز به پرداخت مجدد این هزینه‌های مشترک نخواهد بود.

درنتیجه برای کاهش هزینه عمل بلفاروپلاستی می‌توانید عمل جراحی رفع افتادگی پلک پایین و بالا را هم‌زمان انجام دهید.

درنتیجه در هزینه‌های مشترک بین این دو عمل صرفه‌جویی خواهد شد و نیاز است تنها یک‌بار این هزینه‌ها را پرداخت کنید و برای هر عمل این هزینه‌ها مجدد گرفته نخواهد شد زیرا در یک‌زمان انجام خواهند گرفت.

پس می‌توانید با جلوگیری از پرداخت مجدد هزینه‌های مرتبط با بیهوشی، بیمارستان، بستری شدن و دست مزد تکنسین‌ها برای رفع افتادگی پلک بالا و پایین این دو عمل را ادغام کنید تا درنهایت هزینه عمل جراحی پلک شما کاهش یابد.

از دیگر راه های صرفه جویی در هزینه های بلفاروستی، انتخاب یک پزشک و یا کلینیک معتبر است. قبل از تصمیم گیری برای انجام جراحی پلک به خوبی تحقیق کرده و سپس در بین گزینه های روی میز کلینیکی را برگزینید که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت درمان، مقرون به صرفه ترین باشد.

برخی از افراد با انتخاب کلینیک ها و پزشکان نامعتبر نسبت به انجام درمانی اقدام کرده اما پس از مواجهه با نتایج نهایی نامطلوب مجبور به انجام دوباره درمان می باشند. در این صورت علاوه بر پرداخت هزینه مالی مجدد، سلامت مراجعه کننده نیز تهدید می شود.

با وجود تمامی موارد ذکر شده همواره توصیه می شود که به هزینه به عنوان مساله ثانویه فکر شود؛ زیرا در اولین قدم برای داشتن تجربه ای متفاوت و فوق العاده از جراحی ها و درمان های زیبایی، به پزشکی ماهر و با تجربه نیاز خواهد بود. در نتیجه در ابتدا به دنبال فردی نباشید که هزینه کمتری دریافت میکند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل بلفاروپلاستی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *