درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (2 رای)

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

>> همه چیز در مورد عمل بلفاروپلاستی پلک پایین؟

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین در اوایل دهه 1900 میلادی برای اولین بار شکل گرفت. اما درک ما از زیبایی فراتر از هر چیزی است و عمدتاً تمامی مردم تمایل دارند تا همیشه زیباتر، جوان‌تر و سرحال‌تر به نظر برسند به همین دلیل امروزه عمل‌های جراحی زیبایی بیشتر طرفدار پیدا کرده است.

همه چیز درباره عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

>> رفع گودی و چربی زیر چشم با عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

زمانی که بحث ارزیابی پلک پایین چشم به میان کشیده می‌شود عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد و تمامی آن‌ها را بررسی نمود.

به‌عنوان‌مثال ایجاد گودی زیر پلک، تورم ناشی از سلول‌های چربی، کشیدگی تاندون‌های پلک پایین و غیره از عواملی است که موجب ناراحتی و ایجاد ناهماهنگی در زیبایی خواهد شد.

در چنین مواقعی عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از مناسب‌ترین راه‌های ترمیمی این مشکلات محسوب خواهد شد.

در عمل بلفاروپلاستی پلک پایین در واقع پزشک متخصص یک برش در زیر پلک‌ها ایجاد کرده و چربی، عضلات و پوست‌های زائد زیر پلک را خارج خواهد کرد و سپس با استفاده از بخیه‌های ریز زخم را پانسمان می‌کند.

اگر حس می‌کنید که در زیر پوست پلک خود چربی‌های زائدی وجود دارد می‌توانید برای رفع آن‌ها از این روش درمانی استفاده نمایید.

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

>> تکنیک عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی وجود دارد اما بهترین روشی که تا کنون در موارد بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است ایجاد یک برش بسیار ریز و پنهانی در قسمت داخلی پلک است که این موضوع باعث خواهد شد تا دیگر بر روی پوست هیچ گونه زخمی وجود نداشته باشد.

روش سنتی که برای بلفاروپلاستی پلک پایین در بین جراحان استفاده می‌شود ایجاد برش کامل در پوست است که در چنین شرایطی پس از بهبود کامل و طی کردن روند درمان و ترمیم نیز محل برش‌ها و زخم ایجاد شده برای عمل دیده خواهد شد.

مشاهده مطلب
بلفاروپلاستی با لیزر بدون درد و خون ریزی

در صورتی که در روش و تکنیک‌های نوین برش به نوعی پنهان و مخفی بوده و به سختی دیده خواهد شد.

در حین عمل بلفاروپلاستی می‌توان اصلاح شرایطی چون انحنای پلک، حجم پلک، انتقال چربی و غیره را نیز انجام داد که تمامی این موارد در روش‌های نوین جاگذاری شده و به درخواست بیمار قابل انجام است.

>> مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در تمامی عمل‌های جراحی درمانی یا زیبایی مطرح است رعایت نکات مرتبط با مراقبت‌های پس از عمل می‌باشد زیرا بخش اعظمی‌ای از روند بهبودی متعلق به پس از عمل جراحی بوده و با رعایت چند نکته بسیار ساده ولی مهم می‌توانید نتیجه‌ای اثر بخش تر دریافت کنید.

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین نیز مانند تمامی عمل‌های جراحی دیگر دارای نکاتی است که باید پس از عمل به آن‌ها توجه شود تا روند بهبود به بهترین نحو خود انجام گیرد.

محل بخیه‌های زیر پلک در ابتدا ممکن است کمی تورم داشته و تا حدودی قرمز رنگ باشند اما در نهایت رفع خواهند شد.

در برخی موارد ممکن است بیماری شما تا چند روز دچار تاربینی و دوبینی گردد و یا چشمان شما به نور حساس باشد که این موضوع نیز با گذشت زمان رفع خواهد شد و در صورتی که نکات ذیل را رعایت کنید روند بهبود بهتری را نیز تجربه خواهید کرد.

معمولاً برای عمل‌های زیبایی مراقبت‌های پس از عمل بسیاری معرفی می‌شود اما برای بلفاروپلاستی پلک پایین از جمله نکاتی که تمامی پزشکان متخصص جراحی زیبایی تأکید خاصی بر روی آن‌ها دارند به شرح ذیل است که پیشنهاد می‌شود اگر در مرحله پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین قرار دارید حتماً این نکات را رعایت کنید زیرا از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بسیار تأثیرگذار است.

 1. کمپرس آب و یخ سرد در 48 ساعت ابتدایی پس از عمل جراحی برای کاهش تورم و درد بسیار مناسب بوده و پس از 48 ساعت اول می‌توانید برای کمک به روند بهبود از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
 2. استفاده از پمادهای آنتی‌بیوتیکی چشمی که عمدتاً دارای ترکیبی از آستروئید و آنتی‌بیوتیک هستند می‌تواند در اولین هفته پس از عمل مفید واقع شود. (می‌توان از قطره‌های جایگزین نیز استفاده نمود)
 3. سعی کنید در 2 تا 5 روز ابتدایی پس از عمل از فعالیت شدیدی که موجب خستگی چشم‌های شما می‌شود پرهیز نمایید.
 4. بخیه‌های پس از عمل می‌تواند پس از 5 تا 7 روز توسط متخصص برداشته شود. (شستشوی روزانه محل بخیه‌ها پیشنهاد می‌شود)
 5. در مواقعی که نشانه‌های غیرعادی مانند خون‌ریزی، عفونت و غیره مشاهده نمودید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با پزشک معالج خود تماس حاصل فرمایید تا نکات لازم و آموزش‌های موردنظر به شما ارائه شود و یا در صورت نیاز شرایط جسمانی توسط پزشک بررسی گردد.
مشاهده مطلب
بلفاروپلاستی با بی حسی

>> بهترین کاندیدها برای انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

در حالت عمومی هر شخصی می‌تواند نسبت به انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین اقدام کند اما در حالت کلی بهترین شرایطی که برای این عمل جراحی زیبایی قابل‌قبول است به شرح زیر بوده و افرادی که دارای این ویژگی‌ها هستند به‌مراتب جز بهترین کاندیدها برای انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین محسوب خواهند شد.

 1. دارای شرایط سنی 18 سال کامل یا بزرگ‌تر
 2. شرایط جسمی مناسب و بدون بیماری
 3. عدم مصرف داروهای مرتبط با روح و روان
 4. واقع‌بین بودن نسبت به نتیجه عمل جراحی
 5. نداشتن سابقه‌ی فشارخون، کم‌خونی، کم‌کاری تیروئید و مصرف آسپرین و مشتقات آن
 6. تمایل به اصلاح و بهبود پوست پلک‌ها
 7. عدم استعمال دخانیات

>> متداول‌ترین فواید عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند یک تغییر بسیار قابل‌توجه در صورت شما ایجاد نماید و باعث شود تا ظاهری شاداب‌تر و جذاب‌تر داشته باشید همچنین باعث کاهش اثراتی مانند چین‌وچروک‌های پلک، گودی زیر چشم‌ها و غیره گردد.

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین همچنین باعث می‌شود تا پوستی صورت و مخصوصاً زیر پلک‌های شما جوان‌تر دیده شود و در مواقعی که شما نکات ذکرشده را به‌خوبی رعایت کنید نتایج حاصل از عمل تا سال‌ها ممکن است باقی‌مانده و باعث زیبایی بیشتر شما شود.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که بلفاروپلاستی پلک پایین باعث از بین چین‌وچروک‌های نواحی دیگر اطراف چشم یا ابروها نخواهد شد ولی اگر قصد دارید چنین نتایجی را نیز مشاهده کنید می‌توانید از عمل‌های جراحی دیگری برای کشیدگی یا از بین بردن چین‌وچروک‌های ابرو، پیشانی و اطراف چشم استفاده کنید.

>> عوارض عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

تمامی عمل‌های جراحی چه از نوع درمانی و چه زیبایی ممکن از در شرایط خاص دارای عوارضی باشد که پس از عمل گریبان گیر بیمار شده مشکلاتی را برای وی به همراه داشته باشد.

البته به این نکته توجه کنید که در تمامی عمل‌های جراحی به‌صورت ثابت نکته‌ای وجود دارد و آن هم این است که عوارض ناشی از عمل جراحی می‌تواند تا حد بسیار زیادی به مهارت پزشک و مراقبت‌های شما بستگی داشته باشد.

با توجه به نکته یادشده باید توجه داشته باشید برای جلوگیری از مشکلات و عوارض پس از عمل بهترین راه انتخاب یک پزشک متخصص جراحی ماهر و باتجربه است که تا حد زیادی احتمال بروز عوارض ناشی از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین را کاهش خواهد داد.

از جمله عوارضی که ممکن است در برخی موارد پس از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین رخ دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که البته با توجه به انتخاب یک پزشک متخصص ماهر و رعایت نکات پس از عمل احتمال وقوع آن‌ها به صفر نزدیک خواهد شد.

 1. عفونت و تورم دائمی پس از عمل
 2. آسیب‌های عضلانی ناحیه زیر چشم
 3. افتادگی پلک
 4. کبودی بسیار زیاد
مشاهده مطلب
بلفاروپلاستی پلک بالا و مزایای آن

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (2 رای)

بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید