بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک پایین و مزایای آن

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

همه چیز در مورد عمل بلفاروپلاستی پلک پایین؟

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین در اوایل دهه 1900 میلادی برای اولین بار شکل گرفت. اما درک ما از زیبایی فراتر از هر چیزی است و عمدتاً تمامی مردم تمایل دارند تا همیشه زیباتر، جوان‌تر و سرحال‌تر به نظر برسند به همین دلیل امروزه عمل‌های جراحی زیبایی بیشتر طرفدار پیدا کرده است.

همه چیز درباره عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

دریافت تخفیف نقدی بلفارپلاستی + مشاوره رایگان

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

بلفاروپلاستی به دو روش جراحی و بلفاروپلاستی بدون جراحی انجام می گیرد. در این مقاله درباره فواید و نحوه چگونگی انجام جراحی پلک اطلاعاتی جمع آوری شده است.

رفع گودی و چربی زیر چشم با عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

زمانی که بحث ارزیابی پلک پایین چشم به میان کشیده می‌شود عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد و تمامی آن‌ها را بررسی نمود.

به‌عنوان‌مثال ایجاد گودی زیر پلک، تورم ناشی از سلول‌های چربی، کشیدگی تاندون‌های پلک پایین و غیره از عواملی است که موجب ناراحتی و ایجاد ناهماهنگی در زیبایی خواهد شد.

در چنین مواقعی عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین یکی از مناسب‌ترین راه‌های ترمیمی این مشکلات محسوب خواهد شد.

گودی و نواحی دایره واری که زیر چشم ایجاد می شوند عاملی شده که بسیاری از افراد برای از بین بردن این نواحی از بلفاروپلاستی استفاده می نمایند. این گودی موجب کاهش جذابیت و زیبایی شده و تقریبا تا گونه ها امتداد می یابد.

برخی از افراد به علت افسردگی و گریه های مکرر به این گودی دچار می شوند. در عده ای نیز این نواحی تیره از دوران کودکی وجود دارد.

گودی زیر چشم معمولا به دلایل زیر ایجاد شده و با گذشت زمان آشکارتر می گردد

 1. کاهش ضخامت پوست با گذشت زمان و افزایش سن
 2. از بین رفتن حجم گونه ها و نمایان شدن استخوان ها
 3. بزرگتر شدن کیسه های چربی زیر چشم ها و آشکارتر شدن گودی زیر چشم

یکی از مشکلات عمده ای که گودی زیر چشم برای افراد ایجاد می نماید، مساله بینایی است به این صورت که این گودی بر بازتاب نور صورت موثر بوده و با ایجاد سایه هایی بر چشم و اطراف آن در بینایی فرد تاثیرات منفی می گذارد.

در عمل بلفاروپلاستی پلک پایین در واقع پزشک متخصص یک برش در زیر پلک‌ها ایجاد کرده و چربی، عضلات و پوست‌های زائد زیر پلک را خارج خواهد کرد و سپس با استفاده از بخیه‌های ریز زخم را پانسمان می‌کند.

اگر حس می‌کنید که در زیر پوست پلک خود چربی‌های زائدی وجود دارد می‌توانید برای رفع آن‌ها از این روش درمانی استفاده نمایید.

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

تکنیک عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که هر تکنیک با توجه به اهداف شما از انجام جراحی پلک مورد استفاده قرار می گیرد.

اما بهترین روشی که تا کنون در موارد بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است ایجاد یک برش بسیار ریز و پنهانی در قسمت داخلی پلک است که این موضوع باعث خواهد شد تا دیگر بر روی پوست هیچ گونه زخمی وجود نداشته باشد.

روش سنتی که برای بلفاروپلاستی پلک پایین در بین جراحان استفاده می‌شود ایجاد برش کامل در پوست است که در چنین شرایطی پس از بهبود کامل و طی کردن روند درمان و ترمیم نیز محل برش‌ها و زخم ایجاد شده برای عمل دیده خواهد شد.

قبل از شروع درمان پزشک شما را نشانده تا پف و یا گودی زیر چشم راحت تر قابل مشاهده باشد. سپس نواحی مورد نظر برای درمان را علامت گذاری کرده تا با دقت بیشتری برش ها انجام گیرند.

این درمان با استفاده از هر دو روش بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می شود. اگر مراجعه کننده به چندین عمل چشم نیاز داشته باشد، جراح از بیهوشی عمومی استفاده می نماید اما در صورتی که تنها بلفاروپلاستی پلک پایین نیاز باشد، از بی حسی موضعی بهره می گیرند.

علت این امر آن است که پزشک در بی حسی موضعی می تواند حرکت عضلات چشم را مشاهده کرده و مطمئن شود که به این بافت ها آسیبی وارد نشده است در حالی که در بیهوشی عمومی این امکان وجود ندارد.

پس از اعمال بی حسی، پزشک پوست و چربی اضافی اطراف چشم را از بین برده و سپس بخیه های لازم را اعمال می کند. برخی از پزشکان برای نتیجه دهی بهتر درمان توصیه می کنند که در نواحی مورد نیاز مقداری چربی تزریق شود.

در صورتی که در روش و تکنیک‌های نوین برش به نوعی پنهان و مخفی بوده و به سختی دیده خواهد شد.

در حین عمل بلفاروپلاستی می‌توان اصلاح شرایطی چون انحنای پلک، حجم پلک، انتقال چربی و غیره را نیز انجام داد که تمامی این موارد در روش‌های نوین جاگذاری شده و به درخواست بیمار قابل انجام است.

اما باید توجه داشت که برای انجام جراحی پلک های پایین چشم به تخصص و دقت بالایی نیاز است زیرا در این درمان بافت هایی نظیر ماهیچه ها و خود چشم در معرض خظر بوده و تنها کمی بی دقتی می تواند به این بافت ها آسیب وارد نماید.

علاوه بر این موضوع جراح باید در نظر داشته باشد که درمان را طوری انجام دهد که نوحی تیره و گود زیر چشم به خوبی از بین رفته و پف کمتری وجود داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در تمامی عمل‌های جراحی درمانی یا زیبایی مطرح است رعایت نکات مرتبط با مراقبت‌های پس از عمل می‌باشد زیرا بخش اعظمی‌ از روند بهبودی متعلق به پس از عمل جراحی بوده و با رعایت چند نکته بسیار ساده ولی مهم می‌توانید نتیجه‌ای اثر بخش تر دریافت کنید.

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین نیز مانند تمامی عمل‌های جراحی دیگر دارای نکاتی است که باید پس از عمل به آن‌ها توجه شود تا روند بهبود به بهترین نحو خود انجام گیرد.

محل بخیه‌های زیر پلک در ابتدا ممکن است کمی تورم داشته و تا حدودی قرمز رنگ باشند اما در نهایت رفع خواهند شد.

در برخی موارد ممکن است بیماری شما تا چند روز دچار تاربینی و دوبینی گردد و یا چشمان شما به نور حساس باشد که این موضوع نیز با گذشت زمان رفع خواهد شد و در صورتی که نکات ذیل را رعایت کنید روند بهبود بهتری را نیز تجربه خواهید کرد.

معمولاً برای عمل‌های زیبایی مراقبت‌های پس از عمل بسیاری معرفی می‌شود اما برای بلفاروپلاستی پلک پایین از جمله نکاتی که تمامی پزشکان متخصص جراحی زیبایی تأکید خاصی بر روی آن‌ها دارند به شرح ذیل است که پیشنهاد می‌شود اگر در مرحله پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین قرار دارید حتماً این نکات را رعایت کنید زیرا از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بسیار تأثیرگذار است.

 1. کمپرس آب و یخ سرد در 48 ساعت ابتدایی پس از عمل جراحی برای کاهش تورم و درد بسیار مناسب بوده و پس از 48 ساعت اول می‌توانید برای کمک به روند بهبود از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
 2. استفاده از پمادهای آنتی‌بیوتیکی چشمی که عمدتاً دارای ترکیبی از آستروئید و آنتی‌بیوتیک هستند می‌تواند در اولین هفته پس از عمل مفید واقع شود. (می‌توان از قطره‌های جایگزین نیز استفاده نمود)
 3. سعی کنید در 2 تا 5 روز ابتدایی پس از عمل از فعالیت شدیدی که موجب خستگی چشم‌های شما می‌شود پرهیز نمایید.
 4. بخیه‌های پس از عمل می‌تواند پس از 5 تا 7 روز توسط متخصص برداشته شود. (شستشوی روزانه محل بخیه‌ها پیشنهاد می‌شود)
 5. در مواقعی که نشانه‌های غیرعادی مانند خون‌ریزی، عفونت و غیره مشاهده نمودید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با پزشک معالج خود تماس حاصل فرمایید تا نکات لازم و آموزش‌های موردنظر به شما ارائه شود و یا در صورت نیاز شرایط جسمانی توسط پزشک بررسی گردد.

بهترین کاندیدها برای انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

در حالت عمومی هر شخصی می‌تواند نسبت به انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین اقدام کند اما در حالت کلی بهترین شرایطی که برای این عمل جراحی زیبایی قابل‌قبول است به شرح زیر بوده و افرادی که دارای این ویژگی‌ها هستند به‌مراتب جز بهترین کاندیدها برای انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین محسوب خواهند شد.

 1. دارای شرایط سنی 18 سال کامل یا بزرگ‌تر
 2. شرایط جسمی مناسب و بدون بیماری
 3. عدم مصرف داروهای مرتبط با روح و روان
 4. واقع‌بین بودن نسبت به نتیجه عمل جراحی
 5. نداشتن سابقه‌ی فشارخون، کم‌خونی، دیابت، کم‌کاری تیروئید و مصرف آسپرین و مشتقات آن
 6. تمایل به اصلاح و بهبود پوست پلک‌ها
 7. عدم استعمال دخانیات
 8. عدم سابقه بیماری های چشمی نظیر خشکی چشم، گلوکوم و یا شبکیه جدا شده

یکی از مهمترین خصوصیاتی که متقاضیان بلفاروپلاستی باید دارا باشند، واقع گرا بودن است. اگرچه بلفاروپلاستی ظاهر شما را بهبود می بخشد و موجب افزایش اعتماد به نفس می شود اما باید در نظر داشته باشید که این درمان موجب تغییر ظاهر شما نخواهد شد.

پس از انجام جراحی پلک در روزهای اول ممکن است شاهد نامتقارنی های ریزی بین چشم های خود باشید اما پس از مدت کوتاهی برطرف خواهند شد. به همین دلیل درباره مسائل جزئی حساس نشده و از پزشک خود انتظارات بالایی نداشته باشید زیرا وی تا حد امکان وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد.

متداول‌ترین فواید عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند یک تغییر بسیار قابل‌توجه در صورت شما ایجاد نماید و باعث شود تا ظاهری شاداب‌تر و جذاب‌تر داشته باشید همچنین باعث کاهش اثراتی مانند چین‌وچروک‌های پلک، گودی زیر چشم‌ها و غیره گردد.

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین همچنین باعث می‌شود تا پوست صورت و مخصوصاً زیر پلک‌های شما جوان‌تر دیده شود و در مواقعی که شما نکات ذکرشده را به‌خوبی رعایت کنید نتایج حاصل از عمل تا سال‌ها ممکن است باقی‌مانده و باعث زیبایی بیشتر شما شود.

یکی از مشکلاتی که گودی زیر چشم برای افراد ایجاد می کند این است که چهره فرد را کسل، خسته و خواب آلود نشان میدهد. با رفع گودی نواحی تیره زیر چشم این مشکلات رفع شده و موجب می شود که ظاهری شاداب تر به وجود بیاید.

همانطور که ذکر شد ممکن است در شرایطی این درمان با سایر درمان های آرایشی ترکیب شود. بلفاروپلاستی به تنهایی نیز نتایج شگفت آوری به بار خواهد آورد اما اگر زمانی پزشک پیشنهادی در زمینه ترکیب آن با سایر درمان ها ارائه نمود، حتما از آن استقبال نمایید زیرا این راه حل تمامی نواقص را از بین برده و جوانی را به شما باز خواهد گرداند.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که بلفاروپلاستی پلک پایین باعث از بین چین‌وچروک‌های نواحی دیگر اطراف چشم یا ابروها نخواهد شد ولی اگر قصد دارید چنین نتایجی را نیز مشاهده کنید می‌توانید از عمل‌های جراحی دیگری برای کشیدگی یا از بین بردن چین‌وچروک‌های ابرو، پیشانی و اطراف چشم استفاده کنید.

عوارض عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

تمامی عمل‌های جراحی چه از نوع درمانی و چه زیبایی ممکن از در شرایط خاص دارای عوارضی باشد که پس از عمل گریبان گیر بیمار شده مشکلاتی را برای وی به همراه داشته باشد.

البته به این نکته توجه کنید که در تمامی عمل‌های جراحی به‌صورت ثابت نکته‌ای وجود دارد و آن هم این است که عوارض ناشی از عمل جراحی می‌تواند تا حد بسیار زیادی به مهارت پزشک و مراقبت‌های شما بستگی داشته باشد.

با توجه به نکته یادشده باید توجه داشته باشید برای جلوگیری از مشکلات و عوارض پس از عمل بهترین راه انتخاب یک پزشک متخصص جراحی ماهر و باتجربه است که تا حد زیادی احتمال بروز عوارض ناشی از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین را کاهش خواهد داد.

از جمله عوارضی که ممکن است در برخی موارد پس از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین رخ دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که البته با توجه به انتخاب یک پزشک متخصص ماهر و رعایت نکات پس از عمل احتمال وقوع آن‌ها به صفر نزدیک خواهد شد.

 1. عفونت و تورم دائمی پس از عمل
 2. آسیب‌های عضلانی ناحیه زیر چشم
 3. افتادگی پلک
 4. کبودی بسیار زیاد

در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تب، پوستی که داغ می باشد و دردی که روز به روز در حال افزایش است، سریعا به پزشک مراجعه کرده تا درمان آغاز شود.

برخی از عوارضی که پس از بلفاروپلاستی برای مراجعه کننده به وجود می آورد ناشی از حساسیت به داروهای تجویزی پزشک می باشد به همین خاطر برای جلوگیری و پیشگیری از بروز چنین عوارضی، قبل از انجام عمل جراحی تمامی حساسیت ها و محدودیت هایی که ممکن است نسبت به مصرف داروها داشته باشید را به پزشک متذکر شوید.

این امر تا حد زیادی موجب کاهش بروز و ابتلا به انواع عوارض جانبی می شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *