نکاتی برای کاهش دوران نقاهت بلفاروپلاستی

>> دوران نقاهت بلفاروپلاستی

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی درست زمانی انجام خواهد شد که شما از ظاهر چشمان خود نا امید شده اید و می خواهید مسائل مرتبط با افتادگی پلک، سلول های چربی جمع شده در درون پلک، شل شدن بافت ماهیچه های درون پلک و غیره را برطرف نمایید.

 

نکاتی برای کاهش دوران نقاهت بلفاروپلاستی

 

افتادگی پلک و یا مشکلات مرتبط با چین و چروک در ناحیه بالا و پایین پلک یکی از عمده مشکلاتی است که هر شخصی در زندگی خود با آن روبرو خواهد شد و قطعا یک روزی متوجه این تغییرات در صورت خود خواهد شد و همواره به دنبال راهی خواهد بود تا بتواند با این مشکلات روبرو شده و مجددا زیبایی صورت و چشمان خود را باز گرداند!

راه حل مشکلات مرتبط با چین و چروک پلک و افتادگی آن قطعا بلفاروپلاستی خواهد بود.

>> نکاتی برای تسریع بهبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی

طبیعتا با توجه به اینکه عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی یک عمل جراحی زیبایی سرپایی محسوب خواهد شد همواره افرادی که نسبت به انجام این عمل اقدام می کنند دوست دارند تا در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد تغییرات ایجاد شده باشند و بتوانند نتایج حاصل از انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی را مشاهده کنند.

 

نکاتی برای کاهش دوران نقاهت بلفاروپلاستی

 

در واقع این دسته از افراد به دنبال این نکته هستند که عمل جراحی زیبایی پلک را برای رفع چین و چروک ها و زیبایی و جوان سازی پوست صورت خود انجام داده اند لذا دوست دارند نتایج را در کوتاه ترین زمان ممکن مشاهده نمایند.

در این مطلب دقیقا به همین موضوع خواهیم پرداخت زیرا ما معتقدیم که این حق حقیقی شماست که بخواهید نتایج حاصل از عمل زیبایی بلفاروپلاستی را در مدت زمان کوتاه تری مشاهده نمایید و شاهد تغییرات ایجاد شده پس از بهبودی کامل پلک هایتان باشید.

در نتیجه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که موجب می شود تا دوران نقاهت کوتاه ترین را سپری کنید و بتوانید نتایج حاصل شده از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی را کمی زودتر مشاهده کنید و دوران نقاهت در کوتاه ترین زمان ممکن سپری شده و حتی این موارد موجب افزایش کیفیت روند بهبود و درمان شود!

بلفاروپلاستی با بی حسی

>> ایجاد آمادگی برای دوران نقاهت عمل بلفاروپلاستی

اکثر مردمی که نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی اقدام می کنند می دانند که پس از 10 الی 14 روز می توانند به فعالیت های عادی و روزمره خود برگشته و زندگی معمولی خود را از سر بگیرند.

اما در طول این مدت باید آماده باشند تا دوران نقاهت خوبی را پشت سر گذاشته و پلک ها به بهترین نحو ممکن بهبود پیدا کنند.

یکی از نکاتی که باعث خواهد شد در دوران نقاهت فشار کمتری به شما وارد شده و در نتیجه این دوران نقاهت سریع تری را داشته باشید این است که تمامی کارها و امور مورد نیاز را زودتر از عمل انجام دهید.

به طور مثال شما می دانید که در طول دوران نقاهت پس از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی نباید آشپزی کرده و یا فعالیت های سنگین انجام دهید.

لذا می توانید قبل از انجام عمل جراحی زیبایی پلک نسبت به خرید غذاهایی که به سادگی آماده خواهند شد اقدام کنید تا در صورت لزوم از آن ها استفاده کرده و حتی در اختیار کودکان خود قرار دهید تا نیاز نباشد در این شرایط سخت آشپزی کنید.

پس این گونه می توانید وقت بیشتری را به استراحت اختصاص داده و بر روی بهبودی خود تمرکز کنید.

 

>> دستورالعمل های بعد از عمل بلفاروپلاستی را به خوبی رعایت کنید.

معمولا پیش از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی جلسات مشاوره ای بین پزشک متخصص و بیمار برگزار خواهد شد تا تمامی دستورالعمل های لازم قبل و بعد از عمل مطرح شده و سوالی باقی نماند در نتیجه شما باید بعد از عمل از دستورالعمل های ذکر شده در جلسات مشاوره ای استفاده کنید.

در این جلسات مجموعه دستورالعمل هایی ذکر شده است که شما با استفاده از آن ها می دانید چه کارهایی برای بهبود روند درمان مفید است و برای مراقبت از پلک های خود بعد از عمل بلفاروپلاستی نیاز به چه رفتاری است.

در نتیجه با دانستن تمامی این اطلاعات شما می توانید خیلی راحت پس از انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی به خانه برگشته و دوران نقاهت خوبی را سپری کنید تا پس از بهبود کامل بتوانید به زندگی عادی خود بازگردید.

برخی از اصول اولیه مراقبت پس از عمل می تواند شامل مواردی همچون کمپرس یخ و آب سرد برای کاهش تورم و کبودی، مصرف قطره چشم برای جلوگیری از خشکی، استفاده از پماد برای مرطوب شدن ناحیه پلک ها و استفاده از گاز استریل برای تعویض پانسمان در منزل باشد.

بلفاروپلاستی با لیزر بدون درد و خون ریزی

برای بهبود محل بخیه ها می توانید از شستشوی محل زخم و پانسمان تمیز و جدید آن استفاده کنید.

>> تنها به نتایج عمل بلفاروپلاستی فکر کنید!

برای مدت زمان کوتاهی ممکن است دچار اختلالاتی مانند دو بینی، تاری در دید و غیره شوید همچنین اگر پلک شما کمی پف داشت و دار تورم شد و لکه های قرمزی در اطراف پلک ایجاد شد باید بدانید که تمامی این موضوعات عادی بوده و تمامی تمرکز شما باید بر روی نتایج نهایی عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی باشد.

زیرا در این زمان برای اغلب بیماران این اتفاقات رخ خواهد داد و موجب ایجاد استرس و اضطراب در آن ها خواهد شد.

دقت داشته باشید که وقوع این اتفاقات نباید کیفیت دوران نقاهت شما را کاهش دهد پس فریب نخورید و سعی کنید همواره به نتایج بی نظیر عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی فکر کنید.

تورم و کبودی پس از 2 هفته به صورت کلی ناپدید خواهد شد و شما می توانید شاهد روشن تر و واضح تر شدن دید خود باشید پس جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

 

>> در مقابل نور خورشید از چشمان خود محافظت کنید!

یکی از مهمترین نکاتی که بعد از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی باید رعایت شود استفاده از عینک آفتابی برای محافظت از چشم در مقابل اشعه های نور خورشید و باد شدید است در نتیجه سعی کنید از عینک های آفتابی استفاده کنید که فریم های بزرگتری داشته و می تواند تمام نواحی چشم را تحت پوشش قرار دهد.

در چنین مواقعی می توانید حتی از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

 

>> بعد از عمل بلفاروپلاستی به چشمان خود استراحت دهید.

یکی از مهم ترین نکاتی که پس از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی ضروری می باشد این است که شما نباید به چشمان خود فشاری وارد کنید و حداقل در هفته اول بعد از جراحی زیبایی پلک باید از اموری که موجب ایجاد فشار در چشم ها خواهد شد پرهیز نمایید.

به طور مثال سعی کنید از فعالیت هایی مانند مطالعه بیش از حد، بررسی ایمیل ها، تماشای طولانی مدت تلویزیون و غیره پرهیز کنید.

این فعالیت ها باعث خواهد شد تا چشم ها دچار خستگی شده و در نتیجه سرعت بهبودی شما پس از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی کاهش یابد و کیفیت مطلوب حاصل نشود.

 

>> بعد از عمل بلفاروپلاستی باید از هرگونه فعالیت شدید پرهیز کنید!

در طول دو تا چهار هفته پس از انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی بسیار اهمیت دارد که از انجام فعالیت های شدیدی مانند ورزش کردن، جابجایی وسایل سنگین، ایروبیک و غیره پرهیز نمایید.

بلفاروپلاستی پلک پایین و مزایای آن

زیرا تمامی این امور باعث خواهد شد تا جریان خون در ناحیه چشمی و پلک های شما افزایش یابد و همین موضوع موجب بروز خطراتی خواهد شد.

هم چنین باید توجه داشته باشید که در فعالیت های روزمره خود باید از اموری که موجب افزایش فشار خون خواهد شد جلوگیری نمایید.

دقیقا در همین هنگام باید از سیگار کشیدن نیز اجتناب کنید زیرا سیگار کشیدن نه تنها موجب برهم خوردن توازن فشار خون خواهد شد بلکه باعث می شود که احتمال ابتلا به عفونت بعد از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی افزایش یابد.

همواره به دنبال آرامش بوده و سعی کنید از استرس پرهیز کنید زیرا مهم ترین عامل تسریع روند بهبودی شما حفظ آرامش و استراحت است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب