بلفاروپلاستی

نکاتی برای کاهش دوران نقاهت بلفاروپلاستی

نکاتی برای کاهش دوران نقاهت بلفاروپلاستی

دوران نقاهت بلفاروپلاستی

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی درست زمانی انجام خواهد شد که شما از ظاهر چشمان خود نا امید شده اید و می خواهید مسائل مرتبط با افتادگی پلک، سلول های چربی جمع شده در درون پلک، شل شدن بافت ماهیچه های درون پلک و غیره را برطرف نمایید.

نکاتی برای کاهش دوران نقاهت بلفاروپلاستی

افتادگی پلک و یا مشکلات مرتبط با چین و چروک در ناحیه بالا و پایین پلک یکی از عمده مشکلاتی است که هر شخصی در زندگی خود با آن روبرو خواهد شد و قطعا یک روزی متوجه این تغییرات در صورت خود خواهد شد و همواره به دنبال راهی خواهد بود تا بتواند با این مشکلات روبرو شده و مجددا زیبایی صورت و چشمان خود را باز گرداند!

دریافت تخفیف نقدی بلفارپلاستی + مشاوره رایگان

راه حل مشکلات مرتبط با چین و چروک پلک و افتادگی آن قطعا بلفاروپلاستی خواهد بود.

نکاتی برای تسریع بهبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی

طبیعتا با توجه به اینکه عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی یک عمل جراحی زیبایی سرپایی محسوب خواهد شد همواره افرادی که نسبت به انجام این عمل اقدام می کنند دوست دارند تا در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد تغییرات ایجاد شده باشند و بتوانند نتایج حاصل از انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی را مشاهده کنند.

نکاتی برای کاهش دوران نقاهت بلفاروپلاستی

در واقع این دسته از افراد به دنبال این نکته هستند که عمل جراحی زیبایی پلک را برای رفع چین و چروک ها و زیبایی و جوان سازی پوست صورت خود انجام داده اند لذا دوست دارند نتایج را در کوتاه ترین زمان ممکن مشاهده نمایند.

در این مطلب دقیقا به همین موضوع خواهیم پرداخت زیرا ما معتقدیم که این حق حقیقی شماست که بخواهید نتایج حاصل از عمل زیبایی بلفاروپلاستی را در مدت زمان کوتاه تری مشاهده نمایید و شاهد تغییرات ایجاد شده پس از بهبودی کامل پلک هایتان باشید.

در نتیجه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که موجب می شود تا دوران نقاهت کوتاه ترین را سپری کنید و بتوانید نتایج حاصل شده از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی را کمی زودتر مشاهده کنید و دوران نقاهت در کوتاه ترین زمان ممکن سپری شده و حتی این موارد موجب افزایش کیفیت روند بهبود و درمان شود!

ایجاد آمادگی برای دوران نقاهت عمل بلفاروپلاستی

اکثر مردمی که نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی اقدام می کنند می دانند که پس از 10 الی 14 روز می توانند به فعالیت های عادی و روزمره خود برگشته و زندگی معمولی خود را از سر بگیرند.

اما در طول این مدت باید آماده باشند تا دوران نقاهت خوبی را پشت سر گذاشته و پلک ها به بهترین نحو ممکن بهبود پیدا کنند.

یکی از نکاتی که باعث خواهد شد در دوران نقاهت فشار کمتری به شما وارد شده و در نتیجه این دوران نقاهت سریع تری را داشته باشید این است که تمامی کارها و امور مورد نیاز را زودتر از عمل انجام دهید.

به طور مثال شما می دانید که در طول دوران نقاهت پس از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی نباید آشپزی کرده و یا فعالیت های سنگین انجام دهید.

لذا می توانید قبل از انجام عمل جراحی زیبایی پلک نسبت به خرید غذاهایی که به سادگی آماده خواهند شد اقدام کنید تا در صورت لزوم از آن ها استفاده کرده و حتی در اختیار کودکان خود قرار دهید تا نیاز نباشد در این شرایط سخت آشپزی کنید.

مورد دیگری که باعث می شود دوران نقاهت آرامی را داشته باشید این است که مسئولیت های مهم و جلسات کاری حساس خود را طوری برنامه ریزی کنید که قبل از انجام عمل به آن ها رسیدگی کنید. همچنین شرکت در مراسم های عروسی و جشن ها را در نظر داشته باشید تا با دوران نقاهت شما تداخل نداشته باشند.

پس این گونه می توانید وقت بیشتری را به استراحت اختصاص داده و بر روی بهبودی خود تمرکز کنید.

دستورالعمل های بعد از عمل بلفاروپلاستی را به خوبی رعایت کنید.

معمولا پیش از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی جلسات مشاوره ای بین پزشک متخصص و بیمار برگزار خواهد شد تا تمامی دستورالعمل های لازم قبل و بعد از عمل مطرح شده و سوالی باقی نماند در نتیجه شما باید بعد از عمل از دستورالعمل های ذکر شده در جلسات مشاوره ای استفاده کنید.

در این جلسات مجموعه دستورالعمل هایی ذکر شده است که شما با استفاده از آن ها می دانید چه کارهایی برای بهبود روند درمان مفید است و برای مراقبت از پلک های خود بعد از عمل بلفاروپلاستی نیاز به چه رفتاری است.

در نتیجه با دانستن تمامی این اطلاعات شما می توانید خیلی راحت پس از انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی به خانه برگشته و دوران نقاهت خوبی را سپری کنید تا پس از بهبود کامل بتوانید به زندگی عادی خود بازگردید.

برخی از اصول اولیه مراقبت پس از عمل می تواند شامل مواردی همچون کمپرس یخ و آب سرد برای کاهش تورم و کبودی، مصرف قطره چشم برای جلوگیری از خشکی، استفاده از پماد برای مرطوب شدن ناحیه پلک ها و استفاده از گاز استریل برای تعویض پانسمان در منزل باشد.

برای بهبود محل بخیه ها می توانید از شستشوی محل زخم و پانسمان تمیز و جدید آن استفاده کنید.

در اینجا به طور خلاصه به موارد مهمی که باید در مورد دوران نقاهت عمل بلفاروپلاستی بدانید اشاره می کنیم:

در روز عمل حتما یک عینک آفتابی تیره همراه خود بیاورید تا بعد از عمل آن را به چشمتان بزنید. چرا که در ساعات اولیه احتمال دارد چشمتان به نور حساس باشد.

پمادی که هنگام عمل بر روی چشم شما استفاده می شود باعث خواهد شد که چشمانتان تار ببیند. شاید این امر باعث وحشت شما شود اما هیچ جای نگرانی نیست چرا که تار شدن بینایی بر اثر پماد جراحی موقتی است و معمولا بعد از بیست و چهار ساعت به طور کامل بهبود می یابد.

حداقل تا مدت دو هفته پس از انجام عمل بلفاروپلاستی از لنز در چشمان خود استفاده نکنید. استفاده از عینک طبی اما مانعی ندارد و می توانید به جای لنز طبی از عینک استفاده کنید.

در سه الی چهار روز ابتدایی پس از انجام عمل، غذا های نرم و سبک بخورید و لقمه های کوچک بردارید. غذا هایی مانند انواع ماست، پنیر های نرم، سبزیجات پخته شده و نرم، میوه های نرم، نان نرم، پاستا دم شده و گوشتی که جویدن آن آسان باشد برای دوران نقاهت بسیار مفید و کمک کننده هستند.

موقع دراز کشیدن و خوابیدن سر خود را نسبت به بدن خود بالاتر نگه دارید. برای این کار می توانید از دو یا سه بالش استفاده کنید. پزشکان معمولا توصیه می کنند این کار را به مدت دو هفته انجام دهید. دلیل آن پیشگیری از بروز تورم و باد کردن چشم ها و ناحیه ی عمل است.

تنها به نتایج عمل بلفاروپلاستی فکر کنید!

برای مدت زمان کوتاهی ممکن است دچار اختلالاتی مانند دو بینی، تاری در دید و غیره شوید همچنین اگر پلک شما کمی پف داشت و دار تورم شد و لکه های قرمزی در اطراف پلک ایجاد شد باید بدانید که تمامی این موضوعات عادی بوده و تمامی تمرکز شما باید بر روی نتایج نهایی عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی باشد.

زیرا در این زمان برای اغلب بیماران این اتفاقات رخ خواهد داد و موجب ایجاد استرس و اضطراب در آن ها خواهد شد.

ممکن است چشمان شما دچار باد کردگی و همچنین کبودی شود که از آثار طبیعی عمل جراحی است و جای نگرانی ندارد. تورم و باد چشم در ساعات اولیه ی صبح شدید تر است.

به مرور هر چه بیشتر از زمان بیداری شما می گذرد، این تورم کمتر می شود. با قدم زدن و نشستن روی صندلی و تکیه دادن به پشت می توانید اثر تورم را کاهش دهید.

در برخی موارد نیز ممکن است روی گونه ها و خط فک دچار تورم شوید که این موارد هم طبیعی هستند هرچند که برای همه اتفاق نمی افتد. این تورم هم به مرور بعد از گذشت دو تا سه هفته پس از عمل بهبود می یابند و اثری از آن ها نخواهد ماند.

دقت داشته باشید که وقوع این اتفاقات نباید کیفیت دوران نقاهت شما را کاهش دهد پس فریب نخورید و سعی کنید همواره به نتایج بی نظیر عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی فکر کنید.

تورم و کبودی پس از 2 هفته به صورت کلی ناپدید خواهد شد و شما می توانید شاهد روشن تر و واضح تر شدن دید خود باشید پس جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

در مقابل نور خورشید از چشمان خود محافظت کنید!

یکی از مهمترین نکاتی که بعد از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی باید رعایت شود استفاده از عینک آفتابی برای محافظت از چشم در مقابل اشعه های نور خورشید و باد شدید است در نتیجه سعی کنید از عینک های آفتابی استفاده کنید که فریم های بزرگتری داشته و می تواند تمام نواحی چشم را تحت پوشش قرار دهد.

در چنین مواقعی می توانید حتی از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

بعد از عمل بلفاروپلاستی به چشمان خود استراحت دهید.

یکی از مهم ترین نکاتی که پس از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی ضروری می باشد این است که شما نباید به چشمان خود فشاری وارد کنید و حداقل در هفته اول بعد از جراحی زیبایی پلک باید از اموری که موجب ایجاد فشار در چشم ها خواهد شد پرهیز نمایید.

به طور مثال سعی کنید از فعالیت هایی مانند مطالعه بیش از حد، بررسی ایمیل ها، تماشای طولانی مدت تلویزیون و غیره پرهیز کنید.

این فعالیت ها باعث خواهد شد تا چشم ها دچار خستگی شده و در نتیجه سرعت بهبودی شما پس از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی کاهش یابد و کیفیت مطلوب حاصل نشود.

حمام رفتن و آرایش کردن بعد از عمل بلفاروپلاستی چگونه است؟

بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی می توانید هر وقت که خواستید به حمام بروید و دوش بگیرید اما با این شرط که فقط از گردن به پایین خود را بشورید. برای شست و شوی ناحیه ی سر و صورت باید منتظر بمانید تا پزشک به شما اجازه دهد.

در این مدت می توانید با استفاده از دستمال مرطوب ناحیه ی اطراف چشم را تمیز کنید. معمولا پس از گذشت پنج روز از انجام عمل بلفاروپلاستی، پزشک این اجازه را می دهد تا شست و شوی کامل سر و صورت را انجام دهید.

اما همچنان باید با احتیاط رفتار کنید چون هنوز چشم شما در حال بهبود است و باید از محصولات کم خطر استفاده کنید. محصولاتی مانند شامپو بچه چرا که باعث سوزش چشم نمی شود.

در خصوص مواد آرایشی باید از محصولاتی که مربوط به ناحیه ی چشم و ابرو می شوند پرهیز کنید. محصولاتی مانند ماسکارا (ریمل)، سایه ی چشم و خط چشم به هیج وجه تا دو هفته پس از انجام عمل نباید مورد استفاده قرار بگیرند. برای دیگر نواحی صورت اما محدودیتی وجود ندارد و می توانید از کرم های مختلف استفاده کنید.

بعد از عمل بلفاروپلاستی باید از هرگونه فعالیت شدید پرهیز کنید!

در طول دو تا چهار هفته پس از انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی بسیار اهمیت دارد که از انجام فعالیت های شدیدی مانند ورزش کردن، جابجایی وسایل سنگین، ایروبیک و غیره پرهیز نمایید.

زیرا تمامی این امور باعث خواهد شد تا جریان خون در ناحیه چشمی و پلک های شما افزایش یابد و همین موضوع موجب بروز خطراتی خواهد شد.

هم چنین باید توجه داشته باشید که در فعالیت های روزمره خود باید از اموری که موجب افزایش فشار خون خواهد شد جلوگیری نمایید.

دقیقا در همین هنگام باید از سیگار کشیدن نیز اجتناب کنید زیرا سیگار کشیدن نه تنها موجب برهم خوردن توازن فشار خون خواهد شد بلکه باعث می شود که احتمال ابتلا به عفونت بعد از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی افزایش یابد.

یک مورد مهم که نباید از آن غافل شوید این است که در مواقع ضروری و بروز عوارض نا مطلوب در دوران نقاهت، حتما به پزشک خود اطلاع دهید و او را در جریان بگذارید. از نشانه های مهمی که نباید آن را دست کم بگیرید بروز حالت تهوع و استفراغ، و یا علائم شبیه به سرما خوردگی است.

بسیار مهم و واجب است که تا حد ممکن از سرفه و عطسه کردن و همچنین بالا آوردن پرهیز کنید. چرا که این موارد هم باعث بالا رفتن فشار خون می شوند. دلیل این که باید از بالا رفتن فشار خون پرهیز کنید این است که این ریسک را بالا می برد که دچار خونریزی در ناحیه ی مورد عمل قرار گرفته شوید.

همواره به دنبال آرامش بوده و سعی کنید از استرس پرهیز کنید زیرا مهم ترین عامل تسریع روند بهبودی شما حفظ آرامش و استراحت است.

برای حفظ آرامش خود سعی کنید همیشه به یاد داشته باشید که تمام این عوارض موقت هستند و تا چند هفته ی دیگر هیچ اثری از هیج کدامشان نخواهد بود و می توانید به راحتی از چشمان زیبا و ایده آل خود لذت ببرید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *