بلفاروپلاستی

نکاتی برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی

نکاتی برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی

نکاتی برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی

همراه با افزایش سن یکی از مشکلاتی که برای تمامی افراد رخ خواهد داد چین و چروک صورت است.

چین و چروک صورت در برخی نواحی حساس تر مانند چشم ها و پلک بسیار تاثیر گذار تر بوده و تاثیر بیشتری بر زیبایی افراد خواهد داشت.

نکاتی برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی

در نتیجه هیچ فردی از این وضعیت راضی نبوده و برای رفع مشکل افتادگی پک ها که ناشی از چین و چروک و کهولت سن است به عمل بلفاروپلاستی رجوع می کند.

دریافت تخفیف نقدی بلفارپلاستی + مشاوره رایگان

در واقع در عمل بلفاروپلاستی که ممکن است به روش های مختلفی انجام شود هدف اصلی از بین بردن افتادگی پلک و یا بافت ها و سلول های چربی زائدی است که در پلک ها به وجود آمده است.

در عمل جراحی بلفاروپلاستی همواره سعی می شود تا بهترین حالت ممکن در نتیجه عمل نمایان شده و فرد از نتیجه ظاهری خود پس از عمل راضی باشد و دیگر هیچ اثری از چین و چروک و یا افتادگی پلک ها وجود نداشته باشد.

اما blepharoplasty نیز مانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است برخی عوارض و خطراتی را به دنبال داشته باشد که البته به ندرت اتفاق خواهد افتاد اما نکته اینجاست که چگونه می توان مانع از وقوع عوارض بلفاروپلاستی شد؟

آیا می توان به طور قطع از عوارض بلفاروپلاستی جلوگیری کرد؟

نکاتی برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی

عوارض بلفاروپلاستی و راه های جلوگیری از آن!

سرپایی بودن عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی باعث شده تا برخی بیماران بر این باور باشند که بلفاروپلاستی عمل ساده ای است و در نتیجه همین موضوع باعث خواهد شد تا تمامی عوارض بلفاروپلاستی که احتمال وقوع آن ها وجود دارد را نادیده گرفته و با رعایت نکردن نکات مربوط باعث افزایش احتمال وقوع این خطرات شوند.

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی از لحاظ تئوری عملی ساده و سرپایی است و با بی حسی موضعی انجام خواهد شد و در نتیجه بیمار نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

همین موضوع باعث بروز اشتباهاتی پس از عمل blepharoplasty خواهد شد و بیماران بدون توجه به دستورالعمل های پزشک به روند عادی و روزمره زندگی خود برگشته و از هیچ کاری اجتناب نمی کنند.

اما باید توجه داشته باشید که همه ی عمل های جراحی برای آن که به نتیجه ی مطلوب برسند، حتما لازم است تا فرد مورد متقاضی مراقبت های پس از عمل در دوران نقاهت را جدی بگیرد و به دستور العمل های پزشک عمل کند. در واقع می شود گفت مراقبت های پس از عمل درست به اندازه ی خود عمل برای رسیدن به نتیجه ی ایده آل حائز اهمیت هستند.

پلک ها دارای آناتومی و ساختار بسیار پیچیده ای هستند و به عنوان یکی از پیچیده ترین بافت های بدن شناخته می شوند در نتیجه همین عمل به ظاهر ساده بسیار سخت و ظریف خواهد بود که قطعا هر پزشک متخصصی از پس آن بر نخواهد آمد در نتیجه همواره باید به دنبال ماهر ترین و با تجربه ترین متخصصان برای انجام این عمل جراحی باشید.

پس از انجام عمل جراحی پلک، برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی باید به بافت های پلک اجازه دهید تا دوران بهبودی خود را به طور مناسبی سپری کنند در نتیجه به خوبی استراحت کنید و از انجام فعالیت های سخت و شدید پرهیز نمایید.

برای مطالعه نکات تکمیلی که می تواند برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی موثر باشد تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی رعایت چه نکاتی ضروری است؟

مجموعه نکاتی که برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی وجود دارد به دو دسته تقسیم خواهد شد در نتیجه ابتدا باید به بررسی نکاتی پرداخت که انجام و رعایت آن ها پس از انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی اجباری است و باعث خواهد شد تا پلک ها وضعیت بهتری داشته و روند بهبود سریع تری را سپری نمایند.

مهم ترین نکته ای که پس از انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی وجود دارد این است که بهتر است به مدت یک هفته استراحت کنید و هیچ فشار جسمی و روحی را به خود وارد نکنید.

به همین منظور خوب است که از قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی تدابیری را اندیشه کنید که برای دوران نقاهت خود هیچ گونه مسئولیت حساس و مهمی روی دوش شما نباشد تا بتوانید با خیال راحت استراحت کنید. سعی کنید از قبل غذاهایی را آماده کنید تا در هفته ی اول پس از انجام عمل نیازی به آشپزی نداشته باشید.

فعالیت بیش از اندازه باعث خواهد شد تا تورم و کبودی های حاصل از عمل بیشتر و یا طولانی تر شوند.

یکی دیگر از بهترین دستورالعمل ها و نکاتی که می توان در هفته اول استراحت برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی  انجام داد استفاده از کمپرس سرد و یخ و بالا بردن ارتفاع سر در زمان خوابیدن و استراحت است.

سعی کنید همواره کمپرس آب سرد در کنار تخت شما قرار داشته باشد تا نیازی به فعالیت اضافی وجود نداشته باشد.

پس از انجام هر گونه عمل جراحی از قبیل blepharoplasty بزرگترین دشمن بهبودی در دوران نقاهت خستگی است!

در نتیجه اجازه ندهید که استراحت بیش از حد نیز باعث شود تا خستگی را احساس کنید.

سعی کنید حتما در طی روز ساعاتی را به قدم زدن و نشستن روی صندلی اختصاص دهید. این امر نه تنها از بروز خستگی بر اثر دراز کشیدن بیش از حد جلو گیری می کند، بلکه باعث می شود تورم و باد کردگی در ناحیه ی چشم خفیف تر شود و زود تر بهبود یابد.

چرا که اگر تمام روز را دراز بکشید، بر اثر نیرو جاذبه مایعات در همان ناحیه ی چشم ها باقی می مانند و تورم در آن ناحیه دیر تر از بین می رود.

با توجه به اینکه شما پلک های خود را جراحی کرده اید، در نتیجه نباید با مطالعه زیاد چشم های خود را خسته کنید پس می توانید برای جلوگیری از خستگی مفرط از کتاب های صوتی استفاده کنید.

این کار می تواند باعث شود تا علاوه بر ایجاد یک سرگرمی از دوران نقاهت و استراحت خود خسته نشوید و مسیر بهبودی خیلی زودتر طی شود.

به هیچ وجه 4 تا 8 هفته پس از انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی از سیگار استفاده نکنید.

بر خلاف باور های شما سیگار تنها برای ریه ها و قلب و عروق مضر نیست، بلکه سیگار کشیدن و استعمال دخانیات باعث خواهد شد تا بدن روند آهسته تری را برای بهبودی طی کند.

این موضوع از این نظر می تواند مشکل ساز شود که هر چه برش های ناشی از عمل دیر تر جوش بخورند، ریسک بروز عفونت در ناحیه ی مربوطه بیشتر می شود.

ضمن این که سیگار با آلوده کردن جریان خون باعث می شود ترمیم این نواحی به شکل مطلوب صورت نگیرد و از حالت عادی ضعیف تر باشند.

توصیه مهم تر این است که حتی تا چند هفته قبل از بلفاروپلاستی نیز از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن پرهیز کنید.

استفاده ی صحیح از کمپرس یخ و قطره های چشمی برای بهبود عوارض بلفاروپلاستی

اگر به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنید، قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی تیم پزشکی به شما و فرد همراه شما نحوه ی استفاده از کمپرس یخ و قطره های چشمی را آموزش خواهد داد.

این قطره ها از محلول های نمک دار ساخته شده اند. بعد از عمل از طرف پزشک خود قطره های چشمی، محلول آب نمک استریل شده و گاز استریل دریافت خواهید کرد.

برای استفاده ی درست کمپرس یخ و قطره های چشم به نحوی که حداکثر فایده را در روند بهبودی شما داشته باشد، به این نکات و مراحل توجه کنید.

۱- قبل از استفاده از کمپرس و قطره های چشمی دستان خود را به مدت حداقل بیست ثانیه به طور کامل و اصولی بشورید.

۲- با استفاده از محلول آب نمک استریل شده و گاز استریل، یک کمپرس یخ درست کنید. برای این کار می توانید بطری آب نمک را در یخچال یا فریز بگذارید تا یخ ببند.

۳- سپس به شکل متناوب و با فاصله ی منظم، کمپرس یخ را روی پلک های خود قرار دهید. فاصله ی زمانی ایده آل بین ده تا پانزده دقیقه است. به این صورت که بین ده تا پانزده دقیقه کمپرس یخ روی پلک ها قرار بگیرد، سپس بین ده تا پانزده دقیقه آن را از روی پلک ها بردارید و به پلک استراحت دهید.

نکته ی طلایی در استفاده از کمپرس یخ بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی این است که این کار در بیست و چهار ساعت ابتدایی پس از عمل حداکثر اثر و فایده را دارد و بعد از آن چندان تاثیر گذار نیست. پس سعی کنید تا جایی که می توانید و بیدار هستید، در بیست و چهار ساعت ابتدایی پس از عمل این کار را انجام دهید.

استفاده از قطره های نمکی استریل چشمی نیز شرایط خاص خود را دارد. اگر بعد از عمل چشمانتان دچار تاری شد، و یا اگر دکتر جراح برای شما پماد چشمی تجویز کرده است، آن وقت قطره های چشمی بسیار مفید خواهند بود. قطره ها را هر چهار ساعت یک بار استفاده کنید. باید قطره را در قسمت داخلی چشم بریزید و بسیار مراقب باشید که هنگام استفاده از قطره پلک خود را با دست نکشید.

انجام چه کارهایی برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی ممنوع است؟

یکی از متداول ترین روش هایی که برای جراحی پلک یا بلفاروپلاستی انجام می شود توسط تیغ جراحی و ایجاد برش هایی در ناحیه پلک است.

در نتیجه همین موضوع باعث خواهد شد تا عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی با بخیه و تورم ناشی از آن همراه باشد.

در نتیجه با توجه به نکته گفته شد و این که چشم و پلک در مسیر بهبودی قرار دارند باید از مالش دادن آن ها پرهیز کنید.

انجام این کار نه تنها باعث خواهد شد تا بخیه ها باز شوند و دچار خون ریزی شوید بلکه به دلیل آلوده بودن دستان شما به برخی میکروب ها و باکتری ها می تواند باعث ایجاد عفونت در ناحیه چشمی شود که بسیار خطرناک خواهد بود.

در چنین مواقعی می توانید برای جلوگیری از خشکی یا خارش از کرم های مرطوب کننده چشمی استفاده کنید.

همچنین تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده، نباید سر و صورت خود را در حمام شست و شو دهید. معمولا بعد از گذشت پنج روز پس از انجام عمل بلفاروپلاستی پزشک به شما اجازه ی شست و شوی کامل سر و صورت را خواهد داد اما همچنان باید با احتیاط این کار را انجام دهید. قبل از آن که پزشک اجازه دهد، برای تمیز کردن ناحیه ی صورت می توانید از دستمال مرطوب آرایشی استفاده کنید.

ساده تر بگوییم! در دوران نقاهت به چشمان خود دست نزنید زیرا تمام هزینه های شما را بر باد خواهد داد!

نکته ی دیگری که بعد از عمل جراحی پلک یا blepharoplasty برای جلوگیری از عوارض و خطرات احتمالی ناشی از آن وجود دارد تنها در زنان اتفاق خواهد افتاد.

زنانی که نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی اقدام می کنند باید تا 2 الی 3 هفته از آرایش های ناحیه چشمی خود داری کنند.

استفاده از مواد آرایشی مانند ماسکارا یا ریمل، سایه های چشم و مداد چشم در این مدت اکیدا ممنوع است. شاید در نگاه اول این گونه برداشت شود که برای دو هفته بدون هیچ گونه آرایشی سپری کردن بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود اما این نکته بسیار حائز اهمیت است زیرا می تواند موجب جلوگیری از عفونت و کبودی بیش از حد شود.

البته این موضوع کمی هم ساده به نظر خواهد رسید زیرا تحت هیچ شرایطی بانوان راضی نخواهند شد تا با ظاهری متورم و کبود در جامعه دیده شوند.

البته نکته بسیار مهم تری وجود دارد که می تواند راه حلی برای موضوع آرایش نکردن باشد!

تمامی افراد برای پس از انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی باید از قرار گرفتن در مقابل تابش مستقیم نور خورشید اجتناب کنند، در نتیجه پیشنهاد می شود تا از عینک های آفتابی با فریم بزرگ استفاده نمایند و هم چنین ناحیه جراحی را با کرم ضد آفتاب بپوشانند.

این موضوع یعنی استفاده از عینک آفتابی می تواند باعث جلوگیری از نمایان شدن ظاهر جراحی و بخیه ها باشد و همچنین هیچ نشانه ای از نبود آرایش نیز دیده نخواهد شد.

blepharoplasty یکی از بهترین روش هایی است که می توان برای از بین بردن چین و چروک ها و افتادگی پلک ها و ناحیه چشمی استفاده کرد زیرا به طور قطع می تواند موجب بهبود این مشکلات شود. برای رفع هر گونه نگرانی نیز فراموش نکنید که انتخاب یک پزشک حاذق بسیار اهمیت دارد.

در نهایت باید بگوییم که عمل بلفاروپلاستی عمل راحت و بی دردسر است اما اگر مراقبت های پس از عمل را جدی نگیرید، این عمل راحت را برای خود سخت خواهید کرد و رسیدن به نتیجه ی ایده آل را غیر ممکن می نماید.

پس حتما برای چند هفته ای سبک زندگی خود را تغییر دهید و به یاد داشته باشید این وضعیت موقتی است و به زودی می توانید به روال همیشگی زندگی خود برگردید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *