عوارض عمل بلفاروپلاستی و مدیریت آن

>> بلفاروپلاستی و عوارض آن

بلفاروپلاستی یک عمل ترمیمی برای اصلاح پلک های بالا و پایین چشم است که پس از آن پلک ها ظاهر بهتری داشته و چین و چروک های آن برطرف خواهد شد تا ظاهری جوان تر برای شما به ارمغان آورده شود.

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی صرفاً جهت حذف پوست، عضله و چربی های زائد است اما مانند هر عمل جراحی دیگری عوارضی نیز خواهد داشت. در ادامه این محتوا قصد بررسی عوارض عمل بلفاروپلاستی و نحوه ی مدیریت این عوارض را خواهیم داشت.

 

بلفاروپلاستی و عوارض آن

 

علاوه بر ویژگی های خاص عمل بلفاروپلاستی، جراحی پلک باعث می شود تا ساختار تاندون ها قدرت بیشتری پیدا کند زیرا به دلیل پوست و سلول های چربی بسیار تحت فشار قرار گرفته بودند.

البته عوارض عمل بلفاروپلاستی در برابر میزان تأثیر گذاری و عملکرد مناسب این عمل جراحی زیبایی اصلاً به چشم نخواهد آمد زیرا فارغ از ویژگی های زیبایی این عمل، در موارد متعددی باعث جلوگیری و درمان برخی بیماری های مرتبط با پلک نیز خواهد شد و موجب می شود تا عملکرد پلک ها تصحیح شود.

 

>> پیچیدگی های آناتومی پلک علت احتمال بروز عوارض عمل بلفاروپلاستی

بر کسی پوشیده نیست و از لحاظ علمی نیز ثابت شده که پلک ها دارای یکی از پیچیده ترین آناتومی ها در بدن هستند در نتیجه به دلیل ماهیت پیچیده این بافت عوارض عمل بلفاروپلاستی نیز یک امر طبیعی است.

اما با این وجود باز هم به ندرت اتفاق خواهد افتاد و با توجه به ارزیابی هایی که قبل و بعد از این عمل جراحی زیبایی انجام می شود، احتمال بروز عوارض عمل بلفاروپلاستی به صفر نزدیک شده است.

 

علت احتمال بروز عوارض عمل بلفاروپلاستی

 

برای جلوگیری از احتمال بروز عوارض عمل بلفاروپلاستی برنامه ریزی های پزشک متخصص در حین جراحی و ارزیابی کلید موفقیت و پیشگیری محسوب می شود.

در نتیجه مهم ترین بخش این عمل مدیریت عوارض عمل بلفاروپلاستی است که به ندرت اتفاق خواهند افتاد و این رویداد نیز به روش جراحی بستگی دارد و میزان مهارتی که متخصص جراحی زیبایی که انتخاب کردید از آن برخوردار است.

عمل بلفاروپلاستی ممکن است به دو دلیل زیبایی یا درمانی انجام شود اما دقیقاً زمانی که بحث درمان مطرح می شود هیچ‌کس به عوارض عمل بلفاروپلاستی دقتی نخواهد کرد.

کسب بهترین نتایج در بلفاروپلاستی

در مواقع مشابه نیز چنین تبعاتی وجود دارند به عنوان مثال شخصی که بیمار است هیچ توجهی به عوارض دارو های مصرفی خود نداشته و صرفاً برای بهبود بیماری از آن استفاده خواهد کرد.

 

>> ارزیابی های اولیه برای جلوگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی

در ارزیابی های اولیه پزشک معالج بیماران را به ابراز نگرانی و ترس های خود تشویق می کند تا از لحاظ روحی این آمادگی در بیمار ایجاد شود، زیرا آمادگی های روحی نیز یکی از مؤثر ترین عوامل جلوگیری و مدیریت عوارض عمل بلفاروپلاستی محسوب می شود.

در واقع یکی از عمده ترین دلایل عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی افتادگی پلک ها است که به طور چشم گیری امروزه افزایش یافته است.

اما باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید که بلفاروپلاستی در واقع راه حل درمانی برای بهبود وضعیت دید شما محسوب می شود و می توان به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد از عوارض عمل بلفاروپلاستی چشم پوشی کرد.

در برخی مواقع سنگینی و افتادگی پوست و عضلات درون پلک به حدی است باعث می شود تاندون ها وزن بسیار زیادی را تحمل کنند و همین موضوع موجب خواهد شد به بینایی شما لطمه وارد شود و دائماً حس خستگی را در چشمان خود حس کنید.

اما تمامی این مشکلات را می توانید به راحتی توسط عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک برطرف نمایید.

 

>> چه چیزهایی از عوارض عمل بلفاروپلاستی محسوب می شود؟

بین تمامی عوارض عمل بلفاروپلاستی تنها یک مورد متداول است که دست بر قضا عادی ترین و بی اهمیت ترین عارضه این عمل جراحی زیبایی محسوب می شود.

یکی از عوارض عمل بلفاروپلاستی بستن پلک به صورت موقتی و ناخودآگاه است که در چند روز اول پس از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی به وفور اتفاق خواهد افتاد که دلیل این موضوع می تواند خشکی چشم باشد که پس از عمل عادی است.

برای مدیریت این عارضه عمل جراحی زیبایی پلک می توانید به راحتی از قطره هایی که پزشک متخصص شما برای مراقبت های پس از عمل تجویز خواهد کرد استفاده نمایید.

بسیاری از پزشکان متخصص جراحی زیبایی یکی دیگر از عواملی که باعث مدیریت این عارضه خواهد شد را ماساژ درمانی پلک ها پس از کشیدن بخیه های عمل جراحی می دانند و معتقدند این کار باعث نرم و لطیف کردن پلک ها خواهد شد و در نتیجه عوارض عمل بلفاروپلاستی را کاهش خواهد داد.

البته در لیست عوارض عمل بلفاروپلاستی موارد دیگری نیز مشاهده می شود اما به قدری نادر هستند که تنها به اشاره کردن نام آن ها اکتفا خواهیم کرد ولی در ادامه برای مدریت عوارض عمل بلفاروپلاستی مطالبی حائز اهمیت ذکر خواهد شد.

  1. خون افتادن چشم ها و یا کم شدن بینایی
  2. عفونت پلک و تورم
  3. دید دوگانه ناشی از مشکل بینایی
  4. زخم و درد در ناحیه شکاف جراحی زیبایی بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی پلک بالا و مزایای آن

به این نکته توجه کنید که احتمال وقوع عوارض عمل بلفاروپلاستی که در بالا لیست شد بسیار کم است اما در چنین شرایطی حتماً با یک جراح و متخصص زیبایی مشورت نمایید.

زیرا مهارت های یک جراح کارکشته می تواند به سادگی از ادامه یافتن عوارض عمل بلفاروپلاستی جلوگیری نماید و راه حل از بین بردن آن ها باشد.

البته برخی از عوارض جانبی عمل زیبایی و یا درمانی پلک قابل پیشگیری نبوده و معمولاً اتفاق خواهد افتاد اما نکته ای که در چنین مواقعی حائز اهمیت می باشد این است که بتوان عوارض رخ داده را مدیریت کرد تا آسیب های جدی را دربر نداشته باشند.

 

>> نتایج کلی برای جلوگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی

همان طور که بارها اشاره شد عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی یک عمل ساده است که نه تنها صورت فرد را درگیر خواهد کرد بلکه باعث خواهد شد تا فرد زیباتر و جوان تر به نظر برسد.

اما این عمل باید در چهارچوب مشخصی صورت گیرد و حتماً به عاملی که از بروز عوارض عمل بلفاروپلاستی جلوگیری خواهد کرد رسیدگی شود.

برای دستیابی به یک نتیجه بسیار عالی در زمینه عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی که در انتها می توان مطمئن بود که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و عوارض عمل بلفاروپلاستی رخ نخواهد داد باید در نظر گرفت که ارزیابی و تخصص در کنار مهارت تنها چیزی است که احتمال بروز عوارض عمل بلفاروپلاستی را به صفر خواهد رساند.

در حین ارزیابی پزشک معالج اگر از تخصص کافی برخوردار باشد قطعاً نسبت به آموزش نکات لازم به شما اقدام خواهد کرد.

زیرا تمامی این عوامل برای جلوگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی بسیار حائز اهمیت هستند و این موضوع باعث خواهد شد تا عمل شما با بهترین درجه کیفی انجام گرفته و هیچ عوارضی در انتظار شما نباشد.

مطالعات محققان در زمینه عوارض عمل جراحی زیبایی پلک نشان داده است که حدود 90 درصد از عمل های بلفاروپلاستی انجام شده بدون هیچ گونه عوارضی به بهبودی کامل منجر شده اند و مهم ترین نقطه اشتراک بین این عمل های موفقیت آمیز تخصص پزشکانی است که این عمل را انجام خواهند داد.

لذا فراموش نکنید برای جلوگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی بهترین جراح متخصص زیبایی را انتخاب کنید تا بتواند با کمترین ریسک عمل جراحی پلک شما را انجام دهد.

به عنوان کلام پایانی می توان گفت که تعداد زیادی از عوارض جانبی عمل جراحی پلک با برنامه ریزی های درست از سوی متخصص زیبایی قابل جلوگیری بوده و برخی نیز با توجه به تصمیم گیری های درست از سوی پزشک و بیمار در حین عمل و مراقبت های بعد از عمل قابل کنترل است.

نکاتی برای کاهش دوران نقاهت بلفاروپلاستی

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل بلفاروپلاستی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب