درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

دوران نقاهت بلفاروپلاستی و مراقبت های بعد از آن

>> دوران نقاهت بلفاروپلاستی

ممکن است یک روز که از خواب بلند شدید و به آیینه نگاه می‌کنید ناگهان متوجه شوید که خیلی زودتر از آن چیزی که فکرش را می‌کردید پیر به نظر می‌رسید! اما دلیل این حس افتادگی پلک‌های شما خواهد بود! افتادگی پلک باعث می‌شود که خیلی مسن‌تر به نظر رسید که البته این مشکل با عمل زیبایی بلفاروپلاستی قابل‌رفع است!

 

دوران نقاهت عمل بلفاروپلاستی

 

اما شاید برای شما جای سؤال باشد که در دوران نقاهت بلفاروپلاستی چه چیز در انتظار شماست!

بسیاری از افراد ممکن است در این دوره زمانی تصمیم به انجام عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی داشته باشند زیرا با این عمل می‌توانند تمامی مشکلات مانند افتادگی پلک، غدد چربی زیرپوست پلک و چین‌وچروک‌های آن را برطرف کرد!

>> دوران نقاهت بلفاروپلاستی را برای خود ساده کنید!

یکی از مهم‌ترین مسائلی که مردم اغلب در مورد آن‌ها به بحث و گفتگو می‌پردازند این است که دوران نقاهت هر عمل جراحی چطور پیش خواهد رفت؟ آیا باید برای زیبایی بهایی سنگین بپردازند؟

عمل جراحی زیبایی باعث خواهد شد تا دوران نقاهت سختی داشته باشید؟

در ادامه جواب تمامی سؤالات خود را در مورد دوران نقاهت بلفاروپلاستی دریافت خواهید کرد!

در چنین شرایطی شما می‌توانید به‌راحتی تحقیقات خود را در مورد عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی تکمیل کرده و با یک انتخاب درست بهترین متخصص زیبایی را برگزینید!

 

دوران نقاهت عمل بلفاروپلاستی

 

نقش متخصص زیبایی در روند بهبودی شما بسیار مشهود است زیرا راهنمایی‌ها و همیاری‌های پزشک متخصص شما در کنار مهارت وی می‌تواند در تسریع روند بهبودی شما بسیار تأثیرگذار باشد.

نکته‌ی کلی که مورد دوران نقاهت بلفاروپلاستی وجود دارد این است که اغلب مردم و افرادی که تصمیم به انجام این عمل می‌گیرند حداکثر پس از 10 تا 14 روز می‌توانند به زندگی عادی خود برگردند اما باید نکاتی را رعایت نمایند تا خود را برای دوران نقاهت پس از عمل آماده کنند!

حتی ممکن است یکی از پیش پا افتاده‌ترین کارهای ممکن در دوران نقاهت بلفاروپلاستی این باشد که مواد غذایی آسان پخت را به مقدار کافی تهیه کنید تا درصورتی‌که شرایط کمی دشوار بود و طبق دستورالعمل‌ها نباید دچار فشار کاری شود بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

مشاهده مطلب
نکاتی برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی

یا در صورت نیاز از این مواد غذایی برای مدرسه کودکان خود استفاده کنید تا بتوانید به‌طور کامل در دوران نقاهت بلفاروپلاستی بیشتر بر روی استراحت تمرکز نمایید.

>> رعایت دستورالعمل‌های پزشک در دوران نقاهت بلفاروپلاستی الزامی است!

معمولاً یکی از اصولی‌ترین کارها پیش از هر عمل جراحی مشاوره با تیم درمان است!

مشاوره درست و کامل تیم درمانی و جراح متخصص با بیمار می‌تواند شامل جلساتی باشد که شما را با تمامی جنبه‌های عمل بلفاروپلاستی و دوران نقاهت بلفاروپلاستی آشنا خواهد کرد تا علاوه بر اینکه اطلاعات مورد نیز برای جراحی و روش‌های جراحی بلفاروپلاستی را به دست خواهید آورد.

با جنبه‌های درمانی و ترمیمی دوران نقاهت بلفاروپلاستی نیز آشنا شوید تا بتوانید با رعایت تمامی این نکات در کوتاه‌ترین زمان ممکن این دوران را پشت سر گذاشته و از نتایج عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی خود که با دستان پزشک متخصص و پرتوانی انجام‌شده لذت ببرید.

بعد از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی برخی نکات وجود دارد که از موارد مراقبت‌های بعد از عمل محسوب می‌شود! رعایت کردن این نکات را فراموش نکنید!

  1. برای کاهش تورم و کبودی‌های پس از عمل جراحی زیبایی در دوران نقاهت بلفاروپلاستی استفاده از کمپرس یخ بسیار مفید خواهد بود
  2. برای جلوگیری از خشکی پوست حتماً از قطره‌های چشمی مخصوص استفاده کنید.
  3. در صورت تجویز و هماهنگی با پزشک جراح می‌توانید از پمادهای مخصوص برای کاهش تورم و درد استفاده کنید.
  4. پانسمان چشم خود را مرتباً تعویض کرده و روی زخم را با گاز استریل بپوشانید.

در دوران نقاهت بلفاروپلاستی ممکن است چشم شما به نور و تابش مستقیم اشعه خورشید کمی حساس شود، در چنین شرایطی می‌توانید از عینک‌های استفاده کنید تا از تابش مستقیم نور جلوگیری نمایید.

برای مدت کوتاهی ممکن است دچار دوبینی یا تاری در دید شوید که نباید نسبت به این موضوع خیلی حساس شده و نگران باشید زیرا بسیار طبیعی بوده و گاها پف ایجادشده پس از عمل موجب جلوگیری از دیدن خواهد شد.

برای بسیاری از بیماران مسائلی که باعث ایجاد نگرانی و اضطراب پس از عمل در دوران نقاهت بلفاروپلاستی خواهد شد پیش خواهد آمد که سعی کنید در چنین شرایطی صبر کرده تا از این دوران نیز عبور کنید! توجه داشته باشید که نباید اجازه دوران نقاهت بلفاروپلاستی شما را از پای درآورد!

تورم‌های ناشی از عمل جراحی بلفاروپلاستی معمولاً تا دو هفته باقی خواهد ماند و تأثیرات ناشی از این عمل جراحی زیبایی در اواخر دوران نقاهت بلفاروپلاستی مشهود خواهد شد و شما می‌توانید جوان شدن پوست خود را به‌وضوح مشاهده نمایید!

مشاهده مطلب
بلفاروپلاستی با بی حسی

>> مراقبت از چشمان در مقابل تابش مستقیم نور خورشید بسیار مهم است!

این موضوع اصلاً کار سختی نیست و تنها کافی است به‌راحتی از چشمان خود در مقابل تابش مستقیم نور خورشید مراقبت کنید برای این کار می‌توانید از عینک‌های آفتابی با فریم‌های بزرگی که دورتادور چشم را می‌پوشاند استفاده کنید!

استفاده از کلاه می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای کمک به محافظت از چشم‌های شما باشد هم‌چنین می‌توانید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید اما فراموش نکنید هر کرمی مناسب نبوده و باید حتماً طبق دستورالعمل‌های دوران نقاهت بلفاروپلاستی خود عمل نمایید.

>> با فعالیت زیاد در دوران نقاهت بلفاروپلاستی باعث خستگی چشمانتان نشوید!

حدوداً یک هفته بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی معمولاً چشم‌ها کمی دچار تورم و درد خواهد شد درنتیجه در چنین شرایطی سعی کنید زیاد از چشم‌های خود کار نکشید و باعث خستگی آن‌ها نشوید!

خستگی چشم‌ها می‌تواند درد و تورم ناشی از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی را افزایش دهد و کار را برای شما دشوار نماید درنتیجه از مطالعه طولانی، تماشای تلویزیون به مدت طولانی یا کار با مونیتورها و دستگاه‌های هوشمند برای طولانی‌مدت پرهیز نمایید زیرا هدف نهایی شما این است که دوران نقاهت بلفاروپلاستی خود را تا حد ممکن با حفظ کیفیت کاهش دهید!

برای دستیابی به روند بهبود مناسب بدن شما به انرژی زیادی نیاز دارد درنتیجه شما ممکن است در اکثر مواقع احساس خستگی داشته باشید!

 

>> از انجام فعالیت‌های شدید در دوران نقاهت بلفاروپلاستی پرهیز کنید!

در طول 2 تا 4 هفته ابتدایی پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی یا همان جراحی افتادگی پلک ممکن است که جریان و فشارخون در ناحیه‌ی چشمی کمتر شود درنتیجه این بدان معنی است که با توجه به شرایط حاکم در دوران نقاهت بلفاروپلاستی باید از فعالیت‌های جدی و شدیدی مانند ورزش کردن، ایروبیک، دویدن و غیره پرهیز کنید.

زیرا موجب تشدید فشار بر روی چشمان شما خواهد شد و با توجه به اینکه در ناحیه چشمی برای مدت کوتاهی جریان خون افت خواهد کرد موجب بروز درد و تورم خواهد شد!

همچنین انجام فعالیت‌های شدید روزانه نیز می‌تواند بر روی بهبودی شما تأثیرگذار باشد لذا فعالیت‌های روزانه خود را نیز مدیریت نمایید تا با استراحت بیشتر خون بیشتری به قسمت‌های چشمی وارد شود!

فعالیت‌های روزمره‌ای مانند بلند کردن وسایل سنگین، خم شدن، کار خانه، دراز کشیدن به پشت و غیره را نیز تا حد ممکن کاهش دهید تا دوران نقاهت آرامش بخشی را داشته باشید و بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین کیفیت دست‌یابید.

فراموش نکنید که استعمال دخانیات و سیگار کشیدن نیز موجب خواهد شد تا روند درمان شما به‌شدت کند شده و آهسته پیش رود!

مشاهده مطلب
نکات اساسی قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی

البته این نکته را نیز فراموش نکنید که سیگار کشیدن در دوران نقاهت بلفاروپلاستی نه‌تنها موجب آهسته شدن روند بهبود خواهد شد بلکه خطر ابتلا به عفونت پس از عمل جراحی را نیز افزایش خواهد داد پس اگر سیگاری هستید سعی کنید تا 6 هفته قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی از این کار خودداری نمایید.

برای هرگونه پرسش و پاسخی در رابطه با عمل بلفاروپلاستی و دوران نقاهت بلفاروپلاستی می‌توانید با پزشک متخصص خود صحبت نموده و به‌صورت کامل از دستورالعمل‌های وی برخوردار شوید زیرا یکی از مؤثرترین فاکتورهای بهبودی محسوب خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید