لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود ؟

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود ؟

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود ؟

هر روشی که برای رفع موهای زائدتان استفاده می کنید، با عوارض خاصی همراه است. در بین روش های مختلفی که برای رفع موهای زائد وجود دارد، لیزر طرفدار بیشتری دارد و نتایج آن توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود

اگر از روش های قدیمی برای رفع موهای زائد راضی نیستید لیزر موهای زائد یک روش مناسب برای کمک به شما است.

لیزر می تواند بدون این که به پوست شما آسیبی برساند موهای بدن را هدف قرار دهد و با هر پالس که کسری از ثانیه طول می کشد موهای زیادی را از بین می برد.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

مدت زمان مورد نیاز برای لیزر موهای زائد با توجه به قسمت های مختلف بدن متغیر است به طوری که در برخی نواحی که کوچک هستند طی چند دقیقه و در مناطقی مانند پشت و پاها ممکن است طی 1 ساعت انجام شود.

درست قبل از شروع درمان موهایی که باید لیزر شوند کوتاه می شوند. تعداد و روش درمان بستگی به نوع پوست، مو و همچنین ناحیه ای که تحت درمان قرار می گیرد، دارد و با توجه به ویژگی های پوست و موی شما لیزر موها انجام می شود.

با انجام لیزر این روش از رشد مجدد مو و ایجاد سلول های جدید جلوگیری می کند اما با گذشت زمان بدن شروع به ترمیم این سلول ها کرده و باعث از بین رفتن اثرات لیزر می شود.

بنابراین لیزر موها موقتی است و پس از مدتی موهای بدن دوباره رشد می کنند اما لیزر موهای زائد باعث نازک تر شدن و کند شدن رشد موها می شود همچنین با توجه به این که پس از هر جلسه ی درمانی موهای نازک  تر و کمتری را خواهیم داشت با افزایش تعداد جلسات درمان، فاصله ی بین درمان ها افزایش می یابد.

لیزر موهای زائد نه خطر سوختن پوست را دارد، نه به استراحت نیاز دارد و حتی باعث نرم تر شدن پوست شما نسبت به قبل می شود. استفاده از دستگاه لیزر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است و درصد مشکلات و عوارضی که تاکنون برای بیماران به دنبال داشته است، زیر 1 درصد است؛ بخاطر همین، لیزر یکی از ایمن ترین و بی خطرترین روش های رفع موهای زائد بدن است.

یکی از مسائل و چالش هایی که در مورد لیزر موهای زائد وجود دارد این است که آیا لیزر موهای باعث نارایی می شود؟ شاید این مسئله دغدغه شما هم باشد.

ایا لیزر باعث نازایی زنها و مردها می شود؟

نازایی زمانی معنی پیدا می کند که زوجین برای بچه دار شدن تلاش کنند اما بعد از گذشت یک سال تلاش منظم هیچ نتیجه ای دریافت نکنند. در این حالت ممکن است یکی از شرکا توانایی مشارکت در بارداری را نداشته باشند.

از آنجایی که زنهای باردار یا شیرده برای استفاده از لیزر محدودیت دارند و بهتر است برای سلامت جنین خود چد ماه قبل از بارداری، در طول بارداری و شیردهی به نوزاد خود از لیزر استفاده نکنند، تاثیر لیزر بر نازایی هم تبدیل به دغدغه بزرگی برای مردها و زنها شده است.

خوشبختانه طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، لیزر باعث نازایی نمی شود. پرتوهای نور لیزر فقط روی فولیکول های مو تاثیر می گذارند و با ایجاد حرارت فولیکول ها را تخریب می کنند؛ پرتوهای نور لیزر رنگدانه های پوست را مورد هدف خود قرار می دهند و به ارگان های جنسی نمی توانند برسند.

حتی اگر بتوانند به اندام های جنسی برسند، بخاطر ماهیت پرتوهای لیزر، هیچ آسیبی به تخمدان ها نمی رسد. در مردها هم لیزر موهای زائد تاثیری بر روی اسپرم ها و و اندام های جنسی نمی گذارد. لیزر موهای زائد هیچ تاثیری بر روی نازایی زن ها و مردها نمی گذارند.

آیا لیزر موهای زائد تخمدان ها را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث نازایی می شود؟

نفوذ پرتوهای لیزر به سیستم داخلی بدن و اندام های جنسی واقعیت ندارد و متخصص های بسیاری بر این باورند که چنین چیزی امکان پذیر نیست. اما به هیچ یک از اعضای بدن شما نفوذ نمی کند.

درست است که لیز می تواند اثرات جانبی خاصی را به دنبال داشته باشد ولی عوارضی مثل ایجاد اسکار، تورم و تغییر رنگ پوست بسیار خفیف هستند و نازایی جزو اثرات جانبی لیزر موهای زائد نیست.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی خطرناک است؟

فرآیند لیزر موهای زائد بیکینی هم مثل لیزر بخش های دیگر بدن است که در آن لیزر به فولیکول موهای زائد بیکینی، آسیب زیادی را وارد می کند و از رشد موهای زائد جلوگیری می کند.

بعد از لیزر موهای زائد بیکینی، بیمار شاهد اثرات جانبی مثل قرمز شدن پوست است؛ لیزر موهای زائد بیکینی هیچ تاثیری بر روی نازایی بیمار نمی گذارد.

همچنین خطر ابتلا به سرطان در صورت استفاده از لیزر یک افسانه است. این لیزرها با توجه به این که دارای حداقل تشعشع هستند، فقط تاثیر جزئی بر روی پوست می گذارند. نه تنها استفاده از لیزر باعث به وجود آمدن سرطان نمی شود بلکه حتی در برخی موارد برای درمان برخی از ضایعات پیش سرطانی نیز استفاده می شود.

چگونه می توانیم ریسک های مربوط به لیزر موهای زائد را کاهش بدهیم؟

1- شما میتوانید برای لیزر موهای زائد خود به نزد متخصص در کلینیک مراجعه کنید زیرا کلینیک ها برای انجام لیزر موهای زائد دارای مجوز هستند. بر اساس تحقیقاتی که در سال های 2008 تا 2013 انجام شده است، 86 درصد از افراد در مراکز نامعتبری مثل آرایشگاه ها اقدام به لیزر موهای زائد خود می کنند که در نتیجه ریسک عوارض ناشی از لیزر هم بالاتر می رود.

2- اطمینان حاصل کنید که کلینیک انتخابی شما بهترین نوع از دستگاه لیزر را دارد. شما باید در مورد تنظیمات دستگاه لیزر هم مطمئن شوید. دستگاه لیزر باید متناسب با رنگ پوست و موی شما تنظیم شده باشد.

اگر پوست تیره ای دارید، لیزر موهای زائد می تواند برای شما ریسک های بیشتری را به دنبال داشته باشد.

البته دستگاه های لیزری هم وجود دارند که وقتی ملانین ها را  مورد هدف خود قرار می دهند، عملکرد دقیق تری دارند و بنابراین باعث سوختگی پس از لیزر موهای زائد یا تغییر رنگ پوست هم نمی شوند. اگر کلینیک انتخابی شما از یک دستگاه لیزر برای انواع مختلف پوست استفاده می کند، نتیجه خوبی از لیزر نمی توانید بگیرید.

3- پوست هر فردی با سایر افراد متفاوت است. حتی اگر متخصص از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد، باز هم احتمال ایجاد عوارض و اثرات جانبی هست.

بهترین راه برای اینکه از بی خطر بودن نور لیزر برای پوستتان مطمئن بشوید این است که از قبل در بخش کوچکی از پوستتان تستی را انجام دهید تا ببینید که بدن شما چه واکنشی نسبت به نور و حرارت لیزر از خودش نشان می دهد.

دقت کنید که بهتر است از مدتی قبل از درمان و همچنین تا مدتی بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید چون نور خورشید باعث کاهش اثر بخشی انجام این درمان شده و عوارض بعد از درمان را بیشتر می کند.

همچنین اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید باید از 6 هفته قبل از درمان از انجام روش های دیگر مانند اپیلاسیون برای رفع موهای زائد خودداری کنید چون با انجام این روش ها شما باعث از بین رفتن موقتی ریشه مو می شوید و از آن جایی که لیزر ریشه ی موها را به طور مستقیم هدف قرار می دهد از کارایی انجام لیزر کم می شود.

لیزر موهای زائد نیازی به بیهوشی ندارد چون هنگام انجام لیزر دردی جزئی حس می شود اما ممکن است برای راحتی شما از بی حسی موضعی برای حس نکردن درد استفاده شود. همچنین انجام این درمان نیز عوارضی هر چند جزئی را به دنبال دارد. ممکن است بعد از انجام درمان کمی قرمزی مشاهده شود که بعد از چند ساعت یا چند روز از بین می روند.

این روش به ندرت باعث واکنش هایی پوستی مانند واکنش های آلرژیک می شود و عوارض آن بسیار سریع به بهبودی کامل می رسند.

به جز عوارض جانبی خفیف که همانند روش های دیگر امری عادی است سایر خطرات احتمالی بسیار نادر است اما در صورتی که مورد دور از انتظاری مشاهده کردید و یا مدت زمان عوارض جزئی، طولانی شد حتما با پزشک خود ارتباط برقرار کرده و نگرانی هایتان را با او درمیان بگذارید.

چه عواملی باعث نازایی در زنها و مردها می شود؟

در سراسر جهان درصدی از زوجین با مشکلات بارداری مواجه می شوند که عوامل مختلفی باعث این نازایی ها می شود در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم:

 1. 10 درصد از نازایی زنها بخاطر مشکلات رحمی مانند فیبروم رحم و پولیپ است.
 2. سیگار کشیدن خانم ها و آقایان باعث نازایی می شود؛ سیگار بر روی تعداد اسپرم ها هم تاثیر می گذارد.
 3. مصرف الکل در خانم ها و آقایان هم تاثیر زیادی در ناباروری دارد. اگر قصد بارداری دارید هم نباید از الکل استفاده کنید. مصرف الکل باعث نقص در جنین می شود؛ پس بهتر است در دوران بارداری هم از مصرف الکل خودداری کنید. در مردها هم مصرف الکل در کاهش تعداد اسپرم ها تاثیر منفی می گذارد.
 4. مصرف داروهای خاص در خانم ها و آقایان هم یکی از فاکتورهای مهم است.
 5. رژیم غذایی و ورزش بر قدرت باروری خانم ها و آقایان تاثیر می گذارد. خانم هایی که اضافه وزن یا کمبود وزن دارند، در باردار شدن دچار مشکل می شوند.
 6. سن خانم ها و آقایان هم تاثیر زیادی در نازایی می گذارد. قدرت باروری زنها با افزایش سن کاهش پیدا می کند و مردهای بالای 40 ساله هم قدرت باروری کمتری در مقایسه مردهای جوان تر دارند.
 7. بهتر است مردها کمتر از سونا و یا حمام بخار استفاده می کنند زیرا گرمای بالا بر تولید اسپرم تاثیر می گذارد.
 8. بیماری هایی مثل سرطان و مصرف داروهای شیمی درمانی هم در قدرت باروری مردها و زنها تاثیر می گذارد.
 9. وجود عفونت در قسمت های تولید کننده ی اسپرم باعث کاهش کیفیت و باروری اسپرم شده و در نازایی افراد نقش مهمی دارد.
 10.  بیماری هایی مانند واریکوسل و همچنین بیماری های  مقاربتی که در کیفیت و کمیت اسپرم تاثیر گذارند.
 11. اختلالات و مشکلات هورمونی

خوشبختانه با پیشرفت علم امروزه درصد بالایی از افرادی که با ناباروری مواجه می شوند درمان می شوند.

نکات آخر :

اگر هنوز هم در مورد تاثیر لیزر موهای زائد بر روی نازایی نگران هستید، این استرس را باید از خودتان دور کنید. خانم هایی که قصد بارداری دارند هم نباید به این مسائل فکر کنند. تاثیر لیزر بر روی نازایی فقط یه شایعه است و لیزر روشی ایمن و بی خطر محسوب می شود.

تراشیدن مکرر موها نه تنها امری وقت گیر است بلکه باعث رشد بیشتر و سریعتر موها می شود به طوری که در هر بار تراشیدن بعد از چند روز مو ها به حالت قبلی خود برمی گردند.

همانطور که گفته شد لیزر مو از ریسک و عوارض کمتری نسبت به سایر روش ها برای رفع موهای زائد برخوردار است. همچنین این روش یکی از پیشرفته ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد است در صورتی تمامی نکات رعایت شود و با ابزار استاندارد انجام شود هیچگونه خطری را برای مراجعه کنندگان ندارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد زیر بغل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *