لیزر موهای زائد

قبل از لیزر موهای زائد به چه مواردی توجه کنیم ؟

قبل از لیزر موهای زائد به چه مواردی توجه کنیم ؟

نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

اگر تعطیلات نزدیک است و یا قرار است موقعیت خاصی برایتان پیش بیاید، شاید اولین فکری که به ذهنتان می آید این باشد که راهی پیدا کنید تا هر چه سریع تر از شر موهای زائد بدنتان خلاص شوید زیرا موهای زائد نمی گذارند که شما بدن صاف و زیبای خود را به نمایش بگذارید.

قبل از لیزر موهای زائد

معمولا در چنین شرایطی، لیزر موهای زائد بهترین گزینه برای حذف دائمی موهای زائد است و تاثیرات بهتری نسبت به وکس و یا شیو دارد. قبل از اینکه گوشی خودتان را بگیرید و به دنبال نزدیک ترین کلینیک برای لیزر موهای زائدتان باشید، چند نکته وجود دارد که باید بدانید.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

مو از چرخه ی بی نظیری پیروی می کند و این چرخه شامل سه بخش استراحت و ثابت ماندن، ریختن و رشد دوباره ی مو است در انجام لیزر، ما موهایی که در دوره ی استراحت و ثبات هستند را مورد هدف قرار می دهیم اما ممکن است دسته ای از موها که با چشم دیده نمی شوند لیزر بر روی آنها تاثیری نگذاشته باشد و پس از مدتی رشد کند. به همین دلیل انجام لیزر طی چند ماه و طی چندین جلسه انجام می شود.

لیزر موهای زائد نوعی برداشتن طولانی مدت مو است که با آسیب رساندن و از بین بردن فولیکول مو مانع رشد مو می شود و پوست بدن را نرم و صاف می کند. با انجام لیزر موها را برای همیشه از بین نمی برد و ممکن است پس از مدتی بدن قسمت های آسیب دیده ی مو را بازیابی و ترمیم کند و باعث رشد دوباره ی موها شود به همین دلیل بسیاری از پزشکان لیزر موهای زائد را دائمی نمی دانند و آن را طولانی مدت خطاب می کنند.

لیزر موهای زائد توسط نور و اشعه انجام می شود و از آن برای هدف قرار دادن فولیکول مو استفاده می کنند. نور خارج شده از لیزر به قسمت های زیرین ساقه ی مو و فولیکول مو می رسد، گرمای ناشی از نور به این قسمت ها آسیب می زند و از رشد آن جلوگیری می کند.

اما این نور و تشعشعات به قدری قوی نیستند که به پوست و قسمت های داخلی پوست آسیب برسانند و باعث سوختگی شوند.  در نتیجه ممکن است شما کمی قرمزی در پوستتان مشاهده کنید که امری طبیعی بوده و جایی برای نگرانی نیست.

اما با مراجعه ی به موقع برای رفع موهای زائد به تدریج میزان موهایی که رشد می کنند کمتر و کمتر شده بنابراین در هر جلسه شما زیبایی بیشتری را در پوست خود مشاهده می کنید.

1- بهترین کلینیک را انتخاب کنید

انتخاب کلینیک یکی از فاکتورهای مهم در لیزر موهای زائد است.

به دنبال کلینیکی باشید که متخصص های با تجربه ای دارد و از آخرین تکنولوژی روز برای لیزر موهای زائد استفاده می کند تا بیمار تجربه خوبی از لیزر داشته باشد و شاهد عوارض جانبی خاصی هم نباشد؛

قبل از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به طور کلی عوارض نگران کننده ای را به دنبال ندارد و با انجام درست آن مشکی را برای شما به وجود نمی آورد. اما لیزر مو نیز مانند هر روش درمانی زیبایی دارای عوارضی است. همان طور که گفته شد این عوارض بسیار ناچیزند و طبق مطالعات و آزمایشاتی که شده به ندرت باعث به وجود آمدن مشکلات بزرگ تر می شوند.

به سلامت پوست و بدنتان اهمیت بدهید و بهترین کلینیک را برای انجام موهای زائدتان انتخاب کنید. کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصانی مجرب و دارا بودن آخرین تکنولوژی روز، بهترین کلینیک در تهران است.

البته کلینیکی که انتخاب می کنید باید قبل از لیزر موهای زائدتان، جلسه مشاوره ای را برای شما ترتیب بدهد. اگر متوجه شدید که کلینیکی که اتتخاب کرده اید، هیچ جلسه مشاوره ای را برای شما ترتیب نداده است، بهتر است آن کلینیک را برای لیزر موهای زائدتان انتخاب نکنید.

مراجعه به یک کلینیک معتبر و انجام لیزر زیر نظر یک پزشک مجرب و دارای تخصص یکی از مهم ترین نکات برای رسیدن به یک نتیجه ی مطلوب است زیرا پزشک متخصص در جلسه ی مشاوره و بعد از انجام لیزر آماده است تا به شما کمک کند و از نگرانی هایتان کم کند،

در مراحل اول پزشک متخصص با انجام تستی از اینکه شما حساسیت ندارید اطمینان حاصل می کند، در صورتی که این روش برای شما مناسب نباشد با شما در میان می گذارد، در این مراکز از تجهیزات مدرن ، ایمن و استاندارد استفاده می شود، در هنگام لیزر موها به تمامی نکات لازم توجه می شود. با انجام تمامی این کارها عوارض جانبی و احتمال به وجود آمدن خطرات احتمالی به حداقل می رسد.

همچنین رشد دوباره ی مو یا عدم رشد آن بستگی به عوامل مختلفی دارد که یکی از آن ها مهارت فرد در برداشتن مو است.

در جلسه مشاوره، متخصص در مورد سوابق پزشکی مخصوصا در مورد داروهایی که بیمار در حال حاضر استفاده می کند (داروهایی که بر روی نتایج لیزر موهای زائد تاثیر می گذارند و حتی احتمال ایجاد اثرات جانبی را هم افزایش میدهند)، در مورد هدف های شما از لیزر موهای زائد و اینکه آیا کاندید خوبی برای لیزر موهای زائد هستید یا خیر (مخصوصا از نظرنوع و رنگ پوست) سوالاتی را از بیمار می پرسد.

در جلسه مشاوره شما می توانید هر سوالی که برایتان پیش آمده است را از متخصص بپرسید.

یکی دیگر از مزایای انجام این روش در یک کلینیک معتبر پشتیبانی آن است در صورتی که قبل و یا بعد از درمان هر گونه عوارض غیر منتظره ای را مشاهده کردید حتما این مسائل را با پزشک خود در میان بگذارید زیرا پزشکتان بهترین فرد برای کمک کردن به شما است. قابل به ذکر است که حتما از نکات و توصیه های پزشک پیروی کنید و آن ها را مو به مو انجام دهید تا سلامتی شما تضمین شود.

2- تست قبل از لیزر موهای زائد را انجام بدهید

در جلسه مشاوره و قبل از لیزر موهای زائد، از بیمار تستی گرفته می شود مشخص بشود که آیا پوست بیمار حساسیت خاصی به لیزر دارد یا خیر و نتیجه این تست در نحوه انجام لیزر و اقداماتی که باید برای پوست شما در حین لیزر انجام بشود هم تاثیر زیادی می گذارد.

3- برای لیزر موهای زائد وقت مناسبی را تعیین کنید

هنگامی که می خواهید اقدام به لیزر موهای زائدتان کنید، باید یک سری نکات را هم در نظر بگیرید. لیزر موهای زائد در بعضی از بخشهای بدن به مدت زمان طولانی تری احتیاج دارد؛ مثلا لیزر موهای زائد پاها نسبت به لیزر موهای زائد زیر بغل به زمان کوتاه تری نیاز دارد.

خانم ها هم نباید در دوران قاعدگی خود برای لیزر موهای زائدشان برنامه ریزی کنند زیرا در آن شرایط حساس تر از حالت عادی هستند و درد بیشتری را احساس می کنند. نوشیدنی هایی کافئین دار مثل قهوه هم می تواند میزان حساسیت و درد بیمار را در حین لیزر افزایش بدهد؛

بنابراین سعی کنید صبح ها برای لیزر موهای زائد برنامه ریزی نکنید.

4- از محصولات مراقبت پوست استفاده نکنید

در هنگام لیزر موهای زائد پوست شما باید باید عاری از هرگونه مواد آرایشی، لوسیون و کرم باشد زیرا در صورت استفاده از این محصولات، لیزر نمیتواند تاثیر خوبی بر رفع موهای زائد بگذارد. یکی از چیزهایی که به هیچ وجه نباید از آن استفاده کنید، محصولات برنزه کننده پوست است؛

البته در معرض نور آفتاب هم نباید قرار بگیرید. 4 هفته قبل از لیزر موهای زائد نباید از این محصولات استفاده کنید.

لیزر موهای زائد بر روی پوست برنزه؛ اثرات جانبی ناشی از لیزر را هم افزایش می دهد که شامل روشن شدن و سوختن پوست و ایجاد تاول است. استفاده از محصولات مراقبتی پوست بر روی نتایج نهایی لیزر هم تاثیر منفی می گذارند.

5- بخش مورد نظر را شیو کنید

شاید برایتان کمی عجبیب به نظر برسد ولی قبل از لیزر موهای زائد باید موهایتان را شیو کنید. بهتر است 1 الی 2 روز قبل از لیزر، موهای زائدتان را شیو کنید. لطفا توجه کنید که در روزی که قرار است لیزر اجام بدهید، نباید موهای زائدتان را شیو کنید زیرا اینکار فقط پوست شما را حساس تر می کند.

اصلاح موهای زائد بخش مهمی از فرآیند لیزر محسوب می شود زیرا باعث می شود تا موهای زائد به مرحله رشد خودشان برسند و در نتیجه دستگاه لیزر هم این موها را به آسانی مورد هدف خود قرار می دهد.

علاوه بر این، شما نباید از وکس، موچین و لایه بردارهای شیمیایی استفاده کنید. وکس، موها را از ریشه خارج می کند؛ در حالیکه لیزر موهای زائد فولیکول های مو را مورد هدف خود قرار میدهد و به آنها آسیب می رساند.

به عبارت دیگر در هنگام  لیزر، باید مویی در سطح پوست وجود داشته باشد که لیزر به فولیکول آن آسیب برساند ولی وکس مانع از این عملکرد لیزر می شود.

6- چند هفته قبل از لیزر موهای زائد به طور مرتب از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

کرم ضد آفتاب شما حداقل باید اس پی اف 30 را داشته باشد تا بتواند از پوست شما در برابر نور خورشید محافظت کند. همانطور که می دانید لیزر موهای زائد بر روی پوست های آفتاب سوخته یا برنزه هیچ تاثیری ندارد.

بعد از لیزر موهای زائد هم پوست شما حساس تر می شود و به محافظت بیشتری نیاز دارد پس بعد از لیزر هم همچنان از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

همچنین انجام لیزر بر روی پوست های آفتاب سوخته نه تنها باعث تغییر رنگ پوست می شود بلکه عوارض پس از درمان را چندین برابر می کند بنابراین اگر می خواهید از این روش برای رفع موهای زائد استفاده کنید توصیه می شود که از پوست خود تا مدتی پس از درمان بیشتر مراقبت کنید

7- خودتان را برای کمی درد در حین لیزر موهای زائد آماده کنید

اگرچه در بسیاری از تبلیغات گفته می شود که لیزر موهای زائد هیچ دردی ندارد ولی بعضی از بیماران در هنگام لیزر، درد زیادی را تجربه کرده اند. در حین لیزر موهای زائد ممکن است دردتان خفیف تا شدید باشد. بیشتر بیمارانی که درد زیادی را در حین لیزر موهای زائد تجربه می کنند، دارای پوست تیره و موهای زبری هستند.

نکته آخر:

لیزر موهای زائد برای همه افراد معجزه نمی کند و شما باید توقعات درستی از لیزر داشته باشید؛ حتما در مورد تمام جوانب لیزر با متخصص خود صحبت کنید.

اگر یک فولیکول مو آسیب ببیند اما از بین نرود در نهایت مو دوباره رشد می کند. از بین بردن کامل فولیکول مو می تواند بسیار دشوار باشد و در اکثر مواقع مراجعه کننده شاهد رشد دوباره ی مو خواهد بود بنابراین به چند جلسه برای از بین بردن کامل مو ها نیاز است.

اما در هر جلسه شاهد کمتر شدن این مو خواهید بود. تراشیدن هر روز مو های بدن بسیار وقت گیر است و استفاده از برخی روش ها نیز همراه با عوارض است همچنین انجام این روش ها دوامی ندارد و پس از گذشت چند روز موها به طور کامل باز می گردند.

اگر دنبال یک روش کم دردسرتر با دوام بیشتر هستید لیزر موهای زائد می تواند یک گزینه ی مناسب برای شما باشد زیرا لیزر موهای زائد به شما اعتماد به نفس می دهد و به شما کمک می کند که پوستی نرم و زیبا داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *