لیزر موهای زائد

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

ریزش موهای زائد بعد از لیزر، یک مرحله طبیعی است؛ حدودا 3 هفته بعد از لیزر موهای زائد، موهایی که در مرحله رشد خود قرار داشته اند شروع به ریزش می کنند. این موهای زائد شبیه به جوش های سر سیاه یا ریش های سیاهی هستند که از فولیکول خود جدا می شوند.

رشد دوباره موها زمانی اتفاق می افتد که فولیکول هایی که در مرحله استراحت خود قرار داشتند به مرحله رشد برسند و در طی چند هفته بعد شروع به رشد کنند؛ بخاطر همین لیزر موهای زائد باید در طی جلسات منظم انجام بشود تا بتواند تمام موهای زائد را پوشش بدهد.

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

یکی از بهترین روش هایی که افراد می توانند با استفاده از آن نسبت به از بین بردن موهای زائد خود اقدام کنند روش لیزر موهای زائد می باشد. این روش امروزه تبدیل به یکی از بهترین روش های موجود در این زمینه تبدیل شده و افراد بسیار زیادی برای انجام این روش اقدام می کنند.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

همچنین این روش دارای مزایا و عوارض بسیار مختص به خود می باشد که در هنگام استفاده از این روش نصیب افراد می شود.

هزینه انجام این روش در مقایسه با دیگر روش ها بسیار مناسب تر می باشد.

افراد در ابتدا باید میزان ماندگاری که پس از انجام لیزر درمانی برای آن ها به وجود می آید را در نظر گرفته و علاوه بر این موضوع سهولت انجام و نداشتن درد و خونریزی را نیز باید به این موارد اضافه نمایند. سپس با توجه به این موارد اقدام به تصمیم گیری و قضاوت درباره استفاده و به کارگیری این روش نمایند.

ارتباط بین ریزش موها و ماندگاری نتایج لیزر موهای زائد

موهای زائد بالافاصله بعد از لیزر نمی افتند بلکه بعد از چند روز تا چند هفته شروع به ریزش می کند.

شاید این امر برای شما نگران کننده به نظر برسد و فکر کنید که موهای زائد به رشد خود ادامه می دهند ولی انجام لیزر در جلسات متعدد بخاطر رشد موها و چرخه های متفاوت هر یک از این موهای زائد لارم است.

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در فولیکول موهایی تاثیر می گذارد که در مرحله جدیدی از رشد خود قرار داشته باشند.

نتایج لیزر موهای زائد در هر فردی متفاوت است و نمیتوان به راحتی آنها را پیش بینی کرد.

ماندگاری اثرات لیزر موهای زائد ممکن است از چند ماه تا چند سال ادامه داشته باشد ولی لیزر موهای زائد نیمتواند رفع دائمی موهای زائد را تصمین کند.

وقتی موها رشد می کنند، رنگ آنها نسبت به قبل روشن تر است و نازک تر هم هستند. اگر میخواهید نتایج ماندگاری از لیزر موهای زائد بگیرید، باید تا چند جلسه لیزر خود را ادامه بدهید.

زمانی که فرد از لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد خود برای اولین بار استفاده کرد و نتایج ذکر شده را دریافت نکرد باید مراتب را به پزشک متخصص در این زمینه گزارش داده تا بتواند از راهنمایی های لازم پزشک برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده استفاده نماید.

 آیا میتوان قبل از ریزش، موهای زائد را شیو کرد؟

1- شما باید چند روز صبر کنید تا بتوانید موهایتان را بعد از لیزر شیو کنید. بعد از لیزر، موهایتان کمی حساس تر از گذشته هستند و بنابراین لازم است چند روز صبر کنید تا پوستتان دچار خراش یا سوزش نشود.

2- 4 الی 5 روز صبر کنید تا سطح پوست شما، پوسته پوسته بشود. بعد از اینکه پوسته ها برطرف شدند، میتوانید موهایتان را شیو کنید. اگر چنانچه با وجود پوسته از شیو برای رفع موهای زائدتان استفاده کنید، پوستتان دچار التهاب و سوزش می شود.

3- منتظر ریزش طبیعی موهای زائد باشید. چند روز بعد از لیزر، موهای زائد شروع به ریزش می کند که بعضی از افراد به اشتباه فکر میکنند که موها دوباره رشد کرده اند و سریع به سراغ ژیلت می روند. قبل از اینکه موها را شیو کنید، ناخن هایتان را به آرامی روی پوستتان بکشید تا موهای زائد بریزند.

4- اگر بعد از لیزر به دفعات شیو کمتری احتیاج داشتید، نشانه این است که از لیزر نتیجه گرفته اید، معمولا همه ی افرادی که اقدام به استفاده از لیزر درمانی برای حذف موهای زائد بدن خود می کنند نتیجه ی لازم و کافی را از این درمان می گیرند و نیازی به نگرانی درباره ی این موضوع نیست. در نتیجه افراد می توانند در باره ی این موضوع اطمینان حاصل نمایند.

افراد معمولا زمانی اقدام به استفاده از یک روش می کنند که بدانند از آن نتایج بسیار خوب و دائمی خواهند گرفت. افرادی که از این مشکل رنج می برند معمولا به دلیل استفاده از روش های مختلف و گوناگونی که ختم به بی نتیجه ماندن شده است خواستار استفاده از یک روش مطمئن و تضمینی برای درمان می باشند که معمولا اکثر روش ها به غیر از برخی موارد فاقد این نتایج می باشند.

لیزر موهای زائد می تواند تا حد بسیار زیادی این انتظارات را برآورده کرده و برای آن ها این نتایج را به ارمغان بیاورد. افرادی که اقدام به انجام لیزر موهای زائد خود می کنند معمولا پس از مدت زمان 3 ماه باید دوباره این درمان را انجام دهند زیرا موهای زائدی که از بین رفته بود دوباره شروع به رشد کرده اند و نیاز است تا فرد دوباره برای از بین بردن موهای زائد اقدام نماید.

در صورتی که افراد خواستار از بین بردن دوباره این موهای زائد می باشند، باید مجددا از لیزر موهای زائد استفاده نمایند اما نکته ای که باید بگوییم این است که این مدت زمان از 3 ماه می تواند به 5 الی 7 ماه افزایش یابد. در برخی موارد این مدت زمان کم تر و یا بیشتر می شود بنابراین نمی توان مدت زمان دقیقی برای آن ارائه کرد.

پس از اینکه افراد لیزر درمانی را به صورت مرتب انجام دادند این مدت زمان تکرار بسیار افزایش می یابد به گونه ای که افراد دیگر نیازی به انجام این روش برای از بین بردن موهای زائد نخواهند داشت چرا که یا رشد موهای زائد به صورت کامل متوقف شده و یا از میزان حجم آن ها بسیار کم شده است که می توانیم از این دو مورد نتیجه بگیریم که استفاده از این روش می تواند نتایج دائمی را برای افراد به همراه داشته باشد.

آیا می توانید بعد از لیزر، موهایتان را از ریشه جدا کنید؟

شما نباید بعد از لیزر، موهایتان را از ریشه جدا کنید و یا از روش هایی مثل وکس یا موچین برای جدا کردن موهایتان از ریشه استفاده کنید. پرتوهای لیزر بر روی فولیکول های مو متمرکز می شوند و انرژی این پرتوها توسط ملانینی که در سطح فولیکول های مو وجود دارد جذب می شود.

گرمای پرتوهای لیزر خودشان را به فلیکول های مو می رسانند و به پیاز مو و تمام ساختارهای مو آسیب می رسانند. با جلسات منظم لیزر، فولیکول های مو به تدریج ضعیف تر می شوند و حجم موها هم کم تر می شود.

در نهایت، موها به قدری آسیب می بینند که رشد آنها متوقف شود.

برای اینکه لیزر بتواند در رفع موهای زائد شما تاثیر بگذارد، موها باید در سطح پوست وجود داشته باشند.

اگر شما برای رفع موهای زائد از موچین، بند با نخ، وکس یا اپیلاسون استفاده کرده اید، لیزر هیچ تاثیری در رفع موهای زائد شما نمی گذارد و بدون وجود موهایی که پرتو لیزر را جذب کنند، لیزر موهای زائد شما به هیچ نتیجه ای نمی رسد پس هیچوقت این کار را نکنید.

هدف از لیزر موهای زائد، آسیب به ساختارهایی است که وهای زائد را تولید می کنند؛ لیزر به قدری به این ساختارها آسیب وارد می کند که دیگر قادر به تولید موهای زائد نباشند.

استفاده از روش هایی مثل وکس برای رفع موهای زائد نه تنها باعث عدم تاثیر لیزر در رفع و کاهش حجم موهای زائد می شود، بلکه باعث می شود تا موها بیشتر از قبل رشد کنند و حجم موهای زائد هم بیشتر بشود.

در هر جایی که موهایی زائد از ریشه خود جدا بشوند، در آن محل جریان خون افزایش می یابد که این مسئله مانع عملکرد مفید لیزر در کاهش موهای زائد می شود.

هدف از لیزر، کاهش جریان خون است تا فولکیول موهای زائد نتوانتتد به خوبی تغذیه بشوند و و در نهایت، روز به روز ضعیف تر بشوند تا دیگر نتوانند به رشد خود ادامه بدهند.

آیا میتوان در طول جلسات لیزر موهای زائد از کرم های موبر استفاده کرد؟

از کرمهای موبر در طی جلسات لیزر موهای زائد استفاده نکنید زیرا باعث حساسیت بیشتر پوست شما می شوند و احتمال بروز اثرات جانبی هم تا حد قابل توجهی افزایش می یابد.

علاوه براین، ترکیبات کرم های موبر به موها آسیب می رسانند و باعث می شوند که لیزر درمانی موثر واقع نشود. استفاده از کرم های موبر عملکرد لیزر را بسیار کند می کند.

ممکن است افراد دچار این اشتباه شده و در طول جلساتی که از این روش برای نابودی موهای اضافی بدن خود بهره میبرند از این نوع کرم ها و یا از دیگر محصولات آرایشی بهداشتی استفاده کنند. در این حالت افراد باید این موضوع را به پزشک متخصص در این زمینه اطلاع دهند تا پزشک اقدامات لازم را برای جلوگیری و یا از بین بردن مشکلات انجام دهد.

در صورتی که افراد این موضوع را به پزشک اطلاع ندهند ممکن است مشکلات جبران ناپذیری برای آن ها به وجود آید.

آیا میتوان از محصولات بی رنگ کننده مو در طول جلسات لیزر موهای زائد استفاده کرد؟ 

شما نباید از محصولات بی رنگ کننده مو استفاده کنید زیرا قبل و بعد از لیزر باید موهایتان را شیو کنید و استفاده از محصولات بی رنگ کننده، فرآیند لیزر را ناممکن می سازد و موها را از سطح پوست پنهان می کند.

محصولات بی رنگ کننده مو فاقد ملانین هستند و لیزر نیم واند بر روی آنها تاثیر بگذارد و در یک کلام، لیزر موهای زائد در این شرایط هیچ فایده ای ندارد.

افراد در صورتی که از این محصولات استفاده می کنند باید این مورد را هم به پزشک متخصص گزارش دهند زیرا پزشک متخصص تنها فردی است که می تواند به شما جهت آماده شدن برای انجام این روش از حذف موهای زائد کمک کند.

محصولاتی که شامل مواد تشکیل دهنده ای هستند که سبب می شود افراد نتوانند لیزر درمانی را انجام دهند معمولا مواد شیمیایی می باشند و خنثی کردن آن ها نیز فقط از عهده ی پزشک بر می آید.

نکته آخر :

شما باید صبور باید بخضی از تا موهایتان بعد از لیزر به طور طبیعی بریزند. در طول جلسات لیزر، فقط از روش شیو استفاده کنید زیرا به فوایکول و ساقه موها آسیبی نمی رساند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *