لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بیکینی و مراقبت بعد از لیزر بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی و مراقبت بعد از لیزر بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی

منظور از لیزر موهای زائد بیکینی چیست ؟ مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به لیزر موهای زائد بیکینی اختصاص دارد. با ما همراه باشید تا در مورد فواید، عوارض، مراقبت ها، قیمت لیزر موهای زائد بیکینی و غیره اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.داشتن پوستی صاف و بدون هیچگونه موی زائدی، آرزوی هر فردی است.

لیزر موهای زائد بیکینی راه حلی ست که با کمک آن می توانید در عرض 20 دقیقه از شر موهای زائد خود خلاص شوید. متخصص پوست و مو می تواند در هر جایی از بدن، موهای زائد را از بین ببرد و در عین حال به راحتی شما هم توجه خاصی می کند.

لیزر موهای زائد بیکینی

افراد مختلف همیشه وقت و حوصله کافی را برای اصلاح کردن موهای زائد بدن ندارند. این موضوع می تواند روی لباس پوشیدن و حتی روابط اجتماعی آن ها تاثیر بگذارد. در بعضی از موارد افراد تنها به روش های کوتاه مدت برای از بین بردن موهای زائد بسنده می کنند اما مشکل اینجاست که این روش باید دائما تکرار شوند.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

اگر به دنبال یک روش بلند مدت برای خداحافظی با موهای زائد هستید، لیزر می تواند انتخاب مناسبی برای شما تلقی شود. انتخابی که دیگر شما را از اصلاح دائمی موهای زائد بدن، نجات خواهد داد.

بعد از لیزر موهای زائد بیکینی، سطح پوست شما کاملا نرم و یکدست می شود و می توانید احساس اعتماد به نفس بیشتری کنید و زندگی شادتری را تجربه کنید. با وجود لیزر، دیگر احتیاجی به شیو، وکس، کرم های مو بر، تیغ و ژیلت ندارید.

توجه داشته باشید که رنگ پوست و رنگ مو، تاثیر بسیار زیادی در فرآینده استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد دارند. لیزر اساسا قرار است در رنگندانه مو(و نه رنگدانه پوست) جذب شود. لیزر باید به فولیکول ما آسیب برساند و هیچ مشکلی برای پوست ایجاد نکند.

افرادی که دارای پوست روشن  و موی سیاه هستند، می‌ توانند مطمئن باشند که لیزر توسط رنگدانه مو جذب می شود و تاثیری روی پوست نمی گذارد.  پوست تیره اما ممکن است واکنش هایی با لیزر نشان بدهد و آسیب ببیند.

وقتی کنتراست بین رنگ مو و پوست وجود ندارد، ریسک استفاده از لیزر زیاد می شود. البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی، لیزر موهای زائد برای پوست های سیاه نیز ممکن شده و در مورد مو های روشن نیز، پیشرفت هایی در حال رخ دادن است اما به طور کلی برای رسیدن به بهترین نتیجه، فعلا پوست سفید و موی سیاه بهترین گزینه ها به شمار می روند.

چه مقدار از موهای زائد بیکینی بعد از جلسات لیزر موهای زائد از سطح پوست جدا می شود؟

مقدار موی زائدی که بعد از هر جلسه از ناحیه بیکینی جدا می شود، می تواند در هر بیماری متفاوت باشد. موهای بیکینی در سه مرحله رشد می کنند و لیزر موهای زائد بیکینی باعث می شود تا از رشد مجدد موها جلوگیری بشود.

لیزر موهای زائد

 

اگر موها در مرحله درستی از رشد خود قرار داشته باشند، بعد از لیزر موهای زائد از تعداد این موها بطور دائمی کاسته می شود و هیچ وقت رشد نمی کنند.

بعضی از موها به راحتی از فولیکول جدا می شوند و سپس ریزش می کنند ولی بعضی از موها می توانند به رشد خود ادامه بدهند و در هفته های بعد از سطح پوست جدا بشوند.

بعضی از متخصص ها پیشنهاد می کنند که لیزر موهای زائد بصورت 6 هفته درمیان می تواند نتتایج خوبی را برای بیمار به دنبال داشته باشد زیرا در طی این مدت، موها در مرحله خوبی از رشد قرار می گیرند و با کمک لیزر، از تعداد آنها کاسته می شود.

در طی هر جلسه، تقریبا 20 درصد از موها از سطح پوست بطور دائم جدا می شود. اگر بیماری بعد از هر جلسه لیزر موهای زاید، متوجه تغییر خاصی در تعداد موهای زائد بیکینی نشود،

به احتمال زیاد یا مدت زمان لیزر برای این ناحیه بسیار کوتاه بوده است و یا دستگاه لیزر بدرستی تنظیم نشده است. موهای این قسمت از بدن، سیاه تر و ضخیم تر از سایر بخش هاست و مطمئنا لیزر این ناحیه، نتایج بهتر و سریع تری را برای بیمار به دنبال خواهد داشت.

در فرآیند لیزر موهای زائد بدن، معمولا به فرد چشم بند داده می شوند تا کوچک ترین خطری برای چشم های او به وجود نیاید. به طور کلی چشم ها تنها اعضای بدن هستند که نمی تواند در نزدیکی آن ها از لیزر برای موهای زائد استفاده کرد.

ابتدا مو های ناحیه ای که لیزر قرار است بر روی آن صورت بگیرد، باید کاملا کوتاه شوند. سپس برای محافظت از پوست، از ژل سرد و یا نوعی دستگاه خنک کننده استفاده می شود. این کار علاوه بر محافظت از پوست و کاهش درد، در نتایج نهایی لیزر نیز تاثیر خوبی می گذارد. پس از این مرحله، نوبت به تست لیزر می رسد.

این کار برای چک کردن واکنش احتمالی بدن صورت می گیرد. اگر نتیجه تست بعد از ارسال اولین پالس ایده آل بود، فرآیند اصلی مرحله به مرحله آغاز می شود و لیزر با عبور از پوست، جذب رنگدانه فولیکول ها می شود و تولید مو را متوقف می کند. بلافاصله پس از انجام کار، یخ و بعضی از کرم های ضد تورم مورد استفاده قرار می گیرند.

لیزر موهای زائد بیکینی در چند جلسه انجام می شود؟

هر فردی نتیجه متفاوتی از لیزر موهای زائد بیکینی می گیرد و تعداد جلسات مورد نیاز هم کاملا بستگی به وضعیت موهای زائد بیکینی دارد. لیزر موهای زاید بیکینی حداقل در 6 جلسه انجام می شود. یهتر است بیمار بعد از هر جلسه لیزر به نتایج حاصل از آن، توجه و دقت کافی داشته باشد.

اینکه لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام شود، به عوامل مختلف و متعدد بستگی دارد. جنسیت، سن، مدل مو و الگوی رشد مو در این زمینه کاملا موثر هستند. علاوه بر این، نقطه ای از بدن که برای این کار انتخاب میشود و نوع دستگاهی که کار لیزر را انجام می دهد نیز تعیین خواهند کرد که لیزر موهای زائد بیکینی باید در چند جلسه صورت بگیرند.

مراقبت های قبل از لیزر بیکینی

 1. 3 الی 4 روز قبل از جلسه لیزر، موهای زائد بیکینی را اصلاح کنید. البته بیمار باید در روز/ شب قبل از لیزر نیز اقدام به شیو موهای زائد بیکینی بکند.
 2. از محصولات تمیز کننده و اصلاح کننده فاقد عطر استفاده کنید.
 3. قبل از لیزر بیکینی، از ژل شستشو استفاده کنید.
 4. قبل از لیزر موهای زائد بیکینی، از مصرف نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.
 5. از کرم ضدآفتاب استفاده کنید تا اشعه خورشید به پوست شما آسیبی نرساند. بهتر است قبل از انجام لیزر بیکینی، خودتان را در معرض تابش بیش از حد خورشید قرار ندهید تا رنگ پوست شما تغییری نداشته باشد.
 6. استفاده از الکترولیز، موچین‌ ها و یا آرایش بیش از حد صورت، پیش از لیزر موهای زائد توصیه نمی شود. چرا که همه این کارها ممکن است به پوست آسیب برسانند و در نهایت فرآیند را تحت تاثیر قرار بدهند.
 7. بهتر است حداقل دو هفته قبل از فرآیند لیزر موهای زائد، مصرف سیگار و دخانیات را کنار بگذارید تا بدن در شرایط مطلوبی این فرآیند را پشت سر بگذارد.
 8. مصرف آسپرین و داروهای رقیب کننده خون نیز پس از انجام لیزر موهای زائد، توصیه نمی شود.

مراقبت های بعد از لیزر بیکینی

بلافاصله پس از لیزر موهای زائد، پوست نرم تر و مو های بدن کم تر می شوند. شما هم بدون هیچ مشکلی می تواند همه فعالیت های روزانه را به راحتی انجام بدهید. استفاده از بعضی از کرم ها با مشورت و توصیه پزشک، می تواند پس از پایان لیزر، ظاهر بهتری به پوست بدن شما ببخشد.

 1. از لباس های زیر نخی و گشاد استفاده کنید.
 2. از لمس نقاطی که لیزر انجام داده اید، خودداری کنید.
 3. می توانید از آلوئه ورا برای بهبود وضعیت پوست خود در این ناحیه استفاده کنید.
 4. تا یک هفته از رفتن به سونا خودداری کنید.
 5. از آب ولرم برای شستشوی ناحیه بیکینی استفاده کنید.

عوارض  لیزر موهای زائد بیکینی

عوارض موقتی و یا دائم لیزر موهای زائد عبارت است از:

 1. تغییر در رنگدانه ها و تغییر رنگ پوست
 2. تاول
 3. جوش
 4. عفونت
 5. تورم
 6. قرمزی پوست
 7. کبودی
 8. اسکار
 9. التهاب فولیکولی

البته اکثر این عوارض موقتی هستند و ظرف چند روز بطور کامل برطرف می شوند.

سوالات بیماران در مورد لیزر موهای زائد

آیا مردها هم می توانند از لیزر موهای زائد برای بیکینی استفاده کنند؟

بله، آقایان هم می توانند برای رفع موهای زائد بیکینی خود از لیزر استفاده کنند؛ البته استفاده از لیزر برای پشت بدن، سینه و شکم در بین آقایان شایع تر است.

چه افرادی کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد بیکینی هستند؟

افرادی که ناحیه بیکینی آنها دارای موهای تیره و ضخیم باشد، نتیجه بهتری از لیزر موهای زائد بیکینی خود می گیرند. البته موهای ناحیه بیکینی در بیشتر افراد، تیره و ضخیم است و در نتیجه درصد رضایت افراد برای این قسمت از بدن، بیشتر از سایر بخش هاست.

همانطور که گفته شد، بهترین کاندیداها برای انجام این کار، افرادی هستند که موی تیره و پوست روشن دارند. برای افرادی با موهای روشن و پوست تیره، این کار هنوز حساسیت ها و پیچیدگی‌ های زیادی خواهد داشت. پیچیدگی هایی که به نظر می رسد پس از پیشرفت تکنولوژی در گذر زمان، از میان خواهند رفت.

اگر موهای زائد ناحیه بیکینی آزارتان می دهد و از اصلاح مداوم و کارهایی مثل وکس خسته شده اید، لیزر موهای زائد انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

آیا افراد نوجوان هم می توانند از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند؟

بله، افراد نوجوان هیچ فرقی با افراد بالغ ندارند و لیزر موهای زائد، عوارض خاصی را برای آنها ایجاد نمی کند. البته در بعضی از کلینیک ها، اجازه والدین هم لازم است.

 آیا لیزر موهای زائد بیکینی درد دارد؟

لیزر موهای زائد بیکینی به اندازه اپیلاسیون و و یا وکس درد ندارد. مقدار دردی که در طول لیزر موهای زاید بیکینی احساس می کنید، بستگی به میزان تحمل شما دارد.

درد لیزر موهای زائد بیکینی قابل تحمل است. اگر آستانه تحمل شما کم باشد، متخصص می تواند از کرم بی حسی برای نقاط بیکینی استفاده کند.

اکثر دستگاه های لیزر دارای سیستم های پیشرفته خنک کننده سطح پوست هستند که هم درد را کاهش می دهد و هم دمای سطح پوست را معتدل می کند.

حس کردن میزان درد در بدن هر فرد متفاوت به نظر می رسد. ممکن است افرادی درد را احساس کنند و افراد دیگری این فرآیند را بدون کوچک ترین دردی پشت سر بگذارند. پس همه چیز به خود فرد بستگی دارد اما در یک روند کلی، در طول این فرآیند درد به وجود نخواهد آمد.

فیلم لیزر موهای زائد بیکینی

جهت مشاهده فیلم لیزر موهای زاید کلینیک پوست و مو رز بر روی این لینک کلیک نمایید.

 هزینه لیزر موهای زاید بیکینی

هزینه لیزر موهای زائدد بیکینی بستگی به مقدار مویی دارد که با کمک لیزر از سطح پوست جدا می شود. البته هزینه لیزر موهای زاید بستگی به نوع دستگاه لیزر، ناحیه بدن و تعداد جلسات هم دارد.

هزینه لیزر موهای زاید بر اساس فاکتورهای زیر تعیین می شود:

 1. تجربه و مهارت متخصص پوست و مو
 2. مدت زمانی که کلینیک شروع به کار کرده است
 3. نوع و کیفیت دستگاه لیزری که برای رفع موهای زائد استفاده می شود
 4. مراقبت هایی که از بیمار انجام می شود
 5. مکانی که لیزر موهای زائد انجام می شود

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات لیزر موهای زائد بیکینی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد بیکینی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *