لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روی تاتو و تاثیر آن

تاثیر لیزر موهای زائد بر روی تاتو

لیزر موهای زائد روی تاتو چه تاثیری دارد؟

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد است. موهای زائد نقش مهمی در بروز بیماری‌های پوستی دارد. موهای زائد محل مناسبی برای تجمع آلودگی‌های محیطی و عوامل بیماری زا است.

البته از آنجایی که بدن مردان نسبت به زنان پر مو تر است شاید آنها حساسیت کمتری نسبت به از بین بردن موهای زائد خود داشته باشند.

لیزر موهای زائد روی تاتو

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای بیکینی، لیزر موهای زائد صورت و لیزر موهای بدن به صورت کلی برای همه، هم مردان و هم زنان تاثیر مناسبی دارد ولی خب امکان دارد که زنان برای از بین بردن موهای زائد خود با لیزر بیشتر راغب باشند.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

تعداد جلساتی که مردان نسبت به زنان برای لیزر درمانی هم مراجعه می‌کنند به خاطر داشتن موهای بیشتر نسبت به زنان، بیشتر است و طبیعتا هزینه این کار هم برای آنان بیشتر خواهد شد.

معمولا زنان به طور کلی حساسیت بیشتری بر روی تمیزی و پاکیزه بودن بدن خود نسبت به مردان دارند این مورد ممکن است به دلیل روحیات لطیف و ظریف آنان باشد.

لیزر موهای زائد روی تاتو

لیزر برای از بین بردن موهای زائد تاثیر خوب و مناسب و عوارض کمی دارد اما برای کسانی که روی پوست خود تاتو دارند چه؟. تاتو یا خالکوبی را افراد به دلایل مختلف بر روی پوست خود انجام می‌دهند.

برای عده‌ای جنبه هنری و زیبایی دارد و برای عده دیگر یک راهکار دائمی برای برخی از زیبایی‌های اعضای بدنشان است. برخی از زنان خط چشم، خط لب و یا ابروی خود را تاتو می‌کنند تا همیشه به این حالت بماند و نیازی نباشد تا پس از مدت کوتاهی تجدید شود.

اما برخی دیگر از تاتو برای ترسیم و کشیدن اشکال هنری و … استفاده می‌کنند. اما استفاده از تاتو بر روی پوست به هر دلیلی باشد؛ عوارضی برای سلامتی افراد در پی خواهد داشت.

افرادی که بر پوست و در ناحیه های مختلف تاتو دارند می توانند برای لیزر موهای زائد خود در آن ناحیه اقدام کنند.

سوالی که وجود دارد این است که آیا انجام این درمان بر تاتو تاثیر گذار است و یا خیر؟ افراد می توانند با کسب اطلاعات کامل و جامعی از انجام لیزر درمانی نسبت به از بین بردن موهای زائد خود اقدام کنند در غیر این صورت بهتر است ابتدا خودداری کرده و پس از مطلع شدن از شرایط، نسبت به انجام آن اقدام نمایید.

بسیاری از افراد بدون داشتن اطلاعات خاصی از این درمان دست به انجام آن زده و ممکن است دچار مشکلاتی شوند. بهتر است قبل از اینکه افراد دچار مشکلات کوچک و یا بزرگی شوند درباره ی درمان مورد نظر اطلاعات لازم و کافی را به دست آورده و سپس اقدام به انجام آن نمایند. کسب اطلاعات از شرایط و ضوابط درمانی که قصد انجام آن را دارید، به جلوگیری از عوارض و مشکلات بعدی کمک می کند.

افراد برای اینکه بدانند انجام این درمان بر روی تاتوی آن ها تاثیر منفی می گذارد و یا خیر بهتر است قبل از شروع درمان درباره ی لیزر موهای زائد اطلاعات خوب و کاملی را به دست بیاورند و سپس برای سوال خود به دنبال یک پاسخ کامل بگردند.

انجام لیزر درمانی برای افراد دارای تاتو کاملا مفید و همچنین بی درد سر می باشد چرا که این روش بدون درد و بی هوشی بوده و در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

برخی افراد دارای تاتو هایی در برخی از نواحی می باشند که در آن ناحیه نیازی به از بین بردن مو های زائد نیست و یا حجم موهای زائد در آن ناحیه بسیار کم می باشد به گونه ای که می توان گفت لیزر کردن و یا نکردن آن ناحیه به جهت از بین بردن موهای زائد تاثیر گذاری چندانی نخواهد داشت؛ بنابراین انجام لیزر درمانی در برخی مواقع ضروری بوده و افراد می توانند این روش را برای از بین بردن موهای زائد خود انتخاب نکنند و از سایر روش های موجود بهره مند شوند.

همچنین از موارد دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که برخی از افراد برای انجام لیزر درمانی اقدام به پاک کردن تاتوی خود به وسیله روش های موجود می کنند.

می توان گفت افرادی که نسبت به پاک کردن تاتوی خود اقدام می کنند راحت ترین و همچنین در عین حال قابل اطمینان ترین کار را برای انجام لیزر درمانی انجام می دهند.

ارتباط لیزر موهای زائد با تاتو

خالکوبی هم مثل لیزر موهای زائد، اگر در مراکز مجاز و توسط افراد مجرب و کارآزموده با رعایت تمامی نکات بهداشتی انجام نشود؛ تاثیرات منفی برای سلامتی افراد در پی خواهد داشت.

اگر از سری مشترک برای دستگاه‌های خالکوبی برای همه افراد استفاده شود؛ ممکن است افراد دچار بیماری عفونی پوستی شوند. اگر فردی بیماری پوستی‌ای داشته باشد؛ بیماری‌اش با این سری‌های مشترک به دیگران منتقل خواهد شد.

وجود مواد شیمیایی موجود در جوهر دستگاه‌های خالکوبی واکنش‌های آلرژیک برای پوست این افراد در پی خواهد داشت. امکان تورم، قرمزی، درد و ناراحتی بر روی پوست این افراد پس از خالکوبی به خاطر فرود آمدن سوزن و پخش شدن جوهر خالکوبی در بدن وجود دارد.

عفونت‌های پوستی‌ای چون زرد زخم، سلولیت، تبخال و زگیل‌های ویروسی به خاطر استفاده از دستگاه‌های خالکوبی و تاتوی غیر مجاز وجود دارد. دستگاه‌های لیزر موهای زائد ارتباط چندانی با دستگاه‌های لیزر از بین بردن آثار تاتو بر روی پوست ندارد. چرا که هر کدام از دستگاه‌ها دارای عملکرد و ساختار متفاوتی هستند.

لیزر Q-Switched پر کاربرد ترین دستگاهی است که برای پاک کردن آثار تاتو بر روی پوست به کار می‌رود. دستگاه‌های لیزر از بین بردن آثار تاتو بر روی پوست عملکردی مشابه دستگاه‌های لیزر موهای زائد دارند. آنها هم طیف و امواجی از لیزر را بر روی پوست می‌فرستند تا ترکیبات جوهرهای تاتو را بشکنند و سیستم ایمنی بدن بتواند آنها را دفع کند.

در واقع سیستم ایمنی بدن با هر عامل خارجی مبارزه می‌کند و آن را از بین می‌برد. اگر جوهر تاتو کوچک و جزئی باشد، سیستم ایمنی بدن به زودی و به سرعت آن را از بین می‌برد؛ دلیل تغییر جزئی پس از خالکوبی بر روی پوست همین عملکرد سیستم ایمنی بدن است اما اگر این جوهر به مقدار زیاد در زیر پوست تزریق شود؛ دیگر سیستم ایمنی بدن نمی‌تواند آن را از بین ببرد.

مثل لیزر درمانی، لیزر بر روی تاتو هم در یک جلسه انجام نمی‌شود و مراجعه کننده باید جلسات درمانی خود را کامل کند. عوامل مختلفی برای افزایش تعداد جلسات از بین بردن تاتو با دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر وجود دارد.

از جمله این عوامل می‌تواند به رنگ و شکل تاتو، اندازه‌ی تاتو، مدت زمان گذشتن از تاتو و چگونگی و کیفیت تاتو که هر کدام می‌تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد و دلیل افزایش تعداد جلسات از بین بردن تاتو با لیزر باشد.

پیش از لیزر موهای زائد حتما باید راجع به وجود تاتو بر روی قسمت هایی از بدنتان با پزشک صحبت کرده و او را مطلع کنید تا او اندازه، تعداد و بزرگی آنها را بررسی کند.

تاثیر لیزر موهای زائد بر روی تاتو

امروزه افراد به خصوص جوانان شوق و ذوق زیادی برای انجام تاتو بر روی نواحی مختلف بدن خود دارند. این موضوع معمولا در اکثر جوانان و بیش تر در میان مردان مطرح می باشد. افراد در زمان انجام تاتو موهای ناحیه مورد نظر را تراشیده و یا اقدام به لیزر کردن این ناحیه می کنند و سپس بر روی ناحیه مورد نظر عمل تاتو را انجام می دهند.

مشکلی که به وجود می آید این است که افراد با گذشت زمان دچار کلافگی ناشی از وجود موهای زائد بر روی تاتوی خود می شوند و در صدد از بین بردن آن بر می آیند. لیزر کردن موهای زائد یکی از راهکارهایی است که به فکر افراد خواهد رسید.

اگر لیزر موهای زائد بر روی قسمت هایی از پوست انجام شود که دارای تاتو است؛ می‌تواند برای پوست خطرناک باشد. توصیه می‌شود در قسمت هایی از بدن که تاتو دارد؛ لیزر موهای زائد انجام نشود.

چرا که اشعه‌های لیزر در این قسمت‌ها به جای موهای زائد، بیشتر جذب تاتو می‌شوند. اشعه‌های لیزر گرمای زیادی بر روی این نواحی تاتو شده وارد می‌کنند و با درد، تاول، تورم و کبودی همراه هستند.

تاول، تورم و کبودی‌هایی که با درد و عفونت همراه بوده و مشکلات فراوانی را برای پوست این افراد ایجاد می‌کند. لیزری که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود ماهیت متفاوتی با لیزر موهای زائد دارد.

در لیزر از بین بردن تاتو طیف متفاوتی از اشعه‌های لیزر بر روی پوست نسبت به لیزری که موهای زائد را از بین می‌برد؛ تابیده می‌شود. اشعه‌های دستگاه‌های لیزر موهای زائد باعث تغییر رنگ تاتوها، پاک شدن و از بین رفتن آنها می‌شود و هزینه و زحمت ایجاد تاتو برای افراد را از بین می‌برد.

این مسئله برای زنانی که از تاتو برای دائمی کردن خط لب، ابرو و خط چشم خود استفاده کردند هم صادق است.

اگر آنها مثلا می‌خواهند برای از بین بردن موهای زائد ناحیه‌ی پشت لب خود اقدام کنند اما دارای خط لبی تاتو شده هستند؛ پوست لب خود را با این کار زخم و آسیب پذیر خواهند کرد.

اگر می‌خواهید از دستگاه‌های لیزر موهای زائد بر روی قسمت هایی از بدنتان که تاتو دارد، استفاده کنید نباید تکنسین و متخصص اشعه‌های لیزر را تا محدوده‌ی 2.5 سانتی متر به پوست نزدیک کند.

برای ایمنی بیشتر می‌تواند روی نواحی تاتو شده را با پارچه‌ای بپوشاند؛ تا آسیبی متوجه پوست این نواحی نشود. آسیب‌ هایی که می‌تواند بعضا جبران ناپذیر باشد و مشکلات و عوارض پوستی فراوانی بیافریند.

افراد بهتر است برای گرفتن نتایج بهتر و کامل تر و مطلع شدن از نحوه ی عملکرد لیزر موهای زائد بر روی تاتوی خود با یک پزشک متخصص و با تجربه در یک جلسه ی مشاوره ای گفتگو کنند. در صورتی که نسبت به انجام این کار اقدام نکنید با یک ابهام بزرگ برای انجام این درمان مواجه بوده که این ابهام سبب به وجود آمدن استرس و همچنین نگرانی خواهد شد.

زمانی که افراد با یک پزشک متخصص جلسه ی مشاوره ای را برگزار می کنند می توانند از تمامی مشکلات و همچنین مزایایی که ممکن است برای آنها به وجود بیاید مطلع شوند.

با مطلع شدن از این اطلاعات افراد می توانند به راحتی و بدون دردسر به لیزر موهای زائد خود در این ناحیه بپردازند و فارغ از هرگونه نگرانی از انجام این عمل رضایت داشته باشید.

همچنین باید بگوییم که ممکن است افراد به دلیل وجود مشکلاتی که خودشان نیز از آن ها خبر ندارند از انجام این عمل منع شوند.

حتی گفتنی است که در صورتی که انجام لیزر درمانی به از بین رفتن تاتوی فرد ختم شود می تواند قبل از هر اتفاقی در این جلسات و توسط پزشک متخصص پیش بینی شود در این صورت می توان از ایجاد هرگونه خسارت و ناراحتی جلوگیری کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *