نگرانی‌های درباره‌ لیزر موهای زائد

>> نگرانی‌های درباره‌ لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد از بهترین روش‌ها و راهکارها برای از بین بردن موهای زائد است. از آنجایی که این روش، روشی نوین است، ممکن است نگرانی‌هایی برای افرادی که برای اولین بار از آنها می‌خواهند استفاده کنند؛ به وجود بیاورد.

چرا که آنها به روش‌های قدیمی عادت دارند. در صورتی که اگر این افراد به مراکز و کلینیک‌های تخصصی پوست و مو مراجعه کنند؛ از بهترین مشاوره‌های پزشکان متخصص و راهنمایی‌های کادر درمانی مجرب برخوردار می‌شوند. این مسئله می‌تواند کمک بزرگی به آنها برای رفع نگرانی‌هایشان کند.

 

نگرانی‌های درباره‌ لیزر موهای زائد

 

اولین چیزی که باید بدانید این است لیزر موهای زائد بدون شک موثرترین و دائمی ترین روش برای از بین بردن موهای زائد به نسبت روش هایی چون وکس زدن و تراشیدن با تیغ است.

اگر از تکرار این روش‌ها و دردناک بودن آنها خسته شده اید؛ لیزر موهای زائد به صورت همیشگی و دائمی موهای زائد را از بین می‌برد و از رشد مجدد آنها جلوگیری می‌کند.

 

نگرانی‌های درباره‌ لیزر موهای زائد

 

با این حال، قبل از شروع  جلسات درمانی ، مهم است که انتظارات معقولانه‌ای از نتایج لیزر درمانی داشته باشید.

در حالی که از بین بردن موهای زائد با  لیزر درمانی دائمی‌تر و همیشگی‌تر از روش های دیگر حذف مو است، اما نتایج آن برای افراد مختلف متفاوت است. به طور خلاصه، حذف موهای زائد با لیزر 100٪ دائمی و همیشگی نیست.

 

>> آیا باید پس از لیزر موهای زائد هرگونه افزایش رشد مجدد موهای پیش بینی کرد؟

در اینجا هنگامی که ما به حذف دائمی موهای زائد با لیزر اشاره می‌کنیم، به معنی این است رشد مجدد موهای زائد از بین رفته اتفاق نمی‌افتد. نه در یک سال، نه در ده سال؛ حتی یک موی زائد  زمانی که در ساحل زیر نور خورشید در حال استراحت هستید.

به طور متوسط، لیزر درمانی 70٪ تا 90٪ باعث کاهش دائمی موهای زائد در مناطق و قسمت‌های تحت درمان می‌شود .توجه داشته باشید که این میزان اثربخشی پس از تنها یک جلسه  به نتیجه نمی رسد. این میزان موفقیت می‌تواند پس از تعداد جلسات توصیه شده لیزر موهای زائد به دست می‌آید.

 

میزان رشد مجدد موهای زائد در طول جلسات لیزر درمانی 10 تا 30 درصد است. این مسئله به این دلیل اتفاق می‌افتد که فولیکول‌های مو در طول جلسات لیزر موهای زائد به طور کامل از بین نمی‌روند و ممکن است دوباره رشد کنند. با این حال، این فولیکول‌های مو با طی مراحل درمان و در پایان جلسات به طور کامل از بین می‌روند.

ارتباط لیزر موهای زائد و تیروئید چیست ؟

 

>> عوامل موثر در لیزر موهای زائد چیست؟

گرفتن نتایج نهایی برای  لیزر موهای زائد از فردی به فرد دیگر متفاوت است. درصد موفقیت از بین بردن موهای زائد پس از اتمام جلسات لیزر بستگی به نوع و رنگ پوست و موی افراد دارد. متاسفانه امکان تغییر خصوصیات شخصی وجود ندارد.

بنابراین تعداد جلسات برای از بین بردن موهای زائد نسبت به افراد مختلف متغیر است. نوع پوست، رنگ مو و ضخامت آن، سه ویژگی اصلی بدن برای تعیین اینکه لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر خواهد بود.

این به این معنا است که اثربخشی لیزر موهای زائد هرگز ثابت نیست و تاثیر آن بر اساس ویژگی های منحصر به فرد افراد مختلف تغییر می‌کند.

لیزر موهای زائد به طور معمول برای کسانی که دارای پوست روشن و موهای ضخیم و تیره هستند، بیشتر جواب می‌دهد. اما این به این معنی نیست که درمان لیزر برای افرادی که پوست تیره و موهای نازک و روشن دارند، مفید نیست.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو ما با استفاده از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018  می‌توانند موهای زائد هر نوع پوست و مویی را به طور موثر از بین ببرند.

 

>> چرا بعضی از موهای زائد پس از لیزر موهای زائد دوباره رشد می کنند؟

اثربخشی  لیزر موهای زائد بستگی به مراحل رشد موهای زائد شما در طی درمان دارد. به طور کلی مراحل رشد موهای زائد در سه مرحله اتفاق می‌افتد:

  1. آناژن (مرحله رشد)
  2. کاتاژن (مرحله میانی)
  3. تلوژن (مرحله استراحت)

از بین بردن فولیکول‌های مو؛ تنها زمانی انجام می‌شود که مو در مرحله آناژن باشد. خوشبختانه، حدود 75٪ از موهای بدن شما در مرحله آناژن رشد می‌کند .به همین دلیل است که اثربخشی حذف موهای زائد با لیزر را می‌توان بعد از چند جلسه اندازه گیری کرد.

درمانگر شما جلسات لیزر درمانی اضافی را برای هدف قرار دادن 25٪ از موهایی که در مرحله‌ی درست رشد در طول اولین جلسه لیزر قرار نداشتند؛ تعیین می‌کند. تعیین جلسات بیشتر باعث حذف دائمی موهای زائد می‌شود.

 

با این حال، در این فرایند درمانی هم مانند دیگر درمان‌ها احتمال خطا وجود دارد. در مورد لیزر موهای زائد،  تعداد کمی از موهای زائد که پس از اتمام جلسات شما رشد می کند. آن موها، موهایی هستند که در طول دوره درمان شما باقی مانده بودند و در مرحله استراحت قرار داشتند.

 

خلاصه

لیزر موهای زائد در مقایسه با روش‌های وکس زدن و اصلاح با تیغ باعث حذف دائمی و مؤثر موهای زائد می‌شود. حذف موهای زائد با لیزر به صورت 100% اتفاق نمی‌افتد بلکه 70% تا 90% موفقیت آمیز خواهد بود.

زمان ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد بیکینی و لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی در درمانگاه و کلینیک‌های تخصصی پوست و مو در بهترین حالت انجام می‌شود.

در این مراکز پزشک متخصص و کادر درمانی مجرب حضور دارند. پزشک متخصص پیش از شروع فرایند درمان مشاوره‌های لازم را می‌دهد، سوابق پزشکی افراد را بررسی می‌کند و نوع پوست و رنگ و ضخامت موهای زائد افراد را تعیین می‌کند و آنها را در اختیار درمانگر قرار می‌دهد.

سپس درمانگر با توجه به نوع پوست و رنگ و ضخامت موهای زائد افراد نوع دستگاه مناسب را انتخاب کرده و شدت و مقدار اشعه‌های لیزر را مشخص می‌کند تا بیشترین بازده و کمترین ضرر و آسیب را متوجه پوست افراد کند.

اثربخشی حذف موهای لیزر بستگی به ویژگی های خاص بدن افراد دارد که نمی تواند تغییر کند. نوع و رنگ پوست و رنگ مو ضخامت آن برای دریافت نتیجه موثر و مورد نظر تعیین کننده است. مهمترین نکته ایمنی برای لیزر درمانی عینک مخصوص زدن در حین درمان هم برای درمانگر و هم برای شخص بیمار است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب