لیزر موهای زائد

چگونه نگرانی‌های درباره‌ لیزر موهای زائد برطرف کنیم؟

نگرانی‌های درباره‌ لیزر موهای زائد

نگرانی‌های درباره‌ لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد می باشد. از آنجایی که این روش، روشی نوین است، ممکن است نگرانی‌هایی برای افرادی که برای اولین بار از آنها می‌خواهند استفاده کنند؛ به وجود بیاورد.

چرا که آنها به روش‌های قدیمی عادت دارند. در صورتی که اگر این افراد به مراکز و کلینیک‌های تخصصی پوست و مو مراجعه کنند؛ از بهترین مشاوره‌های پزشکان متخصص و راهنمایی‌های کادر درمانی مجرب برخوردار می‌شوند. این مسئله می‌تواند کمک بزرگی به آنها برای رفع نگرانی‌هایشان کند.

نگرانی‌های درباره‌ لیزر موهای زائد

اولین چیزی که باید بدانید این است لیزر موهای زائد بدون شک موثرترین و دائمی ترین روش برای از بین بردن موهای زائد به نسبت روش هایی چون وکس زدن و تراشیدن با تیغ است.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

تراشیدن موهای زائد با تیغ شاید در نگاه اول، ظاهر خوبی برای شما به وجود بیاورد اما همیشه این احتمال وجود دارد که در صورت استفاده از تیغ، بدن خود را زخمی کنید.

همچنین به کمک تیغ نمی توان اصلاحی یکدست در همه نقاط بدن به وجود آورد و همیشه ممکن است که بخشی از موهای زائد، به این شیوه اصلاح نشوند و باقی بمانند. علاوه بر این، فراموش نکنید که موهای اصلاح شده با تیغ، به سرعت رشد می کنند و هر بار کمی ضخیم تر نیز می شوند.

در نتیجه افرادی که از تیغ برای اصلاح موهای زائد استفاده می کنند، دائما باید این فرآیند را انجام بدهند. در مورد وکس نیز، درد بسیار زیادی که به فرد تحمیل می شود، مشکلی به شدت بزرگ و انکارنشدنی به نظر می رسد.

اگر از تکرار این روش‌ها و دردناک بودن آنها خسته شده اید؛ لیزر موهای زائد به صورت همیشگی و دائمی موهای زائد را از بین می‌برد و از رشد مجدد آنها جلوگیری می‌کند.

نگرانی‌های درباره‌ لیزر موهای زائد

با این حال، قبل از شروع  جلسات درمانی ، مهم است که انتظارات معقولانه‌ای از نتایج لیزر درمانی داشته باشید.

اهمیت بسیار زیادی دارد که با آگاهی کامل، به سراغ انجام این فرآیند بروید و شناخت کاملا دقیقی از آن داشته باشید. فراموش نکنید که نتیجه انجام این فرآیند در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

علاوه بر این، مدت زمان انجام لیزر موهای زائد و همچنین درد حاصل از این فعالیت، در هر بخش از بدن با یک بخش دیگر تفاوت خواهد داشت. با این وجود لیزر مو های زائد به  طور کلی وقت زیادی از فرد نمی گیرد و درد چندانی را نیز برای او به وجود نمی آورد. این یک روش مطمئن برای رها شدن از دست موهای زائد به شمار می رود.

در حالی که از بین بردن موهای زائد با  لیزر درمانی دائمی‌تر و همیشگی‌تر از روش های دیگر حذف مو است، اما نتایج آن برای افراد مختلف متفاوت است. به طور خلاصه، حذف موهای زائد با لیزر 100٪ دائمی و همیشگی نیست.

افرادی که این فعالیت را برای خودشان انتخاب می کنند، باید بدانند که اثرات آن ممکن است پس از مدتی از بین برود. با این وجود زمان ماندگاری این فرآیند، بسیار طولانی است و در صورت کامل کردن فرآیند درمان، فرد برای مدت زیادی دیگر با دغدغه ای به نام لیزر مو های زائد روبرو نخواهد بود.

آیا باید پس از لیزر موهای زائد هرگونه افزایش رشد مجدد موهای پیش بینی کرد؟

در اینجا هنگامی که ما به حذف دائمی موهای زائد با لیزر اشاره می‌کنیم، به معنی این است رشد مجدد موهای زائد از بین رفته اتفاق نمی‌افتد. نه در یک سال، نه در ده سال؛ حتی یک موی زائد  زمانی که در ساحل زیر نور خورشید در حال استراحت هستید.

به طور متوسط، لیزر درمانی 70٪ تا 90٪ باعث کاهش دائمی موهای زائد در مناطق و قسمت‌های تحت درمان می‌شود .توجه داشته باشید که این میزان اثربخشی پس از تنها یک جلسه  به نتیجه نمی رسد. این میزان موفقیت می‌تواند پس از تعداد جلسات توصیه شده لیزر موهای زائد به دست می‌آید.

هر ناحیه از بدن، به تعداد جلسات متفاوتی برای کامل شدن روند درمان لیزر موهای زائد نیاز خواهد داشت. این موضوع البته می تواند در افراد مختلف نیز به دلیل شرایط اولیه فولیکول ها، متفاوت باشد.

به طور معمول لیزر موهای زائد پاها کمی بیشتر از سایر نقاط بدن طول می کشد. برای کامل کردن یک دوره درمانی از لیزر موهای زائد، معمولا بین 4 تا 10 جلسه نیاز خواهد بود. وقتی این پروسه به طور کامل سپری شد، درصد زیادی از موهای زائد افراد دیگر هرگز رشد نمی کنند.

افرادی که یک دوره از لیزر را سپری کرده اند، می توانند هر سال دوباره این فرآیند را به صورت کوتاه تر و سریع تر انجام بدهند و بار دیگر پوستی کاملا صاف و یکدست برای خودشان به وجود بیاورند.

میزان رشد مجدد موهای زائد در طول جلسات لیزر درمانی 10 تا 30 درصد است. این مسئله به این دلیل اتفاق می‌افتد که فولیکول‌های مو در طول جلسات لیزر موهای زائد به طور کامل از بین نمی‌روند و ممکن است دوباره رشد کنند. با این حال، این فولیکول‌های مو با طی مراحل درمان و در پایان جلسات به طور کامل از بین می‌روند.

از آن جایی که لیزر نمی تواند از سطح پوست عبور کند، استفاده از این فرآیند هیچ خطری برای بافت ها و اندام های درونی بدن نخواهد داشت. در واقع این روش کاملا امن و بی خطر به نظر می رسد. البته به شرطی که لیزر موهای زائد در یک کلینیک معتبر و در شرایطی کاملا استاندارد صورت بگیرد.

در چنین کلینیک ها، همواره به اصول بهداشتی توجه ویژه ای می شود و دستگاه لیزر نیز پس از استفاده هر فرد، کاملا ضدعفونی خواهد شد تا خطر انتقال هیچ نوعی از بیماری های مختلف از یک فرد به فرد دیگر وجود نداشته باشد.

عوامل موثر در لیزر موهای زائد چیست؟

گرفتن نتایج نهایی برای  لیزر موهای زائد از فردی به فرد دیگر متفاوت است. درصد موفقیت از بین بردن موهای زائد پس از اتمام جلسات لیزر بستگی به نوع و رنگ پوست و موی افراد دارد. متاسفانه امکان تغییر خصوصیات شخصی وجود ندارد.

بنابراین تعداد جلسات برای از بین بردن موهای زائد نسبت به افراد مختلف متغیر است. نوع پوست، رنگ مو و ضخامت آن، سه ویژگی اصلی بدن برای تعیین اینکه لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر خواهد بود.

این به این معنا است که اثربخشی لیزر موهای زائد هرگز ثابت نیست و تاثیر آن بر اساس ویژگی های منحصر به فرد افراد مختلف تغییر می‌کند.

در حقیقت اگر یک فرد لیزر مو های زائد را انجام داده، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتایج شکل گرفته برای او بدون کم و کاست برای فرد دیگری نیز اتفاق بیافتد.

نتایج حاصل از این فرآیند، به ویژگی های خود فرد بستگی دارند. با این وجود درصد بسیار زیادی از افرادی که فرآیند لیزر مو های زائد را انجام می دهند، از نتایج نهایی آن کاملا راضی و خشنود می شوند. این فرآیند یک روش مدرن برای از بین بردن موهای زائد است و پیشرفت تکنولوژی، کمک کرده تا میزان تاثیر آن نیز دائما رو به افزایش باشد.

لیزر موهای زائد به طور معمول برای کسانی که دارای پوست روشن و موهای ضخیم و تیره هستند، بیشتر جواب می‌دهد. اما این به این معنی نیست که درمان لیزر برای افرادی که پوست تیره و موهای نازک و روشن دارند، مفید نیست.

در گذشته افرادی که دارای موهای روشن و یا پوست های تیره بودند، به هیچ وجه نمی توانستند این فرآیند را برای خودشان انتخاب کنند. چرا که لیزر به جای رنگدانه های موجود در فولیکول ها، با رنگدانه های پوست آن ها واکنش نشان می داد و نتایج نهایی کار، موجب سوختگی های شدید در بدن فرد می شد.

امروز اما این ماجرا دیگر کاملا متفاوت شده است و افراد با طیف های متفاوتی از پوست و مو، می توانند لیزر مو های زائد را برای خودشان انتخاب کنند. آن ها البته برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، باید دستگاه مناسب خودشان را برای این کار در نظر بگیرند. این انتخاب به کمک پزشک متخصص انجام خواهد شد.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو ما با استفاده از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018  می‌توانند موهای زائد هر نوع پوست و مویی را به طور موثر از بین ببرند.

چرا بعضی از موهای زائد پس از لیزر موهای زائد دوباره رشد می کنند؟

اثربخشی  لیزر موهای زائد بستگی به مراحل رشد موهای زائد شما در طی درمان دارد. به طور کلی مراحل رشد موهای زائد در سه مرحله اتفاق می‌افتد:

  1. آناژن (مرحله رشد)
  2. کاتاژن (مرحله میانی)
  3. تلوژن (مرحله استراحت)

از بین بردن فولیکول‌های مو؛ تنها زمانی انجام می‌شود که مو در مرحله آناژن باشد. خوشبختانه، حدود 75٪ از موهای بدن شما در مرحله آناژن رشد می‌کند .به همین دلیل است که اثربخشی حذف موهای زائد با لیزر را می‌توان بعد از چند جلسه اندازه گیری کرد.

درمانگر شما جلسات لیزر درمانی اضافی را برای هدف قرار دادن 25٪ از موهایی که در مرحله‌ی درست رشد در طول اولین جلسه لیزر قرار نداشتند؛ تعیین می‌کند. تعیین جلسات بیشتر باعث حذف دائمی موهای زائد می‌شود.

با این حال، در این فرایند درمانی هم مانند دیگر درمان‌ها احتمال خطا وجود دارد. در مورد لیزر موهای زائد،  تعداد کمی از موهای زائد که پس از اتمام جلسات شما رشد می کند. آن موها، موهایی هستند که در طول دوره درمان شما باقی مانده بودند و در مرحله استراحت قرار داشتند.

خلاصه

لیزر موهای زائد در مقایسه با روش‌های وکس زدن و اصلاح با تیغ باعث حذف دائمی و مؤثر موهای زائد می‌شود. حذف موهای زائد با لیزر به صورت 100% اتفاق نمی‌افتد بلکه 70% تا 90% موفقیت آمیز خواهد بود.

لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد بیکینی و لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی در درمانگاه و کلینیک‌های تخصصی پوست و مو در بهترین حالت انجام می‌شود.

این فرآیند هیچ محدودیتی ندارد و به افراد کمک می کند تا مو های زائد در هر نقطه ای از بدن خود را از بین ببرند. همچنین استفاده از این فرآیند، عوارض جانبی خاصی به دنبال نخواهد داشت و مشکلی برای فرد به وجود نخواهد آورد.

در این مراکز پزشک متخصص و کادر درمانی مجرب حضور دارند. پزشک متخصص پیش از شروع فرایند درمان مشاوره‌های لازم را می‌دهد، سوابق پزشکی افراد را بررسی می‌کند و نوع پوست و رنگ و ضخامت موهای زائد افراد را تعیین می‌کند و آنها را در اختیار درمانگر قرار می‌دهد.

سپس درمانگر با توجه به نوع پوست و رنگ و ضخامت موهای زائد افراد نوع دستگاه مناسب را انتخاب کرده و شدت و مقدار اشعه‌های لیزر را مشخص می‌کند تا بیشترین بازده و کمترین ضرر و آسیب را متوجه پوست افراد کند.

اثربخشی حذف موهای لیزر بستگی به ویژگی های خاص بدن افراد دارد که نمی تواند تغییر کند. نوع و رنگ پوست و رنگ مو ضخامت آن برای دریافت نتیجه موثر و مورد نظر تعیین کننده است. مهمترین نکته ایمنی برای لیزر درمانی عینک مخصوص زدن در حین درمان هم برای درمانگر و هم برای شخص بیمار است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *