لیزر موهای زائد

راجع به لیزر موهای زائد بالای لب چه می‌دانید.

راجع به لیزر موهای زائد بالای لب چه می‌دانید.

لیزر موهای زائد بالای لب

لیزر موهای زائد یکی از بهترین راهکارها برای از بین بردن موهای زائد است. موهای زائد می‌توانند باعث ایجاد بیماری شوند. تجمع موهای زائد در هر قسمتی از بدن می‌تواند محیط خوبی برای فعالیت و تولید مثل باکتری‌ها و میکروب‌های بیماری زا فراهم کند.

بنابراین رعایت بهداشت پوست و از بین بردن آنها نقش مهمی در تقویت کیفیت پوست و جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های پوستی دارد. یکی دیگر از مشکلات وجود موهای زائد، ایجاد ظاهری زشت و نازیبا به خصوص برای زنان است. برای بسیاری از زنان، داشتن مو در بالای لب ناخوشایند است.

لیزر موهای زائد بالای لب

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

وجود مو در بالای لب اغلب می‌تواند باعث خجالت و سرخوردگی شود، به همین دلیل بسیاری از زنان به دنبال راهی برای از بین بردن این موهای زائد هستند.

با افزایش سن، سطح هورمون های زنانه در بانوان کاهش پیدا می کند اما میزان اندک هورمون های مردانه آن ها، ثابت باقی می ماند.

در نتیجه هر چه سن بانوان بالاتر برود، میزان موهای زائد موجود روی صورت آن ها افزایش پیدا می کند. این موضوع البته تنها دغدغه افراد مسن نیست و افراد جوان تر نیز همواره با رشد موهای زائد در صورت خود دست و پنجه نرم می کنند. هر چند که میزان رشد این موها در سنین مختلف و برای افراد مختلف، متفاوت است.

روش های زیادی برای حذف موهای بالای لب وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. اصلاح کردن موهای زائد این ناحیه با تیغ و یا برداشتن آنها با وکس، ممکن است موها را از ریشه از بین ببرد، اما می تواند یک کار خسته کننده و دردناک باشد.

این کارها باید دائما تکرار شوند و به همین خاطر، وقت بسیار زیادی را از فرد خواهند گرفت.

به علاوه اینکه استفاده از تیغ ، همواره ممکن است خراش هایی روی صورت به وجود بیاورد و استفاده از وکس نیز برای افراد، به شدت دردناک خواهد بود. لیزر مو های زائد موثر ترین شیوه برای از بین بردن این موها به شمار می رود. شیوه ای که با توجه به زمان کم و تاثیرگذاری بسیار بالا، به لحاظ مالی نیز برای افراد کاملا به صرفه خواهد بود.

لیزر موهای زائد بالای لب

کرم و پودرهای موبر هم این موهای زائد را از بین می برند، اما به خاطر داشتن مواد شیمیایی در ترکیباتشان باعث ایجاد حساسیت بر روی پوست می‌شوند. حساسیتی که می‌تواند با قرمزی، تورم و سوزش همراه باشد.

آثار جانبی استفاده از این کرم ها ممکن است برای مدت زیادی، همراه فرد باقی بماند. در نتیجه مصرف آن ها در درازمدت، به هیچ وجه برای فرد خوشایند نخواهد بود. به همین خاطر است که افراد ترجیح می دهند در یک بازه زمانی طولانی از این کرم ها برای خودشان استفاده نکنند.

علیرغم وجود تفاوت‌ها، همه‌ی این روش‌ها یک چیز مشترک دارند : آنها یک راه حل دائمی برای از بین بردن موهای زائد نیستند. ممکن است پس از چند روز موهای زائد دوباره ظاهر شوند.

به همین دلیل است که مردم بیشتر و بیشتر به استفاده از روش لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد  بالای لب خود اقدام می‌کنند.

این روش و راهکار نه تنها دائمی است، بلکه دردی فرد به هنگام انجام این کار بر روی پوست بالای لب خود به نسبت روش اصلاح با تیغ و وکس زدن، احساس نمی‌کند.

البته لیزر موهای زائد ممکن است همه فولیکول ها را از بین نبرد اما بین 80 تا 90 درصد موها پس از سپری شدن این فرآیند، دیگر در هیچ شرایطی رشد نخواهند کرد.

موهای اندک باقی مانده در بدن فرد نیز می توانند با سپری کردن یک دوره کوتاه دیگر، از بین بروند تا فرد برای همیشه از شر مو های زائد در ناحیه بالای لب خود خلاص شود. میزان دقیق جلسات مورد نیاز و مدت زمان هر جلسه از لیزر مو های زائد، به ناحیه انتخاب شده برای این کار بستگی دارد.

از آن جایی که ناحیه بالای لب چندان وسیع نیست، لیزر موهای زائد نیز کم تر از سایر نقاط بدن طول می کشد. البته به طور کلی فرآیند لیزر موهای زائد در صورت، حساس تر از سایر اعضای بدن به شمار می رود.

درد در فرآیند لیزر مو های زائد، قابل مقایسه با درد شدید ناشی از وکس نیست. این درد به مراتب کم تر و قابل تحمل تر از درد وکس خواهد بود. البته میزان دقیق دردی که در این فرآیند برای فرد به وجود می آید، به شرایط خاص بدن او نیز بستگی خواهد داشت. هر چه که پوست نازک تر باشد، درد بیشتری برای فرد به وجود می آید و هر چه که پوست در ناحیه انتخاب شده برای لیزر ضخیم تر باشد، درد کم تری برای فرد متقاضی شکل خواهد گرفت.

دردی هم اگر در برخورد اشعه‌های لیزر با پوست خود افراد احساس کنند با استفاده از ژل بی حس کننده، برطرف می‌شود.برای تشخیص اینکه این روش بهتر از روش‌های قدیمی و سنتی است و برای پوست شما جواب می‌دهد یا خیر، ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

فرایند لیزر موهای زائد چگونه کار می‌کند؟

لیزر موهای لیزر به سرعت تبدیل به یک روش محبوب برای از بین بردن موهای زائد بالای لب و همچنین زیر بغل، ، ناحیه تناسلی، صورت، پاها و خط بیکینی شده است.این کار با تمرکز نور لیزر در منطقه مورد نظر انجام می‌شود. لیزر در طول موج مشخصی تنظیم شده و رنگدانه را در موها هدف قرار می‌دهد و آنها را غیر فعال می‌کند.

در واقع پرتو قوی و متمرکز لیزر، توسط رنگدانه های موجود در فولیکول های مو جذب می شود و این کار موجب از بین بردن فولیکول ها خواهد شد.

البته فراموش نکنید که همه فولیکول ها، تنها در یک جلسه از بین نمی روند. در واقع به نسبت نقطه ای که برای انجام تزریق انتخاب شده، به جلسه های متفاوتی برای این فرآیند نیاز خواهد بود. تعداد جلسات در بعضی از نقاط بدن بیشتر از سایر نقاط بدن خواهد بود.

لیزر به ریشه مو تابیده می‌شود، موهای زائد را از بین می‌برد و مانع رشد مجدد آنها می‌شود.تاثیر از بین بردن موهای زائد در این روش به رنگ پوست و همچنین رنگ و ضخامت مو بستگی دارد.

به طور کلی، لیزر برای مو های تیره و پوست های روشن، بهتر عمل می کند و برای افرادی که این ویژگی های را دارند، کمی مناسب تر به نظر می رسد.

با این وجود به کمک پیشرفت علم و تکنولوژی، امروز افرادی که دارای موهای روشن و پوست های تیره هستند نیز می توانند به سراغ این فرآیند بروند و آن را برای خودشان انتخاب کنند. هر چه ضخامت مو در افراد کم تر باشد، لیزر موهای زائد ساده تر انجام خواهد شد.

در روش لیزر موهای زائد رویکرد “یکسان و هم اندازه برای همه” برای از بین بردن موهای زائد، وجود ندارد، بنابراین مهم است که ابتدا توسط متخصص زیبایی پوست و مو ویزیت شده و مشاوره بگیرید.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو، پزشکان متخصص زیبایی پوست و مو، درمانگران و کادر درمانی مجرب و آموزش دیده حضور دارند تا تجربه‌ای خوب و بی‌نظیر از این روش را برای از بین بردن موهای زائد خود داشته باشید.

آیا استفاده از لیزر موهای زائد خطراتی هم برای سلامتی دارد؟

لیزر موهای زائد یک روش کاملا حرفه‌ای، علمی و اصولی است که باید در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو توسط درمانگران کارآزموده و آموزش دیده انجام شود.

این درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها مجهز به تجهیزات پیشرفته و با کیفیت و جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 هستند. در این درمانگاه‌ها و مراکز تخصصی لیزر موهای زائد بالای لب، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد پا و لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی با بهترین کیفیت و کمترین عوارض جانبی انجام می‌شود.

البته کیفیت کار با توجه به استفاده از کادر درمانی متخصص و دستگاه‌های با فناوری و تجهیزات قدیمی و جدیدتر از هر کلینیک تخصصی به کلینیک دیگر متفاوت است و طبیعتا نوع رضایت مندی مراجعه کننده، قیمت و نتیجه کار هم متفاوت خواهد بود.

در لیزر موهای زائد ناحیه بالای لب، حتما از عینک مخصوص برای محافظت از چشم افراد استفاده خواهد شد. چرا که چشم ها در مقابل لیزر بسیار حساس هستند و به هیچ وجه نباید لیزر به طور مستقیم به چشم فرد برخورد کند.

برای انجام این فرآیند، حتما باید به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید. چرا که در چنین کلینیک هایی، به اصول بهداشتی توجه ویژه ای می شود و دستگاه ها نیز به طور  کامل ضدعفونی خواهند شد. همچنین در این کلینیک ها، بهترین و مناسب ترین دستگاه بر اساس ویژگی های شخصی هر فرد برای او انتخاب خواهد شد تا بهترین نتیجه از این فرآیند رقم بخورد.

لیزر موهای زائد بالای لب چقدر رایج و متداول است؟

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد به طور گسترده‌ای در میان مردم شناخته شده است و افراد به تدریج و رفته به رفته، بیشتر و بیشتر این روش را به عنوان راهکاری برای  حذف دائمی و همیشگی موهای زائد، از جمله موهای زائد بالای لب خود می‌شناسند و به کار می‌برند.

این فرآیند، زیبایی مطلوب را در چهره افراد به وجود می آورد و می تواند اعتماد به نفس آن ها را نیز به شکل قابل توجهی افزایش بدهد. موهای زائد در ناحیه بالای لب برای زنان به هیچ وجه خوشایند نیست و از بین بردن آن، تجربه ای رضایتبخش و دلچسب برای آن ها به شمار می رود.

از بین بردن موهای زائد بالای لب با یک جلسه و زمانی بسیار کم در حد 10 دقیقه بدون ایجاد درد و ناراحتی و عوارض جانبی در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو انجام می‌شود.

در این کلینیک‌های تخصصی پس از مشاوره ابتدایی و قبل از شروع فرایند،پزشک متخصص اطلاعات راجع به نوع و رنگ پوست و موهای شما در اختیار درمانگران قرار می‌گیرد.

درمانگران و اپراتورهای کار با دستگاه‌های لیزر که به خوبی با این دستگاه‌ها آشنایی دارند و در این زمینه آموزش دیده اند، موهای زائد هر قسمتی از بدن شما را به خوبی و موثر از بین می‌برند.

 چگونه یک کلینیک لیزر موهای زائد مناسب و خوب انتخاب کنیم؟

اگرچه استفاده از لیزر موهای زائد روشی ایمن و بدون خطر است، اما اگر برای این کار به مراکز غیر مجاز و تایید نشده  مراجعه کنید؛ ممکن است برای پوست و سلامتی شما خطر آفرین شود.

چرا که در این مراکز مشاوره قبل از شروع فرایند لیزر درمانی صورت نمی‌گیرد. اگر مشاوره انجام نشود، درمانگر و اپراتور نمی‌داند رنگ و نوع پوست و موی فرد تحت درمان چیست.

به خاطر اینکه هر دستگاه و هر طیف تابش لیزر هر دستگاه متناسب با رنگ و نوع پوست و موی افراد انتخاب می‌شود و اگر دستگاه اشتباهی انتخاب و یا میزان تابش نامتناسب تابیده شود؛ به احتمال زیاد پوست فرد دچار سوختگی، تورم و التهاب می‌شود. رعایت نکات ایمنی هم بسیار مهم است.

مهمترین این نکات، استفاده از عینک هم برای درمانگر و هم فرد مراجعه کننده در حین درمان است. به خصوص اگر لیزر درمانی برای صورت و بالای لب باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *