لیزر موهای زائد

10 مسئله که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید

10 مسئله که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید

10 مسئله در مورد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک راهکار و روش نوین برای از بین بردن موهای زائد است. قبل از شروع فرآیند لیزر درمانی برای از بین موهای زائدتان چند چیز وجود دارد که همه باید آنها را بدانند. ما 10 مسئله اصلی را که باید قبل از انجام لیزر موهای زائد بدانید، ذکر کرده ایم، که با دانستن آنها می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

10 مسئله در مورد لیزر موهای زائد

1- لیزر موهای زائد چگونه کار می کند.

در حالی که ما دوست داریم ادعا کنیم که این یک روش جادویی است، ولی واقعیت این است که از بین موهای با لیزر یک روش کاملا علمی و اصولی است!

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

به عبارت ساده‌تر، این کار به این صورت انجام می‌شود: برای از بین بردن موهای زائد هر قسمتی از بدن پرتو لیزر دستگاه‌های مجهز به این فناوری مستقیم به سمت رنگدانه‌های فولیکول‌های موی آن قسمت، تابیده می‌شود.

رنگدانه های موجود در فولیکول مو، لیزر را جذب می کنند و با جذب این پرتو های قدرتمند، موجب از بین رفتن فولیکول ها می شوند. وقتی فولیکول ها از بین بروند، رشد مو نیز متوقف خواهد شد. در نتیجه می توان به کمک استفاده از لیزر مو های زاید، جلوی رشد مو های زائد در بدن را گرفت. این یک فرآیند کاملا علمی است و همچنین موثرترین روش برای از بین بردن مو های زائد در نقاط مختلف بدن به شمار می رود.

لیزر موهای زائد در شاخه پزشکی زیبایی پوست و مو قرار می‌گیرد و تحت نظارت قوانین سختگیرانه مجامع پزشکی قرار دارد.

قبل از مراجعه به هر درمانگاه و کلینیک زیبایی پوست و مو برای لیزر درمانی حتما مطمئن شوید که آن مرکز مجهز به جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 باشد.

10 مسئله در مورد لیزر موهای زائد

2- قبل از لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کنید.

اگر در دو هفته قبل از لیزر موهای زائد، پوستتان در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفته باشد، در این مراکز از پذیرش شما امتناع می‌کنند چرا که در این صورت اشعه‌های لیزر هر کدام از رنگدانه‌های روی پوست شما را می‌سوزاند. اگر دوست دارید در فصل تابستان در کنار ساحل دریا یا استخرهای روباز آفتاب بگیرید؛ بهتر است فصل پاییز یا زمستان را برای اینکار انتخاب کنید.

پوست شما باید در زمان انجام لیزر، در شرایط کاملا عادی باشد و تابیدن مستقیم نور خورشید، این وضعیت را تغییر می دهد. به همین خاطر اهمیت زیادی دارد که قبل از انجام لیزر موهای زائد، در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

این کار باعث سوختگی پوست شما در زمان انجام لیزر خواهد شد. حتی پس از انجام لیزر نیز بهتر است با استفاده از ضدآفتاب های قوی، از پوست خود در برابر تابش مستقیم آفتاب محافظت کنید. چرا که اشعه فرابنفش موجود در نور خورشید در درازمدت به پوست شما آسیب وارد خواهد کرد.

3- پوست خود را قبل از لیزر موهای زائد برنزه نکنید.

هرگز قبل از لیزر موهای زائد پوست خود را برنزه نکنید. کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو که دارای مجوز و تایید شده هستند؛ هرگز افرادی که پوست خود را مدت کوتاهی قبل از مراجعه به این مراکز برنزه کرده‌اند؛ پذیرش نمی‌کنند.

چرا که اشعه‌های لیزر پوست برنزه را می‌سوزانند و عوارض و مشکلات بدی را برای پوست این اشخاص در پی دارند.

استفاده از دستگاه سولاریوم برای برنزه کرده پوست بدن، نباید به هیچ وجه قبل از لیزر مو های زائد صورت بگیرد.

چرا که این کار رنگ طبیعی پوست را تغییر خواهد داد. وقتی این تغییر اتفاق می افتد لیزر به جای رنگدانه های موجود در فولیکول ها، با رنگدانه های خود پوست واکنش نشان می دهد و این اتفاق، عواقب ناخوشایندی برای فرد به وجود می آورد.

4- قبل از لیزر موهای زائد ناحیه مورد نظر را با تیغ اصلاح کنید اما وکس نزنید.

12 تا 14 ساعت قبل از لیزر درمانی، موهای زائد قسمتی از پوست بدنتان که قرار است اشعه‌های لیزر بر روی آنها تابیده شود؛ با تیغ اصلاح کنید. چرا که قرار نیست اشعه‌های لیزر به مدت طولانی بر روی پوست تابیده شود تا آن ناحیه مورد نظر را دچار سوختگی کند.

اشعه‌های لیزر بر فولکول‌های ریشه مو تابیده می‌شود و آنها را از ریشه از بین می‌برد.

در زمان انجام لیزر، نباید موی زائدی در این ناحیه وجود داشته باشد. با این حال وکس کردن موها به این خاطر توصیه نمی شود که امکان آسیب زدن به پوست را ایجاد می کند. لیزر موهای زائد نمی تواند از سطح پوست عبور کند. در نتیجه لیزر به بافت ها و اندام های درونی بدن آسیب نمی زند اما در زمان استفاده از آن، باید کاملا مراقب پوست خود باشید.

5- قبل از لیزر موهای زائد از کرم مرطوب کننده استفاده نکنید.

در روز شروع لیزر درمانی باید پوست شما کاملا حالت طبیعی خود را داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که در آن روز پوست شما تمیز و عاری از وجود هر گونه کرم مرطوب کننده و دئودورانت بر روی آن باشد، این مسئله حتی باید تا 24 ساعت بعد از لیزر موهای زائد هم رعایت شود.

کرم ها و لوسیون ها پیش از انجام لیزر مو های زائد نه تنها کمکی به این فرآیند نمی کنند، بلکه حتی پوست شما را در معرض آسیب قرار می دهند. پوست شما در روز انجام لیزر مو های زائد، باید به صورت کامل تمیز باشد. در غیر این صورت پزشک به شما توصیه خواهد کرد که لیزر را در زمان دیگری انجام بدهید.

6- در مشاوره قبل از لیزر موهای زائد با پزشک مربوطه صادق باشید.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و زیبایی، قبل از شروع لیزر موهای زائد پزشک متخصص با بیمار و شخص مراجعه کننده ملاقات کرده و اطلاعاتی از بیماری‌های قبلی و فعلی پوستی وی می‌گیرد.

صداقت داشتن و در جریان قرار دادن پزشک متخصص از تمامی بیماری‌ها و اطلاعات پزشکی خود، روند و جریان درمان را بهتر و مطابق میل شما پیش خواهد برد. چرا که پزشک متخصص این اطلاعات پزشکی در مورد شما را به همراه نوع پوست‌تان، در اختیار تکنسین و اپراتورهای مجرب، کارآزموده و آموزش دیده قرار می‌دهد تا بهترین نتیجه را بگیرید.

در نتیجه شما باید برای انجام لیزر موهای زائد، همه سوابق دارویی و درمانی مربوط به گذشته خود را با پزشک در میان بگذارید. گاهی اثرات یک دارو در بدن، مدت ها پس از قطع مصرف آن نیز همچنان باقی خواهد ماند.

پس باید پزشک را در جریان داروهای مصرفی مربوط به گذشته خود قرار دهید تا از بروز هر گونه مشکلی در زمان انجام فرآیند، جلوگیری شود. این کار موجب انتخاب بهترین دستگاه لیزر برای شما می شود. علاوه بر این، پزشک با آگاه کردن شما از خطرات احتمالی این فرآیند، به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را برای خودتان بگیرید.

7- انتظارات معقولانه از فرآیند لیزر موهای زائد خود داشته باشید.

قرار نیست در جلسه اول به نتیجه ایده آل و مورد انتظار خود برسید؛ این کار زمانبر است. همچنین نباید از هر روش درمانی‌ای انتظار داشته باشید که 100 درصد انتظارات و توقعات شما را برآورده کند.

تعداد جلسات در لیزر موهای زائد، در درجه اول به نقطه انتخاب شده از بدن شما بستگی خواهد داشت.

در بعضی از نقاط بدن، لیزر به جلسات کم تری نیاز دارد و در بعضی از نقاط دیگر، این جلسات کمی بیشتر خواهند بود. با این وجود طول هر جلسه اصلا زیاد نیست و هر کدام از جلسه ها، زمان کمی به طول می انجامد. برای کامل کردن یک دوره از لیزر، باید همه این جلسات را پشت سر بگذارید. کامل شدن مراحل لیزر، نتایج فوق العاده مطلوبی برای شما رقم خواهد زد.

لیزر موهای زائد هم یک روش درمانی مثل دیگر روش‌های درمانی است و دریافت نتیجه مطلوب و مورد انتظار از آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. رشد مجدد موها در این روش به طور کامل از بین نمی‌رود، بلکه بسیار کمتر نسبت به دیگر روش‌ها می‌شود.

برخی از عوامل بیولوژیکی و هورمون‌ها که برای هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت است در رشد مجدد موها نقش دارد.

8- برای گرفتن نتیجه مطلوب از لیزر موهای زائد ثابت قدم باشید.

برای گرفتن بهترین نتایج از لیزر موهای زائد، در فواصل زمانی‌ای که تکنسین و اپراتور برای از سرگیری ادامه روند درمان تعیین می‌کند؛ حتما مراجعه کنید.

اجازه ندهید نظم و برنامه ریزی اولیه برای این فرآیند با تغییر مواجه شود. در این صورت ممکن است نتوانید نتایج مطلوب و دلخواه خود از این فعالیت را دریافت کنید.

رعایت کردن برنامه ریزی دقیق برای لیزر موهای زائد، تاثیر بسیار مثبتی در نتایج نهایی ناشی از این فرآیند دارد. برای مثال اگر بین دو جلسه بیش از حد کم باشد، عوارض جانبی زیادی برای شما به وجود می آید و اگر فاصله دو جلسه بیش از حد زیاد باشد، تاثیر جلسه قبلی، کاهش پیدا می کند.

از بین بردن موهای زائد با لیزر در یک جلسه اتفاق نمی‌افتد؛ بسته به محل درمان، نوع پوست افراد و میزان موهای زائد ناحیه مورد نظر؛ تعداد جلسات درمانی متغیر است.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد بیکینی و لیزر موهای زائد بدن به طور کلی، برای هر قسمت تعداد جلسات متفاوتی نسبت به قسمت دیگر و نسبت به تعداد مو و نوع پوست افراد تعیین می‌شود.

9- برای بعد از لیزر موهای زائد، از محصولات توصیه شده استفاده کنید.

پوست هر کدام از قسمت‌های تحت تاثیر اشعه‌های لیزر قرار گرفته ممکن است در مواجهه با گرما و حرارت نور خورشید تحت تاثیر قرار گیرد. به همین دلیل پزشک متخصص با توجه به نوع پوست هر فرد و میزان تحت تاثیر قرار گرفتن پوست او محصولات مراقبتی‌ای برای او تجویز کند.

افراد حتما باید از محصولات مراقبت از پوستی توصیه شده توسط پزشک متخصص استفاده کنند. به یاد داشته باشید که پوست بدن شما بعد از لیزر درمانی تا 48 ساعت نسبت به حرارت و گرمی خورشید حساس است که در این زمان باید از آرایش کردن اجتناب کنید و از کرم‌های ضد آفتاب با SPF بالای 50 استفاده کنید.

محصولاتی که در این دوره توسط پزشک برای شما توصیه می شود، اهمیت زیادی در سپری شدن دوران ریکاوری خواهد داشت. در این دوره نباید به صورت خودسرانه محصولات مختلف را برای پوست خود در نظر بگیرید. چرا که این کار، ممکن است به نتایج نهایی لیزر مو های زائد شما لطمه بزنند و پوست شما را در وضعیت ناخوشایندی قرار بدهد.

10- بعد از لیزر موهای زائد از ورزش کردن و دوش گرم گرفتن اجتناب کنید

ورزش کردن و دوش گرم گرفتن، هر دو فعالیت دمای بدن شما را افزایش می دهد و باعث می‌شود تا بدن‌تان عرق کند تا زمینه‌ی بالقوه‌ی رشد باکتری در آن ناحیه ایجاد شود. این امر می تواند منجر به عفونت یا رشد مجدد موهای زائد شود.

انجام فعالیت های سنگین در روزهای پس از لیزر موهای زائد، بسیار مضر خواهد بود. به همین خاطر افراد باید پس از لیزر موهای زائد از چنین فعالیت هایی اجتناب کنند. بهتر است در روزهای پس از انجام لیزر موهای زائد، از دست زدن به نقاط انجام این فعالیت و ماساژ دادن این نقاط خودداری کنید.

بنابراین توصیه می شود حداقل 24 ساعت پس از لیزر موهای زائد از انجام هر گونه فعالیتی که ممکن است دمای بدن شما را افزایش دهد و فولیکول‌های مو را دردناک کند، خودداری کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *