تزریق بوتاکس

بوتاکس گردن و کاربردهای آن

تزریق بوتاکس گردن و کاربردهای آن

کاربرد های تزریق بوتاکس گردن

تزریق بوتاکس گردن از شایع ترین دلایل مراجعین به پزشک برای تزریق بوتاکس می باشد. دلایل متعددی سبب می شود تا افراد برای تزریق بوتاکس گردن به پزشک مراجعه نمایند که شایع ترین این دلایل زیباسازی و جوان سازی گردن و صورت می باشد.

اما به غیر از زیبایی دلایل درمانی و پیشگیری کننده نیز وجود دارد که می توان به درمان یا رفع کجی سر و گردن، درمان سفتی و انقباض شدید عضلات گردن، درمان دردهای گردن ناشی از سفتی عضلات، درمان شل شدگی و افتادگی بیش از حد پوست گردن اشاره کرد.

بوتاکس گردن

این دلایل سبب گردیده تا قسمت گردن در شمار پرطرفدارترین ناحیه های بدن برای تزریق بوتاکس قرار بگیرد، ضمن اینکه زیبایی و جوان سازی این ناحیه تاثیر بسیار زیادی در جوان نشان دادن فرد دارد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

البته باید بگوییم که در یک حالت کلی تزریق کردن بوتاکس جز آن دسته از روش هایی زیبایی است که طرفدارن بسیار زیادی داشته و در سراسر جهان افراد بسیار زیادی را جذب خود کرده است.

افراد می توانند برای از بین بردن مشکلات خود از این روش به روز و همچنین مدرن که از روز های ابتدایی تا به امروز تغییرات بسیار زیادی برای بالا بردن ویژگی هایش داشته است انتخاب کنند.

همان طور که ذکر گردید بیش ترین استفاده از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک در نواحی مختلف بدن می باشد افراد می توانند در صورتی که شرایط مطلوبی برای انجام این تزریق داشته باشند از آن به عنوان یکی از بهترین گزینه های در جهت از بین بردن مشکلات خود استفاده کنند. همچنین باید بگوییم که اکثر افراد شرایط انجام تزریق بوتاکس را دارند و نیازی به نگرانی در این باره وجود نخواهد داشت.

به دلیل این که تزریق بوتاکس نیاز به صرف هزینه های هنگفت و همچنین سنگین ندارد توانسته است جای خود را در دل مردم جای دهد. استفاده از این روش برای از بین بردن مشکلات بسیار مقرون به صرفه بوده و افراد می توانند با صرف هزینه های بسیار مناسب و معقولی مشکلات خود را از بین برده و پس از سپری کردن دوره ی نقاهت و گرفتن نتایج از انجام تزریق فوق رضایت خود را اعلام کنند.

همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که تزریق کردن بوتاکس می تواند با رعایت برخی موارد مقرون به صرفه تر شود یا به عبارتی افراد می توانند با استفاده از برخی اقدامات ساده هزینه های ناشی از انجام این روش را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.

این اقدامات برای افراد کاملا ممکن می باشد و وقت گذاشتن برای انجام آن بسیار کم می باشد و افراد کافی است که دقت لازم را به خرج داده و آن ها را به خوبی انجام دهند.

برای مثال یکی از این اقدامات می تواند انتخاب یک پزشک مناسب باشد. زمانی که پزشک متخصص ماهر و با تجربه باشد با در نظر گرفتن شرایط می تواند از بسیاری از هزینه های انجام تزریق صرفه نظر کند.

همچنین زمانی که نسبت به انتخاب برند بوتاکس اقدام می کند می تواند از پزشک متخصص بخواهد تا بهترین گزینه را برای آن ها انتخاب کند که علاوه بر کیفیت هزینه ی مناسبی را هم داشته باشد.

یکی از مواردی هم که در کاهش هزینه های ناشی از انجام بوتاکس بسیار تاثیر گذار می باشد مسئله ی انتخاب کلینیک می باشد. باید بگوییم که این تزریق حتما باید در یک کلینیک معتبر و همچنین دارای گواهینامه از وزارت مربوطه انجام شود.

افراد حتما باید به این موضوع دقت کنند و در صورتی که کلینیک مورد نظر دارای گواهینامه نباشد از انجام تزریق در کلینیک فوق باید خودداری گردد.

درمان بیماری تورتیکولی با تزریق بوتاکس گردن

یکی از بیماری های نادر که مربوط به گردن می باشد، بیماری تورتیکولی یا کجی گردن می باشد. عوامل محیطی و ژنتیکی در بروز این بیماری دخیل می باشند.

بوتاکس گردن

این بیماری که با نام بیماری لکسیا نیز خوانده می شود، باعث انقباض غیر ارادی و شدید عضلات گردن شده و در نتیجه گردن به سمت جلو، عقب خم شده و یا می چرخد.

این بیماری که در بین پزشکان با نام دیستونی گردن نیز شناخته می شود، ممکن است در هر سنی خود را نشان دهد، اما سن شایع این بیماری بین 30 تا 50 سالگی می باشد.

متاسفانه درمان قطعی برای این بیماری کشف نشده است، اما به وسیله ی داروها و راهکارهایی مانند تزریق بوتاکس گردن پیشرفت این بیماری متوقف شده و در برخی از موارد در تزریق بوتاکس بهبود کامل بیماری مشاهده شده است.

تزریق بوتاکس یا تزریق توکسین تغییر یافته ی باکتری کلستریدیوم بوتولونیوم در عضلات منقبض شده ی گردن، باعث تضعیف عضلات و فلج شدن موقتی پایانه های عصبی این عضلات شده و در نتیجه بیماری کنترل می شود.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس معتبر و با استاندارد که مورد تایید FDA باشد، هیچ عارضه ای نداشته و تزریق زیر نظر پزشک متخصص باعث بهبودی فرد مراجعه کننده می شود.

تنها عیب روش تزریق بوتاکس موقتی بودن آن است که بعد از حدود 3 الی 4 ماه باید مجددا تزریق بوتاکس گردن صورت بگیرد.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس گردن برای نوزادان و کودکان زیر 18 سال ممنوع می باشد.

به منظور کاهش دوز تزریق بوتاکس و یا برای به دست آوردن نتایج بهتر در کنار تزریق بوتاکس گردن برای بیماری دیستونی گردن داروهای شل کننده عضلات نیز تجویز می گردد.

دقت داشته باشید که در صورت عدم درمان بیماری دیستونی گردن عوارضی ممکن است گریبانگیر بیمار شود.

از این دست عوارض می توان به پیشرفت بیماری و حاد شدن آن و در نتیجه موثر نبودن روش های درمانی در بیمار، گسترش بیماری و تاثیر آن بر نواحی مجاور مانند فک، شانه، ستون فقرات، بازو اشاره کرد.

در صورت گسترش بیماری و درگیر کردن ستون فقرات، بیمار ممکن است دچار عارضه ی تنگی کانال های نخاعی شود. پس هرچه زودتر برای درمان دیستونی گردن باید اقدام نمود، که تزریق بوتاکس گردن می تواند جزو بهترین راه حل ها قرار بگیرد.

رفع افتادگی و شل شدگی پوست گردن با تزریق بوتاکس

در برخی موارد مانند بالا رفتن سن، رژیم های غلط غذایی، عدم ورزش و تحرک کافی، متوقف شدن ساخت کلاژن در پوست می تواند سبب افتادگی و شل شدگی شدید پوست گردن شود.

مواردی که ذکر شد می توانند بزرگ ترین و پر تکرار ترین دلیل های شل شدن پوست گردن و یا ایجاد چین و چروک بر روی آن باشد. باید بگوییم که امروزه در کشورمان اکثر افراد از مشکل سو تغذیه رنج می برند و این مسئله مشکلات بسیار زیادی را برای افراد به وجود می آورد.

یکی از نکاتی که سبب ایجاد این مشکل می شود مصرف بی رویه ی فست فود و همچنین داشتن کبد چرب می باشد که سبب ایجاد چین و چروک می شود.

افرادی که به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند، و دوست دارند که همیشه شاداب و جوان ظاهر شوند، این وضعیت برای آن ها به شدت ناخوشایند می باشد. یکی از راه حل هایی که می تواند به این افراد کمک نماید، تزریق بوتاکس به گردن می باشد.

تزریق بوتاکس گردن با ” جوانسازی پوست ” و فلج کردن عضلات گردن و کاهش انقباض ماهیچه و کاهش تولید موادی که سبب چین و چروک می شوند، فرایند پیر شدن، افتادگی و شل شدگی را متوقف می کند.

در واقع تزریق بوتاکس در گردن سبب می شود که پوست کشیده شده و خاصیت کشسانی خود را به دست آورد، همچنین به باز تولید کلاژن و الاستین در پوست کمک کرده و منجر به ظاهری جوان تر، زیباتر و جذاب تر می شود.

تزریق بوتاکس گردن برای رفع چین و چروک گردن

ماهیچه های زیادی در گردن مسئول حرکت گردن می باشند، یکی از این ماهیچه ها، ماهیچه ی پلاتیسما نام دارد. هر چقدر که انقباض این ماهیچه بیشتر باشد و در نتیجه این ماهیچه سفت تر باشد، ایجاد چین و چروک و خطوط عمودی در گردن افزایش پیدا می کند.

به همین سبب افراد زیادی در ناحیه گردن چین و چروک های بیشتری نسبت به سایر نواحی دارند.

از راهکارهایی که می تواند سبب رفع اینگونه چین و چروک ها شود، می توان به تزریق بوتاکس گردن اشاره کرد. علاوه بر تزریق بوتاکس، روش های جراحی برای رفع این چین و چروک ها پیشنهاد می شود.

جراحی لیفتینگ گردن یکی از انواع این جراحی ها می باشد. جراحی لیفتینگ گردن حتما باید با جراحی لیفتینگ صورت همراه باشد، به همین سبب این نوع جراحی علاوه بر زمان بر بودن هزینه ی هنگفتی را نیز شامل می شود.

اما تزریق بوتاکس نه تنها عوارض روش های جراحی مانند بیهوشی و زمان بر بودن را نداشته بلکه هزینه ای به مراتب کمتر دارد.

در رابطه با مسئله ی بی هوشی باید به این موضوع اشاره کنیم که انجام تزریق بوتاکس نیازی به این کار ندارد و افرادی که شرایط بی هوشی شدن را به هر دلیل ندارند می توانند از این مسئله اطمینان خاطر خود کنند.

تزریق بوتاکس با استفاده از بی حسی موضوعی انجام می شود و همین موضوع سبب می شود تا افراد در حین انجام تزریق به هیچ عنوان دردی را حس نکرده و به راحتی این تزریق را انجام دهند.

با تزریق بوتاکس در عضله ی پلاتیسما این عضله فلج موقت شده و حرکت آن به طور چشمگیری کاهش می یابد. در نتیجه عامل چروک گردن از بین رفته و همچنین سبب تولید کلاژن، الاستین در پوست شده و گردن جوان و شاداب می شود.

موارد منع تزریق بوتاکس گردن

با وجود مزیت هایی که تزریق بوتاکس گردن دارد، باید خاطر نشان کرد که همه ی افراد نمی توانند از این روش درمانی بهره بگیرند.

افراد بالای 70 سال، افراد زیر 18 سال، در برخی بیماری های عصبی مانند بیماری عصبی میاستینا گراویس، بیمارانی که دچار ضعف عضلات هستند، افرادی که داروهایی چون تتراسایکلین، جنتامایسین و غیره مصرف می کنند جزو دسته ای می باشند که نباید تزریق بوتاکس گردن در آن ها صورت بگیرد، چون نه تنها سبب بهبودی نمی شود، بلکه دچار بدتر شدن وضعیت آن ها نیز می شود.

علاوه بر نکات ذکر شده می توانیم به زنان باردار نیز اشاره کنیم و بگوییم که زنان باردار بهتر است استفاده از این روش را به زمان دیگری موکول کرده و نسبت به انجام آن در زمان دیگری برنامه ریزی کنند.

معمولا پزشکان نیز برای زنان اجازه ی تزریق کردن بوتاکس را در این زمان نمی دهند و پیشنهاد می کنند که استفاده از این روش را به یک زمان دیگری موکول کنند.

زنان هنگامی که باردار هستند باید نسبت به زمان های دیگر مراقبت های بیش تری را از خود انجام دهند و همچنین در مصرف دارو ها محدود شوند. این محدودیت در تغذیه ی آن ها نیز وجود دارد.

در نتیجه تا به امروز هیچ تضمینی برای تزریق بوتاکس در زمان بارداری ارائه نشده است و افراد بهتر است با توجه به این موضوع استفاده از این روش را به زمان دیگری موکول کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس  مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *