درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)

تزریق بوتاکس گردن و کاربردهای آن

کاربرد های تزریق بوتاکس گردن

تزریق بوتاکس گردن از شایع ترین دلایل مراجعین به پزشک برای تزریق بوتاکس می باشد. دلایل متعددی سبب می شود تا افراد برای تزریق بوتاکس گردن به پزشک مراجعه نمایند که شایع ترین این دلایل زیباسازی و جوان سازی گردن و صورت می باشد.

اما به غیر از زیبایی دلایل درمانی و پیشگیری کننده نیز وجود دارد که می توان به درمان یا رفع کجی سر و گردن، درمان سفتی و انقباض شدید عضلات گردن، درمان دردهای گردن ناشی از سفتی عضلات، درمان شل شدگی و افتادگی بیش از حد پوست گردن اشاره کرد.

بوتاکس گردن

این دلایل سبب گردیده تا قسمت گردن در شمار پرطرفدارترین ناحیه های بدن برای تزریق بوتاکس قرار بگیرد، ضمن اینکه زیبایی و جوان سازی این ناحیه تاثیر بسیار زیادی در جوان نشان دادن فرد دارد.

درمان بیماری تورتیکولی با تزریق بوتاکس گردن

یکی از بیماری های نادر که مربوط به گردن می باشد، بیماری تورتیکولی یا کجی گردن می باشد. عوامل محیطی و ژنتیکی در بروز این بیماری دخیل می باشند.

بوتاکس گردن

این بیماری که با نام بیماری لکسیا نیز خوانده می شود، باعث انقباض غیر ارادی و شدید عضلات گردن شده و در نتیجه گردن به سمت جلو، عقب خم شده و یا می چرخد.

این بیماری که در بین پزشکان با نام دیستونی گردن نیز شناخته می شود، ممکن است در هر سنی خود را نشان دهد، اما سن شایع این بیماری بین 30 تا 50 سالگی می باشد.

متاسفانه درمان قطعی برای این بیماری کشف نشده است، اما به وسیله ی داروها و راهکارهایی مانند تزریق بوتاکس گردن پیشرفت این بیماری متوقف شده و در برخی از موارد در تزریق بوتاکس بهبود کامل بیماری مشاهده شده است.

تزریق بوتاکس یا تزریق توکسین تغییر یافته ی باکتری کلستریدیوم بوتولونیوم در عضلات منقبض شده ی گردن، باعث تضعیف عضلات و فلج شدن موقتی پایانه های عصبی این عضلات شده و در نتیجه بیماری کنترل می شود.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس معتبر و با استاندارد که مورد تایید FDA باشد، هیچ عارضه ای نداشته و تزریق زیر نظر پزشک متخصص باعث بهبودی فرد مراجعه کننده می شود.

تنها عیب روش تزریق بوتاکس موقتی بودن آن است که بعد از حدود 3 الی 4 ماه باید مجددا تزریق بوتاکس گردن صورت بگیرد.

مشاهده مطلب
آیا دفعات تزریق بوتاکس محدود است ؟

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس گردن برای نوزادان و کودکان زیر 18 سال ممنوع می باشد.

به منظور کاهش دوز تزریق بوتاکس و یا برای به دست اوردن نتایج بهتر در کنار تزریق بوتاکس گردن برای بیماری دیستونی گردن داروهای شل کننده عضلات نیز تجویز می گردد.

دقت داشته باشید که در صورت عدم درمان بیماری دیستونی گردن عوارضی ممکن است گریبانگیر بیمار شود.

از این دست عوارض می توان به پیشرفت بیماری و حاد شدن آن و در نتیجه موثر نبودن روش های درمانی در بیمار، گسترش بیماری و تاثیر آن بر نواحی مجاور مانند فک، شانه، ستون فقرات، بازو اشاره کرد.

در صورت گسترش بیماری و درگیر کردن ستون فقرات، بیمار ممکن است دچار عارضه ی تنگی کانال های نخاعی شود. پس هرچه زودتر برای درمان دیستونی گردن باید اقدام نمود، که تزریق بوتاکس گردن می تواند جزو بهترین راه حل ها قرار بگیرد.

رفع افتادگی و شل شدگی پوست گردن با تزریق بوتاکس

در برخی موارد مانند بالا رفتن سن، رژیم های غلط غذایی، عدم ورزش و تحرک کافی، متوقف شدن ساخت کلاژن در پوست می تواند سبب افتادگی و شل شدگی شدید پوست گردن شود.

افرادی که به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند، و دوست دارند که همیشه شاداب و جوان ظاهر شوند، این وضعیت برای آن ها به شدت ناخوشایند می باشد. یکی از راه حل هایی که می تواند به این افراد کمک نماید، تزریق بوتاکس به گردن می باشد.

تزریق بوتاکس گردن با ” جوانسازی پوست ” و فلج کردن عضلات گردن و کاهش انقباض ماهیچه و کاهش تولید موادی که سبب چین و چروک می شوند، فرایند پیر شدن، افتادگی و شل شدگی را متوقف می کند.

در واقع تزریق بوتاکس در گردن سبب می شود که پوست کشیده شده و خاصیت کشسانی خود را به دست آورد، همچنین به باز تولید کلاژن و الاستین در پوست کمک کرده و منجر به ظاهری جوان تر، زیباتر و جذاب تر می شود.

تزریق بوتاکس گردن برای رفع چین و چروک گردن

ماهیچه های زیادی در گردن مسئول حرکت گردن می باشند، یکی از این ماهیچه ها، ماهیچه ی پلاتیسما نام دارد. هر چقدر که انقباض این ماهیچه بیشتر باشد و در نتیجه این ماهیچه سفت تر باشد، ایجاد چین و چروک و خطوط عمودی در گردن افزایش پیدا می کند.

به همین سبب افراد زیادی در ناحیه گردن چین و چروک های بیشتری نسبت به سایر نواحی دارند.

از راهکارهایی که می تواند سبب رفع اینگونه چین و چروک ها شود، می توان به تزریق بوتاکس گردن اشاره کرد. علاوه بر تزریق بوتاکس، روش های جراحی برای رفع این چین و چروک ها پیشنهاد می شود.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس بر روی چه چین و چروک هایی موثر می باشد؟

جراحی لیفتینگ گردن یکی از انواع این جراحی ها می باشد. جراحی لیفتینگ گردن حتما باید با جراحی لیفتینگ صورت همراه باشد، به همین سبب این نوع جراحی علاوه بر زمان بر بودن هزینه ی هنگفتی را نیز شامل می شود.

اما تزریق بوتاکس نه تنها عوارض روش های جراحی مانند بیهوشی و زمان بر بودن را نداشته بلکه هزینه ای به مراتب کمتر دارد.

با تزریق بوتاکس در عضله ی پلاتیسما این عضله فلج موقت شده و حرکت آن به طور چشمگیری کاهش می یابد. در نتیجه عامل چروک گردن از بین رفته و همچنین سبب تولید کلاژن، الاستین در پوست شده و گردن جوان و شاداب می شود.

موارد منع تزریق بوتاکس گردن

با وجود مزیت هایی که تزریق بوتاکس گردن دارد، باید خاطر نشان کرد که همه ی افراد نمی توانند از این روش درمانی بهره بگیرند.

افراد بالای 70 سال، افراد زیر 18 سال، در برخی بیماری های عصبی مانند بیماری عصبی میاستینا گراویس، بیمارانی که دچار ضعف عضلات هستند، افرادی که داروهایی چون تتراسایکلین، جنتامایسین و غیره مصرف می کنند جزو دسته ای می باشند که نباید تزریق بوتاکس گردن در آن ها صورت بگیرد، چون نه تنها سبب بهبودی نمی شود، بلکه دچار بدتر شدن وضعیت آن ها نیز می شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس  مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع