تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

تزریق بوتاکس امروزه یکی از رایج ترین و پرطرفدار ترین عمل های زیبایی در دنیا است که به نام Botox injection نیز شناخته می شود. افرادی وجود دارند که از بابت درد و سختی ناشی از عمل زیبایی تزریق بوتاکس نگرانی دارند و حاضر به استفاده از این روش نیستند.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

بوتاکس یک نوع داروی تزریقی از نوع سم بوتولینوم است که در عمل زیبایی تزریق بوتاکس استفاده می شود، این سم توسط باکتری کلوستریدیوم بوتولونیوم (Clostridium botulinum) تولید می شود و پزشکان متخصص زیبایی آن را در دوز های پایین و هدفمند به نواحی دارای چین و چروک تزریق می کنند، در نهایت تزریق بوتاکس باعث از بین رفتن چین و چروک می شود.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

تاثیرات ناشی از عمل زیبایی تزریق بوتاکس

امروزه تزریق بوتاکس یکی از رایج ترین و مطمئن ترین روش های رفع چین و چروک صورت به شمار می رود. یکی از بهترین روش ها برای کسانی که چین و چروک و خطوط پوست صورت آن ها باعث پیری و ناخوشایندی پوستشان می شود و این موضوع همواره باعث دلسردی و کمبود اعتماد به نفس آن ها می گردد، راه حل قطعی اما نسبتا موقتی عمل زیبایی تزریق بوتاکس است.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

پس از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس، مولکول های سم بوتولونیوم ارتباطات عصبی بین عضله ای که وظیفه انتقال سیگنال های عصبی به عضلات و ماهیچه ها را دارد را هدف قرار گرفته و این راه ارتباطی مغز را قطع خواهد کرد، این عامل باعث فلج شدن موقت و عدم کنترل بر عضله هدف خواهد شد که در نهایت منجر به رفع چین و چروک ها می گردد.

تاثیرات ناشی از عمل زیبایی Botox injection معمولا پس از 2 الی 3 روز از تزریق بوتاکس نمایان می شود.

در حالت عادی افراد می توانند پس از انجام این عمل از تاثیرات آن بهره مند شوند که گفتنی است این مدت زمان ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد اما جای نگرانی برای افراد وجود ندارد.

با قطع سیگنال های ارتباطی بین عضلات هدف و مغز، چین و چروک ها و خطوط متوسط و حتی شدید موجود در پوست از بین خواهد رفت و باعث زیبایی، جوانی و شادابی پوست خواهد شد.

به طور کلی هدف افراد از انجام این عمل رسیدن به زیبایی بیش تر و یا از بین بردن برخی عیب ها که به طور اتفاق و یا مادرزادی دچار آن هستند که معمولا با انجام این عمل به هدف خود می رسند.

تاثیرات و آثار ناشی از عمل زیبایی Botox injection بسته به نوع دارو، کیفیت انجام عمل و همچنین مراقبت های پس از تزریق بوتاکس، بین 3 الی 6 ماه باقی خواهد ماند.

همچنین گفتنی است که میزان این تاثیرات نیز برای افراد مختلف منحصر به فرد می باشد و علت آن نکات ذکر شده می باشد که همه ی افراد از شرایط یکسانی برای انجام این عمل زیبایی برخوردار نیستند.

پس از این دوره درمانی تزریق بوتاکس، ارتباط بین عضلات و مغز برقرار شده و دوباره پوست صورت شما به حالت قبل از تزریق بوتاکس باز خواهد گشت.

افراد پس از انجام این عمل به احتمال بسیار به اهداف خود از انجام این عمل خواهند رسید و موجب رضایتمندی آن ها از این اقدام خواهد شد.

در چنین شرایطی چین و چروک پوست صورت شما مجددا نمایان خواهد شد که برای دائمی شدن نتایج می توانید تزریق بوتاکس را چند بار انجام دهید.

برای اینکه افراد بتوانند به نتایج دائمی برسند نیاز است تا علاوه بر رعایت برخی مراقبت های بعد از عمل، این اقدام را پس از اتمام دوره بوتاکس تکرار کنند تا دوباره به نتایج پیشین و همچنین دلخواه برسند.

برای انجام دوباره تزریق بوتاکس، با توجه به نظر پزشک متخصص، شما می توانید دوباره عمل زیبایی Botox injection را انجام دهید و از تاثیرات جوان کننده و نشاط دهنده آن بر پوست صورت خود لذت ببرید.

البته توصیه می شود که پس از پایان دوره تاثیرات تزریق بوتاکس بر روی پوست خود، برای چند هفته صبر کنید و کنترل عضلات صورتتان را بدست آورید، سپس اقدام به تزریق بوتاکس کنید. تا از ضعیف شدن و آسیب دیدگی عضلات صورت جلوگیری شود.

تا از ضعیف شدن و آسیب دیدگی عضلات صورت جلوگیری شود. رعایت نکته ذکر شده علاوه بر گرفتن نتایج بهتر در صورت تکرار این عمل، از برخی مشکلاتی که ممکن است برای فرد به وجود آید جلوگیری خواهد کرد.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

بوتاکس به عنوان یک دارو، در شیشه های کوچک 100 یا 200 واحدی بسته بندی شده و کاربرد های زیادی دارد، اما مهمترین کاربرد دارو های بر مبنای بوتاکس، عمل زیبایی تزریق بوتاکس است که به منظور رفع چین و چروک و خطوط پوست صورت انجام می شود و به همین کارایی در دنیا مشهور و معروف است.

پزشک شما با استفاده از یک سرنگ کوچک که در بسته بندی استریل شده قرار دارد، محلول بوتاکس را برای تزریق بوتاکس آماده می کند.

نکته قابل توجه این است که تمیز و همچنین استریل بودن سرنگ مورد نظر الزامی و بسیار پر اهمیت می باشد.

بیمار نیز در یک صندلی خوابیده مانند صندلی دندان پزشکی دراز می کشد و به ساده ترین شکل ممکن روند تزریق بوتاکس انجام خواهد شد و به پایان می رسد.

علاوه بر این نکته خون سرد بودن و همچنین برخورداری از آرامش کافی نیز جز الزاماتی است که افراد در زمان انجام این عمل باید از آن برخوردار باشند و بابت انجام این عمل به هیچ عنوان استرس نداشته باشند.

پزشک متخصص عمل زیبایی، از شما می خواهد که عضله مربوطه را مرتب منقبض کنید تا مایع تزریق شده پخش شده و جدب بافت گردد. همچنین در این حین پزشک از شما سوالاتی درباره پوست و چین و چروک خواهد پرسید که با این کار محل دقیق تزریق بوتاکس را تعیین خواهد کرد.

سرنگ مورد استفاده در عمل زیبایی Botox injection کوچک است، لذا در هنگام تزریق بوتاکس درد زیادی را متحمل نخواهید شد.

افراد بسیار زیادی درباره درد ناشی از انجام این عمل سوالاتی از قبیل این که آیا درد این عمل زیاد است و یا درد آن به گونه ای است که نتوان تحمل کرد؟. در پاسخ به این سوال باید گفت که انجام این عمل درد خفیفی دارد.

زمانی که دارو تزریق می شود شما احساس سوزش یا گرما در پوست خود نخواهید کرد و تنها درد ناشی تزریق بوتاکس در هنگام وارد کردن سرنگ به داخل پوست و عضله شما خواهد بود.

لذا از بابت سوزش و گرما نیز نگرانی چندانی برای شخص متقاضی وجود ندارد.

سپس پزشک با استفاده از پنبه محل تزریق بوتاکس را فشار خواهد داد تا خون ریزی آن را کاهش داده و از کبودی آن جلوگیری کند.

ممکن است برخی از افراد در این حین دچار استرس یا کمی نگرانی شوند اما باید گفت که خون ریزی این عمل بسیار ناچیز می باشد و افراد نباید در زمان مشاهده خون آرامش خود را از دست بدهند و دچار نگرانی های بی مورد شوند. بنابراین در زمان مشاهده خون ریزی در حین عمل خونسردی خود را حفظ نمایید تا پزشک معلاج نیز با آرامش اقدامات لازم را انجام دهد.

در نتیجه به راحتی می توان نتیجه گرفت که با این روش و دستورالعمل انجام شده Botox injection درد زیادی نخواهد داشت و این عمل زیبایی را می توانید به راحتی و بدون نگرانی از درد، نزد پزشک متخصص و کار بلدی انجام دهید.

پس از انجام این عمل افراد متوجه این موضوع خواهند شد که این عمل بسیار ساده و بدون درد و با کمترین خون ریزی انجام می شود.

آیا عمل زیبایی تزریق بوتاکس امن است؟

تزریق بوتاکس سالانه توسط هزاران نفر در سراسر دنیا انجام می شود و به عنوان پر طرفدار ترین عمل زیبایی بدون جراحی و بخیه دنیا شناخته شده است. بسیاری از بازیگران و سلبریتی های مطرح دنیا برای جوان و زیبا نگه داشتن ظاهر خود همواره از این روش برای پنهان کردن ” چین و چروک صورت  “خود استفاده می کنند.

اگر چه محلول مورد استفاده در Botox injection یک سم خطرناک و کشنده، اما استفاده از آن در دوز های پایین و همراه با ترکیب با مایعاتی مانند آب نمک خطر جانی ندارد و مشکلی برای سلامتی فرد به وجود نمی آورد. تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک صورت، یکی از روش های امن و مطمئن در دنیا بوده و مورد تایید بسیاری از پزشکان و سازمان های بهداشت و دارو قرار گرفته است.

بوتاکس انواع مختلفی دارد و توسط شرکت های زیادی تولید و عرضه می شود، اما همه ی آن ها دارای کیفیت خوبی نمی باشند و ممکن است علاوه بر این که نتیجه مطلوبی از آن بدست نیاید، باعث ایجاد عوارض ناخوشایندی پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس در بدن شما شود.

سعی کنید برند و مارکی را برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید که در نوع خودش بهترین بوده و تاییدیه های بسیاری را کسب کرده است.

امروزه برند های مختلفی از بوتاکس را می توان در داروخانه ها و مراکز فروش مورد نظر یافت. برای خرید بوتاکس باید حتما به این موضوع توجه کرد برند مورد نظر تاییدیه وزارت مربوطه را داشته باشد.

با مشورت با پزشک متخصص در زمینه تزریق بوتاکس، سعی کنید صرف نظر از قیمت و هزینه آن، دارویی با برند خوب، معتبر و با کیفیت که مناسب نوع پوست شما است را خریداری کنید تا علاوه بر اطمینان از امن و با کیفیت بودن آن، از تاثیرات خوب بوتاکس برخوردار شوید و به نتیجه دل خواه خود برسید.

عوارض جانبی و احتمالی ناشی از تزریق بوتاکس

اگر چه عمل زیبایی Botox injection عوارض جانبی دارد و ممکن است سلامتی شما را به خطر اندازد، اما در صورتی که پزشک شما مهارت و دانش کافی در زمینه تزریق بوتاکس را داشته باشد و این عمل زیبایی برای شما با کیفیت و دقت انجام شود، احتمال بروز عوارض جانبی بسیار کاهش خواهد یافت.

در مواردی نادر ممکن است تزریق بوتاکس برای بدن شما عوارض جانبی به همراه داشته باشد؛ اما جای نگرانی وجود ندارد و پزشک شما با تجویز داروهایی می تواند از بروز و تشدید این عوارض جلوگیری کند. پس حتما به سراغ پزشکی متخصص در زمینه Botox injection بروید تا نتایج مناسبی را کسب نمایید.

  1. درد یا کبودی در محل تزریق
  2. سردرد
  3. تب و لرز
  4. مشکل در صحبت کردن
  5. ایجاد مشکلات تنفسی
  6. ضعف عمومی بدن

برخی عوارض عمل زیبایی تزریق بوتاکس بستگی به محل تزریق آن دارد به عنوان مثال، اگر Botox injection در اطراف چشم باشد ممکن است عوارض زیر را به دنبال داشته باشد.

  1. از بین رفتن پلک ها
  2. از بین رفتن ابرو ها
  3. خشک شدن چشم ها

از عوارض تزریق بوتاکس در نواحی اطراف دهان می توان به ایجاد خط لبخند ناخوشایند و کشیده اشاره کرد.

برای اینکه افراد دچار این مشکل نشوند می توانند قبل از انجام برخی از نکات را در نظر گرفته و سپس اقدام به انجام این عمل کنند. یکی از مهم ترین نکات انتخاب پزشک متخصص با تجربه و دارای مهارت می باشد که می تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند.

تمامی این عوارض موقتی هستند و بعد از چند روز از بین خواهند رفت. لازم به ذکر است، خانم های باردار یا شیرده باید از انجام عمل بوتاکس خودداری کنند. چنانچه عوارض جانبی پس از تزریق بوتاکس در شما ظاهر شد حتما به پزشک خود مراجعه کنید تا پزشک شما اقدامات لازم برای رفع این عوارض را انجام دهد.

احساس درد ناشی از عمل تزریق بوتاکس تا چه زمانی ادامه می یابد؟

احساس درد ناشی از انجام این عمل معمولا پس از انجام عمل احساس نمی شود. به طور کلی انجام این عمل در بخش کوچکی از بدن تقریبا دردی را به همراه نخواهد داشت اما زمانی که منطقه عمل در سطوح زیادی انجام شود، درد به نسبت بیش تری را به دنبال خواهد داشت. البته لازم به ذکر است این درد در حالت کلی غیر قابل تحمل نیست و افراد می توانند بدون ناراحتی آن را تحمل کنند.

احساس درد پس از انجام عمل به موارد مختلفی نیز بستگی دارد یکی از عوامل سلیقه و همچنین دقت پزشک می باشد که می تواند درد ناشی از انجام این عمل را به حداقل برساند. همچنین احساس درد در زنان نسبت به مردان به دلیل روحیات ظریف و همچنین شکننده ای که دارند نسبتا بیش تر می باشد.

می توان به صورت مختصر و مفید گفت که افرادی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند نباید نگرانی خاصی از درد ناشی از این عمل داشته باشند چرا که به دلیل وجود پزشکان مجرب این عمل به سهولت انجام می شود و افراد می توانند از این موضوع اطمینان کامل داشته باشند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *