تزریق بوتاکس

آیا پس از تزریق بوتاکس می توان به استخر رفت ؟

آیا پس از تزریق بوتاکس می توان به استخر رفت ؟

آیا پس از تزریق بوتاکس می توان به استخر رفت ؟

یک از دغدغه های بسیاری از افراد پس از تزریق بوتاکس انجام ورزش های محبوب شان است. بسیاری از افراد با مراجعه پزشک سوالاتی در خصوص استخر رفتن و انجام ورزش های محبوب خود می پرسند. این مقاله را برای پاسخ به دغدغه این عزیزان آماده کرده ایم.

آیا پس از تزریق بوتاکس می توان به استخر رفت ؟

در این مقاله باید ها و نباید های ورزش کردن پس از تزریق بوتاکس را با شما در میان خواهیم گذاشت. درست است که انجام فعالیت های ورزشی در بهبودی فرد موثر خواهد بود، اما باید جوانب احتیاط را نیز در نظر داشته باشید.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

انجام فعالیت های ورزشی پس از انجام این عمل باید محدودیت هایی را نسبت به زمان عادی هر فرد داشته باشد تا زمانی که دوره ی نقاهت انجام این عمل به طور کلی به پایان برسد.

شما نمی خواهید که نتایج فوق العاده تزریق بوتاکس را با اشتباهات ساده ای به کلی از بین ببرید. از این رو بهتر است به این مطلب ادامه دهید تا از زمان مناسب برای بازگشت به استخر و انجام ورزش محبوب تان اطلاع پیدا کنید.

افراد می توانند برخی از ورزش های ساده را که سنگین نیستند پس از انجام این عمل انجام دهند اما درباره ی رفتن به استخر باید برخی موارد را در نظر بگیرید.

برای افرادی که رفتن به استخر به دلایل مختلفی نیاز می باشد باید مشورت هایی با پزشک و همچنین مربی ورزشی در صورت وجود صورت گیرد. این دو فرد بهترین گزینه برای دست یابی به پاسخ سوالات گوناگون درباره ی رفتن به استخر پس از انجام این عمل می باشد و افراد می توانند از تجربیات آنان برای رسیدن به یک پاسخ قانع کننده استفاده نمایند.

همچنین افرادی که به عنوان غریق نجات در استخر مشغول به کار هستند و همچنین افرادی که ورزش شنا را به طور حرفه ای انجام می دهند باید بگوییم که فرد غریق نجات به دلیل حساسیت شغلی خود بهتر است از رفتن به استخر تا زمان پایان دوره ی نقاهت خودداری نمایند علاوه بر این افراد شناگران حرفه ای نیز به دلیل تحرکات بالا در استخر بهتر است از رفتن به استخر تا مدت زمان اتمام دوره ی نقاهت خودداری کنند.

اصول اولیه پس از تزریق بوتاکس

یکی از مواردی که حتما باید پس از تزریق کردن بوتاکس برای افراد گوش زد شود این است که از ماساژ دادن و به طور کلی از لمس کردن محل مورد عمل به طور جد خودداری شود.

این محدودیت معمولا تا 24 ساعت پس از انجام این عمل می باشد ولی برای اطمینان خاطر بهتر افراد تا 36 ساعت از لمس کردن و ماساژ دادن این محل برای گرفتن نتایج مثبت خودداری کنند.

به طور معمول پزشک پس از انجام تزریق بیمار را دعوت به نشستن یا ایستادن می کند. فرد متقاضی تزریق بوتاکس تا چهار ساعت پس از تزریق بوتاکس نباید از دراز کشیده و یا به پشت متمایل شود. فرد باید این 4 ساعت را در حالت نشسته یا ایستاده سپری کند.

می توان گفت که در این 4 ساعت فرد می تواند تا حدود زیادی بر روی نتایج حاصل از انجام این عمل تاثیر بگذارد.

از این رو اگر به دنبال دستیابی به نتایج دلخواه خود هستید، این نکته را فراموش نکنید. شما می توانید در این بازه سفیده تخم مرغ بنوشید و منتظر سپری شدن زمان لازم باشید.

سفیده ی تخم مرغ توسط پزشکان معمولا برای افراد در این زمان توصیه می شود در غیر این صورت خوراکی و یا داروی دیگر نیز می تواند توسط پزشک برای افراد تجویز شود.

روی هم رفته، پزشک پس از انجام تزریق از بیمار در خواست می کند که به مدت 24 ساعت از انجام فعالیت های ورزشی اجتناب کند. چرا که انجام فعالیت های ورزشی می تواند مایع تزریق شده زیر پوست را از بین ببرید.

آیا پس از تزریق بوتاکس می توان به استخر رفت ؟

فعالیت های سنگین ورزشی موجب از بین رفتن این عمل شود بنابراین بهتر است افراد تحت هر شرایطی از انجام هر نوع فعالیت از جمله فعالیت های ورزشی برای یک مدت کوتاه خودداری کنند.

برخی افراد با وجود اینکه پزشک و همچنین همراهان وی توصیه اکید درباره ی خودداری از انجام فعالیت های سنگین می کنند باز هم نسبت به این توصیه ها بی توجه بوده و به انجام فعالیت های سنگین مشغول می شوند که می توان گفت همه ی آن ها دچار مشکلاتی از قبیل به هم خوردن نظم بوتاکس تزریق شده می شوند که این مشکل می تواند برای آن ها آزار دهنده باشد.

افراد پس از انجام این عمل در صورتی که متوجه کبودی در محل انجام عمل شوند می توانند در صورت موافقت پزشک از ویتامین K برای از بین بردن این کبودی ها استفاده کنند.

معمولا پس از انجام این عمل کبودی خاص و آنچنانی برای افراد به وجود نمی آید اما بهتر است برای اطلاع بیش تر افراد از این مورد مطلع باشند تا در صورت وجود مشکل دچار نگرانی و استرس بی موردی نشوند.

تا چه مدت بعد از بوتاکس استخر رفتن ممنوع است ؟

انجام فعالیت های ورزشی پس از تزریق بوتاکس می تواند متابولیسم فرد را افزایش دهد. در نتیجه با انجام فعالیت های ورزشی متفاوت، مایع تزریق شده در نواحی مختلف صورت فرد به خطر خواهد افتاد. همه ما می دانیم که انجام فعالیت های ورزشی میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

افزایش سوخت و ساز بدن می تواند مایع تزریق شده پوست را قبل از اینکه جذب قسمت های مختلف چهره شود در بدن به مصرف برسد. شما نمی خواهید شاهد چنین اتفاقی باشید. چرا که این اتفاق می تواند تمام هزینه و زحمات شما برای تزریق بوتاکس را هدر دهد.

زمانی که افراد دچار این مشکل می شوند ابتدا حس پشیمانی و حتی برخی دیگران را مسئول این اتفاق می دانند.

به همین دلیل باید تا حداقل 24 ساعت پس از تزریق ژل باید از انجام فعالیت های ورزشی اجتناب کنید. از این گذشته زمانی که شما در استخر هستید، در خطر جا به جا کردن مایع تزریق شده قرار دارید.

نخست این نکته لازم به ذکر است که آب فشار زیادی به چهره و تمام اندام های بدن وارد می آورد. به همین دلیل شنا کردن می تواند مایع تزریق شده را جا به جا کرده و ظاهر نامناسبی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

منظور از ظاهر نامناسب این است که ممکن است نتایج این عمل معکوس شده و به جای از بین بردن مشکل فرد مشکل دیگری را برای او به وجود آورد.

نکته بعدی اینکه، شما پس از هر بار خروج از آب با دست کشیدن روی ابرو های از ورود آب به چشم های خود اجتناب خواهید کرد. این اقدام می تواند همچون ماساژ ی روی ابرو ها عمل کرده و موجب جا به جا شدن مایع تزریق شده در بوتاکس شود.

می توان گفت حتی پس از خروج از آب برخی افراد به طور کامل صورت خود را با کف دستان خود برای پاک کردن آب تمیز می کنند که امکان جابه جایی در این حالت وجود دارد.

این اقدام می تواند بسیار دردناک باشد. از این رو تا جایی که ممکن است رفتن به استخر را به تعویق بیاندازید و بهتر است حداقل 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس استفاده از استخر را در برنامه ها ی خود قرار ندهید.

زمان ارائه شده کم ترین زمان ممکن پس از انجام این عمل می باشد و افراد در صورتی که این مدت زمان نرفتن به استخر را افزایش دهند بیش ترین سود را از این اقدام دریافت خواهند کرد.

جا به جا شدن این مایع می تواند یک نقطه ی پایان برای این عمل باشد و افراد بهتر است قبل از هر اتفاقی از این موضوع پیش گیری کنند. صبر و حوصله،  بهترین ابزاری است که افراد می توانند برای به دست آوردن نتایج شگفت انگیز پس از تزریق کردن بوتاکس از آن ها استفاده کنند و بتوانند از انجام این عمل رضایت کامل داشته باشند.

چرا نباید پس از تزریق بوتاکس به استخر رفت ؟

دست کشیدن به صورت می تواند موجب جا به جایی مایع تزریق شده شود، از این گذشته شما در استخر به انجام فعالیت هایی تشویق می شوید که می تواند بی اندازه برای تزریق بوتاکس شما مضر باشد.

پاک کردن قطرات آب از روی ابروها می تواند مایع تزریق شده را جابه کند.  علاوه بر این استفاده از سایر قسمت های مجموعه استخر به هیچ وجه برای فردی که تحت تزریق بوتاکس قرار گرفته است، سودمند نخواهد بود.

برای مثال استفاده از سونا و حوض آب سرد و گرم برای شما مضر خواهد بود. شما باید با رعایت مسائل گفته شده در طول 24 اول پس از تزریق بوتاکس بر دوام تزریق خود بیافزایید.

با رعایت این موارد، افراد می توانند شاهد از بین رفتن مشکلات خود بوده و از این اقدام خود به دلیل به دست آوردن نتایج لازم، احساس خرسندی داشته باشند.

از این گذشته در صورتی که پس از تزریق بوتاکس شاهد بروز کبودی هایی در چهره خود بوده اید، باید بدانید که انجام فعالیت های ورزشی برای شما به مراتب دردناک تر از سایر افراد خواهد بود. از این گذشته استفاده از استخر می تواند میزان کبودی های فرد را شدت ببخشد.

افزایش انجام فعالیت های ورزشی می تواند فشار خون شما را افزایش دهد. چنین اتفاقی می تواند منجر ایجاد تورم و تشدید کبودی های موجود در چهره فرد شود.

استفاده از تجهیزات شنا پس از تزریق بوتاکس

شما در هنگام استفاده از استخر ها به تجهیزاتی برای شنا کردن نیاز خواهید داشت که می تواند تجربه شنای شما را متحول کند. از این میان می توان به استفاده از عینک های شنا و دماغ گیر های بینی اشاره کرد.

عینک های تنگ که به شدت  بر چهره فرد می نشینند می تواند برای تزریق بوتاکس (Botox) شما بسیار مضر باشند. این عینک ها می توانند مایع تزریق شده به محل های متفاوت چهره را به کلی جا به جا کرده و به این ترتیب نتیجه بوتاکس شما را متحول کنند.

فراموش نکنید که جابجا شدن مایع تزریق شده در زیر پوست می تواند منجر به درد های بسیاری شود. در صورت جابه جایی مایع تزریق شده در زیر پوست سردرد های شدید برای فرد به وجود آمده که می تواند بسیار غیر قابل تحمل باشد.

سردرد های پس از تزریق بوتاکس برای چند روز باقی خواهند ماند. در نتیجه شما باید تمام اقدامات لازم را برای پیشگیری از جا به جا شدن و برزو سردرد های طاقت فرسا به کار ببرید.

 با پزشک خود مشورت کنید

شما در جلسات مشاوره که قبل از تزریق بوتاکس با پزشک خود برگزار خواهید کرد باید عادات خود را با پزشک در میان بگذارید. اگر ورزش شنا جزء جدا نشدنی زندگی شماست و شما نمی توانید شنا نکردن را حتی برای مدت کوتاهی کنار بگذارید. بهتر است این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

پزشک شما می تواند با استفاده از روش های تزریق متفاوت شما را برای انجام ورزش محبوب خود آماده کند. از این گذشته، وی راهنمایی را در اختیار شما قرار خواهد داد که شما را قادر به استفاده از استخر پس از تزریق بوتاکس خواهد کرد.

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از تزریق بوتاکس به استخر رفته و مدت زمان مورد نظر خود را به شنا بپردازید. سپس با فراغ بال و با آرامش ناشی از یک شنای جانانه به مطب پزشک مراجعه کنید.

در چنین حالتی شما مدت زمان شنای روزانه خود را از دست نداده و تزریق بوتاکس خود را نیز در موعد مقرر به انجام رسانده اید. به این ترتیب شما تنها 24 ساعت دیگر باید برای بازگشت به آب منتظر بمانید.

با چنین تدبیری، تحمل این مدت برای شما ساده تر خواهد بود. فراموش نکنید که به تعویق انداختن شنا برای تزریق انجام شده منافع بی شماری خواهد داشت. نخست اینکه مایع تزریق شده فرصت جذب شده را در اختیار خواهد داشت و به هیچ وجه جا به جا نخواهد شد. از این گذشته شما با انجام فعالیت های ورزشی مانند شنا، خود را در معرض خطر ابتلا به سردرد های شدید پس از بوتاکس قرار نداده و شاهد افزایش کبودی و تورم در محل تزریق نخواهید بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *