تزریق بوتاکس

عملکرد تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست

عملکرد تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست

عملکرد تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست

عملکرد تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست  بدین معنی است که بوتاکس از انتقال پیام های عصبی به ماهیچه ها جلوگیری کرده و در نتیجه ماهیچه فعالیت خود را به طور موقت از دست داده و حالتی ریلکس پیدا می کند، این کاهش فعالیت از بروز خط و خطوط صورت جلوگیری کرده و سبب جوانسازی پوست می شود.

عضله ای که مورد هدف بوتاکس قرار می گیرد دچار انقباض نمیشود و همین باعث صاف شدن و کشیده شدن پوست صورت میشود.

عملکرد تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

لازم به ذکر است که از بوتاکس عمدتاً برای رفع چین و چروک پیشانی و تزریق بوتاکس پیشانی ، خطوط دور چشم و تزریق ” بوتاکس دور چشم ” و خط اخم استفاده می کنند و در چین و چروک ایجاد شده بر اثر آسیب های خورشیدی و از بین رفتن کلاژن، و چین و چروک هایی که در اثر خشکی پوست به وجود می آیند، بی اثر می باشد.

یکی از مزیت هایی که در تزریق بوتاکس قابل توجه می باشد این است که در این روش نیازی به بی حسی نمی باشد، و در عرض چند دقیقه تزریق بوتاکس با استفاده از سوزن های باریک انجام می شود.

عملکرد تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست

اثر عملکرد تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست پس از گذشت یک الی دو هفته نمایان می شود. ماندگاری و دوام بوتاکس صورت برای جوانسازی پوست۳ الی ۶ ماه می باشد.

پس از گذشت مدت زمان ذکر شده به مرور بافت های ماهیچه ای صورت به حالت قبلی خود بازگشته و چین و چروک ها دوباره پدیدار می گردند و باید دوباره تزریق مجدد صورت پذیرد. دقت نمایید که چین و چروک ها در حالت بازگشت به شدت قبل از تزریق نمی باشند.

اگر در اثر گذشت زمان و افزایش سن تغییراتی در چهره ی شما حادث شده وعلایم پیری در صورتتان بروز پیدا کرده است و این موضوع سبب نگرانی شما شده و تمایل به رفع چین و چروک ها و داشتن ظاهری صاف و بدون چروک دارید، روش های بسیاری برای جوانسازی شما وجود دارد که تزریق بوتاکس یک تکنیک و درمان سرپایی بوده و بدون عوارضی شدید و غیر قابل تحمل می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

استفاده از تزریق بوتاکس برای جوانسازی از روش های ایده آل، مناسب و تاثیر گذار دربازگشت صافی پوست بوده و همچنین از ایمنی بالایی برخوردار بوده و در نهایت باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود.

در واقع بوتاکس بدون آن که زمان زیادی از فرد بگیرد، تغییر جالب توجهی در چهره او پدیدار خواهد کرد.

یک برنامه ریزی درست برای انجام این کار، انتخاب یک پزشک متخصص، بالا بردن سطح آگاهی در مورد بوتاکس و نحوه کارکرد آن و سرانجام توجه به دستورالعمل های قبل، حین و پس از تزریق بوتاکس، فرد را به نتیجه مطلوب و مد نظر او خواهد رساند.

بوتاکس راهی برای رسیدن به زیبایی بیشتر، بدون استفاده از فرآیند هایی مثل جراحی و بیهوشی است. یک روش امن که در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

تزریق بوتاکس و رفع نشانه های پیری در پوست

برای خیلی از افراد سوال است که ماده ی تشکیل دهنده ی بوتاکس چیست و چگونه این ماده بر پوست اثر می گذارد؟

بوتاکس از جنس پروتئین است و یک ماده ی خالص و طبیعی می باشد. این ماده ی پروتئینی از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم به دست می آید و در باکتری نقش توکسین یا سم را بر عهده دارد و سبب فلج کردن میزبان و در نهایت مرگ او می شود.

این باکتری در غذاهای کنسرو شده ی فاسد زندگی کرده و برای زندگی نیاز به اکسیژن ندارد. در شرایط استریل و آزمایشگاهی مانند زیر هود توکسین بوتولینوم نوعA را از آن استخراج کرده و سمیت آن را کاهش می دهند. سم بوتولینوم یکی از خطرناک ترین ماده های سمی کشف کشده به دست بشر است.

بر اساس تحقیقات، یک کیلوگرم از این سم، می تواند زندگی یک میلیون نفر روی کره زمین را نابود کند اما تحقیقات نشان می دهند که مقدار کمی از بوتولینوم توکسین در شرایط استاندارد، نقش موثر درمانی در فرد ایفا می کند.

بوتاکس در اندازه های کوچک، می تواند برای از بین بردن خط و خطوط روی صورت موثر باشد و زمانی که این خطوط از بین برود، عمل جوانسازی اتفاق خواهد افتاد.

بوتاکس در مقدار کم، پس از تزریق شده به ماهیچه، اجازه رسیدن پیام عصبی مغز به ماهیچه ها را نمی دهد و در واقع آن را فلج می کند. این کار موجب توقف حرکت ماهیچه ها خواهد شد.

از آنجایی که دلیل اصلی ایجاد چین و چروک روی صورت، حرکت ماهیچه هاست، بوتاکس در نهایت با جلوگیری از حرکت ماهیچه ها منجر به محو شدن چین و چروک می شود.

به جز چین و چروک صورت، بوتاکس می تواند در از بین بردن اسپاسم های شانه و گردن، میگرن و تعریق بیش از حد نیز موثر باشد. در واقع بوتاکس به جز زیبایی، خواص درمانی قابل توجهی نیز دارد.

تزریق بوتاکس بر روی چروک های پایدار و با عمق بسیار نیز موثر بوده و سبب صاف تر شدن این خطوط می شود، و یک روش کاملا غیر تهاجمی است.

خطوط ضخیمی که اطراف گردن بوده و همچنین چین و چروک دور لب، روی بینی و دور چشم با تزریق بوتاکس کاهش می یابند؛ تزریق شدن این ماده ی سمی موجب شل شدن و صاف شدن عضلات به وجود آورنده ی چین و چروک می شود .

در تزریق بوتاکس یک ظاهر کلی صاف تر به وجود می آید که باعث می شود صورت فرد جوان تر به نظر برسد .

بهترین برند بوتاکس برای جوانسازی

بوتاکس در برندهای مختلف از جمله دیسپورت انگلیسی، مسپورت ایرانی، نورونوکس کره ای، بوتاکس آمریکایی، زئومین و درماتوکس از معروف ترین برندهای توکسین بوتولینیوم می باشد که برای جوانسازی پوست به طور وسیع در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

بوتاکس امروزه انواع متعددی دارد که هر کدام از آن ها می توانند کارایی های خاص خودشان را داشته باشند.

اولین نکته مهم در مورد انتخاب نوع بوتاکس، اطمینان از اصل بودن آن است. چرا که بعضا نمونه های تقلبی از آن نیز در بازار موجود هستند. اگر از بوتاکس اصل برای تزریق استفاده شود، طبیعتا نتایج خوبی برای فرد شکل خواهد گرفت.

البته به شرطی که پزشک نیز، از تجربه و تخصص کافی برای انجام این کار برخوردار باشد و تزریق را در شرایط استاندارد انجام بدهد.

در بین این برندها درماتوکس که جزو جدیدترین ها می باشد، عملکردی متفاوت تر داشته و برای جوانسازی پوست بسیار موثر می باشد. دلیل موثرتر بودن این برند این می باشد که درماتوکس علاوه بر رفع چین و چروک های عمیق و سطحی پوست برای رفع منافذ باز صورت نیز به کار برده می شود.

در فرمولاسیون این برند علاوه بر پروتئین و توکسین از مرطوب کننده های قوی نیز استفاده گردیده که سبب آبرسانی به پوست شده و پوست را شاداب تر و جوان تر می سازد. این برند باعث ترمیم سلول های مرده ی پوست نیز می گردد.

تفاوت مهم درماتوکس با بوتاکس های معمولی، در این موضوع خلاصه می شود که این نوع از بوتاکس بیشتر از حرکات ماهیچه، روی تولید کلاژن در پوست تاثیر می گذارد. در نتیجه این فرآیند شرایط را برای جوانسازی پوست فرد فراهم می کند.

کاهش  چرب بودن پوست، بهبود کیفیت پوست، کاهش دادن اثرات مخرب ناشی از اشعه خورشید روی پوست، از بین بردن بعضی از جوش ها و اکنه ها، از بین بردن بعضی از جاهای زخم و قرمزی پوست و همچنان بخشیدن خاصیت ارتجاعی و انعطاف بیشتر به پوست، از خواص بسیار مهم درماتوکس به شمار می روند.

علاوه بر برند درماتوکس، تمامی برندهای ذکر شده در قسمت بالا نیز جزو موثرترین ها بوده و به صورت عمقی چین و چروک های داینامیک پوست را از بین می برد.

دقت نمایید که تزریق بوتاکس فقط یک روش درمان کننده نمی باشد و یک روش پیشگیری کننده نیز می باشد، استفاده از بوتاکس از عمیق تر شدن چین و چروک ها جلوگیری کرده و از افتادگی و شل شدگی پوست در سنین بالا جلوگیری می کند.

تاثیر بوتاکس پس از مدتی از بین می رود و دیگر به شما بستگی دارد که چه تصمیمی در مورد تزریق مجدد و یا عدم تزریق مجدد آن بگیرید.

عوارض جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس مانند هر تزریق دیگری با کمی درد و ناراحتی همراه می باشد که کاملا طبیعی می باشد . ولی در هرحال در پزشکان متخصص و متعهد از سوزن های بسیار ظریف وکوچک  استفاده می کنند؛ که همین امر درد و ناراحتی تزریق را برای فرد بسیار کمتر می کند.

تزریق بوتاکس بدون بی حسی و بیهوشی صورت می پذیرد، اما در صورتی که فرد آستانه ی درد پایینی دارد و در هنگام تزریق دچار استرس می شود، قبل از استفاده از بوتاکس با استفاده از کرمهای بی حس کننده ی موضعیف ناحیه ی تزریق را بی حس می کنند.

احتمال بروز عوارض جانبی کوتاه مدت در تزریق بوتاکس بسیار رایج بوده و جای نگرانی وجود ندارد.

امکان دارد بعد از تزریق , پوست بدن واکنش هایی را از خود بروز دهد که این واکنش ها سبب بروز ورم و ناراحتی , خارش و کبودی در پوست می شود. اینگونه واکنش ها خفیف بوده و در مدت چند ساعت از بین می روند.

واکنش آلرژیک یکی از عوارض جانبی شدید می باشد که ممکن است سبب بروز خطر در فرد شود که در این گونه مواقع پزشکان متخصص برای کاهش و رفع این عارضه کورتیزون خوراکی تجویز کرده و یا آن را تزریق می نمایند.

استفاده از بوتاکس های معتبر، بااستاندارد و مراجعه به پزشک های متخصص و متبحر عوارض تزریق را به میزان چشمگیری کم می کند.

فواید جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس نشانه های پیری را از بین می برد و یا آن ها را کمرنگ می کند. پس از تزریق بوتاکس، فرد صاحب پوستی نرم تر و شاداب تر خواهد شد و این طراوت، خودش را در چهره او نشان خواهد داد. هر چقدر که چنین و چروک ها کم تر باشند، فرد جوان تر به نظر می رسد و تزریق بوتاکس، این خطوط را برای مدتی محو خواهد کرد.

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس، کاملا طبیعی است و این فرآیند نیازی به عمل جراحی ندارد. افرادی که دوست دارند جوان تر به نظر برسند اما تمایلی به انجام عمل جراحی و پشت سر گذاشتن روش های بدون بازگشت را ندارند، می توانند به خوبی از بوتاکس بهره ببرند.

تزریق بوتاکس، زمان بسیار کمی را از فرد می گیرد و خیلی زود انجام می شود. علاوه بر این، دوران بهبودی پس از تزریق بوتاکس نیز بسیار کوتاه است و فرد به سرعت می تواند فعالیت های روزمره زندگی خود را از سر بگیرد.

فایده دیگر بوتاکس این است که نتایج اولیه ناشی از تزریق آن، خیلی زود در چهره فرد پیدا می شوند. وقتی عوارض اولیه بوتاکس از بین بروند، رفته رفته نتایج نهایی نیز خودشان را نشان می دهند.

خیلی زود فرد متوجه از بین رفتن چین و چروک می شود و چهره جوان تری پیدا می کند. برای تماشای نتایج نهایی بوتاکس، اساسا لازم نیست که فرد زمان زیادی صبر کند.

تزریق بوتاکس، یک روش کاملا امن به شمار می رود. اگر این کار در شرایط استاندارد و در یک کلینیک مجاز صورت بگیرد، هیچ خطری برای فرد به دنبال نخواهد داشت. در واقع پیش از انجام بوتاکس، هیچ دلیلی برای به وجود آمدن اضطراب در فرد، وجود ندارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *