تزریق بوتاکس

بهترین زمان تزریق بوتاکس با توجه به وضعیت جسمانی

بهترین زمان تزریق بوتاکس با توجه به وضعیت جسمانی

بهترین زمان تزریق بوتاکس

بوتاکس یکی از راه حل های درمانی موقت برای بسیاری از عارضه ها می باشد و می تواند افراد را از روش های دارویی و جراحی نجات دهد. اما همه ی داوطلبین تزریق بوتاکس نمی توانند از این روش درمانی بهره مند شوند، که علت آن دلایل زیادی می باشد.

بسیاری از افراد به صورت دوره ای نمی توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند که با رفع مشکل می توانند از این روش بهره مند شوند، اما برخی از افراد به هیچ عنوان نباید از این روش استفاده نمایند.

بهترین زمان تزریق بوتاکس

هر روز افراد زیادی در سراسر جهان، تزریق بوتاکس را پشت سر می گذارند اما این به آن معنا نیست که همه افراد می توانند چنین کاری انجام بدهند. همان طور که گفته شد استفاده از بوتاکس برای بعضی ها به هیچ وجه توصیه نمی شود. این موضوع با انجام آزمایش های اولیه مشخص خواهد شد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

در یک روند استاندارد پیش از انجام تزریق، فرد هم جلسه های مشاوره و هم آزمایش های لازم را انجام می دهد تا مشخص شود که آیا کاندیدای مناسبی برای این کار به شمار می رود یا خیر. اگر نتیجه آزمایش ها رضایت بخش بود، تزریق انجام خواهد شد و در غیر این صورت، فرد به طرف روش های دیگری برای رسیدن به نتیجه مطلوب هدایت خواهد شد.

به همین سبب متخصصان زیبایی بهترین زمان برای تزریق بوتاکس را با در نظر گرفتن تمامی عوامل بیان کرده اند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. عوامل زیادی چون ناحیه ی تزریق، هدف تزریق، سن فرد و وضعیت جسمانی فرد در تعیین بهترین زمان تزریق بوتاکس موثر می باشد.

این موضوع در هر فرد، با فرد دیگر متفاوت خواهد بود. در واقع هیچ دلیلی وجود ندارد که اگر یک فرد در سنی خاص از تزریق بوتاکس به خوبی نتیجه گرفت، فرد دیگری نیز در همین سن و سال به همین نتیجه دست پیدا کند.

هر فرد باید با توجه به خصوصیات خودش، این کار را انجام بدهد و با توجه به همین ویژگی ها، زمان درست و ایده آل را برای انجام تزریق بوتاکس در نظر بگیرد.

بهترین زمان تزریق بوتاکس با توجه به وضعیت جسمانی فرد

وضعیت جسمانی فرد مهمترین عامل تعیین کننده برای بهترین زمان تزریق بوتاکس می باشد. به عنوان مثال اگر مادری دوران بارداری یا شیردهی خود را پشت سر می گذارد، بدون توجه به ناحیه و هدف او از تزریق بوتاکس، به هیچ عنوان تزریق به او پیشنهاد نمی شود.

بهترین زمان تزریق بوتاکس

داوطلب باردار پس از گذراندن دوران شیردهی در صورت نداشتن بیماری خاص و یا در صورت عدم مصرف داروی خاص می تواند برای تزریق اقدام نماید.

اگر بخواهیم بهترین زمان تزریق بوتاکس را از نظر سنی بررسی کنیم، بهترین زمان تزریق ” بوتاکس پیشانی ” و سایر نقاط بدن سن 25 تا 65 سال می باشد. به افراد جوان تر بنا به دلایلی تزریق بوتاکس پیشنهاد نمی گردد.

البته هنوز هیچ شواهدی مبنی بر خطرناک بودن تزریق بوتاکس در دوران بارداری گزارش نشده است. بعضی از پزشکان معتقدند که مصرف دز پایین بوتاکس برای مادران باردار، خطری به همراه نخواهد داشت اما از آن جایی که ریسک این کار کمی بالا به نظر می رسد، معمولا همه ترجیح می دهند آن را برای مدتی به تعویق بیاندازند.

زیبایی و داشتن احساس خوب در مورد چهره خود، بسیار مهم است اما این کار در قیاس با مسئله ای مثل سلامت مادر و فرزند، هرگز در اولویت اول قرار نمی گیرد. به همین خاطر بهتر است مادران پس از پایان دوران  شیردهی به فرزند، از این تزریق استفاده کنند.

بعضی از متخصصین اعتقاد دارند که تزریق بوتاکس به دفعات می تواند موجب مقاوم شدن عضله به تزریق شود، به همین دلیل بهتر است که در سنین زیر 25 سال تزریق بوتاکس انجام ندهید و این کار را به مواقعی موکول کنید که چروک های سطحی بر روی پوست ظاهر می شود.

جوان ترهایی که بیش از حد در مورد ظاهر خود حساس هستند و با وسواس افراطی به وضعیت ظاهری خود نگاه می کنند، ممکن است خیلی زود به استفاده از بوتاکس رو بیاورند.

پوست هر فرد اساسا در شرایط متفاوتی قرار دارد. جنس، نژاد، مسائل ژنتیکی و نحوه نگهداری از پوست، شرایط این عضو حساس از بدن را برای هر کسی تغییر می دهد. به همین خاطر است که بعضی از افراد در اوج جوانی، پوستی پر از چین و چروک دارند.

در شرایط عادی، بیشتر چین و چروک ها باید بعد از 30 سالگی و یا کمی زودتر از آن بروز کنند اما افرادی که در سنین پایین سیگار می کشند، دائما حمام آفتاب می گیرند و رسیدگی چندانی نسبت به پوست خود ندارند، ممکن است خیلی زود پذیرایی چین و چروک در چهره خود باشند.

بسیاری از پزشکان، انجام عمل بوتاکس روی افراد بسیار جوان را نمی پذیرند. چرا که این کار را به لحاظ پزشکی، درست و اصولی نمی دانند.

سن بالاتر از 65 سال نیز به هیچ وجه سن مناسبی برای تزریق بوتاکس نمی باشد، زیرا نتیجه ی عکس داده و چین و چروک های پوست را افزایش می دهد.

اگر فردی از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کند و مبتلا به اختلالات انعقادی خون می باشد، هیچ زمانی برای تزریق بوتاکس برای این فرد مناسب نمی باشد.

افراد مبتلا به نارسایی های کلیوی، بیماران میاستنی گراویس، نفروپاتی و بیماران مبتلا به ام اس و بیمارانی که دچار ضعف عضلات شدید و بیماری های عصبی می باشند، هیچ زمانی برای تزریق بوتاکس مناسب آن ها نمی باشد.

بیمارانی که هیچگاه نمی توانند بوتاکس تزریق نمایند، علاوه بر بیماران ذکر شده می توان به بیماران فلج عضلانی، افراد مبتلا به عفونت های فعال، و بیماران ضعف ایمنی و بیماران قلبی و عروقی حاد اشاره کرد.

افرادی که به صورت موقت نمی توانند از بوتاکس استفاده نمایند شامل افرادی است که داروهای آنتی بیوتیکی مانند خانواده ی جنتامایسین و تتراسایکلین مصرف می کنند، پس از قطع مصرف این داروها به مدت یک ماه افراد می توانند از مزیت های تزریق بوتاکس بهره مند شوند.

دسته ای دیگر از افرادی که نمی توانند به طور موقت بوتاکس تزریق نمایند، افرادی می باشند که به هر دلیل مورد واکسیناسیون قرار گرفته اند. افراد واکسینه شده حداقل تا دو هفته نباید بوتاکس تزریق نمایند.

این موضوع برای بعد از تزریق بوتاکس نیز صادق است. افرادی که به تازگی تزریق بوتاکس را انجام داده اند، بهتر است به سرعت به سراغ تزریق واکسن نروند.

به این افراد توصیه می شود که حداقل دو هفته صبر کنند تا نتایج اولیه بوتاکس در آن ها ظاهر شود و سپس انواع خاصی از واکسن را پشت سر بگذارند. رعایت همین نکته های به ظاهر ساده، در رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از بوتاکس، بسیار حیاتی خواهد بود.

بهترین زمان بوتاکس با توجه به هدف تزریق

ناحیه ی تزریق نیز از مهم ترین عواملی است که برای تعیین زمان تزریق توسط متخصص مد نظر قرار می گیرد.

اگر هدف از تزریق از بین بردن چروک های پوست می باشد، بهترین زمان برای تزریق زمانی است که اولین چروک های پوست بر روی نقاط مختلف صورت از جمله بینی، پیشانی، اطراف لب و چانه ظاهر می شود.

اگر زمانی که اخم می کنید، می خندید و واکنش های مختلف را از خود بروز می دهید و این خطوط و چروک ظاهر شده و تا چند دقیقه بر روی صورت باقی می مانند، تا دیر نشده و این خطوط عمق بیشتری پیدا نکرده اند و بر روی صورت ثابت نشده اند، بهتر است که تزریق بوتاکس صورت بگیرد.

در صورتی که عمق چین و چروک های پوست بیشتر شده اند و این چروک ها به خطوط دائمی بر روی پوست تبدیل شده اند، بهتر است که در کنار تزریق بوتاکس از روش های مکمل دیگری چون تزریق فیلر نیز استفاده نمایید.

به این نکته توجه نمایید که تزریق بوتاکس به محض مشاهده ی چروک های سطحی پوست، علاوه بر درمان این چروک ها می تواند از بروز دیگر چروک ها و عمقی شدن خط و خطوط جلوگیری نماید.

اگر هدف از تزریق بوتاکس، هدف های درمانی باشد مانند کوچک تر کردن فک و ” تزریق بوتاکس چانه ” ، برطرف کردن اسپاسم های عضلانی، درمان سندرم مچ درد، برطرف کردن تیک های عصبی، و افتادگی پلک باشد، باید قبل از شدید تر شدن این بیماری ها و بالا رفتن سن اقدام به درمان با بوتاکس کرد.

اگر تعداد چین و چروک های صورت شما متناسب با سن تقویمیتان نمی باشد، بهتر است که هر چه زودتر تصمیم خود را برای تزریق قطعی کرده و از روش های جوانسازی هم برای تکمیل و تاثیر بهتر این روش بهره مند شوید.

وقتی اولین خط و خطوط در چهره شما ظاهر می شوند، مقابله با آن ها به مراتب راحت تر از زمانی است که صورت شما در محاصره انواع مختلفی از خط و خطوط قرار گرفته است.

بوتاکس می تواند خیلی زود وارد شود و مقابله با چین و چروک ها را در همان مراحل اولیه آغاز کند. در واقع بوتاکس می تواند نقشی پیشگیرانه داشته باشد اما همان طور که گفته شد، این کار حتما باید پس از ظهور اولین چین و چروک ها انجام شود.

عجله بیش از حد برای تزریق بوتاکس و استفاده از آن قبل از ظهور خط و خطوط، در نهایت به طراوت و جوانی پوست لطمه خواهد زد.

بهترین زمان تزریق بوتاکس بعد از اولین تزریق

یکی از سوالات رایج در خصوص زمان تزریق، وقفه های بین تزریق ها می باشد. اگر برای بار اول است که تزریق بوتاکس را انجام می دهید، باید بدانید که تزریق بوتاکس یک راهکار درمانی موقت و برگشت پذیر می باشد.

این توکسین باکتری کلستریدیوم بوتولینوم که با نام تجاری بوتاکس خوانده می شود، سبب فلج شدن و شل شدن موقتی عضلات شده و به عنوان یک راهکار درمانی دائمی به کار برده نمی شود. به همین سبب بعد از اولین تزریق به مدت 4 تا 6 ماه باید تزریق مجدد صورت بگیرد.

بوتاکس پس از مدتی تاثیرش را از دست می دهد و شکل ظاهری چهره شما، دوباره به همان وضعیت قبلی برمی گردد.

اگر از نتیجه تزریق بوتاکس رضایت داشته اید، می توانید این کار را دوباره تکرار کند و در غیر این صورت، می توانید دیگر به سراغ بوتاکس نروید. وقتی ماه ها پشت سر هم سپری می شوند، متوجه خواهید شد که خط و خطوط روی صورت دوباره در حال ظاهر شدن هستند.

برای تعداد تزریق های بوتاکس در یک فرد، هیچ محدودیتی وجود ندارد اما بهتر است که فرد قبل از هر تزریق، دوباره شرایط پیش و البته میزان سلامتی عمومی خود را مورد بررسی قرار بدهد. چرا که ممکن است در فاصله دو بار تزریق بوتاکس، اتفاق های زیادی برای بدن فرد به وقوع پیوسته باشند.

بوتاکس پس از مدتی تاثیرش را از دست می دهد و شکل ظاهری چهره شما، دوباره به همان وضعیت قبلی برمی گردد.

اگر از نتیجه تزریق بوتاکس رضایت داشته اید، می توانید این کار را دوباره تکرار کند و در غیر این صورت، می توانید دیگر به سراغ بوتاکس نروید. وقتی ماه ها پشت سر هم سپری می شوند، متوجه خواهید شد که خط و خطوط روی صورت دوباره در حال ظاهر شدن هستند.

برای تعداد تزریق های بوتاکس در یک فرد، هیچ محدودیتی وجود ندارد اما بهتر است که فرد قبل از هر تزریق، دوباره شرایط پیش و البته میزان سلامتی عمومی خود را مورد بررسی قرار بدهد. چرا که ممکن است در فاصله دو بار تزریق بوتاکس، اتفاق های زیادی برای بدن فرد به وقوع پیوسته باشند.

دفعات بعدی تزریق دوز توکسین تزریقی کمتر شده و فواصل تزریق نیز بیشتر می شود. در بعضی از موارد برای بعضی از عارضه ها بعد از چندین سال بهبودی کامل صورت می گیرد.

یکی دیگر از سوالات رایج در خصوص تزریق زمان ماندگاری عوارض بوتاکس می باشد، که در این مورد باید عنوان کرد که بسته به محل تزریق، دوز توکسین تزریق شده، حساسیت سیستم ایمنی بدن بستگی دارد.

اما اگر تزریق توسط متخصص و با استفاده از مواد مرغوب و بااستاندارد انجام شده باشد، عوارضی گذرا در حد چندین روز مانند خارش، قرمزی و تورم را به همراه خواهد داشت.

اما اگر در آرایشگاه ها و در نزد افراد نابلد تزریق صورت گرفته باشد، فرد با عوارض جبران ناپذیری گریبان گیر خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *