درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

عمل زیبایی تزریق بوتاکس یا botox injection یکی از روش های نوینی است که برای جوان سازی پوست و زیبایی آن کمک شایانی می کند؛ و اهمیت دادن مردم به زیبایی باعث شده تا عمل زیبایی botox injection به یکی از رایج ترین عمل های زیبایی تبدیل گردد.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

عمل زیبایی تزریق بوتاکس به دلیل داشتن تاثیر عالی بعد از عمل و هزینه مناسب نسبت و به صرفه در بین بیمارانی که قصد جوان سازی پوست خود را دارند طرفداران زیادی به خود جذب کرده است.

عمل زیبایی تزریق بوتاکس به خاطر این که مزایای فراوانی داشته خود را از سایر روش‌های خطرناک، پر دردسر و دردناکی که فاقد ویژگی های عمل زیبایی botox injection هستند متمایز کرده و برتری محسوسی نسبت به آن ها دارد.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

تزریق بوتاکس چیست؟

همانگونه که به آن اشاره شد عمل زیبایی تزریق بوتاکس، یکی از بهترین روش های موجود برای زیبایی و ” جوان سازی پوست ” بوده و با استفاده از آن چین و چروک های صورت برای مدت قابل توجهی از بین خواهد رفت.

اما سوالی پیش در این میان در ذهن اکثر خوانندگان خطور می کند و آن سوال این است که تزریق بوتاکس چیست؟ بهتر است قبل توضیح دادن هر چیزی به جواب این سوال رسیدگی شود

بوتاکس خود یک نوع ماده سمی به نام پلوتونیوم بوده که با تزریق آن زیر پوست و نواحی ای که دارای چین و چروک زیاد است موجب این خواهد شد که عضلات ناحیه تحت عمل زیبایی تزریق بوتاکس فلج شوند و به دنبال آن چین و چروک های موجود برای مدت طولانی از بین روند و ظاهری جوان و ایده آل را برای بیماران به ارمغان آورند.

عمل زیبایی botox injection به طور میانگین و بنا به مشاهدات ثبت شده بین سه تا شش ماه تاثیر مفید داشته و در این مدت چین و چروک های موجود در ناحیه یا نواحی تحت عمل زیبایی تزریق بوتاکس به خوبی از بین می برند ولی پس از گذشت این زمان به تدریج و کم کم اثر خود را از این بابت از دست داده و باید عمل زیبایی تزریق بوتاکس دوباره تجدید شوند.

مشاهده مطلب
چه کسانی مجاز به تزریق بوتاکس نیستند ؟

بنابراین بیماری که خواستار دائمی جوان سازی پوست خود بوده باید به صورت دوره ای و هر دوره به طور میانگین 3-6 ماه عمل زیبایی botox injection را به طور مرتب انجام دهند.

در این میان افرادی وجود دارند که شاید قادر به انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس به صورت مرتب و دوره ای نیستند و این سوال ذهن شان را نگران می کند که در صورت تمدید نکردن عمل زیبایی تزریق بوتاکس به صورت مرتب پس از گذشت زمان تاثیر botox injection وضعیت پوست ناحیه تحت عمل زیبایی تزریق بوتاکس بدتر از حالت اولیه خواهد شد؟

این افراد با این فرض در ذهن خود که احتمال دارد جواب مثبت باشد به احتمال زیاد از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس سر باز زده و خودداری کنند.

اما بر خلاف این تصورات جواب منفی خواهد بود به عبارتی در جواب این سوال مهم باید ذکر کرد که در صورت عدم تمدید عمل زیبایی botox injection و توقف آن نهایتا پوست به حالت قبلی خود باز خواهد گشت و عمل زیبایی تزریق بوتاکس هیچ تاثیر منفی پس از گذشتن زمان تاثیر آن نخواهد داشت.

حتی این امکان وجود خواهد داشت که پس از استفاده چندین مرتبه از تزریق بوتاکس چین و چروک نواحی تحت تزریق بوتاکس کمرنگ تر شوند.

نکات مهم درباره تزریق بوتاکس

عمل زیبایی botox injection، نیز همانند سایر روش های درمانی حاوی نکات منحصر به فرد خود خواهد بود و ذکر این نکات و رعایت آن ها بسیار حائز اهمیت است که از جمله این نکات می توان اشاره کرد به:

 • دستکاری نکردن محل تزریق بوتاکس.

احتمال این وجود خواهد داشت که بعد از انجام موفقیت آمیز عمل زیبایی تزریق بوتاکس ناحیه تحت عمل botox injection درد داشته باشد و این سبب خواهد شد تا بیمار به فکر ماساژ و دستکاری آن ناحیه شود تا از احساس درد انژکتوری شود ولی نکته مهم این است که هرگز نباید بعد از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس ناحیه مورد نظر را دستکاری کرد.

به این دلیل که انجام این کار باعث تشدید تورم و کبودی های ناشی از انجام عمل زیبایی botox injection خواهد شد و و تنها وضعیت موجود را بدتر خواهد کرد.

 • نخوابیدن بر روی صورت بعد از عمل زیبایی تزریق بوتاکس. بعد انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس بیمار باید به مدت کوتاهی از خوابیدن بر روی صورت به شدت اجتناب کند. تا بر روی صورت و ناحیه تحت عمل زیبایی botox injection هیچ گونه فشار اضافی وارد نشده و سبب بروز خطر در ناحیه مورد نظر نشود.
 • خودداری از قرارگرفتن در معرض حرارت و مکان ها و فضا هایی که گرم هستند. بهتر است برای بهبود وضعیت و کاهش تورم و کبودی های ناشی از انجام تزریق بوتاکس برای مدتی از قرار گیری در مکان های گرم همچون استخر، سونا و جکوزی پرهیز شود.
 • عدم استفاده از دارو های رقیق کننده خونی. توصیه اکید بر این است که بعد از انجام عمل زیبایی botox injection برای مدت مشخص شده توسط پزشک متخصص از دارو هایی که باعث رقیق شدن خون می شوند خودداری شود تا مشکلی برای بیمار پیش نیاید.
مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی

چه کسانی نباید عمل زیبایی تزریق بوتاکس داشته باشند؟

همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره شد و خواننده از این موضوع اشراف یافت که عمل زیبایی تزریق بوتاکس چگونه عملی بوده و فواید آن چیست و چگونه بعد از عمل زیبایی botox injection باید به مراقبت آن پرداخت.

اما باز هم در این بین سوالی مهم و ضروری پیش می آید که آیا عمل زیبایی تزریق بوتاکس برای همه افراد که قصد انجام botox injection را دارند مناسب بوده و بلا مانع است؟ در پاسخ به این سوال مهم به اندکی توضیح نیاز خواهد بود.

تزریق بوتاکس توسط سازمان های معتبر تایید شده است که به نوعی بی خطری آن از این طریق اثبات می شود و دارای عوارض محدود و کمی بوده و به نوعی روشی بی خطر برای جوان سازی پوست محسوب می شود.

اما نباید این سخن اینگونه تفسیر شود که عمل زیبایی تزریق بوتاکس برای همه افراد که خواستار این عمل هستند مجاز خواهد بود؛ و همه این افراد می توانند بدون نگرانی به انجام عمل زیبایی botox injection بپردازند. عمل زیبایی تزریق بوتاکس نیز همانند بسیاری از عمل های دیگر برای برخی افراد مناسب نیست از جمله این افراد می توان اشاره کرد به:

 1. زنان باردار
 2. افرادی با محدوده سنی 18-75
 3. کسانی که از بیماری اختلالات انتقادی رنج می برند.
 4. افرادی که از دارو های ضد انتقادی خون استفاده می کنند.
 5. افراد دچار به بیماری های قلبی و عروقی شدید
 6. کسانی که ضعف ایمنی دارند.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

همانند سایر عمل ها در عمل botox injection مراقبت پس از درمان بسیار مهم است و برای اینکه بیمار بعد از انجام  تزریق بوتاکس از تاثیرات و نتایج آن به طور کامل راضی باشد باید کاملا آن ها را مو به مو رعایت کند. در زیر به یک سری از این نکات مهم اشاره می شود:

 1. به آن قسمت از نواحی پوستی که تحت عمل زیبایی botox injection قرار گرفته به هیچ عنوان دستکاری نشود.
 2. از مصرف دارو هایی که پزشکان آن ها را منع کرده خودداری شود.
 3. برای بهبود کبودی و تورم از ویتامین K و آرنیکا استفاده شود.
 4. نداشتن فعالیت های ورزشی به مدت 24 ساعت تحت جلوگیری از پخش ماده بوتاکس به بدن.

پرهیز از مالش و ماساژ ناحیه تحت عمل زیبایی تزریق بوتاکس

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

مشاهده مطلب
همه چیز درباره تزریق بوتاکس

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع