تزریق بوتاکس

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

عمل زیبایی تزریق بوتاکس یا botox injection یکی از روش های نوینی است که برای جوان سازی پوست و زیبایی آن کمک شایانی می کند؛ و اهمیت دادن مردم به زیبایی باعث شده تا عمل زیبایی botox injection به یکی از رایج ترین عمل های زیبایی تبدیل گردد.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

عمل زیبایی تزریق بوتاکس به دلیل داشتن تاثیر عالی بعد از عمل و هزینه مناسب نسبت و به صرفه در بین بیمارانی که قصد جوان سازی پوست خود را دارند طرفداران زیادی به خود جذب کرده است.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

این عمل امروزه توسط مردان و زنان در سراسر جهان توسط پزشکان متخصص انجام می شود و معمولا افراد پس از انجام این عمل از انجام آن رضایت کافی را داشته و اکثرا به اهداف قبل از عمل رسیده اند.

عمل زیبایی تزریق بوتاکس به خاطر این که مزایای فراوانی داشته خود را از سایر روش‌های خطرناک، پر دردسر و دردناکی که فاقد ویژگی های عمل زیبایی botox injection هستند متمایز کرده و برتری محسوسی نسبت به آن ها دارد.

این عمل تهاجمی نمی باشد و در حین عمل درد و همچنین خون ریزی وجود نخواهد داشت و افراد به خصوص زنان می توانند با به کار گیری این عمل به از بین بردن مشکلات خود بپردازند.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

تزریق بوتاکس چیست؟

همانگونه که به آن اشاره شد عمل زیبایی تزریق بوتاکس، یکی از بهترین روش های موجود برای زیبایی و ” جوان سازی پوست ” بوده و با استفاده از آن چین و چروک های صورت برای مدت قابل توجهی از بین خواهد رفت.

گفتنی است که این عمل باید طی زمان های مقرری تکرار شود تا نتایج آن از بین نرفته و حفظ شود همچنین در صورت وجود شرایط مناسب افراد می توانند از انجام این عمل نتایج دائمی بگیرند.

اما سوالی پیش در این میان در ذهن اکثر خوانندگان خطور می کند و آن سوال این است که تزریق بوتاکس چیست؟ بهتر است قبل توضیح دادن هر چیزی به جواب این سوال رسیدگی شود

بوتاکس خود یک نوع ماده سمی به نام پلوتونیوم بوده که با تزریق آن زیر پوست و نواحی ای که دارای چین و چروک زیاد است موجب این خواهد شد که عضلات ناحیه تحت عمل زیبایی تزریق بوتاکس فلج شوند و به دنبال آن چین و چروک های موجود برای مدت طولانی از بین روند و ظاهری جوان و ایده آل را برای بیماران به ارمغان آورند.

منظور از فلج شدن عضلات ناحیه ای که تحت تزریق قرار می گیرد این نیست که عضله ی آن ناحیه به طور کلی از اختیار فرد خارج می شود بلکه منظور بی حس شدن آن می باشد که این بی حسی می تواند کم و یا زیاد باشد که میزان آن به مقدار بوتاکس تزریقی و همچنین میزان غلظت آن نیز بستگی دارد و افراد نباید نگران این موضوع باشند چرا که ممکن است فکر کردن در این مورد سبب نگرانی و استرس آن ها شود.

در صورتی که درباره ی این نوع از فلج شدن عضلات که ناشی از تزریق کردن بوتاکس به وجود می آید نگران شدید بهتر است در این باره با پزشک متخصص خود مشورت کرده و از گرفتن اطلاعات در این زمینه از افراد بی تجربه و بی اطلاع خودداری کنید زیرا بهترین فرد برای دریافت اطلاع در این زمینه پزشک متخصص می باشد که علاوه بر داشتن اطلاعات دارای تجربه در این زمینه می باشد.

عمل زیبایی botox injection به طور میانگین و بنا به مشاهدات ثبت شده بین سه تا شش ماه تاثیر مفید داشته و در این مدت چین و چروک های موجود در ناحیه یا نواحی تحت عمل زیبایی تزریق بوتاکس به خوبی از بین می برند ولی پس از گذشت این زمان به تدریج و کم کم اثر خود را از این بابت از دست داده و باید عمل زیبایی تزریق بوتاکس دوباره تجدید شوند.

بنابراین بیماری که خواستار دائمی جوان سازی پوست خود بوده باید به صورت دوره ای و هر دوره به طور میانگین 3-6 ماه عمل زیبایی botox injection را به طور مرتب انجام دهند.

البته ممکن است که مدت زمان تاثیر گذاری دچار تغییراتی شود چرا که این عمل برای افراد مختلف نتایج کاملا منحصر به فردی خواهد داشت و نمی توان مدت زمان دقیقی را برای افراد ارائه کرد اما می توان گفت کم ترین مدت زمان این تاثیر 3 ماه می باشد.

در این میان افرادی وجود دارند که شاید قادر به انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس به صورت مرتب و دوره ای نیستند و این سوال ذهن شان را نگران می کند که در صورت تمدید نکردن عمل زیبایی تزریق بوتاکس به صورت مرتب پس از گذشت زمان تاثیر botox injection وضعیت پوست ناحیه تحت عمل زیبایی تزریق بوتاکس بدتر از حالت اولیه خواهد شد؟

این افراد با این فرض در ذهن خود که احتمال دارد جواب مثبت باشد به احتمال زیاد از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس سر باز زده و خودداری کنند.

اما بر خلاف این تصورات جواب منفی خواهد بود به عبارتی در جواب این سوال مهم باید ذکر کرد که در صورت عدم تمدید عمل زیبایی botox injection و توقف آن نهایتا پوست به حالت قبلی خود باز خواهد گشت و عمل زیبایی تزریق بوتاکس هیچ تاثیر منفی پس از گذشتن زمان تاثیر آن نخواهد داشت.

حتی این امکان وجود خواهد داشت که پس از استفاده چندین مرتبه از تزریق بوتاکس چین و چروک نواحی تحت تزریق بوتاکس کمرنگ تر شوند.

همچنین پس از تزریق دوره ای و مرتب بوتاکس افراد می توانند نتایج دائمی از انجام این عمل بگیرند و برای همیشه از چین و چروک هایی که موجب ناراحتی آن ها می شدند رها شوند. بهتر است قبل از هر نوع اقدامی درباره ی تصمیم خود به خوبی فکر کنید.

نکات مهم درباره تزریق بوتاکس

عمل زیبایی botox injection، نیز همانند سایر روش های درمانی حاوی نکات منحصر به فرد خود خواهد بود و ذکر این نکات و رعایت آن ها بسیار حائز اهمیت است که از جمله این نکات می توان اشاره کرد به:

  • دستکاری نکردن محل تزریق بوتاکس.

احتمال این وجود خواهد داشت که بعد از انجام موفقیت آمیز عمل زیبایی تزریق بوتاکس ناحیه تحت عمل botox injection درد داشته باشد و این سبب خواهد شد تا بیمار به فکر ماساژ و دستکاری آن ناحیه شود تا از احساس درد انژکتوری شود ولی نکته مهم این است که هرگز نباید بعد از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس ناحیه مورد نظر را دستکاری کرد.

به این دلیل که انجام این کار باعث تشدید تورم و کبودی های ناشی از انجام عمل زیبایی botox injection خواهد شد و و تنها وضعیت موجود را بدتر خواهد کرد.

حتی در صورتی که افراد محل مورد عمل را ماساژ دهند ممکن است بوتاکس زیر پوست دچار حرکت و بی نظمی شود در نتیجه توصیه ی اکید می شود که محلی را که مورد تزریق واقع شده است را به هیچ عنوان دستکاری نکرده و ماساژ ندهید.

  • نخوابیدن بر روی صورت بعد از عمل زیبایی تزریق بوتاکس. بعد انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس بیمار باید به مدت کوتاهی از خوابیدن بر روی صورت به شدت اجتناب کند. تا بر روی صورت و ناحیه تحت عمل زیبایی botox injection هیچ گونه فشار اضافی وارد نشده و سبب بروز خطر در ناحیه مورد نظر نشود.
  • خودداری از قرارگرفتن در معرض حرارت و مکان ها و فضا هایی که گرم هستند. بهتر است برای بهبود وضعیت و کاهش تورم و کبودی های ناشی از انجام تزریق بوتاکس برای مدتی از قرار گیری در مکان های گرم همچون استخر، سونا و جکوزی پرهیز شود.
  • عدم استفاده از دارو های رقیق کننده خونی. توصیه اکید بر این است که بعد از انجام عمل زیبایی botox injection برای مدت مشخص شده توسط پزشک متخصص از دارو هایی که باعث رقیق شدن خون می شوند خودداری شود تا مشکلی برای بیمار پیش نیاید.

چه کسانی نباید عمل زیبایی تزریق بوتاکس داشته باشند؟

همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره شد و خواننده از این موضوع اشراف یافت که عمل زیبایی تزریق بوتاکس چگونه عملی بوده و فواید آن چیست و چگونه بعد از عمل زیبایی botox injection باید به مراقبت آن پرداخت.

اما باز هم در این بین سوالی مهم و ضروری پیش می آید که آیا عمل زیبایی تزریق بوتاکس برای همه افراد که قصد انجام botox injection را دارند مناسب بوده و بلا مانع است؟ در پاسخ به این سوال مهم به اندکی توضیح نیاز خواهد بود.

تزریق بوتاکس توسط سازمان های معتبر تایید شده است که به نوعی بی خطری آن از این طریق اثبات می شود و دارای عوارض محدود و کمی بوده و به نوعی روشی بی خطر برای جوان سازی پوست محسوب می شود.

اما نباید این سخن اینگونه تفسیر شود که عمل زیبایی تزریق بوتاکس برای همه افراد که خواستار این عمل هستند مجاز خواهد بود؛ و همه این افراد می توانند بدون نگرانی به انجام عمل زیبایی botox injection بپردازند. عمل زیبایی تزریق بوتاکس نیز همانند بسیاری از عمل های دیگر برای برخی افراد مناسب نیست از جمله این افراد می توان اشاره کرد به:

1- زنان باردار، این نوع از افراد به دلیل اینکه در مرحله ی حساسی قرار دارند و نمی توانند هر نوع دارویی را مصرف کنند و همچنین به این علت که محدودیت های مختلفی دارند نباید این عمل را در این زمان انجام دهند. پزشکان در سراسر جهان برای زنان در صورت باردار بودن توصیه می کنند که انجام این عمل را به زمانی که باردار نمی باشند موکول کرده تا بدون استرس و نگرانی این عمل را انجام دهند.

2- افرادی با محدوده سنی 18-75، یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان انجام این عمل باید رعایت کرد سن افراد می باشد. برای افراد که بالای 75 سال می باشند اجازه ی پزشک برای انجام این عمل الزامی باشد. علاوه بر این افرادی که سن آن ها کم تر از 18 سال می باشد نمی توانند این عمل را انجام دهند مگر در صورتی که  دلایل خاصی داشته باشند و در این مورد هم باید اجازه ی پزشک متخصص را بگیرند.

3- کسانی که از بیماری اختلالات انتقادی رنج می برند.

4- افرادی که از دارو های ضد انتقادی خون استفاده می کنند.

5- افراد دچار به بیماری های قلبی و عروقی شدید

6- کسانی که ضعف ایمنی دارند.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

همانند سایر عمل ها در عمل botox injection مراقبت پس از درمان بسیار مهم است و برای اینکه بیمار بعد از انجام  تزریق بوتاکس از تاثیرات و نتایج آن به طور کامل راضی باشد باید کاملا آن ها را مو به مو رعایت کند. در زیر به یک سری از این نکات مهم اشاره می شود:

1- به آن قسمت از نواحی پوستی که تحت عمل زیبایی botox injection قرار گرفته به هیچ عنوان دستکاری نشود.

2- از مصرف دارو هایی که پزشکان آن ها را منع کرده خودداری شود، در صورتی که از داروهای خاصی استفاده می کنید بهتر است این موضوع را با پزشک متخصص خود در میان بگذارید زیرا ممکن است دارویی که شما مصرف می کنید با این عمل و همچنین ماده های سازنده ی بوتاکس ناسازگار بوده و با آن ها ایجاد تداخل کرده و سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای فرد بیمار شود.

3- برای بهبود کبودی و تورم از ویتامین K و آرنیکا استفاده شود.

4- نداشتن فعالیت های ورزشی به مدت 24 ساعت تحت جلوگیری از پخش ماده بوتاکس به بدن.

5- پرهیز از مالش و ماساژ ناحیه تحت عمل زیبایی تزریق بوتاکس

افراد اگر نکاتی را که به آن ها اشاره شد را رعایت کنند و همچنین برخی نکات دیگر را که ممکن است پزشک متخصص برای آن ها ارائه کند را رعایت کنند می توانند با موفقیت این عمل را به پایان رسانده و از مزایای فوق العاده ای که برای آن ها به وجود می آید بهره مند شوند ولی در صورتی که این موارد را رعایت نکنند علاوه بر این که نمی توانند نتایج کاملی از این عمل بگیرند ممکن است مشکلاتی را برای خود به وجود آورند.

به صورت مختصر می توانیم بگوییم تزریق بوتاکس علاوه بر اینکه به سهولت انجام می پذیرد کاملا حساس بوده و نیاز به مراقبت های ساده و کوتاه مدت دارد که معمولا افراد به راحتی و با شوق کامل آن ها را برای از بین بردن مشکلات خود انجام داده و از این عمل نتایج مورد انتظار خود را می گیرند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *