همه مواردی که باید در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بدانید

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره مزایا، اثرات و عوارض جانبی تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها به فرآیندی گفته می شود که خطوط اخمی که بین ابروها وجود دارد را برطرف می کند.

تزریق بوتاکس می تواند ابروها را در صورت بالاتر هم ببرد. با تزریق بوتاکس، ماهیچه های زیرین ابرو و همچنین ماهیچه های بین دو ابرو بطور موقت فلج می شوند و باعث نرمی و لطافت پوست صورت هم می شود. تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو در ماهیچه های پیشانی هم تاثیر می گذارد و حتی می تواند باعث بازتر شدن چشم بیمار هم بشود.

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها به چه صورت است ؟

جدا از مزیت هایی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، تزریق در انتهای ابرو هم می تواند باعث فلج شدن ماهیچه های ابرو بشود. مقدار بالا رفتن ابروها در هر بیمار متفاوت است و بستگی به سن بیمار و کیفیت ماهیچه های ابرو دارد.

برای خطوط پیشانی که بین ابروها وجود دارد، تزریق می تواند به رفع چین و چروک های عمیق بین ابروها کمک زیادی بکند.

تزریق بوتاکس

تزریق بدون عمل جراحی انجام می شود و با لیفت ابروهایی که در گذشته با عمل جراحی انجام می شد و شامل برش و برداشتن مقداری از پوست صورت بود، کاملا متفاوت است.

البته بعضی از بیماران ترجیح می دهند که همزمان با تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو ، جراحی زیبا سازی پلک چشم را هم انجام بدهند تا بتوانند به نتایج بهتری برسند.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

 آیا کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها هستید؟

تزریق تنها به افراد بالغی که حداقل 18 سال سن دارند، توصیه می شود. تزریق بوتاکس برای تمام زنان و مردانی که در روی صورتشان خطوط اخم دارند، مناسب است.

ممکن است افرادی که دارای خطوط اخم هستند، تا به حال از راه های زیادی برای رفع این خطوط استفاده کرده باشند که هیچ تاثیری برای آنها به دنبال نداشته است. البته قبل از اینکه در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو تصمیمی بگیرید، باید اول با متخصص مشورت نمایید تا در مورد عوارض های احتمالی برای شما توضیح بدهد.

شما کاندید خوبی برای تزریق برای لیفت ابروها نیستید، اگر باردار هستید یا به نوزاد خود شیر می دهید زیرا توکسین به نوزادها و جنین های به دنیا نیامده آسیب می رساند.

بیمار در طول تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها، چه توقعاتی می تواند داشته باشد؟

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بسیار ساده است. تزریق فقط چند دقیقه طول می کشد ولی قبل از تزریق، بیمار باید یک سری از کارها را باید انجام بدهد؛ مثلا نباید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کند. قبل از تزریق ، متخصص از کرم بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند.

نتایج تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

نتایج حاصل از تزریق برای لیفت ابرو به سرعت مشخص می شود و همچنین دوره ریکاوری بیمار هم بسیار کوتاه است. تحقیقات نشان می دهد که با وجود اینکه نتایج اولین تزریق برای لیفت ابرو ، در طول هفته اول مشخص می شود ولی احتمال دارد که نتایج مهم و چشمگیر آن یک ماه بعد از تزریق مشخص بشود.

مدت ماندگاری بوتاکس در هر بیماری متفاوت است و حتی ممکن است در بعضی از بیماران تا 6 ماه هم ماندگاری داشته باشد.

یکی از دلایلی که اکثر بیماران بوتاکس را به عمل جراحی ترجیح می دهند این است که تزریق بوتاکس دوره ریکاوری کوتاهی دارد. بعد از تزریق، می توانید کارهای روزمره خودتان را انجام بدهید ولی بیشتر متخصصها پیشنهاد می کنند که بهتر است حداقل دو ساعت بعد از تزریق استراحت کنید.

اثرات جانبی تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها

به طور کلی،تزریق برای اکثر افراد بی خطر است و عوارض خاصی را به دنبال ندارد. بهر حال ممکن است تزریق اثرت جانبی خاصی را هم به دنبال داشته باشد.

ممکن است بعد از تزریق، شاهد مقداری قرمزی، تورم و کبودی در بخش ابروها و پیشانی تان باشید. معمولا این دسته از اثرات جانبی بعد از یک هفته از بین می روند.

محدودیت های تزریق بوتاکس چیست

 اثرات جانبی خفیف تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها عبارت است از:

  1. سردرد
  2. ایجاد زخم
  3. بی حسی در قسمت ابروها

علاوه بر عوارضی که نام بردیم، ممکن است در اثر تزریق نادرست بوتاکس، خطوط جدیدی در فاصله بین دو ابرو بوجود بیایند.

در واقع برای لیفت ابروها باید از میزان مناسبی از بوتاکس استفاده بشود و تزریق بیش از حد بوتاکس عوارض زیادی را به دنبال دارد.

اثرات جانبی جدی به ندرت اتفاق می افتند. اثرات جانبی که بیمار در صورت مشاهده باید به پزشک مراجعه کند، عبارتند از:

  1. مشکلاتی در نفس کشیدن
  2. افتادگی ابروها
  3. افتادگی پلک چشم
  4. مشکلاتی در غذا خوردن و بلعیدن
  5. تغییراتی در صحبت کردن

هیچ وقت خودتان اقدام به تزریق بوتاکس نکنید زیرا این کار عوارض خطرناکی را به دنبال دارد؛ حتما باید در کلینیک پوست و مو تزریق را انجام بدهید.

 آیا تزریق بوتاکس تاثیری در لیفت ابروها و رفع چین و چروک های بین دو ابرو دارد؟

اثرات تزریق بوتاکس در لیفت ابرو، چند روز بعد از تزریق مشخص می شود. برای اینکه به نتایج ماندگار و رضایت بخشی برسید، باید هر چند ماه بوتاکس بیشتری تزریق کنید.

هر چقدر در طول زمان، بوتاکس بیشتری تزریق کنید، احتمال اینکه ماهیچه های اطراف ابرو از کار بیفتند و خطوط بین ابروها هم محو بشوند، بسیار بیشتر است.

البته متخصص در مورد زمان مناسب برای مراجعه مجدد به کلینیک شما را راهنمایی خواهد کرد. در واقع، هر زمان که چین و چروک های بین دو ابرویتان دوباره به حالت قبل برگشتند، می توانید برای تزریق مجدد به کلینیک پوست و مو مراجعه نمایید.

 هزینه تزریق بوتاکس در ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز “

هزینه تزریق بوتاکس به دو شکل محاسبه می شود؛ یا از طریق تعداد واحدهای بوتاکس استفاده شده و یا با توجه به بخشی که بوتاکس تزریق می شود.

ممکن است متخصص واحد بیشتری از بوتاکس را برای لیفت ابروها تزریق کند. معمولا بیمه های سلامت هم تزریق بوتاکس برای لیف ابروها را تحت پوشش خود قرار نمی دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب