تزریق بوتاکس

همه مواردی که باید در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بدانید

همه مواردی که باید در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بدانید

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره مزایا، اثرات و عوارض جانبی تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها به فرآیندی گفته می شود که خطوط اخمی که بین ابروها وجود دارد را برطرف می کند.

در اثر افزایش سن و انقباض زیاد ماهیچه های صورت نظیر ماهیچه های مابین ابروها، پیشانی، خطوط لبخند و غیره خطوطی بر چهره نمایان می شوند. اما با تزریق بوتاکس می توان اختلالی در سیگنال عصبی ایجاد نمود تا با توقف حرکت ماهیچه ها از ایجاد شدن خطوط بر روی صورت جلوگیری نمود.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

تزریق بوتاکس می تواند ابروها را در صورت بالاتر هم ببرد. با تزریق بوتاکس، ماهیچه های زیرین ابرو و همچنین ماهیچه های بین دو ابرو بطور موقت فلج می شوند و باعث نرمی و لطافت پوست صورت هم می شود. تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو در ماهیچه های پیشانی هم تاثیر می گذارد و حتی می تواند باعث بازتر شدن چشم بیمار هم بشود.

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها به چه صورت است ؟

جدا از مزیت هایی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، تزریق در انتهای ابرو هم می تواند باعث فلج شدن ماهیچه های ابرو بشود. مقدار بالا رفتن ابروها در هر بیمار متفاوت است و بستگی به سن بیمار و کیفیت ماهیچه های ابرو دارد.

برای خطوط پیشانی که بین ابروها وجود دارد، تزریق می تواند به رفع چین و چروک های عمیق بین ابروها کمک زیادی بکند.

تزریق بوتاکس

تزریق بدون عمل جراحی انجام می شود و با لیفت ابروهایی که در گذشته با عمل جراحی انجام می شد و شامل برش و برداشتن مقداری از پوست صورت بود، کاملا متفاوت است.

بسیاری از افراد از انجام لیفت ابرو واهمه داشته و به دنبال راهی می باشند که بدون عمل و خطرات ناشی از آن موجب بالا بردن ابروهای خود شوند. به همین دلیل استفاده از بوتاکس، درمانی می باشد که خطرات ناشی از عمل های زیبایی را نداشته و بهبودی سریعتر انجام می گیرد.

البته بعضی از بیماران ترجیح می دهند که همزمان با تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو ، جراحی زیبا سازی پلک چشم را هم انجام بدهند تا بتوانند به نتایج بهتری برسند.

در ابتدا پزشک محل مورد نظر برای درمان را تمیز می کند سپس برای بالا بردن ابروها مقداری از بوتاکس را به عضلات بیرونی ابروها تزریق می نماید. این عضلات موجب می شوند تا ابروها به سمت پایین کشیده شوند در نتیجه با جلوگیری از انقباض این عضلات می توان به بالا بردن ابروها کمک نمود. این درمان تنها چند دقیقه به طول انجامیده و زمان زیادی از مراجعه کننده نخواهد گرفت.

برخی از افراد نگران درد حاصل از تزریق در طول درمان می باشند در این باره باید گفت که درد در تزریق بوتاکس حداقل بوده و به حدی ناچیز است که می توان از آن چشم پوشی کرد. برای تزریق بوتاکس از سوزن های کوچکی استفاده می شود بنابراین درد حاصل از آن نیز همانند فرو رفتن یک سوزن و سنجاق کوچک می ماند.

اما پزشک متخصص بلافاصله پس از Botox injection بر محل درمان بسته های یخ قرار داده که در صورت وجود درد جزئی به سرعت از بین می رود.

 آیا کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها هستید؟

تزریق تنها به افراد بالغی که حداقل 18 سال سن دارند، توصیه می شود. تزریق بوتاکس برای تمام زنان و مردانی که در روی صورتشان خطوط اخم دارند، مناسب است.

ممکن است افرادی که دارای خطوط اخم هستند، تا به حال از راه های زیادی برای رفع این خطوط استفاده کرده باشند که هیچ تاثیری برای آنها به دنبال نداشته است. البته قبل از اینکه در مورد تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو تصمیمی بگیرید، باید اول با متخصص مشورت نمایید تا در مورد عوارض های احتمالی برای شما توضیح بدهد.

شما کاندید خوبی برای تزریق برای لیفت ابروها نیستید، اگر باردار هستید یا به نوزاد خود شیر می دهید زیرا توکسین به نوزادها و جنین های به دنیا نیامده آسیب می رساند.

در صورت داشتن شرایط زیر شما کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس نبوده و بهتر است برای از بین بردن خطوط صورت یا بالا بردن ابروهای خود از روش دیگری که پزشک توصیه می نماید، استفاده کنید.

 1. در صورتی که به سم بوتولینوم موجود در بوتاکس و یا هر محصول دیگر حساسیت دارید، این درمان می تواند برای شما موجب حساسیت و بروز عوارض جانبی گردد.
 2. اگر در محل درمان دارای عفونت پوستی و یا هرگونه بیماری پوستی می باشید، با انجام این درمان در این شرایط، عفونت و بیماری پوستی را گسترش می دهید.
 3. در صورتی که دارای یک وضعیت عضلانی یا عصبی همانند ALS یا میاستنی گراویس می باشید، انتقال بوتاکس درمان مناسبی نخواهد بود.

بیمار در طول تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها، چه توقعاتی می تواند داشته باشد؟

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو بسیار ساده است. تزریق فقط چند دقیقه طول می کشد ولی قبل از تزریق، بیمار باید یک سری از کارها را باید انجام بدهد؛ مثلا نباید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کند. بعلاوه در روز درمان نباید ورزش کرده و یا فعالیت های سنگین انجام دهید. قبل از تزریق ، متخصص از کرم بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند.

نتایج تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

نتایج حاصل از تزریق برای لیفت ابرو به سرعت مشخص می شود و همچنین دوره ریکاوری بیمار هم بسیار کوتاه است. تحقیقات نشان می دهد که با وجود اینکه نتایج اولین تزریق برای لیفت ابرو ، در طول هفته اول مشخص می شود ولی احتمال دارد که نتایج مهم و چشمگیر آن یک ماه بعد از تزریق مشخص بشود.

مدت ماندگاری بوتاکس در هر بیماری متفاوت است و حتی ممکن است در بعضی از بیماران تا 6 ماه هم ماندگاری داشته باشد.

یکی از دلایلی که اکثر بیماران بوتاکس را به عمل جراحی ترجیح می دهند این است که تزریق بوتاکس دوره ریکاوری کوتاهی دارد. بعد از تزریق، می توانید کارهای روزمره خودتان را انجام بدهید ولی بیشتر متخصصها پیشنهاد می کنند که بهتر است حداقل دو ساعت بعد از تزریق استراحت کنید.

پس از اینکه بوتاکس را به محل مورد نظر تزریق کردید، به هیچ عنوان محل درمان شده را لمس نکرده و یا فشاری وارد نکنید. دلیل این امر آن است که بلافاصله پس از تزریق، ماده تزریق شده به راحتی تغییر شکل داده و جابجا می شود بنابراین می تواند به سمت سایر نقاط صورت حرکت می کند.

اگر بوتاکس علاوه بر منطقه تحت درمان به سمت سایر اندام های صورت جابجا شود، می تواند ضعف عضلات در این اندام ها را نیز به همراه داشته و یا موجب افتادگی صورت شود.

اثرات جانبی تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها

به طور کلی،تزریق برای اکثر افراد بی خطر است و عوارض خاصی را به دنبال ندارد. بهر حال ممکن است تزریق اثرت جانبی خاصی را هم به دنبال داشته باشد.

ممکن است بعد از تزریق، شاهد مقداری قرمزی، تورم و کبودی در بخش ابروها و پیشانی تان باشید. معمولا این دسته از اثرات جانبی بعد از یک هفته از بین می روند.

اثرات جانبی خفیف تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها عبارت است از:

 1. سردرد
 2. ایجاد زخم
 3. بی حسی در قسمت ابروها

علاوه بر عوارضی که نام بردیم، ممکن است در اثر تزریق نادرست بوتاکس، خطوط جدیدی در فاصله بین دو ابرو بوجود بیایند.

در واقع برای لیفت ابروها باید از میزان مناسبی از بوتاکس استفاده بشود و تزریق بیش از حد بوتاکس عوارض زیادی را به دنبال دارد.

اثرات جانبی جدی به ندرت اتفاق می افتند. اثرات جانبی که بیمار در صورت مشاهده باید به پزشک مراجعه کند، عبارتند از:

 1. مشکلاتی در نفس کشیدن
 2. افتادگی ابروها
 3. افتادگی پلک چشم
 4. مشکلاتی در غذا خوردن و بلعیدن
 5. تغییراتی در صحبت کردن

هیچ وقت خودتان اقدام به تزریق بوتاکس نکنید زیرا این کار عوارض خطرناکی را به دنبال دارد؛ حتما باید در کلینیک پوست و مو تزریق را انجام بدهید.

اما با رعایت مراقبت هایی می توان از بروز این عوارض جلوگیری نمود و یا آنها را به حداقل رساند.

 1. در قدم اول در انتخاب پزشک خود دقت نمایید. اطمینان حاصل کنید که پزشک مربوطه در تزریق بوتاکس مهارت داشته باشد زیرا افرادی مانند سالن داران که تخصص کافی در این زمینه ندارند، به درستی و در محل مناسب بوتاکس را تزریق نکرده و در صورت بروز هرگونه مشکل و عارضه قابل به درمان آنها نخواهند بود این در حالی است که پزشکان معتبر به خوبی از پس این مسائل برآمده و مراجعه به این افراد موجب کاهش بروز خطرات احتمالی خواهد شد.
 2. در صورت وجود هرگونه بیماری و یا عفونت که می تواند بر نتایج حاصل از درمان اثر بگذارد، به پزشک خود بگویید.
 3. اگر از هرگونه دارو، ویتامین و یا حتی داروهای گیاهی استفاده می نمایید، حتما این نکته را به پزشک یادآور شوید زیرا برخی از داروها و مکمل ها با بوتاکس در تضاد بوده و مصرف آنها می تواند مشکلات جدی به وجود آورد. همچنین اگر آنتی بیوتیک مصرف کرده و یا شل کننده های عضلانی استفاده نموده اید باید به پزشک متذکر شوید تا این شرایط در درمان لحاظ شوند.
 4. اگر پس از تزریق بوتاکس دچار عارضه و یا حساسیتی شدید که موجب آزار و اذیت شما می شود، سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.
 5. به تمامی دستورالعمل ها و یا توصیه هایی که پزشک متخصص قبل و پس از درمان ارائه می دهد، عمل نمایید.

این موارد موجب شده تا عوارض جانبی به حداقل رسیده و یا در صورت بروز، سریعتر و راحتر قابل درمان باشند.

 آیا تزریق بوتاکس تاثیری در لیفت ابروها و رفع چین و چروک های بین دو ابرو دارد؟

اثرات تزریق بوتاکس در لیفت ابرو، چند روز بعد از تزریق مشخص می شود. برای اینکه به نتایج ماندگار و رضایت بخشی برسید، باید هر چند ماه بوتاکس بیشتری تزریق کنید.

هر چقدر در طول زمان، بوتاکس بیشتری تزریق کنید، احتمال اینکه ماهیچه های اطراف ابرو از کار بیفتند و خطوط بین ابروها هم محو بشوند، بسیار بیشتر است.

البته متخصص در مورد زمان مناسب برای مراجعه مجدد به کلینیک شما را راهنمایی خواهد کرد. در واقع، هر زمان که چین و چروک های بین دو ابرویتان دوباره به حالت قبل برگشتند، می توانید برای تزریق مجدد به کلینیک پوست و مو مراجعه نمایید.

 هزینه تزریق بوتاکس در ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز “

هزینه تزریق بوتاکس به دو شکل محاسبه می شود؛ یا از طریق تعداد واحدهای بوتاکس استفاده شده و یا با توجه به بخشی که بوتاکس تزریق می شود.

بیشتر مراجعه کنندگانی که برای لیفت ابروهای خود از تزریق بوتاکس استفاده می نمایند، بین 4 الی 10 واحد بوتاکس تزریق می نمایند تا ابروها به فرم دلخواه آنها تبدیل شود.

بیشتر این افراد علاوه بر لیفت ابروها مقداری بوتاکس به خطوط پیشانی نیز تزریق می نمایند. در این صورت تعداد واحدهای تزریقی افزایش یافته در نتیجه هزینه دریافتی پزشک نیز متناسب با تعداد واحدها افزایش خواهد یافت.

ممکن است متخصص واحد بیشتری از بوتاکس را برای لیفت ابروها تزریق کند. معمولا بیمه های سلامت هم تزریق بوتاکس برای لیف ابروها را تحت پوشش خود قرار نمی دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *