لیزر موهای زائد

مضرات لیزر موهای زائد چیست؟

مضرات لیزر موهای زائد چیست؟

عوارض و مضرات لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد است. از بین بردن موهای زائد با لیزر دائمی است و امکان رشد مجدد موها در این روش وجود ندارد.

لیزر موهای زائد اگر در کلینیک‌ها و درمانگاه‌های مجاز و تایید شده انجام شود، مشکل و عوارضی برای پوست به وجود نمی‌آید. در این مراکز از جدیدترین دستگاه‌ لیزر موهای زائد 2018 استفاده می‌شود.

مضرات لیزر موهای زائد

دستگاه‌های از بین بردن موهای زائد از دو نوع سیستم استفاده می‌کنند. سیستم‌های لیزری و سیستم‌های غیر لیزری که هر کدام شرایط و خصوصیات خاص خودشان را دارند.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

دستگاه‌های غیر لیزری دارای سیستم‌های نوری هستند و ipl نام دارند. این دستگاه‌ها از قدرت کمتری برای از بین بردن موهای زائد نسبت به دستگاه‌های لیزری برخوردار هستند اما دسترسی به آنها آسانتر و قیمت و هزینه آنها کمتر است.

مضرات لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد خانگی از همین نوع دستگاه‌ها هستند. احتمال سوختگی پوست و رشد مجدد موهای از بین رفته از معایب استفاده از این دستگاه‌ها است.

دستگاه‌های لیزری که هر کدام دارای مکانیسم و طول موج‌های مختلف هستند؛ انواع مختلفی دارند. از انواع این دستگاه‌های لیزر موهای زائد می‌توان به نوع دایود و الکساندرایت اشاره کرد.

متخصصان و تکنسین‌های مجرب و آموزش دیده در این کلینیک‌های و درمانگاه‌های مخصوص زیبایی پوست و مو با توجه به نوع پوست و موی مراجعین و بیماران از دستگاه مناسب با طول موج‌های مناسب استفاده می‌کنند تا کمترین آسیب به پوستشان در حین و پس از لیزر درمانی وارد شود.

لیزر موهای زائد بیکینی، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد زیر بغل و لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی با این دستگاه‌های جدید و مدرن و در کلینیک‌ها و درمانگاه‌های لیزر درمانی مجهز، پیشرفته، معتبر و تایید شده و زیر نظر پزشکان، متخصصین و تکنسین‌های کار آزموده، مجرب و آموزش دیده بدون هیچگونه مشکلی انجام می‌شود.

هرچند لیزر موهای زائد دارای فواید و خواص فراوانی است اما اگر درست و حرفه‌ای انجام نشود‌، می‌تواند عوارض و مضراتی برای بعضی از پوست‌ها ایجاد کند.

عوارض و مضرات لیزر موهای زائد

هرچند لیزر موهای زائد دارای مزایای فراوانی است و یک راه دائمی برای حذف موهای ناخواسته و عدم رشد مجدد آنها است اما اگر در مراکز غیر مجاز و توسط افراد ناکارآمد و آموزش ندیده انجام شود؛ عوارض و مضراتی در پی خواهد داشت که شاید برای بعضی از افراد جبران ناپذیر باشد.

می توان گفت که انجام لیزر موهای زائد بدون عوارض می باشد دلیل این امر آن است که در صورتی که این درمان بدون عیب و ایراد انجام شود عوارض بسیار کمی را به همراه خواهد داشت تا جایی که می توان گفت انجام این درمان عوارضی را به دنبال نخواهد داشت. افراد می توانند برای از بین بردن موهای زائد خود از این روش استفاده کرده و نسبت به شروع آن اقدامات لازم را انجام دهند.

مانند هر درمان دیگری می توانیم عوارض و مزایایی را به لیزر نیز اختصاص دهیم. افراد می توانند با انجام لیزر از مزایای بسیار زیادی از جمله از بین رفتن مو های زائد بدن به طور کاملا دائمی بهره مند گردند. انجام این روش در کشورمان به سهولت و بدون دردسر انجام می شود زیرا امروزه به دلیل بهره مندی کشور از پزشکان با تجربه و دارای مهارت مشکلی در این زمینه به وجود نمی آید.

معمولا انجام این عمل عوارض خاصی برای افراد نخواهد داشت؛ اما افرادی که پوست تیره ای دارند ممکن است از عوارض نسبتا بیشتری نسبت به افراد دیگر متحمل شوند. معمولا افرادی که پوست تیره ای دارند موهای زائد آنچنانی در بدن خود ندارند.

از عوارضی که معمولا اکثر افراد از آن باخبر هستند می توان به قرمزی و پوسته شدن پوست اشاره کرد. این مشکل معمولا جزو مراحل درمانی لیزر می باشد و افراد باید منتظر قرمز شدن پوست خود پس از درمان باشند. اما به مرور زمان و توجه به راهنمایی های پزشک و همچنین انجام درست و کامل این نکات می توان به راحتی این مشکل را از بین برده و برطرف کرد.

همچنین باید افراد را از التهاب هایی که ممکن است به وجود بیاید مطلع کنیم. در صورتی که افراد نسبت به اشعه لیزر حساس باشند ممکن است این التهابات بیش تر شود. البته باید گفت که قبل از انجام این عمل پزشک متخصص اقداماتی را برای اینکه مشخص شود که فرد نسبت به اشعه و نور لیزر حساسیت دارد و یا خیر انجام خواهد داد و نیازی به نگرانی در این مورد نیست.

افراد می توانند درباره ی نکات ذکر شده در زمینه عوارض این درمان فکر کرده و سپس نسبت به انجام این روش اقدام کنند. همه ی عوارض این عمل به راحتی قابل حل شدن می باشد و افراد می توانند با کمک پزشک متخصص نسبت به از بین بردن این مشکلات اقدام کنند.

در ادامه این عوارض و مضرات لیزر موهای زائد را ذکر خواهیم کرد.

1- سوختگی پوست : اگر تکنسین‌ هایی که کار لیزر موهای زائد بر روی پوست افراد را انجام می‌دهند؛ آموزش‌های کافی و لازم را ندیده باشند؛ ممکن است باعث سوختگی پوست برخی از افراد شوند.

چرا که نوع پوست و موی هر فردی با فرد دیگر و تحمل مقدار گرما و نور متفاوت است.

برای هر فردی با توجه به نوع پوست او طیف خاصی از اشعه لیزر باید تابیده شود و اگر کسی با کار با این دستگاه‌ها آشنا نباشد؛ ممکن است لطمات و آسیب‌های بعضا جبران ناپذیری به پوست بعضی از افراد بزند.

برای پوست‌های تیره تر باید طیف و میزان کمی از لیزر تابیده شود چرا که این نوع از پوست‌ها گرما و حرارت را بیشتر جذب کرده و زودتر از پوست‌های روشن دچار سوختگی می‌شوند.

2- ایجاد لکه‌های پوستی : هیپوپیگمانتاسیون و هیپرپیگمانتاسیون دو نوع لکه پوستی هستند که بر اثر تابیدن اشعه‌های لیزر بر روی پوست افراد ایجاد می‌شود.

هیپرپیگمانتاسیون به معنی لکه‌های تیره است. وقتی تولید ملاتونین بر روی پوست برخی از افراد به خاطر تابش اشعه‌های لیزر افزایش پیدا کند؛ این لکه‌های تیره بر روی پوست آنها بروز می‌کند.

هیپوپیگمانتاسیون به معنی لکه‌های سفید است. وقتی تولید ملاتونین بر روی پوست برخی از افراد به خاطر تابش اشعه‌های لیزر مهار شود و کاهش پیدا کند؛ این لکه‌های روشن بر روی پوست آنها ایجاد می‌شود.

3- آسیب چشمی : یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات ایمنی لیزر موهای زائد چه برای بیمار و تکنسین و متخصص زدن عینک مخصوص در زمان کار است.

اگر از چشمان در حین کار با عینک‌های مخصوص محافظت نشود؛ اشعه‌های لیزر می‌تواند آسیب‌های جدی برای چشمان افراد ایجاد کند.

چشم دارای عضلات و عصب‌های حساسی است که نسبت به نور و گرمای زیاد حساس هستند. آسیب زدن به این عضلات و رگ‌های عصبی سراسری و حساس در چشم، مشکلات بینایی زیاد و عدیده‌ای را ایجاد خواهد کرد. مشکلات و آسیب‌ هایی که بعضا جبران ناپذیر خواهد بود.

4- خارش و تورم پوستی : یکی دیگر از عوارض لیزر موهای زائد برای بعضی از افراد ایجاد خارش و تورم پوستی است.

گرما و نور اشعه‌های لیزر می‌تواند سطح خارجی پوست را خشک و شکننده کرده و خارش، تورم و قرمزی برای آنها ایجاد کند. البته این عوارض به صورت کوتاه مدت بروز می‌کند و پس از چند روز برطرف می‌شود.

5- پوسته پوسته شدن و کبودی : خشک شدن و از دست رفتن رطوبت لایه شاخی پوست منجر به خشکی و پوسته پوسته شدن آن می‌شود.

افراد در صورتی که بتوانند نکات ذکر شده را رعایت کنند، معمولا به این مشکلات ذکر شده دچار نمی شوند. یکی از این نکات مراجعه به یک کلینیک معتبر و پیشرفته می باشد. متقاضیان بهتر است این عمل را در کلینیک های معتبر انجام دهند زیرا به دلیل پیشرفته بودن احتمال وقوع مشکلات ذکر شده به حداقل رسیده و افراد می توانند بدون داشتن هیچ مشکلی از انجام لیزر موهای زائد خود لذت ببرند.

همچنین در کنار این مورد افراد می توانند از یک پزشک متخصص و ماهر برای انجام لیزر موهای زائد بهره مند گردند. وجود یک پزشک متخصص و حاذق می تواند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کرده و در صورت ایجاد مشکل به بهترین شکل ممکن، در صدد درمان و رفع آن برآیند. افراد حتما در این مورد تلاش کافی را به جای آورند تا یک پزشک متخصص خوب را جهت انجام لیزر موهای زائد انتخاب کنند.

خشکی و پوسته پوسته شدن، پوست را حساس کرده و آن را با کمی درد و سوزش همراه می‌کند.

پوست هر چقدر حساس تر و شکننده تر باشد؛ این عوارض بیشتر و شدیدتر برای آن اتفاق می‌افتد. یکی از این عوارض کبودی و درد پس از لیزر درمانی است.

البته این عوارض جانبی کوتاه مدت بوده و پس از چند روز برطرف خواهد شد. برای افرادی که آستانه درد و تحمل پایین تر و پوست حساس تری دارند در جلسه اول از ژل‌ بی حس کننده استفاده می‌کنند.

6- عفونت و تغییر رنگ پوست : بروز عفونت بر روی پوست‌ها پس از لیزر درمانی بسیار نادر اتفاق می‌افتد و کمتر گزارش شده است.

دلیل آن هم عدم رعایت موارد بهداشتی است.اگر لیزر موهای زائد در کلینیک‌ها و درمانگاه‌های معتبر، تایید شده و دارای مجوز انجام شود و موارد بهداشتی و تمیزی پوست قبل از لیزر درمانی رعایت شود؛ این مسئله اتفاق نخواهد افتاد.

در بعضی از مراکز غیر مجاز به خاطر استفاده از سری‌های آلوده و مشترک دستگاه‌های لیزر درمانی برای افراد و عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است این عفونت‌ها و بیماری پوستی اتفاق بیفتد.

تغییر رنگ دادن پوست، قرمز و بنفش شدن آن پس از لیزر موهای زائد بسیار کم اتفاق می‌افتد.

افراد در صورتی که از دستورات پزشک متخصص پیروی کرده و همچنین شرایط مطلوبی برای انجام لیزر موهای زائد داشته باشند می توانند بدون دردسر و مشکل به از بین بردن موهای زائد این ناحیه بپردازند.

مراجعه کنندگان پس از انجام و به اتمام رساندن دوران نقاهت لیزر موهای زائد می توانند از مزایای بی نظیر این روش بهره مند گردند. از بین بردن موهای زائد توسط لیزر می تواند برای آن ها حتی نتایج دائمی را در پی داشته باشد.

رسیدن به نتایج دائمی شرایط خاصی را میطلبد. افراد می توانند برای مطلع شدن از این شرایط به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنند. با مراجعه به پزشک افراد می توانند از اینکه آیا این عمل می تواند نتایج دائمی برای آن ها در بر داشته باشد یا خیر اطلاعات کاملی دریافت نمایند. این اطلاعات می تواند برای آن بسیار مفید و همچنین امیدوار کننده باشد.

برای مثال درباره ی حاصل شدن نتایج دائمی و همچنین شرایط افراد باید بگوییم که افراد در صورتی که این عمل را در یک کلینیک پیشرفته و مکررا با استفاده از دستگاه های به روز انجام دهند، می توانند تا حدودی به نتیجه ی مورد انتظار خود دست پیدا کنند. با انجام این عمل به صورت مرتب حجم مو های زائد به صورت چشمگیری کاهش می یابد به طوری که می توان گفت رشد آن ها متوقف شده است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *