تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به بینی و ماندگاری آن

تزریق بوتاکس به بینی و ماندگاری آن

تزریق بوتاکس به بینی

اگر از ظاهر بینی تان خوشتان نمی آید، شاید در مورد فرآیند “تزریق بوتاکس به بینی” چیزهایی را شنیده باشید که به عمل جراحی هم نیازی ندارد؛ تزریق بوتاکس ذر بینی با نام هایی مثل “رینوپلاستی مایع” یا “رینوی مایع” هم شناخته می شود.

تزریق بوتاکس به بینی

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

جراحی همیشه تنها روش، برای رسیدن به فرم مطلوب بینی نیست. شاید جراحی، مهم ترین راه برای ایجاد یک تغییر بزرگ در بینی باشد اما در عین حال، روش های دیگری هم هستند که می توانند شکل مطلوبی برای بینی شما به وجود بیاورند و به شما، احساس رضایت کافی در این مورد بدهند.

بر اساس آمار، شمار افرادی که به روش های بدون جراحی برای زیبایی بینی روی آورده اند، در چند سال گذشته با رشد چشمگیری مواجه شده است. این یک روش موثر، کم خطر و مفید به شمار می رود و می تواند ضعف هایی را اصلاح کند که با عمل بینی، اصلاح نمی شوند.

رینوپلاستی معمولا با کوچک تر کردن دماغ ها، خواسته افراد متقاضی را برآورده می کند اما در تزریق بوتاکس یا همان رینوپلاستی مایع ، گاهی افراد با کمی بزرگ تر شدن بینی به شکل دلخواه صورت خودشان دست پیدا می کنند.

عمل های زیبایی امروزه حق انتخاب زیادی برای همه افراد به وجود آورده و حالا دیگر گزینه های بسیار زیادی برای ایجاد تغییر در شکل ظاهری آدم ها وجود دارد.

تزریق بوتاکس در بینی با اصطلاح “تغییر شکل بینی در 15 دقیقه” هم در بین مردم شناخته می شود. بسیاری از بیماران بجای اینکه برای اصلاح نواقص بینی خود زیر تیغ جراحی بروید، تزریق بوتاکس در بینی را به عمل بینی ترجیح می دهند.

تزریق بوتاکس در بینی می تواند بخش هایی را در بینی اصلاح کند که به بینی شما ظاهر و فرمی نامناسب داده اند. سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از بوتاکس را برای بینی تایید نکرده است.

تزریق بوتاکس به بینی

بوتاکس اساسا برای جلوگیری از حرکت ماهیچه ها به کار می رود. وقتی بوتاکس تزریق می شود، ماهیچه ها دیگر قادر به حرکت نیستند و همین موضوع، سطحی صاف و یکدست در پوست بدن فرد به وجود می آورد.

بوتاکس با جلوگیری از حرکات ماهیچه هایی که باعث پایین آمدن دیواره های اطراف بینی می شوند، به بینی ظاهری پر تر و جذاب تر می بخشد. اینکه کدام نوع از بینی برای صورت فرد مناسب است، به ویژگی های صورت خود او مربوط می شود.

در شرایط عادی، مهم است که بینی بیش از حد فرورفته و تخت، بیش از حد عریض، بیش از حد کوتاه، بیش از حد تیز و بیش از حد بزرگ نباشد. در واقع متعادل بودن، اهمیت بسیار زیادی برای بینی دارد. با این وجود این موضوع به سلیقه افراد نیز برمی گردد.

بعضی ها بینی خود را کمی بزرگ تر و یا کمی کوچک تر از آن چیزی که با صورت خودشان تناسب دارد، می خواهند. فرد باید پیش از انجام جراحی بینی و یا بوتاکس بینی، تصور درستی از تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت خود داشته باشد.

مزایای تزریق بوتاکس در بینی نسبت به عمل جراحی بینی

 1. دردی ندارد
 2. نیازی به جراحی ندارد
 3. نسبت به عمل جراحی بینی، کم هزینه تر است
 4. نتایج ماندگاری دارد
 5. هیچ اسکاری به جا نمی ماند
 6. به بیهوشی عمومی نیازی ندارد
 7. نیازی به بستری ندارد
 8. نتایج بهتر و طبیعی تری نسبت به عمل جراحی بینی به دنبال دارد

عمل جراحی بینی، فرآیندی است که شامل شکاف بینی می شود و بعد در ساختار غضروف ها و استخوان بینی تغییراتی ایجاد می شود تا اندازه و شکل بینی عوض بشود. اگر در عمل جراحی بینی به غضروف بیشتری نیاز باشد، شاید از غضروف های گوش استفاده کنند.

عمل جراحی بینی، بسیار دردناک است و عوارض زیادی برای فرد به وجود می آورد. شاید فرد متقاضی عمل در لحظه انجام این کار، در بیهوشی باشد و متوجه این درد نشود اما پس از به هوش آمدن، لحظات دشواری را سپری خواهد کرد. در تزریق بوتاکس به بینی اما همه چیز ظرف چند دقیقه به پایان می رسد و فرد اصلا نیازی به بیهوشی نخواهد داشت.

در بسیاری از موارد در تزریق بوتاکس به بینی، همان نتایج عمل بینی با ریسک به مراتب کم ‌تر ظاهر می شوند. در این روش فرد نه نگران عوارض بیهوشی است، نه ناچار است برای مدت ها مراقبت های شدید و جدی را انجام بدهد و نه مجبور است دوران زیادی را به دور از فعالیت های روزمره درسی و شغلی سپری کند.

بعضی ها بر این باور هستند که موقتی بودن تاثیر بوتاکس روی بینی، یک نقطه «ضعف» برای رینوپلاستی مایع به شمار می رود اما پزشکان و بسیاری از افرادی که این تزریق را تجربه کرده اند، کاملا برعکس فکر می کنند.

موقتی بودن نه تنها یک ویژگی منفی برای تزریق بوتاکس به بینی نیست، بلکه حتی یک ویژگی مثبت در این مورد به شمار می رود. وقتی عمل بینی را با «جراحی» انجام می‌ دهید، نتیجه ای که به دست می آورید نتیجه ای است که باید در ادامه سال های عمر با آن زندگی کنید.

مگر آن که حاضر باشید ریسک یک عمل بینی دیگر را نیز بپذیرید. در بوتاکس اما هر بار می توانید تغییری به وجود بیاورد و اگر از نتیجه تزریق قبلی راضی نبوده اید، می توانید همه ضعف ها را در تزریق بعدی بوتاکس برطرف کنید. در واقع شما مجبور نیستند برای همیشه به زندگی با عواقب ناشی از این تصمیم ادامه بدهید.

بعد از عمل جراحی، بینی شما پانسمان می شود و از اسپلینت برای نگه داشتن آن استفاده می شود.

تورم بینی تا ماه ها ادامه دارد و کبودی هم تا چند هفته برطرف می شود. تزریق بوتاکس در بینی، روشی غیر تهاجمی برای تغییر شکل بینی است. در مقایسه با عمل جراحی بینی که نتایج آن بعد از یک سال مشخص می شود، نتایج ترزیق بوتاکس در بینی بلافاصله بعد از 15 دقیقه مشخص می شود.

فرآیند تزریق بوتاکس در بینی

قبل از تزریق بوتاکس، بینی و اطراف آن به خوبی ضد عفونی می شوند تا احتمال بروز عفونت پایین باشد.

متخصص با کمک سوزن، دوز مناسبی از بوتاکس را بر روی نقاط مشخصی از بینی شما تزریق می کند که مکان این نقاط بستگی به نواقص بینی و نیازهای شما دارد.

کاربردهای تزریق بوتاکس در بینی

 1. اصلاح قوز بینی
 2. اصلاح برآمدگی های بینی
 3. ایجاد نمایی باریکتر از بینی بیمار
 4. بالا بردن نوک بینی

برای اصلاح نواقص بینی، بوتاکس در چه بخش هایی از بینی تزریق می شود؟

 1. بوتاکس را می توان بین چشم ها و قسمت بالای بینی تزریق کرد تا برآمدگی بینی اصلاح بشود
 2. تزریق بوتاکس می تواند در بالا یا پایین قوز بینی هم انجام بشود

در واقع، بوتاکس را می توان در هر جایی از بینی تزریق کرد تا بتواند نواقص آن را اصلاح کند. نواحی تزریق بوتاکس در بینی توسط متخصص مشخص می شود. بوتاکس حتی در نوک بینی هم تزریق می شود تا باعث بهبود فرم بینی بشود و پهن یا تخت بنظر نرسد.

تزریق بوتاکس در بینی چقدر طول می کشد؟

تزریق بوتاکس در بینی به همراه مشاوره قبل از آن، حدودا بین 15 الی 30 دقیقه طول می کشد.

البته فرم بینی و دوز مناسب بوتاکس برای هر بیماری نسبت به سایر بیماران متفاوت است و بنابراین تزریق بوتاکس در بینی بعضی از بیماران بیشتر طول می کشد و برای دسته ای از بیماران هم تزریق بوتاکس به مدت زمان کوتاه تری نیاز دارد.

تزریق بوتاکس در بینی به ریکاوری هم نیازی ندارد و بلافاصله بعد از تزریق می توانید به منزل یا سر کار خود برگردید و به فعالیت های روزانه خودتان مشغول بشوید.

البته توجه به این نکته ضروری است که باید حداقل تا دو روز، از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. علاوه بر این باید مراقب باشید که به هیچ وجه به روی بینی خود نخوابید و فشار زیادی را به این قسمت از بدن وارد نکنید.

دست زدن و یا مالش دادن بینی پس از تزریق بوتاکس نیز، عواقب خوشایندی به همراه نخواهد داشت. بوتاکس این اجازه را به شما می دهد که به سرعت از حالت استراحت به وضعیت عادی روزمره برگردید اما این موضوع هرگز به معنای نادیده گرفتن دستورالعمل های پزشک و مراقبت از نتایج تزریق نیست.

در صورت تمایل، همزمان با تزریق بوتاکس در بینی خودتان می توانید در سایر بخش های صورتتان هم بوتاکس تزریق کنید.

ماندگاری تزریق بوتاکس در بینی

ماندگاری تزریق بوتاکس در بینی به متابولیزم بدن شما و نحوه تزریق بوتاکس در بینی شما بستگی دارد و معمولا بین 12 ماه ماه تا 2 سال ماندگاری دارد و بعد از این مدت، بدن مواد بوتاکس را جذب می کند و بینی به حالت اولیه خود باز می گردد.

اگر از نتیجه تزریق بوتاکس راضی بودید، می توانید پس از پایان دوران اثر، این کار را دوباره تکرار کنید. در این مرحله حتی می شود بعضی از ضعف های قبلی را نیز برطرف کرد. اگر یک بار تزریق بوتاکس به بینی را انجام داده باشید، مراحل بعدی به مراتب ساده تر نیز خواهند شد.

چه کسانی می توانند در بینی خود بوتاکس تزریق کنند ؟

شما کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس در بینی هستید اگر:

 1. می خواهید برآمدگی بینی تان را اصلاح کنید
 2. می خواهید بینی شما با سایر اجزای صورتتان، از تناسب خوبی برخوردار باشند
 3. برآمدگی بینی تان یک دست یا مسطح است
 4. نوک بینی شما افتاده است و به لیفت نیاز دارد
 5. لبه های سوراخ بینی تان بسیار بالا هستند

تزریق بوتاکس در بینی مناسب افراد بالغی است که از نظر سلامت فیزیکی در شرایط خوبی قرار دارند.

شما کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس در بینی هستید اگر نواقص کوچکی در بینی خودتان دارید. اینکه بیمار توقعات واقع بینانه ای از نتایج تزریق بوتاکس داشته باشد هم بسیار مهم است.

تزریق بوتاکس در بینی نمی تواند نتایج عمل جراحی بینی را به دنبال داشته باشد و تمام ابعاد بینی را تغییر بدهد؛ تزریق بوتاکس در بینی نمی تواند سوراخ های بزرگ بینی را کوچکتر کند و یا اینکه بینی بزرگ را کوچک کند.

اگر می خواهید سایز بینی خودتان را کاهش بدهید و یا نواقص اصلی بینی تان را اصلاح کنید، کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس در بینی هستید. بسیاری از بیمارانی که بینی آنها نواقص کوچکی داشته است با تزریق بوتاکس توانسته اند به نتایج بسیار خوبی برسند.

اثرات جانبی تزریق بوتاکس در بینی

بعد از تزریق بوتاکس شاهد اثرات جانبی زیر در ناحیه بینی هستید:

 1. تورم خفیف
 2. قرمز شدن سطح بینی
 3. کبودی بینی

البته تزریق بوتاکس در بینی نسبت به عمل جراحی بینی، عوارض و اثرات جانبی بسیار کمی را به دنبال دارد. در موارد نادری، تزریق بوتاکس می تواند باعث عفونت و یا واکنش های آلرژیک هم بشود.

آیا تزریق بوتاکس در بینی درد دارد؟

مثل فرآیندهای دیگر، قبل از تزریق بوتاکس در بینی از بی حسی موضعی استفاده می شود و بیمار هیچگونه دردی را حین وارد شدن سوزن بوتاکس به بینی خود احساس نمی کند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در بینی

 1. سرتان را به مدت 3 تا 4 ساعت بالا نگه دارید
 2. بینی و اطراف آن را ماساژ ندهید
 3. سعی کنید اخم نکنید و با چشم نیمه باز هم نگاه نکنید زیرا به بینی فشار وارد می شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس به بینی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *