کاشت مو

آیا نتایج کاشت مو ماندگار است؟

آیا نتایج کاشت مو ماندگار است؟

آیا نتایج کاشت مو ماندگار است؟

کاشت مو به عنوان عمل زیبایی در افرادی که دچار ریزش مو در نواحی از سر خود هستند و یا دچار طاسی دائمی شده اند می تواند باعث رشد مجدد فولیکول های مو در این نواحی از سر شوند. ایجاد نتایج  نهایی بعد از کاشت مو در افراد ممکن است از چند ماه تا یکسال ادامه داشته باشد.

آیا نتایج کاشت مو ماندگار است؟

در این مدت اگر شما به توصیه های پزشکی و نکات بعد از عمل زیبایی Hair Transplant دقت نمایید و آنها را به درستی انجام دهید ممکن است دوره بهبودی بعد از پیوند مو سریعتر مشاهده شود و همچنین پیوند مو زودتر نتیجه دلخواه شما را به ارمغان بیاورد.

همه افراد بعد از کاشت مو طبیعی و صرف هزینه های به نسبت سنگین این عمل زیبایی انتظار دارند که رشد موهای خود را در زمان اندکی مشاهده کنند و همچنین Hair Transplant دارای نتایج ماندگاری در آنها باشد.

تاثیرات اولیه ی کاشت مو معمولا چندان راضی کننده نیست چرا که در همان ماه های اولیه موهای جدید دچار ریزش می شوند و فرد باید چندین ماه صبر کند تا مو های جدید و قوی شروع به رشد کنند و به چشم بیایند. در واقع بعد از گذشت یک سال تازه موهای کاشته شده شکل مطلوب به خود می گیرند و چهره ی فرد را به کلی تغییر می دهند.

آیا نتایج کاشت مو ماندگار است؟

از آنجایی که پیوند مو عملی است که به صورت سرپایی و بدور از بیهوشی صورت می گیرد، دوران بهبودی بعد از پیوند مو می تواند سریعتر قابل مشاهده باشد.

ماندگاری Hair Transplant می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. نمی توان به طور دقیق برای همه افرادی که کاشت مو را انجام داده اند دوره خاصی را پیش بینی نمود.

بسته به این که از چه روشی برای کاشت مو استفاده شده است، مدت زمان دوران بهبودی می تواند تغییر کند. در اکثر روش های جدید خبری از زخم های واضح  و درشت روی سر نیست و بعد از گذشت تنها چند هفته هیچ اثری از عمل جراحی روی سر فرد قابل مشاهده نخواهد بود.

زیرا عمل پیوند مو می تواند با توجه به شرایط عمل و همچنین مراقبت های بعد از کاشت مو طبیعی تا حدود زیادی بستگی داشته باشد.

نتایج و تاثیرات ناشی از کاشت مو

مهمترین تاثیری که Hair Transplant در افراد می گذارد بالا بردن اعتماد به نفس آنها است. همانطور که می دانیم، مو نقش بسیار مهمی را در ایجاد زیبایی در افراد بر عهده دارد. از آنجایی که کاشت مو با روش های نوینی صورت می گیرد، احتمال نتیجه بخش نبودن آن بسیار کم است.

پزشکان متخصص زیادی در این زمینه دارای تجارب بسیار ارزشمندی هستند که می توانند با انجام عمل زیبایی کاشت مو به افرادی که دچار ریزش دائمی مو هستند و یا طاسی را تجربه می کنند کمک نمایند تا دارای موهایی با رشد طبیعی شوند.

از آنجایی که تاثیرات Hair Transplant می تواند بعد از گذشت مدت زمان طولانی مشاهده شود، در نتیجه برای دیدن تاثیرات کامل بعد از کاشت مو باید اندکی صبور باشید.

قطعا عجله در مشاهده نتیجه نهایی نمی تواند کمکی به شما کند. باید در این مدت از ایجاد استرس و تنش در خود جلوگیری کنید.

Hair Transplant نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر با توجه به شرایط بیمار و همچنین پزشک متخصص بستگی دارد. تخصص پزشک در نتیجه بخش بودن عمل کاشت مو طبیعی می تواند یکی از مهمترین موضوعاتی باشد که در کاشت مو نتیجه دلخواه را برای شما به همراه بیاورد.

بعد از Hair Transplant نکاتی که در زمینه بهبودی بعد از پیوند مو توسط پزشک عنوان می شود را باید به درستی انجام دهید. این مراقبت ها می توانند طول دوره بهبودی را کمتر کنند، در نتیجه شما می توانید نتایج دائمی کاشت مو طبیعی را در خود مشاهده کنید.

مراقبت هایی مانند رعایت دستور العمل های پزشک برای شستن سر در هفته های ابتدایی بعد از انجام عمل کاشت مو بسیار مهم هستند.

پرهیز از مصرف الکل و سیگار تا چند ماه قبل و بعد از عمل بسیار حیاتی است. نیکوتین در خون باعث می شود فولیکول های تازه کاشته شده نتوانند به شکل مطلوب خود را بازسازی کنند و در جای خود مستحکم شوند.

این امر می تواند باعث شود که موهای کاشته شده هم دوباره دچار ریزش شوند و عملا کاشت مو را با شکست مواجه کنند. همچنین اگر داروی خاصی را مصرف می کنید توجه داشته باشید که باید حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید و درباره ی روند ادامه دادن مصرف دارو مشورت کنید.

برخی از داروها می توانند تاثیرات مخربی بر فولیکول های کاشته شده داشته باشند. همچنین از انجام ورزش های سنگین در چند هفته ی ابتدایی پس از کاشت پرهیز کنید.

روش های Hair Transplant نیز می تواند در ایجاد نتیجه بهتر موثر باشد. روش های نوین به جای روش های قدیمی می تواند عوارض کمتری را داشته باشند.

پزشک باید از بانک موی مناسبی برای پیوند مو در افراد استفاده کند. در این صورت موها می توانند مقاومت کافی را برای پیوند داشته باشند.

در صورتی که موهای موجود در بانک موی افراد از ویژگی های لازم برای پیوند مو برخوردار نباشند نباید از آنها برای کاشت مو استفاده کرد. این امر باید به تشخیص ” دکتر کاشت مو ” بستگی داشته باشد.

اگر موهای پشت سر که اهدا کننده ی اصلی برای کاشت مو هستند ویژگی های مناسب را نداشته باشد و از ضخامت و تراکم لازم برای کاشت روی سر برخوردار نباشند، پزشک می تواند از مو های بدن برای کاشت روی سر استفاده کند.

مو های بدن از برخی جهات با موهای سر تفاوت دارند ولی این مزیت را دارند که در برابر عوامل محیطی و هورمون هایی که سبب ریزش می شوند، بسیار مقاوم هستند و این باعث می شود یک گزینه ی ایده آل برای کاشت باشند.

همچین زاویه ای که مو استخراج می شود و در مناطق تحت پیوند کاشته می شود نیز می تواند در ماندگاری مو بعد از کاشت مو طبیعی تاثیرگذار باشد.

یکی از مزیت های مهم روش های نوین کاشت مو مانند DHI نسبت به روش های سنتی این است که این روش ها از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند و به دکتر این امکان را می دهند تا فولیکول ها را در زاویه ای بکارد که طبیعی ترین و مقاوم ترین نتیجه ی ممکن را برای فرد متقاضی کاشت مو داشته باشد.

رعایت کردن همه این نکات با هم و توجه به آنها می تواند به شما در دائمی بودن Hair Transplant کمک نماید. موهای کاشته شده بعد از دو هفته شروع به ریزش می کنند. این ریزش مو تا چند ماه می تواند ادامه داشته باشد.

در واقع جای نگرانی نیست ، زیرا این امر کاملا طبیعی است و می تواند نشان دهد که کاشت مو طبیعی می تواند نتیجه بخش باشد. بعد از 4 ماه موی طبیعی شما می تواند به سرعت رشد پیدا کند و در واقع مقاومت آنها بسیار بیشتر از موهای اولیه شما می باشد.

بعد از یک سال موها کاملا رشد می کنند و شما می توانید نتایج نهایی کاشت مو طبیعی را مشاهده کنید. این موها دیگر دچار ریزش نمی شوند زیرا مقاومت و ضخامت آنها بسیار بالا می باشد.

از آنجایی که از طریق موهای طبیعی شما پیوند Hair Transplant انجام شده است در نتیجه موهای مورد نظر بسیار طبیعی می باشند.

آیا کاشت مو دائمی است؟

کسانی می توانند کاشت مو طبیعی را انجام دهند که دارای دو ویژگی مهم باشند. افرادی که دارای بانک موی مناسب هستند و می توان از موهای موجود در بانک موی این افراد برای پیوند مو استفاده نمود. این موها باید از مقاومت و همچنین ضخامت کافی برای پیوند مو برخوردار باشند.

همچنین افرادی که پوست آنها دارای شرایط لازم برای رشد مجدد موها است. این افراد باید طبق آزمایشاتی که بر پوست آنها صورت می گیرد مشخص شود که آیا فولیکول های مو می توانند در آن منطقه از پوست افراد کاشته شوند یا خیر. همه این موارد باید طبق نظر متخصص پوست و مو صورت گیرد.

در بین همه درمان هایی که امروزه برای جلوگیری از ریزش مو و همچنین رشد مجدد موها پیشنهاد می شود، در واقع کاشت مو می تواند به طور دائمی نتایج بی نظیری را به همراه داشته باشد. البته در ابتدا دارو درمانی و بسیاری از روش های دیگر انجام می گیرد.

در صورتی که هیچ کدام از این روش ها جوابگو نباشد پزشک Hair Transplant را پیشنهاد می دهد. با توجه به بیشتر بودن هزینه کاشت مو نسبت به روش های دیگر و همچنین مطمئن نبودن از نتیجه مورد نظر ممکن است به شک بیفتید. اما می توانید مطمئن باشید که کاشت مو تقریبا دارای نتایج دائمی است.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چه تضمینی است تا مو های کاشته شده دوباره مانند مو های قبلی دچار ریزش نشوند؟

پاسخ این است که ساختار فولیکول های موجود در بانک مو (نواحی پشت و دور سر) در برابر هورمون هایی که سبب ریزش می شوند بسیار مقاوم هستند و به طور کلی نسبت به موهای بالای سر ضخیم تر نیز هستند. به همین دلیل در اکثر افراد این موها حتی تا سنین پیری دچار ریزش نمی شوند.

بعد از عمل کاشت مو هم اگر مراقبت های لازم را انجام دهید قطعا موهای کاشته شده پا بر جا می مانند و دچار ریزش نمی شوند.

آیا نیاز به انجام مجدد کاشت مو است؟

ریزش مو می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. برخی از این دلایل با دارو و یا کاشت مو از بین می روند. اما دلایل هورمونی که باعث ریزش مو می شوند در واقع با کاشت مو طبیعی نمی توانند درمان شوند. در ابتدا شما باید علت ریزش مو در خود را توسط پزشک و انجام آزمایشات خون بیابید.

بعد از آن در صورت نیاز به کاشت مو اقدام نمایید. Hair Transplant می تواند در چند مرحله صورت گیرد. این مراحل به متراکم شدن مو می تواند کمک نمایند.

مثلا در افرادی که بعد از عمل کاشت موی اول تراکم مورد نظر روی سر آن ها ایجاد نشد و همچنین بانک موی آن ها دیگر به اندازه ی یک عمل دیگر ظرفیت ندارد، از موهای بدن آن ها برای ایجاد تراکم روی موهای کاشته شده استفاده می شود.

از آنجایی که کاشت مو طبیعی دارای نتایج ماندگاری می باشد می توان در ایجاد ظاهری زیبا از Hair Transplant استفاده نمود.

در صورتی که بعد از گذشت سالها تارهای مو پیوند زده شده نازک شد و یا دچار ریزش گردید عمل کاشت مو می تواند در صورت وجود مو در بانک موی این افراد دوباره صورت گیرد. البته انجام زیاد Hair Transplant می تواند باعث ریزش موهای طبیعی و همچنین نازک شدن آنها به مرور زمان شود.

باید از موهای طبیعی باقی مانده خود تا حد امکان مراقبت نمایید تا دچار ریزش بعد از کاشت مو طبیعی نشوند.

حتما شنیده اید که معمولا پزشکان کشت مو توصیه می کنند در سنین ابتدای جوانی اقدام به عمل کاشت مو نکنید.

دلیل آن این است که ریزش مو معمولا تا حدود سی سالگی ادامه دارد. اگر فرد وقتی هنوز ریزش موهایش متوقف نشده اقدام به کاشت مو بکند، بعد از گذشت چند سال مو های طبیعی او به ریزش ادامه می دهند ولی مو های کاشته شده باقی می مانند. این امر باعث به وجود آمدن یک ظاهر ناموزون و نامطلوب روی سر فرد می شود و تراکم موهایش به شدت کاهش می یابد.

از همین رو فرد مجبور می شود دوباره اقدام به عمل کاشت مو بکند و هزینه های عمل را برای بار دوم متقبل شود. البته همان طور که گفته شد این عمل دوم به شرطی ممکن خواهد بود که بانک موی فرد همچنان غنی باشد و از تراکم و ضخامت ایده آل برخوردار باشد.

این امر می تواند تاثیرات ناخوشایندی را در دراز مدت برای شما داشته باشد. زیرا کاشت مو طبیعی نیز نیاز به بانک مو مناسبی دارد. موهای برداشته شده برای پیوند می تواند دچار ریزش و یا رشد کمتری نسبت به قبل از عمل کاشت مو شوند.

پس بهتر است به بانک موی خود به عنوان یک منبع بی انتها برای کاشت مو نگاه نکنید. به همین منظور مراقبت از موهای کاشته شده را جدی بگیرید و از ریزش آن ها جلوگیری کنید. تغییر در سبک زندگی و پرهیز از عادات ناسالم مثل مصرف سیگار و الکل نقش مهمی در حفظ موهای کاشته شده دارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *