کاشت ابرو

آیا نتایج کاشت ابرو ماندگار است؟

آیا نتایج کاشت ابرو ماندگار است؟

آیا نتایج کاشت ابرو ماندگار است؟

کاشت ابرو از طریق موهای موجود در بانک موی افراد انجام می گیرد. با این وجود ماندگاری کاشت ابرو طبیعی می تواند به عوامل بسیاری بستگی داشته باشد.

آیا نتایج کاشت ابرو ماندگار است؟

یکی از عوامل مهمی که در ماندگاری Eyebrow Transplant  می تواند موثر باشد، تجربه و مهارت پزشک متخصص در زمینه پیوند ابرو می باشد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

عمل کاشت ابرو به ظرافت و ذوق هنری خاصی نیاز دارد و اگر پزشک متخصص این خصوصیات را نداشته باشد نمیتواند انتظارات فرد متقاضی کاشت ابرو را برآورده کند.

از آنجایی که کاشت ابرو طبیعی عملی تخصصی است و به مهارت های ویژه ای نیاز دارد و زوایای تحت پیوند ابرو باید در این زمینه توجه شود، در نتیجه ماندگاری کاشت ابرو  می تواند تا حدود زیادی به شرایط عمل و پزشک مربوط باشد.

آیا نتایج کاشت ابرو ماندگار است؟

عوامل دیگری نیز می تواند در ماندگاری پیوند ابرو موثر باشند. مراقبت های بعد از پیوند ابرو یکی از این عوامل بسیار مهم در موفقیت آمیز بودن کاشت ابرو طبیعی می باشد. با انجام توصیه های پزشک می توانید بهبودی بعد از Eyebrow Transplant  را تسریع نمایید.

در واقع خود عمل کاشت ابرو عملی سر پایی و نسبتا ساده شناخته می شود که در بیش از نود درصد موارد با موفقیت همراه است. اما نکته ی کلیدی برای این که یک عمل کاشت ابرو به نتیجه ی مطلوب نهایی برسد به مراقبت های پس از عمل مربوط می شود.

فولیکول های تازه کاشته شده هنوز در جای خود محکم نشده اند و باید با احتیاط با آن ها برخورد کنید تا به تدریج در جای خود محکم شوند و نتیجه ی نهایی قابل مشاهده شود.

روند استخراج فولیکول های مو و پیوند آن در نواحی ابرو از عوامل مهم در ماندگاری کاشت ابرو می باشد. اگر فولیکول های مو در اثر شرایط مناسبی استخراج نشود امکان از بین رفتن آنها وجود دارد.

یکی از دلایلی که هر چند سال روش های جدیدی برای کاشت ابرو معرفی می شوند این است که نسبت به روش های قبلی، توانایی بیشتری در حفظ فولیکول های مو دارند و شانس موفقیت و به دست آمدن نتیجه ی ایده آل در عمل کاشت را افزایش می دهند.

اگر این موهای استخراج شده به ابرو پیوند زده شوند، عملا رشد نمی نمایند و عمل پیوند ابرو بی نتیجه می ماند. بنابراین کاشت ابرو طبیعی می تواند تحت شرایطی ماندگاری طولانی را داشته باشد.

به طور کلی می شود گفت که کاشت ابرو نسبت به روش های جایگزین برای مقابله با ریزش ابرو بسیار مفید تر است و از ماندگاری بالاتری برخوردار است.

روش هایی مانند استفاده از تاتو و میکروبلیدینگ برای مدت نسبتا کوتاهی ریزش ابرو را پوشش می دهند و پس از مدتی اثر آن ها از بین می رود و باید برای تجدید آن ها دوباره هزینه کنید.

ضمن این که استفاده ی مکرر از این مواد آرایشی و شیمیایی در دراز مدت به دیگر موهای ابروی شما نیز آسیب می رسانند و ریزش ابرو را از آنچه که بود شدیدتر می کنند. این ها در حالی است که در کاشت ابرو از موهای خود فرد برای کاشت استفاده می شود که طبیعتا هیچ ضرری برای بدن فرد متقاضی کاشت ابرو نخواهد داشت.

آیا نتایج حاصل از کاشت ابرو دائمی است؟

پیش از این گفته شد که Eyebrow Transplant  می تواند به عنوان روشی دائمی ابرو ها را ترمیم نماید و تغییر شکل در آنها را ایجاد کند. هدف از کاشت ابرو اصلاح فرم ابرو و برطرف نمودن مشکلات زیبایی شناسی در افراد می باشد. در پیوند ابرو موهای اهدا کننده از پشت سر افراد گرفته می شود.

ریزش ابرو و بروز اسکار در ابرو به این دلیل رخ می دهد که فولیکول های موجود در آن ناحیه توانایی رشد خود را به تدریج از دست می دهند. به این صورت که ابتدا موهای ابرو در آن ناحیه ی خاص نازک و ضعیف می شوند و پس از چند دوره رشد و ریزش، دیگر رشد نمی کنند.

اما اگر فولیکول های جدید از ناحیه ی بانک مو برداشت شوند و به این ناحیه پیوند زده شوند، دوباره رشد موها از سر گرفته می شود و از آن جایی که فولیکول های موجود در بانک مو در برابر هورمون هایی که ریزش مو را سبب می شوند بسیار مقاوم هستند، دیگر دچار ریزش نخواهند شد و حتی قوی تر از قبل رشد خواهند کرد.

در برخی از موارد بانک موی افراد دارای ویژگی ها و ضخامت و مقاومت لازم برای پیوند ابرو نمی باشد. از این رو برای اینکه پیوند ابرو با موفقیت همراه باشد، موهای مورد پیوند می تواند از قسمت های دیگر بدن گرفته شود.

البته رشد ابرو ها دارای زاویه خاصی می باشد. به همین دلیل از همه جای نقاط بدن نمی توان برای پیوند ابرو استفاده نمود.

موهای قسمت های مختلف بدن به دلیل تفاوت نوع فولیکول های آن ها با هم ویژگی های متفاوتی دارند. به عنوان مثال فولیکول های موجود در سر در دسته های چندتایی به هم چسبیده اند که باعث می شود تراکم بیشتری ایجاد کنند در حالی که در دیگر نواحی بدن فولیکول ها تکی هستند و تراکم کمتری دارند.

معمولا موهای موجود در کنار گوش افراد گزینه خوبی برای Eyebrow Transplant  می باشد. زیرا هم لطافت و هم زاویه مورد نظر مشابه با رشد ابرو را دارا می باشند. منحنی های طبیعی مو توسط جراح کاشت ابرو طبیعی باید جوری تعیین شود که از منحنی ابرو پیروی نماید.

به دلیل دقت و ظرافت موجود در Eyebrow Transplant  باید زمان بیشتری را در مقایسه با کاشت مو برای این عمل منتظر بمانید تا نتایج کاشت ابرو را به طور کامل مشاهده نمایید.

با گذشت زمان ماندگاری ابروها بیشتر می شود و موهای پیوند زده شده در پیوند ابرو می توانند خود را با پیوند جدید تطبیق دهند.

اما هرگز به طور کامل با موهای اصلی ابرو نمی توانند برابری نمایند. در چند ماه اول بعد از Eyebrow Transplant  موهای ابرو رشد زیادی را دارا می باشند. از این رو می توانید آنها را قیچی نمایید.

اصلاح موهای تازه کاشته شده تا حدود یک سال پس از عمل کاشت ابرو لازم است و باید به طور مرتب انجام شود.

پس از گذشت یک سال همان طور که گفته شد به تدریج فولیکول های کاشته شده خصوصیات فولیکول های مو های طبیعی ابرو را کسب می کنند و سرعت رشد آن ها هماهنگ می شود و ابروهای شما به طور یکدست رشد خواهند کرد.

همچنین کاشت ابرو می تواند هزینه زیادی را برای شما در بر داشته باشد.

علامت و زخم در سایت اهدا کننده می تواند ایجاد شود که بعد از گذشت یک هفته همه علایم درد و زخم و ناراحتی هایی از این قبیل بعد از Eyebrow Transplant  از بین می روند.

بعد از کاشت ابرو باید مراقبت های ویژه ای را انجام دهید تا ابروهای کاشته شده دچار ریزش نشوند و عمل کاشت ابرو بتواند موفقیت آمیز باشد. Eyebrow Transplant می تواند برای مدت های طولانی بدون هیچ گونه ریزشی به همان صورت به روند رشد خود ادامه دهد.

عکس کاشت ابرو

احتمال ریزش مجدد ابرو پس از کاشت ابرو چقدر است؟

کاشت ابرو نیز دارای دوره بهبودی می باشد. این دوره ممکن است در هر فردی متفاوت باشد. کاشت ابرو می تواند زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد تا بهبودی بعد از Eyebrow Transplant  مشاهده شود. زیرا موهای پیوند شده از بدن افراد و یا از سر آنها استخراج می شود.

به همین دلیل مطابقت آنها در شرایط جدید زمان بیشتری را می برد. ریزش ابرو تا دو هفته بعد از پیوند ابرو ایجاد می شود. به این مرحله شوک فولیکول های مو گفته می شود.

در واقع ریزش ابرو بعد از این دوره کاملا امری طبیعی می باشد و نشان می دهد که فولیکول های مو در شرایط استراحت قرار گرفته اند تا بتوانند بعد از ریزش رشد طبیعی خود را انجام دهند.

بعد از این روند، موها با مقاومت و ماندگاری بیشتری رشد می نمایند. در صورتیکه مراقبت های مخصوص بعد از کاشت ابرو طبیعی را به درستی انجام دهید و داروهای تجویز شده توسط پزشک را برای جلوگیری از ایجاد عفونت های احتمالی بعد از پیوند ابرو استفاده نمایید.

می توانید تا حدود زیادی از عوارض بعد از Eyebrow Transplant  جلوگیری نمایید و همچنین ماندگاری کاشت ابرو را در خود بیشتر کنید.

می توان گفت که احتمال ریزش ابرو بعد از دو هفته به صورت حتمی اتفاق می افتد البته می توان از ریزش در سطح گسترده تر با مصرف برخی داروها پیشگیری نمود. اما نمی توان به صورت صد در صد از ریزش ابروها جلوگیری نمود.

بعد از این دوره رشد ابروها را می توانید مشاهده نمایید. در واقع بعد از ریزش ابروها در این مرحله دیگر شاهد ریزش، بعد از کاشت ابرو طبیعی نخواهید بود.

بعد از آن که موهای جدید به شکل کامل رشد کردند و نتیجه ی نهایی عمل کاشت ابرو نمایان شد، این احتمال وجود دارد که فرد بخواهد تراکم بیشتری به ناحیه ی کاشت بدهد تا ابروها حالت طبیعی تری پیدا کنند.

به همین دلیل بسیار رایج است که افراد بعد از گذشت تقریبا یک سال، دوباره اقدام به عمل کاشت ابرو کنند.

این عمل دوم به عمل ترمیم ابرو نیز معروف است. در مقایسه با عمل اول این عمل هم هزینه ی کمتری دارد و هم عوارض آن خفیف تر است چرا که به تعداد نسبتا کمتری فولیکول برای ایجاد تراکم نیاز است.

روش هایی برای مراقبت و ماندگاری بیشتر کاشت ابرو

برای اینکه کاشت ابرو با موفقیت همراه باشد نیاز است که شما اصولی را رعایت نمایید. این اصول می تواند در رشد ابروها بعد از کاشت ابرو تاثیر فوق العاده ای را داشته باشد. مراقبت های بعد از Eyebrow Transplant  می تواند شما را به نتایج بی نظیری بعد از پیوند ابرو برساند.

از این رو پزشک شما بعد از کاشت ابرو روش هایی را برای شما بازگو می نماید تا در روند بهبودی بعد از کاشت ابرو طبیعی بتوانید نقش مهمی را داشته باشید. در اینجا به نمونه ای از این مراقبت ها بعد از پیوند ابرو اشاره می نماییم.

  1.   بعد از کاشت ابرو حتما از آنتی بیوتیک هایی که پزشک برای شما تجویز می نماید استفاده نمایید. مصرف این داروها می تواند از ایجاد عفونت های احتمالی بعد از Eyebrow Transplant  جلوگیری نماید. عفونت ها در سطح پوست می توانند به فولیکول های مو آسیب برسانند و در نتیجه با اختلال در روند رشد مو عملا کاشت ابرو می تواند بی نتیجه باشد.
  2.   بعد از کاشت ابرو تا 3 روز از انجام فعالیت های سخت و کارها و ورزش هایی که باعث ایجاد تعریق می شوند جلوگیری شود. تعریق می تواند در سطح پوست ابروهای پیوند زده شده نفوذ پیدا نماید و علاوه بر ایجاد درد و سوزش فولیکول های مو را از بین ببرد.
  3.   از ماساژ دادن ابرو در دو هفته اول بعد از کاشت ابرو طبیعی اجتناب نمایید. Eyebrow Transplant  دارای ظرافت خاصی می باشد. در اثر ماساژ ممکن است گرافت های پیوند زده شده در ابرو از پوست جدا شود و در نتیجه آن قسمت از ابرو بدون مو باقی بماند.
  4.   از گرما و آب داغ و رفتن به استخر و سونا در روزهای اول بعد از کاشت ابرو پرهیز نمایید. گرما می تواند فولیکول های پیوند شده را ضعیف نماید در نتیجه عمل کاشت ابرو طبیعی را با مشکلات بسیاری مواجه نماید.
  5.   تغذیه مناسب می تواند روند بهبودی بعد از پیوند ابرو را سریع تر نماید. ویتامین ها و پروتئین ها و بسیاری از مواد مغذی دیگر که برای رشد مو مناسب می باشند را مصرف نمایید تا فولیکول های پیوند شده در ابرو بتوانند در مدت زمان کمتری رشد خود را شروع نمایند.
  6. بهتر است تا حدود پنج الی هفت روز بعد از عمل کاشت ابرو از عینک آفتابی استفاده کنید تا هم جای زخم ناشی از عمل را بپوشانید و هم از تابش مستقیم نور آفتاب به فولیکول های تازه کاشته شده جلوگیری کنید.
  7.  همانطور که گفته شد زاویه ی موهایی که از فولیکول های کاشته شده رشد می کنند بسیار حائز اهمیت است. شما می توانید با استفاده از ژل آلوئه ورا یا انواع مختلف ژل های مو برای مدل دادن و هدایت موهای کاشته شده به سمت زاویه ای که با دیگر نواحی ابرو هماهنگ باشد استفاده کنید. بعد از گذشت چند ماه پس از عمل کاشت دیگر نیازی به استفاده از این ژل ها نیست و فولیکول ها به نوعی تربیت می شوند که در همان جهتی که به آنها داده اید رشد کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *