کاشت مو

مزیت های کاشت مو چیست ؟

مزیت های کاشت مو چیست ؟

مزیت های کاشت مو

روش درمانی کاشت مو در بین بسیاری از خانم ها و آقایانی که دچار ریزش مو شدید و گاهی طاسی هستند، طرفداران زیادی دارد؛ زیرا این روش علاوه بر نتایج خوبی که به همراه داشته دارای مزیت های بسیار ویژه ای است.

مزیت های کاشت مو چیست ؟ مزیت های پیوند مو سبب شده که مراجعه کنندگان کاشت مو روز به روز افزایش یابد. همچنین برخی از افراد که با مشکلاتی مانند ریزش مو درگیر هستند اطلاعات کافی در خصوص پیوند مو نداشته و از انجام این عمل زیبایی خودداری می کنند. علم بر مزیت های کاشت مو می تواند به شما این انگیزه را بدهد که در سریع ترین زمان ممکن کاشت مو را انجام دهید.

چه مزیت هایی در کاشت مو سبب شده که افراد زیادی به این روش درمانی رو بیاورند؟

دائمی بودن عمل زیبایی کاشت مو یکی از مهم ترین ویژگی ها و فاکتورهایی است که باعث برتری این عمل نسبت به روش های موقت دیگری که امروزه بسیاری از افراد جهت درمان ریزش موی خود به آن ها مراجعه می کنند شده است.

همانطور که گفته شد کاشت مو، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. علت علاقه مراجعه کنندگان به این روش درمانی مزیت های ویژه ای است که در عمل کاشت مو وجود دارد. در ادامه برخی از سطحی ترین مزیت های پیوند مو را مورد بررسی قرار داده ایم تا با شناخت آن ها متوجه شوید که همین الان هم برای کاشت مو دیر شده است.

مزیت های کاشت مو چیست ؟ایجاد ظاهری طبیعی و بهبود یافته

افرادی که به دنبال روش های درمانی متفاوتی در خصوص طاسی و ریزش موهای خود هستند، از مشکلی که دارند بسیار رنج می برند در نهایت این مشکل باعث شده که افراد ذکر شده اعتماد به نفس کمتری داشته باشند. تجربه نشان داده است که افراد متقاضی پس از انتخاب روش درمانی کاشت مو، اعتماد به نفس از دست داده خود را به دست می آورند.

زیرا در این عمل زیبایی با پیوند موهای پشت سر به قسمت هایی که طاسی وجود دارد، مشکل کم مویی یا طاسی مراجعه کنندگان را برطرف می کنند. این روش درمانی سبب می شود که افراد متقاضی با موهای پرپشت خود روبه رو شده و جذابیت بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند.

کیفیت و رشد موهای شما پس از نتیجه گیری نهایی از عمل زیبایی کاشت مو به قدری طبیعی و نزدیک به موهای سابق شما خواهد بود که به راحتی و بدون نگرانی قادر خواهید بود تا موهای خود را رنگ کنید، مدل موهایتان را عوض کنید و هر کاری که قبلا با موهای طبیعی خودتان انجام می دادید را حالا نیز می توانید انجام دهید.

هر پزشک با توجه به نوع نیاز فرد مراجعه کننده و امکانات و تجهیزاتی که در اختیار دارد، ممکن است یکی از روش های FUT یا FUE را برای انجام عمل زیبایی کاشت مو انتخاب کند. با توجه به اینکه این دو روش هر دو بر پایه واحد های فولیکول هستند، اما تفاوت هایی در نحوه انجام عمل پیوند مو وجود دارد.

در روش FUT یک نوار پوستی که دارای واحدهای فولیکولار می باشد، از پوست پشت سر فرد مراجعه کننده جدا شده، سپس به واحد های فولیکولار تقسیم شده و پس از آن توسط پزشک متخصص به ناحیه مورد نظر که قرار است عمل زیبایی کاشت مو در آن انجام شود تزریق می شود.

اما در روش FUE این اتفاق نمی افتد؛ بلکه فولیکول های حاوی واحدهای فولیکولار از پوست پشت سر فرد توسط پزشک جراح جدا شده و به نواحی گیرنده فولیکول که معمولاً در بخش جلویی سر هستند، تزریق می شود.

در هر دوی این روش ها از هیچ گونه مواد شیمیایی برای انجام عمل پیوند مو استفاده نمی شود و این واحد های فولیکول از خود فرد گرفته می شود که خودش یکی از مزیت های مهم و اساسی به شمار می آید.

قطع ریزش مو همیشگی

در بسیار از مواقع ریزش مو دائم در بین خانم ها و آقایان سبب می شود که آن ها دچار طاسی یا کم پشتی در بخشی از سر شوند. این مشکل، مسئله ناراحت کننده ای برای همه است. با انتخاب روش درمانی کاشت مو، می توانید ریزش موهای خود خداحافظی کنید؛ زیرا وقتی عمل پیوند مو انجام می شود فولیکول های قوی مو جایگزین فولیکول هایی می شوند که ضعیف بوده و موجب ریزش مو می شدند.

در بین تمام روش هایی که برای حل مشکل ریزش مو در اختیار شما قرار دارند عمل زیبایی کاشت مو در عین هزینه ای که برای افراد در بر خواهد داشت، از محبوبیت بیشتری برخوردار است؛ چرا که با انجام این عمل در واقع فولیکول های ضعیف که در ناحیه سر وجود داشته و موجب ریزش مو در افراد شده اند، تقویت شده و برای همیشه مو هایی قوی و با ضخامت و رنگ مناسب رشد خواهند کرد.

در نتیجه بعد از قطع ریزش مو و جایگزین شدن موهای جدید مشکل ریزش موها از بین رفته و موهای پرپشت جایگزین آن می شود. آمار نشان داده که کاشت مو بسیار موفقیت آمیز بوده و در اکثر مواقع با نتیجه خوبی همراه است.

نیاز نداشتن به نگهداری های ویژه

یکی دیگر از مزیت های کاشت مو (Hair Transplantation) که سبب شده بسیاری از افراد به آن رو بیاورند، نیاز نداشتن به مراقبت های خاص بعد از عمل پیوند مو است. شما بعد از پیوند مو به مدت دو هفته نهایت الی سه هفته نیاز به مراقبت های ویژه از موهای کاشته شده خود دارید.

عمل زیبایی کاشت مو مانند همه عمل های زیبایی دیگر با عارضه های موقتی و قابل کنترلی همراه است که به همین جهت تا 3 هفته نیاز به مراقبت خواهد بود. بعد از این دوره نقاهت شما می توانید مانند سایر افراد دیگر با موهایتان رفتار کنید.

عکس کاشت مو در کلینیک پوست و مو رز

عوارضی که ممکن است پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو برای هر فرد رخ بدهد عبارت است از: تورم در ناحیه پیوند، کبودی زیر چشم، سوزش، خارش، خون ریزی و یا در مواردی بسیار کم ممکن است عفونت نیز ایجاد شود که البته جای نگرانی نیست؛ شما با رعایت نکات گفته شده توسط پزشک متخصص خود، می توانید دوره نقاهت خود را کاهش داده و بروز این عوارض را به حداقل برسانید.

در نتیجه با توجه به این که عمل زیبایی کاشت مو به صورت کاملاً طبیعی مشکل ریزش موی افراد را حل خواهد کرد پس برای حفظ تراکم آن نیاز به مراقبت های ویژه ای از قبیل استفاده از شامپوها یا مواد شیمیایی و لوسیون های مخصوص نبوده و مشکلی را برای موهای پیوند شده شما بوجود نخواهد آورد.

روشی نسبتا کم هزینه

کاشت مو نسبت به سایر روش های درمانی دیگر کم هزینه تر است. برای انجام کاشت مو شما نیاز نخواهید داشت که ویزیت های مکرر یا عمل های زیادی در خصوص مشکل خود انجام دهید. به همین جهت کاشت مو می تواند گزینه درمانی خوبی به جهت حل مشکل شما باشد.

البته ممکن است هزینه های خود عمل با توجه به کلینیک و پزشک متخصص جراحی که انتخاب می کنید اندکی بالا باشد اما مطمئن باشد که این هزینه فقط برای یک بار خواهد بود و در صورتی که پزشک خود را درست انتخاب کرده باشید، مشکل ریزش موهای شما برای همیشه حل خواهد شد و نیازی به انجام دوباره عمل و مراقبت های ویژه در طولانی مدت نخواهید داشت.

در واقع شما با پرداخت هزینه کاشت مو بی نیاز از شامپوهای گرانقیمت و داروهای تبلیغاتی رشد مجدد موها که به ندرت تاثیر گذار هستند می شوید.

بازگشت اعتماد به نفس

بسیاری از افرادی که با مشکل ریزش مو یا طاسی مواجه می شوند، عملا اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و برقراری ارتباط با مردم و حضور در مکان های عمومی و حتی رفتن به سر کار برایشان بسیار دشوار خواهد بود.

به همین علت بازگشت اعتماد به نفس دوباره افراد را نیز می توان به عنوان یکی از مهم ترین مزیت ها و ویژگی های انجام عمل زیبایی کاشت مو دانست؛ ظاهر جدید افراد بعد از عمل پیوند مو آنقدر طبیعی است که تشخیص انجام عمل زیبایی کاشت مو برای سایر مردم دشوار خواهد بود.

آیا مزیت های کاشت مو دائمی است؟

یکی از ویژگی های مثبت کاشت مو، دائمی بودن نتایج و مزیت های آن است. در حالی که بسیاری از درمان های موضعی و روش های دیگر در درمان ریزش مو به طور دائمی عمل نکرده و نتایج آن ها موقتی است. در واقع برخی از درمان های ریزش مو شما را به خود وابسته کرده و در صورت انجام ندادن با ریزش شدیدتری نسبت به قبل از درمان مواجه می شوید.

بی خطر بودن کاشت مو، یکی از اصلی ترین مزایای آن است

یکی از مسائلی که شما باید قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی باید در نظر بگیرید. ایمن بودن و بی خطر بودن آن عمل است. کاشت مو یکی از عمل های زیبایی است که برای مراجعه کنندگان بی خطر بوده و هیچگونه مواد شیمیایی یا دارویی خاصی را در حین جراحی استفاده نمی شود در نتیجه هیچ مشکلی را برای مراجعه کننده به وجود نخواهد آورد.

مزایای کشف شده جدید بعد از کاشت مو

به تازگی پزشکان متخصص در باره این موضوع به نتیجه های شگفت انگیزی دست پیدا کرده اند. یکی از این نتایج شگفت انگیز در برخی از افراد که برای درمان ریزش مو و طاسی به کلینیک ها برای کاشت مو مراجعه کردند مشاهده شده است.

برخی از این افراد میگرن های شدید و چندین ساله ای داشتند که به شدت آزار دهنده بوده است و بعد از عمل پیوند مو به طور شگفت انگیزی میگرن این افراد درمان پیدا کرده بود. این برای آن ها بسیار خوشحال کننده بوده وباعث شده است تا این افراد از سردردهای دائمی خود با عمل کاشت مو خلاص شوند.

پزشکان هنوز علت این درمان را نیافتند اما آن ها گمان می کنند که شاید این عمل جراحی باعث بهبود عوامل ایجاد کننده میگرن شده باشد. و یا حتی ممکن است عمل زیبایی کاشت مو با ایجاد گردش خون در ناحیه سر موجب بهبود میگرن در افراد مراجعه کننده شده باشد.

البته این مسئله به صورت علمی کاملا اثبات شده نبوده و شما نمی توانید به جهت درمان میگرن خود کاشت مو را انجام دهید. در واقع این اتفاق یکی از مسائلی است که امروزه توسط متخصصان بسیاری در حال بررسی است.

چرا باید مزیت های کاشت مو را بدانیم؟

باید پیش از انجام هر روش درمانی برای موهای خود همه جوانب آن را در نظر بگیرید تا مناسب ترین روش درمانی را برای بهبود ریزش موهای خود بیابید. یکی از مهم ترین مواردی که به جهت انتخاب یک روش بهبود ریزش مو باید در نظر گرفته شود، مزایا روش انتخابی است. هر اندازه که مزایا بیشتر باشد، انتخاب شما منطقی تر و عاقلانه تر خواهد بود.

همانطور که در این قسمت بررسی کردیم کاشت مو یکی از روش های درمانی ریزش مو بوده که باید مانند سایر روش ها مزیت های آن مورد ارزیابی قرار بگیرد. همچنین علاوه بر مزیت ها باید عوارض آن را مقایسه کرد تا بتوان بهترین تصمیم را به جهت انجام دادن یا ندادن گرفت. مزیت کاشت مو نسبت به عارضه های کوتاه مدت آن بسیار زیاد است و می تواند بسیاری از مشکلات از جمله طاسی مو را به طور دائمی حل کرد.

در سال های اخیر محبوبیت عمل زیبایی کاشت مو برای افراد بسیار افزایش یافته و از عمده دلیل های آن می توان به پیشرفت فناوری ها و تکنولوژی های مربوط به عمل زیبایی کاشت مو، افزایش میزان موفقیت عمل، کاهش زمان بهبودی ایجاد ظاهری طبیعی برای افراد اشاره کرد.

در پایان، مزیت های ذکر شده را در صورتی تجربه خواهید کرد که عمل کاشت مو توسط پزشکی ماهر انجام پذیرد. در نتیجه مزیت های ذکر شده نمی تواند برای همه افراد باشد. زمانی این مزیت ها شامل افراد مراجعه کننده می شود که در مورد انتخاب پزشک متخصص خود دقت لازم را داشته باشند.

اگر پزشک شما تبحر کافی در این خصوص نداشته باشد علاوه بر این که مشکلی را حل نمی کند، می تواند باعث بروز مشکلات متعدد دیگری نیز شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *