کاشت مو

ضخیم شدن مو بعد از کاشت مو

ضخیم شدن مو بعد از کاشت مو

ضخیم شدن مو بعد از کاشت مو

مطمئنا اگر شما پیوند مو داشته اید حالا در انتظار دیدن نتایج حاصل از آن هستید. حتما با خود سوال میکنید آیا فرایند کاشت مو به خوبی انجام شده و می توانم سریعتر به نتیجه دلخواهم برسم؟

یکی از این نتایح دلخواه ضخیم شدن موها بعد از کاشت مو طبیعی است. از طرفی با استفاده از ترمیم مو نیز می توانید راه حلی دائمی برای ریزش مو خود را پیدا کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا از نحوه ضخیم شدن موها با روش های پیشرفته اطلاعات بیشتر کسب کنید.

ضخیم شدن مو بعد از کاشت مو کمک به ضخیم شدن مو در فرایند کاشت مو طبیعی

این موضوع یعنی ضخیم شدن مو در اصل، همان روند طبیعی کاشت مو می باشد: وقتی کسی در مورد ضخیم شدن مو صحبت کند، به همان معنای پیوند مو باز می گردد. در کاشت مو، لکه های طاسی با موهای خود شخص پر می شوند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

این بدان معنی است که از ناحیه اهدا کننده (معمولاً در پشت سر) ریشه های قوی تر مو برداشته می شود، تا بتوان آنها را در نواحی آسیب دیده جایگزین نمود. در نتیجه قسمت هایی از سر که همیشه متراکم هستند و دچار ریزش مو هستند تجدید می گردد.

در واقع ضخیم شدن موها در بهترین حالت ممکن انجام می شود. این روش ریسک کمی را برای رسیدن به این نتیجه دارد و به عنوان یک روش کم تهاجمی تر شناخته می شود، که نهایتا می تواند بیشترین حجم موها را به شما ببخشد که حاصل آن ظاهری جوان تر و زیباتر در طی یک سال است.

با این حال، پیش نیاز مهم این است که ریشه های موی مناسب و قوی به اندازه کافی در قسمت اهدا کننده در دسترس باشد تا بتوان عملیات پیوند را انجام داد.

ضخیم شدن مو بعد از کاشت مواستفاده از روش FUE در درمان نازک شدن مو

عمدتا اینطور فرض می شود که روش پیوند مو فقط برای افرادی انجام می شود که یا علائم اولیه ی طاسی را نشان می دهند یا کاملاً طاس شده اند، اما همیشه اینگونه نیست.

افرادی هم که از نازک شدن شدید مو رنج می برند می توانند جهت ضخیم شدن مو از روش کاشت مو بهره مند شوند. ممکن است حتی این افراد کاندیدای خوبی برای روش های پیوند فولیکول مو باشند.

استخراج واحد فولیکولار، یک روش پیشنهادی برای کاشت مو در درمان ریزش مو است. FUE و برداشت نواری (FUT) دو روش انجام شده توسط جراحان در کلینیک های درمانی معتبر کاشت مو می باشد.

در حالی که هر دو روش می تواند به افرادی که از ریزش مو رنج می برند کمک کند، یک روش پیشنهادی، استخراج واحد فولیکولی است که وقتی بیماران می خواهند در موهای خود تراکم بیشتری اضافه کنند، به کار برده می شود.

روش FUE به جراحان اجازه می دهد تا فولیکول های مو را کاملاً سالم از قسمت های مختلف بدن مانند مناطق اطراف پوست سر، قفسه سینه، بازوها و پاها گرفته و آنها را در مناطقی که بیمار نیاز به ترمیم مو دارند و یا موها نازک شده اند، پیوند دهند.

این عمل پیوند؛ نه تنها از نظر تهاجمی کم خطر تر است، بلکه هنگامی که بیماران می خواهند به موهای ضخیم شده بعد از کاشت مو دست یابند، بسیار موفقیت آمیز تر عمل می کند.

روش دیگر، برداشت نواری یا FUT (پیوند واحد فولیکولی) است؛ اغلب هنگامی انجام می شود که بیماران می خواهند لکه های بزرگتری از طاسی را اصلاح کنند.

این روش تهاجمی تر است، و علاوه بر ایجاد جای زخم، به مدت زمان بیشتری جهت بهبودی نیاز دارد، به همین دلیل بیشتر جراحان وقتی بیمار به دنبال رسیدن به موهای ضخیم تر و بیشتری هستند، استخراج واحد فولیکولی (FUE) را پیشنهاد می کنند.

چه افرادی بهترین کاندیدای FUE در درمان موهای نازک هستند؟

قبل از اینکه درمان مشکل نازک شدن مو در نظر گرفته شود، باید اطمینان یابید که ریزش مو سرتان ناشی از مشکلات پزشکی یا بیماری نیست. برخی از این بیماری ها که عامل ریزش مو هستند شامل آلوپسی، مشکلات تیروئید و عفونت ها می شوند.

در برخی موارد، داروها هم ممکن است باعث ریزش مو شوند. مهم این است که ابتدا علت اصلی ریزش مو را رفع نمود، زیرا روش های کاشت مو و ترمیم مشکل شما را برطرف نمی کند.

پس از رد کردن عوامل اصلی ریزش مو، جراح شما را ارزیابی می کند که آیا کاندید خوبی برای استخراج واحدهای فولیکول هستید یا خیر؟

به طور کلی یک نامزد خوب دارای خصوصیات زیر است:

  1. سلامتی کامل شخص، زیرا برخی اختلالات ناشی از لخته شدن خون ممکن است موجب شود شخص قادر به انجام عمل پیوند فولیکول مو نباشد.
  2. بیمار دارای موهای اهدا کننده قوی و متراکمی باشد.
  3. بیمارانی که مشکل ریزش مو نداشته باشند.

نتایج کاشت مو در درمان ضعیف یا نازک شدن موها

ضخیم تر شدن کامل موها، بلافاصله پس از انجام عمل پیوند اتفاق نمی افتد. در واقع، ممکن است به طور متوسط بین 12 تا 18 ماه طول بکشد تا نتایج قابل توجهی از این پروسه را مشاهده کنید.

حتی در اکثر بیماران، موهایشان نازک تر از قبل از عمل ظاهر می شود و سپس به آرامی رشد می کنند و ضخیم تر و کامل تر می گردند.

امروز می توان به لطف یک پیشرفت کلیدی در کاشت مو، نتایج طبیعی تری را از ترمیم مو به دست آورد. اکنون بیشتر جراحان، موهای سالم را به طور همزمان چند بار پیوند می دهند. نتیجه این ترفند از غیر طبیعی به نظر رسیدن موها جلوگیری می کند.

در قدیم بخش هایی از مو به نام شاخه های مو را در قسمت موهای نازک شده قرار می دادند که با گذشت زمان، شاخه های مو کاملاً مشهود می شدند. همچنین با ترمیم بهتر در ایجاد خط مو و قرار دادن موها در مناطق نازک، به ایجاد نتایج طبیعی تر کمک می کند.

به لطف پیشرفت های امروزی، نتایج کاشت مو چنان طبیعی به نظر می رسند که یک آرایشگر ماهر هم نمی تواند کاشت مو و ترمیم را در موهای شما شناسایی کند.

البته لازم به ذکر است، که در حالی که این پیشرفت ها نتایج طبیعی را به بیماران می دهد، ولی با این حال رسیدن به بهترین نتیجه تا حد زیادی به جراح انتخاب شده شما بستگی دارد. شما باید یک پزشکی را انتخاب کنید که ریزش مو را بهتر درک بشناسد و سابقه بیشتری در کاشت مو طبیعی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *