لیپوماتیک

آبدومینوپلاستی بهتر است یا لیپوماتیک

آبدومینوپلاستی بهتر است یا لیپوماتیک؟

آبدومینوپلاستی یا لیپوماتیک 

در عصر حاضر تعداد زیادی از افرادی که اضافه وزن دارند، جهت کاهش وزن مازاد بدن و خوش فرم شدن اندام های خود از شیوه های مختلف استفاده می کنند. متاسفانه همیشه این شیوه ها با کسب نتایج مطلوب و دلخواه افراد همراه نیست و در نهایت منجر به مراجعه آن ها به روش های پیکرتراشی و لاغری موضعی خواهد شد.

عمل لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی دو نمونه از این روش ها می باشند که هر کدام مزایای خاص خود را دارد. به نظر شما آبدومینوپلاستی بهتر است یا لیپوماتیک؟

آبدومینوپلاستی یا لیپوماتیک 

لاغر کردن شکم با استفاده از جراحی های مختلفی انجام می شود که پزشک با توجه به نیاز بدن بیمار، فرم آن و میزان افتادگی و سطح چربی های مازاد، روش مناسب را برای بیماران خود اجرایی می کند.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

افراد می توانند با استفاده از روشی که پزشک متخصص برای آن ها در نظر میگیرد به از بین بردن مشکل خود پرداخته و با توجه به نیاز های خود از این روش استفاده نمایند.

افراد معمولا در صورتی که دارای میزان چربی در مقیاس بزرگ می باشند پزشک روش های به روز و پیشرفته ای را که برای آن ها نتایج بسیار بهتری در مقایسه با سایر روش ها در بر دارد پیشنهاد می کند. افراد می توانند از این روش های نوین و پیشرفته برای رسیدن به هدف خود بهره ببرند معمولا این روش ها راه چاره ی مناسبی بوده و می تواند به افراد نتایج خوبی را ارائه دهد.

لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی درمان های در حال انجام در سرار دنیا با هدف تناسب اندام می باشند. این روش ها جزء روش های بروزی می باشند که افراد بسیار زیادی را به سمت انجام آنها ترغیب می نمایند. آبدومینوپلاستی و لیپوماتیک را می توان جزء بهترین دست آورد های چند سال اخیر توسط پزشکان دانست زیرا این دو روش کمک های شایانی به افرادی که دارای مشکلاتی نظیر اضافه وزن بودند، کرده اند.

گفتنی است که یکی از مهمترین ارکان موفقیت در انجام این دو روش بهره بردن از یک پزشک متخصص با دانش بسیار بالا می باشد. علاوه بر دانش پزشک متخصص، داشتن تجربه و مهارت بالا می تواند برای افراد تضمینی برای موفقیت و رسیدن به اهداف خود باشد. این دو روش خصوصا برای افرادی که نمی توانند ورزش مناسب و مرتبی در طول روز داشته باشند معقول می باشند.

لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی دو نمونه از این روش ها می باشند که برای بیماران قابل اجرا می باشند.

آبدومینوپلاستی یا لیپوماتیک 

لیپوماتیک

لاغر شدن با عمل لیپوماتیک از جمله روش های نوین و جدیدی است که جایگاه بسیاری از شیوه های قدیمی دیگر مانند لیپوساکشن را گرفته است.

این امر به دلیل وجود مزایای زیاد این روش است که در سایر روش ها وجود ندارد. این متد به جراحان این امکان را داده تا با یک روش فوق ایمن چربی های اضافی بدن را تخلیه کنند و بتوانند آن ها را به نواحی دیگر تزریق نمایند، بدون اینکه سلول های چربی تخریب شده و از بین بروند.

این روش توانسته است رتبه برتر جهان را بدست آورد و سلامت بیماران تا حد قابل توجهی حفظ کند.

سلول های چربی سالم زمانی که از اندام خارج می شوند، یک بار پاکسازی و تصفیه می شوند و سپس به سایر اندام ها مانند باسن و سینه تزریق خواهند شد. این روش موجب می شود تا فرد در یک جلسه وزن قابل توجهی را از دست بدهد. در اینصورت ظاهر اندام با خروج چربی ها کاملا تغییر می کند و فرد استایل جذاب و زیبایی را بدست خواهد آورد.

جهت انجام این متد برشی کوچک در حد 2 تا 5 میلی متر در اندام ایجاد می شود. ابزار این دستگاه به نام کانولا وارد اندام شکم شده و با توجه به چرخش هایی که دارد به بافت های چربی نفوذ خواهد کرد.

با انجام این تکنیک سلول های چربی را کاملا ریز کرده و به خارج از اندام هدایت می کند. خوشبختانه به علت عدم استفاده از حرارت، در این روش با پدیده سوختگی پوست یا نکروز که از جمله عارضه های روش های قدیمی تر می باشد، مواجه نخواهیم شد.

انجام آبدومینوپلاستی می تواند افراد را در رسیدن به رویای تناسب اندامی که در ذهن خود قبل از شروع درمان داشتند، برساند. البته رسیدن به این رویا ملزوم به برخورداری از شرایط مطلوب می باشد. در این صورت متقاضیان قادر به انجام آن بوده و می توانند برای رسیدن به اهداف خود از آن استفاده نمایند.

آبدومینوپلاستی

معمولا روش آبدومینوپلاستی جهت از بین بردن چربی های مازاد در ناحیه شکم و پهلو بکار می رود. در حقیقت این جراحی برای افرادی مناسب می باشد که در ناحیه شکم دارای میزان بسیار زیادی چربی بوده شکل ظاهری آن را به یک حالت شل و آویزان تبدیل کرده است.

پس از انجام ابدومینوپلاستی چروکی بر روی پوست باقی نمی ماند و حالتی صاف و کشیده خواهد داشت. جالب است بدانید که افتادگی شکم بانوان که به علت بارداری های متعدد به وجود آمده است با استفاده از روش آبدومینوپلاستی از بین خواهد رفت.

در واقع تجمع چربی ها به علت بالا بودن سن بیماران، زایمان های متعدد و … سبب می شود تا به مرور زمان شکم یک فرم بد و بزرگ به خود گرفته و تناسب اندام بدن کاملا برهم ریزد. در نتیجه آبدومینو پلاستی بهترین گزینه برای افراد است تا بتوانند فرم زیبای اندام خود را مجددا بدست آورند.

با توجه به اینکه این روش شباهت زیادی به لیپوماتیک دارد می توانیم بگوییم که هدف این دو روش رساندن افراد به تناسب اندام می باشد؛ بنابراین بستگی به افراد دارد که با توجه به انتظارت و اهداف خود از کاهش چربی های اضافی، کدام از این دو روش از برگزینند.

انتخاب آبدومینوپلاستی برای رسیدن به تناسب اندام مزایای بسیار زیادی داشته و در عین حال از عوارض کم تری در مقایسه با سایر روش موجود برخوردار است.

عمل لیپوماتیک یا آبدومینوپلاستی

لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی از شیوه های کاربردی برای لاغر کردن شکم می باشند. معاینات و بررسی های یک پزشک سبب می شود تا تصمیم نهایی برای اینکه کدام یک از این عمل های زیبایی بر روی اندام صورت گیرد، گرفته شود.

همان طور که ذکر شد در وهله ی اول انتخاب یکی از این دو درمان بستگی به افراد و همچنین انتظارات آن ها دارد. در صورتی که مشکل افراد چربی بیش از اندازه در ناحیه ای از بدن باشد می توانند از روش لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های اضافی خود استفاده کنند اما اگر معضل افراد افتادگی شکم باشد باید گفت که آبدومینوپلاستی روش بهتری برای رسیدن به این هداف می باشد.

با اینکه توضیحاتی درباره ی انتخاب یکی از این دو روش برای تناسب اندام افراد ذکر شد اما بهتر است که افراد انتخاب بهترین درمان را بر عهده ی پزشک متخصص در این زمینه بگذارند. پزشک متخصص بهتر از هر فرد دیگری می تواند برای انتظارات و اهداف افراد راه چاره ی مناسبی پیدا کرده و به حل این مشکلات بپردازد زیرا پزشک متخصص دارای تجربه و مهارت بالاتری بوده و بر هر موضوعی اشراف کامل دارد.

علاوه بر این اگر مراجعه برای انجام یکی از این روش پافشاری کرده و خودسرانه عمل نماید، در صورت بروز عوارض جانبی پزشک متخصص هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

اما زمانی که پزشک متخصص تصمیم گیرنده امور بوده و درمان با توجه به صلاحدید وی انجام گیرد، در قبال هرگونه عوارضی مسئول بوده و باید جوابگو باشد.

همچنین لازم به ذکر است در صورتی که افراد به کلینیک های معتبر برای درمان های زیبایی مراجعه نمایند، معمولا این کلینیک ها جلسات مشاوره ای برای افراد جهت آشنایی با این روش ها و همچنین آشنایی با روند انجام این درمان ها برگزار می کند. این جلسات افراد را به صورت کامل با این تکنیک ها آشنا کرده و باعث می شود افراد از هر گونه استرس و نگرانی دور باشند.

تفاوت عمل لیپوماتیک با آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی در مقایسه با لیپوماتیک یک جراحی تهاجمی محسوب می شود. در روش آبدومینوپلاستی برش های مختلفی در نواحی شکم و دور ناف ایجاد می شود و به دلیل برداشت حجم بالای چربی های تجمع یافته در این ناحیه،  در نهایت زیبایی خاصی به اندام داده خواهد شد.

لیپوماتیک برای افرادی کاربردی تر است که چاقی موضعی اندکی در بدن دارند و با یک شکم بسیار بزرگ که افتاده و آویزان می باشند، روبرو نیستند. در حقیقت در کاندید های مناسب برای این عمل، پوست خاصیت انعطاف پذیری و ارتجاعی خود را دارا می باشد و تنها قرار است یک حجم مشخص از چربی های اندام شکم را خارج کرد.

با استفاده از روش آبدومینوپلاستی تنها می توان چربی های مازاد در ناحیه شکم را خارج کرده و افتادگی های این ناحیه را برطرف نمود.

این روش جراحی زیبایی مخصوص شکم است اما روش لیپوماتیک از جمله شیوه های کاربردی برای تمامی اندام هایی می باشد که دارای چربی های مازاد هستند.

چربی های مازاد اندام هایی مانند بازو، ران، پهلو، شکم، غبغب و … توسط تکنیک لیپوماتیک تخلیه می شود. این چربی ها جهت فرم دهی اندام هایی که سایز کوچکی دارند و از حجم چربی کمی برخوردارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

در عمل لیپوماتیک از یک ابزار مخصوص لوله ای به نام کانولا استفاده می شود ولی در روش آبدومینوپلاستی برای خارج کردن چربی های اضافی و ” رفع افتادگی پوست شکم ” از جراحی که شیوه ای کاملا تهاجمی است استفاده خواهد شد.

لیپوماتیک شیوه ای اصولی و کم تهاجمی است که به عنوان ایمن ترین روش لاغری موضعی بدن از آن استفاده خواهد شد.

کاندید های آبدومینوپلاستی و لیپوماتیک کاملا با هم متفاوت می باشند. معمولا افرادی که دست به روش های جراحی زیبایی اندام های بدن خود می زنند از انجام هر گونه ورزش و یا گرفتن هر گونه رژیم غذایی ناامید می باشند و با این کار ها به نتیجه ای دست پیدا نخواهند کرد.

کاندید های مناسب آبدومینوپلاستی دارای شکم های آویزان می باشند و افرادی که دچار چربی های مازاد در این اندام بوده اما پوست سفت و محکمی دارند نباید هرگز آبدومینوپلاستی را انجام دهند بلکه روش هایی مانند لیپوماتیک بیشتر برای آن ها مناسب است.

پس از انجام این روش پوست شکم خود را جمع می کند و با انقباضاتی که دارد کاملا صاف و زیبا خواهد شد.

لیپوماتیک دارای قدرت لیفت بالا و قابل توجهی است در صورتی که آبدومینوپلاستی اینگونه نیست. بافت پوست باید در آبدومینوپلاستی در صورت زیاد از حد بودن برداشته شود چرا که خاصیت لیفت و جمع شوندگی با حجم قابل توجهی از چربی هایی که تخلیه شده است اصلا امکان پذیر نیست.

اسکار حاصل از آبدومینوپلاستی قابل مشاهده است و در چندین نقطه از اندام بدن وجود دارد. عمل لیپوماتیک تنها نقاطی ریز از خود برجای می گذارد که آن هم پس از مدتی با همخوانی رنگ اندام شکم کمرنگ و ناپدید خواهد شد. در نتیجه فرد دیگر نیازی به انجام جراحی های زیبایی بعدی نخواهد داشت.

در یک چهارچوب کلی افراد می توانند با انجام این درمان به صورت کامل از مزایای آن برای از بین بردن چربی های اضافی و رسیدن به تناسب اندام بهره مند گردند. معمولا بزرگترین اهداف افراد از انجام این درمان ها رسیدن به تناسب اندام می باشد و زمانی که به این هدف دست یابند از انجام این روش ها اعلام رضایت می کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *