لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک قابل برگشت است

آیا لیپوماتیک قابل برگشت است

آیا لیپوماتیک قابل برگشت است

همانطور که می دانید لیپوماتیک از جمله محبوب ترین روش های لاغری موضعی و درمان های زیبایی در سطح جهان می باشد که نتایجی فوری را دربر دارد.

طی این متد چربی های مازاد از ناحیه مورد نظر به سرعت حذف می شوند و فرد اندامی زیبا و مطلوب را بدست خواهد آورد. با این توصیفات سوالات بسیاری در مورد برگشت پذیری لیپوماتیک در ذهن بیماران مطرح می شود که در ادامه در مورد آن بحث خواهیم کرد. برای جلوگیری از روند بازگشت پذیری لیپوماتیک ” مراجعه به بهترین متخصص لیپوماتیک ” می تواند تاثیر چشمگیری در این زمینه داشته باشد.

آیا لیپوماتیک قابل برگشت است

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

به یاد داشته باشید که لیپوماتیک تنها قادر به حذف و از بین بردن چربی هایی می باشد که در زیر پوست قرار دارند. برخی از افراد به دلیل عدم پیروی از سبک زندگی سالم دارای چربی هایی در زیر عضلات شکم خود هستند و به دلیل وجود این نوع از چربی ها در بدن، دچار مشکلات قلبی عروقی و دیابتی خواهند شد.

Lipomatic قادر به از بین بردن این گونه چربی ها نبوده و تنها راه خلاصی از آنها، تغییر در شیوه زندگی کنونی و انتخاب سبک زندگی سالم است.

برگشت پذیری لیپوماتیک، اصلی ترین دغدغه بیماران

حتی افرادی که اندام ایده آلی دارند همیشه در تلاشند تا با رعایت رژیم های غذایی و ورزش کردن از چاق شدن فرار کنند، لذا باید به افراد چاق حق داد که برای رهایی از شر چربی های اضافی بدن خود به دنبال جراحی های زیبایی از جمله لیپوماتیک باشند.

این در حالیست که برگشت پذیری لیپوماتیک یکی از دغدغه های بیمارانی است که این روش را برمی گزینند.

آیا لیپوماتیک قابل برگشت است

با توجه به اینکه هدف اصلی از انجام لیپوماتیک حذف چربی های اضافی بدن است طی هر جلسه می توان تا نه لیتر چربی را نیز از بدن خارج نمود. در این حالت بیمار طی یک جلسه می تواند از شش تا هشت کیلو وزن از دست دهد و سایز ایده آل خود را بدست آورد.

به حقیقت پیوستن این امر که تمامی سلول های چربی از یک قسمت بدن حذف شوند تقریبا غیرممکن است چرا که بین بافت ماهیچه و پوست بدن انسان باید به مقدار اندکی سلول های چربی وجود داشته باشند (لایه زیرجلدی) تا اندام شکلی نرمال داشته باشد.

حضور این لایه زیرجلدی در بدن موجب می شود تا اگر فرد میزان زیادی کالری استفاده کند، با تجمع مجدد چربی ها در اندام خود روبرو شود. بدین ترتیب سلول های چربی توانایی رشد کردن و بزرگ شدن دارند و اندام بدن به راحتی می تواند مجددا چاق شود.

گرچه اکثر جراحان بر این عقیده اند که در حالت رسیده به اضافه وزن، اندام همانند گذشته چاق نمی شود و یا اینکه در محلی که لیپوماتیک انجام شده است با تجمع چربی ها مواجه نخواهد شد.

در صورتی که فرد احساس چاقی مجدد داشته باشد بهتر است با روش هایی از جمله مصرف کالری کمتر، ورزش و تحرک کافی از برگشت پذیری لیپوماتیک جلوگیری نماید.

نحوه ذخیره سازی چربی در برگشت پذیری لیپوماتیک

ذخیره سازی چربی در بدن پس از لیپوماتیک یک امر بدیهی است. در واقع با اینکه سلول های چربی در روش لیپوماتیک کاملا حذف می شوند و دیگر ذخیره ای از چربی ها را مشاهده نمی کنیم اما فرآیند انباشته شدن و ذخیره سازی آن ها متوقف نخواهد شد.

زیرا اگرچه پزشک در ناحیه تحت درمان، سلول های چربی را از بین می برد، اما تولید سلول های چربی به طور کلی متوقف نخواهد شد.

در حقیقت اگر پس از لیپوماتیک بدن در حال ذخیره چربی باشد این اتفاق در سایر اندام های بدن رخ می دهد. برای مثال بیماری که در ناحیه ران لیپوماتیک را انجام داده است دیگر در این اندام با ذخیره سازی چربی ها مواجه نمی شود و این امر در اندامی مانند شکم، سینه و یا پشت او اتفاق می افتد.

سلول‌های جدید چربی

اگر در اندام هایی که لیپوماتیک انجام شده سلول های چربی موجود نباشند، ذخیره سازی چربی نیز رخ نمی دهد. این در حالیست که وجود سلول های جدید چربی سبب افزایش وزن خواهد شد.

در صورتی که فرد پس از انجام روش لیپوماتیک افزایش وزنی داشته باشد که با تولید سلول های چربی جدید همراه باشد، این امکان وجود دارد که در نواحی که لیپوماتیک انجام شده است نیز سلول های جدید چربی تولید شوند و همچنین ذخیره سازی مجدد چربی ها مشاهده شود.

بد نیست بدانید که افزایش وزن اگر کم باشد باعث ایجاد سلول های جدید چربی نخواهد شد، اما در صورتی که زیاد باشد سبب تولید سلول های جدید می شود و فرد با چاقی مجدد روبرو می گردد.

در نتیجه بیمارانی که افزایش وزن زیر یک کیلوگرم دارند نباید نسبت به این موضوع حساسیت زیادی نشان دهند.

نکته قابل توجه اینجاست که طول عمر سلول های چربی موجود در بدن انسان ها حدودا 7 سال می باشد. زمانی که سلول های چربی با استفاده از لیپوماتیک، ورزش، رژیم های غذایی و یا هر روش دیگری از بین می روند، یک سلول دیگر جایگزین سلول از بین رفته خواهد شد.

دانشمندانی که بر سلول های چربی مطالعه و تحقیق می کنند بر این باورند که بدن، میزان چربی های موجود در هر سلول و میزان سلول های موجود در بدن را ردیابی و اندازه گیری می کند. سپس زمانی که در بدن تغییراتی موجب کاهش سلول های چربی شد، در مناطق دیگری از بدن چربی از دست رفته را جبران می کند.

بسیاری از بیماران پس از انجام این روش با برگشت پذیری لیپوماتیک مواجه می شوند و شدیدا ابراز ناراحتی می کنند.

آن ها باید این موضوع را بدانند که اساس لیپوماتیک بر کاهش وزن نیست بلکه تنها برای داشتن اندامی ایده آل و زیباتر انجام می شود. بدین ترتیب پس از انجام لیپوماتیک فرد باید بیشتر مراقبت تغییرات وزنی خود باشد و به مراتب بیشتر نکات یک سبک زندگی سالم را رعایت کند.

برگشت پذیری لیپوماتیک

اگر شما جزو آن دسته از افرادی می باشید که پس از انجام لیپوماتیک مجددا چاق شدید، بدون شک در رعایت یک رژیم غذایی سالم و سبک صحیح زندگی موفق نبوده اید. بیشتر عادت های بد سبب می شوند تا فرد از داشته اندامی زیبا محروم بماند و با چاقی و نازیبایی مواجه شود.

این تصور کاملا اشتباه است که افراد پس از انجام لیپوماتیک مجددا چاق نمی شوند و یا بهتر است در صورت چاقی مجدد باز هم به انجام لیپوماتیک بپردازند.

با اینکه لیپوماتیک را می توان تکرار کرد اما می تواند با عوارض و خطراتی به همراه باشد و چه بهتر است که فرد از شیوه های صحیح برای لاغر ماندن و لاغر شدن استفاده کند و مدام روش های جراحی زیبایی را امتحان نکند.

امروزه لیپوماتیک روش های مختلفی خواهد داشت و همه ی روش ها تنها یک هدف یعنی خارج کردن سلول های چربی را دنبال می کنند و خارج کردن این چربی ها دائمی خواهد بود اما این نتایج تا زمانی پایدار می مانند که مراجعه کننده برای حفظ نتایج تلاش کند.

در ادامه درباره راه های حفظ نتایج و جلوگیری از بازگشت چربی توضیحاتی داده شده است.

برای مقابله با برگشت پذیری لیپوماتیک چه کنیم؟

اگر نگران برگشت پذیری لیپوماتیک هستید و پس از انجام این روش متوجه شده اید که در حال افزایش وزن می باشید، بهتر است سریعا اقدام کنید و از این روند جلوگیری به عمل آورید.

کمی افزایش وزن می تواند طبیعی باشد اما روند صعودی اضافه شدن چربی ها به بدن باید برای شما نگران کننده به نظر آید.

تمامی عواملی که می توانند در چاقی شما نقش داشته باشند را کنترل کنید. استفاده از غذا های پرچرب، نمک، شکر و فست فود ها را متوقف کنید.

تغییر عادت های بد کار دشواری نیست و بهتر است به شیوه درست زندگی خود را عادت دهید.

برای عدم بازگشت چربی های از بین رفته هوشیار باشید. این هوشیاری به این معنا نیست که رژیم های سخت گرفته و در طول روز مقدار ناچیزی کالری دریافت نمایید.

منظور از هوشیار بودن، جلوگیری از پرخوری و بالا بردن سطح فعالیت های روزانه و تمرینات ورزشی می باشد. در صورتی که کمی بیخیال بوده و به کالری دریافتی روزانه خود توجهی نداشته باشید، سلول های چربی به راحتی در اندام های مختلف بدن رشد کرده و نتایج حاصل از لیپوماتیک از بین خواهند رفت. در نتیجه به سادگی شاهد افزایش وزن خواهید بود.

برخی از افراد بر این گمان اند که برای حفظ نتایج حاصل از درمان، باید به طور مرتب کاهش وزن داشته و به انجام کارهای دشوار بپردازند. در حالی که تنها توصیه پزشکان برای حفظ نتایج، کنترل در نگهداری وزن ایده آل متناسب با قد و سن شما می باشد.

پزشکان قبل از شروع درمان، نکاتی را برای دوره نقاهت و پس از بهبودی کامل گوشزد خواهند کرد. از تمامی این دستورالعمل ها پیروی کرده و از عدم رعایت آنها خودداری نمایید.

برای ایجاد چنین شرایطی راه های زیادی وجود دارد اما محوریت تمامی این راهکارها، زندگی سالم و به دور از استرس خواهد بود.

نکات کلیدی جلوگیری از بازگشت چربی ها پس از لیپوماتیک

شاید افرادی را دیده باشید که برای مهار استرس، شروع به خوردن انواع مواد غذایی می کنند. در واقع بدن در مواجهه با استرس مقدار زیادی کورتیزول آزاد خواهد کرد. کورتیزول هورمونی در بدن است که با آزاد شدن آن فرد به پرخوری تحریک خواهد شد.

به مقدار کالری های دریافتی از وعده های غذایی خود توجه داشته باشید. سعی کنید وعده هایتان حاوی پروتئین ها و کربوهیدرات های سالم باشند. پروتئین هایی که دارای مقدار کمی چربی می باشند برای ساخت عضلات مفید واقع خواهند شد.

سعی کنید ورزش و تمرینات قدرتی در کنار تمرینات هوازی انجام دهید که موجب ایجاد عضله در بدنتان شوند. عضله ها با سوزاندن کالری بیشتر به جلوگیری از بازگشت چربی ها پس از لیپوماتیک کمک شایانی خواهند کرد.

به مقدار زیاد آب بنوشید. مصرف زیاد روزانه آب مزیت های فراوانی به همراه خواهد داشت. کاهش توده بدنی و چربی، افزایش درصد کالری سوخته شده و به حداقل رساندن اشتهای فرد، از جمله مزیت های نوشیدن آب می باشند.

اگرچه لیپوماتیک درمان آرایشی و زیبایی محبوبی محسوب می شود و با رعایت نکاتی می توان به پایداری نتایج حاصل از آن افزود، اما هیچ درمان آرایشی و زیبایی نمی تواند موجب کندی و جلوگیری از روند پیری افراد شود.

با افزایش سن، سوخت و ساز بدن کند شده و ترکیبات بدن تغییر خواهند کرد. بهتر است در این باره با پزشک خود صحبت کرده تا بتوانید با افزایش سن نتایج حاصل از lipomatic را حفظ نمایید.

برای داشتن زندگی سالم تر بهتر است از کم تحرکی به دور بوده و برای تغذیه از موادی استفاده نمایید که از ارزش غذایی بالایی برخوردار باشند.

اگر تغذیه مناسبی داشته باشید و ورزش کنید بی شک همیشه سالم خواهید ماند. همیشه برای داشتن یک زندگی سالم نیازی به انجام کار های خارق العاده نیست بلکه تنها با ایجاد چند تغییر ساده این امر امکانپذیر است. می توانید به آرامی فعالیت های بدنی خود را آغاز کنید و به طور منظم پیش بروید.

افزایش وزن غیرعادی پس از لیپوماتیک

برخی از افراد با توجه اینکه رژیم غذایی سالمی دارند و همینطور از تحرک کافی برخوردار می باشند و به ” ورزش بعد از عمل لیپوماتیک ” می پردازند، باز هم پس از اینکه لیپوماتیک را انجام داده اند با افزایش وزن مواجه اند. این افزایش وزن غیرعادیست و افرادی که چنین حالتی دارند باید حتما به پزشک مراجعه کنند.

در بعضی از بیماران افزایش وزن ناشی از اختلالات هورمونی است و یا می تواند به دلیل مصرف دارو های شیمیایی باشد. در اینصورت با انجام آزمایشات لازم و بهره مندی از مشاوره های یک پزشک متخصص می توان از چاقی مجدد جلوگیری نمود.

اگر شما نیز با چنین موارد و شرایطی روبرو بوده و خواستار کاهش وزن می باشید، بهتر است هرچه سریعتر به پزشک متخصص مربوط به بیماری خود مراجعه کرده و به فکر درمان آن باشید.

زیرا باعث می شود که نتایج حاصل از لیپوماتیک از بین رفته و عملا درمان بی فایده بوده است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *