لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL در کلینیک پوست و مو رز

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL (آی پی ال)

در لیزر موهای زائد با روش آی پی ال برای درمان چین و چروک ها، لکه هایی که در اثر افزایش سن بر روی صورت بوجود می آیند و همچنین برای رفع موهای زائد از نور شدیدی استفاده می شود. از آی پی ال برای کاهش یا برطرف کردن موارد زیر هم استفاده می شود :

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL

1- خال های مادرزادی،دستگاه فوق می تواند برای افرادی که از خال های مادرزادی در نواحی نامناسب خود رنج می برند کارساز باشد. این دستگاه می تواند این خال ها را بدون درد و خون ریزی برداشته و سبب از بین رفتن آن شود. ممکن است این خال های برای افراد سبب به وجود آمدن مشکلاتی شود. این مشکلات می تواند کم و یا زیاد باشد یا حتی سبب کاهش زیبایی آن ها شود.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

2- آسیب های پوستی که بخاطر نور خورشید ایجاد شده اند، افرادی که به دلایل مختلف بیش از حد جلوی نور آفتاب قرار می گیرند می توانند از این دستگاه برای حل مشکلاتی که به دلیل برخورد بیش از اندازه ی آفتاب به پوست به وجود می آید استفاده کنند. همچنین می توان گفت که یکی از مشکلاتی که می تواند برای افراد پیش بیایید آفتاب سوختگی است که این مشکل به راحتی می تواند حل شود.

3- واریس، این مشکل نیز یکی از مشکلات اساسی می باشد که در برخی از افراد دیده می شود و سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای آن ها می شود. واریس در آرایشگر ها و همچنین افرادی که در طول روز بیش از اندازه سر پا می ایستند دیده می شود و همچنین افرادی که سن آن ها رو به بالا است این مشکل شایع تر شده و راه حل های بسیاری برای حل آن وجود دارد که یکی از بهترین گزینه ها استفاده از این دستگاه می باشد.

4- کک و مک، از مشکلاتی که معمولا در کشورمان زیاد نیست و اکثر افراد از این مشکل رنج نمی برند. افرادی که به این مشکل پوستی مبتلا هستند به دلیل که زیبایی آن ها تحت تاثیر قرار می گیرد از اعتماد به نفس بسیار پایینی بخوردارند و معمولا پس از حل مشکل خود این اعتماد به نفس سیر صعودی گرفته و افزایش می یابد و افراد می توانند به راحتی به جامعه بازگردند.

5- رگ های خونی آسیب دیده در روی صورت

6- رفع موهای زائد صورت، گردن، پشت بدن، قفسه سینه، پاها، زیر بغل و ناحیه بیکینی، یکی از بزرگ ترین کاربرد و حتی بیش ترین کاربرد های این دستگاه رفع لیزر موهای زائد می باشد که در نواحی ذکر شده به کار گرفته می شود. استفاده از این دستگاه می تواند برای افراد مزایای بسیار خوبی را در بر داشته باشد و افراد می توانند به اهداف خود برسند.

7- موارد استفاده از دستگاه فوق قبلا بسیار محدود و همچنین کم تر از این موارد ذکر شده بود اما رفته رفته و با تحقیقاتی که توسط پزشکان و دانشمندان به عمل آمد کاربرد های این دستگاه افزایش و روز به روز بر تعداد آن ها افزوده شد.

8- افرادی که قصد انجام هر کدام از این روش ها و همچنین کاربرد ها را برای از بین بردن مشکلات شان دارند می وانند با تحقیقات اولیه و در صورت برخورداری از شرایط مناسب اقدام به استفاده از آن کنند.

تفاوت بین آی پی ال و لیزر

با اینکه آی پی ال و لیزر از نظر کاربرد شبیه هم هستند، ولی طول امواج لیزر می تواند پوست شما را به خوبی تحت پوشش خود قرار بدهد ولی آی پی ال مانند فلش دوربین عکاسی، طول موج های متفاوتی را تولید می کند.

لیزر موهای زائد دستگاه IPL

در واقع، نورهای آی پی ال پراکنده تر از نور لیزر است. آی پی ال بدون وارد کردن هیچگونه آسیبی به لایه اول پوست، سریع به لایه دوم پوست نفوذ می کند.

رنگدانه هایی که روی پوست شما قرار دارند، نور آی پی ال را جذب می کنند و این نور سریع به گرما تبدیل می شود. گرما هم فولیکول های مو را تخریب می کند تا از رشد دوباره ی موهای زائد جلوگیری کند.

شما می توانید از آی پی ال برای همه ی نقاط بدنتان استفاده کنید ولی ممکن است این دستگاه بر روی بخش های ناهموار بدن تاثیر خوبی نداشته باشد.

به افرادی که در سطح پوست خود اسکارهای بزرگ و برآمده دارند و یا رنگ پوست تیره ای دارند، استفاده از دستگاه آی پی ال برای رفع موهای زائد پیشنهاد نمی شود. علاوه بر این، هر چه موهای بیمار تیره تر باشد، نتیجه بهتری از آی پی ال می گیرد.

آمادگی برای لیزر موهای زائد با آی پی ال

در جلسه مشاوره، متخصص نقاطی که قصد لیزر دارید را معاینه می کند و با شما در مورد تاثیراتی که آی پی ال میتواند بر روی پوست شما بگذارد، بطور مفصل صحبت می کند.

اگر تا به حال شاهد هر گونه اگزما یا آکنه التهابی در سطح پوست خود بوده اید، باید به متخصص اطلاع بدهید. متخصص پوست و مو به شما توصیه می کند که از یک سری فعالیت ها و حتی داروها تا 2 هفته قبل از لیزر خودداری کنید.

مواردی که در طول این 2 هفته نباید انجام بدهید شامل:

 1. تزریق کلاژن
 2. لایه برداری پوست با مواد شیمیایی
 3. وکس
 4. قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب
 5. کرم ها و محصولاتی که حاوی ویتامین A هستند؛ مانند گلیکولیک اسید
 6. داروهایی که ریسک خونریزی را افزایش می دهند

برخی افراد به هیچ عنوان موارد ذکر شده را جدی نمی گیرند و پس از انجام آی پی ال نسبت به انجام این موارد اقدام می کنند. افراد زمانی که نسبت به این تذکر ها بی تفاوت می شوند و آن ها را نادیده می گیرند و سپس دچار مشکلات ریز و درشت پس از انجام آن ها می شوند پزشک را مقصر می دانند و یا می گویند عمل انجام شده به صورت درست انجام نشده است.

افراد باید بدانند که انجام این عمل ها در صورتی که پس از آی پی ال انجام شود هر گونه مشکل ریز و درشتی که به وجود می آید به دلیل سهل انگاری و صبر نداشتن آن ها اتفاق می افتد. افراد باید این تذکرات را جدی گرفته و نسبت به انجام ندادن آن ها اقدام کنند. انجام این مشکل حتما برای آن ها مشکل ساز خواهد بود و افراد متحمل هزینه های نسبتا بالایی برای حل این مشکلات خواهد شد.

فرآیند لیزر موهای زائد با آی پی ال

متخصص، نقاطی که قصد لیزر دارید را ضدعفونی می کند و بر روی پوست شما از ژل سردی استفاده می کند و برای محافظت از چشمانتان، به شما عینک تیره می دهد.

پالس یا ضربات آی پی ال ممکن است باعث سوزش پوست شما هم بشود. زمان لازم برای آی پی ال هم بستگی به بزرگی یا کوچکی نقاطی دارد که قصد لیزر دارید و معمولا تا 30 دقیقه طول می کشد.

برای اینکه از آی پی ال نتیجه خوبی بگیرید، باید 6 الی 12 جلسه برای لیزر موهای زائد خود به کلینیک مراجعه کنید؛ البته متخصص بین جلسات لیزر، فاصله یک ماهه الی دو ماهه می گذارد.

عوارض لیزر موهای زائد با آی پی ال

اکثر بیماران بعد از لیزر موهای زائد با آی پی ال، شاهد قرمزی و تورم خفیفی هستند که با گذشت 1 الی 2 روز از بین می رود. در بعضی از بیماران، عوارض زیر هم مشاهده می شود:

 1. کبودی، پس از انجام آی پی ال یکی از مشکلاتی که به احتمال زیاد به وجود خواهد آمد مشکل کبود شدن ناحیه مورد نظر می باشد که افراد در صورت مشاهده این مشکل نباید به هیچ عنوان نگران و یا دچار استرس شوند چرا که این موضوع کاملا طبیعی و عادی می باشد. پزشک متخصص معمولا برای از بین بردن این مشکل راه چاره ای از جمله تجویز پماد و داروهای دیگر خواهد داشت.
 2. تغییر رنگ پوست، این مورد نیز مانند مشکل کبودی در زمان سپری کردن دوره ی نقاهت عمل کاملا عادی بوده و افراد نباید نگران آن شوند. همه ی افرادی که این روش را برای از بین بردن مشکلات خود استفاده می کنند ممکن است دچار این عارضه شوند افراد نباید به هیچ عنوان به صورت احساسی با این موضوع برخورد کنن بلکه در صورت احساس مشکل باید مراتب را به پزشک متخصص گزارش دهند.
 3. عفونت
 4. تاول پوستی

بعد از لیزر موهای زائد با آی پی ال، پوست شما در برابر نور آفتاب بسیار حساس است پس حتما از پوستتان محافظت کنید. خراشیدن و وارد کردن هرگونه آسیب فیزیکی به پوست هم باعث حساسیت بیشتر پوست می شود و حتما باید پوستتان را ضدعفونی کنید تا از ایجاد عفونت جلوگیری کنید.

مزیت های لیزر موهای زائد با آی پی ال

 1. جلوگیری از رشد مجدد موهای زائد
 2. کاهش سرعت رشد موهای زائد
 3. کاهش ضخامت موها
 4. آی پی ال موهای زائد بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد و برای بخش های بزرگتر بدن بسیار مفید است
 5. .علاوه بر رفع موهای زائد، سایر مشکلات پوستی را هم برطرف می نماید

استفاده از آی پی ال برای لیزر موهای زائد صورت

دستگاه آی پی ال برای لیزر موهای زائد صورت در خانم ها، عملکرد بسیار خوبی دارد ولی نمی توان از این دستگاه برای سر، ابروها و چشم ها استفاده کرد.

استفاده از آی پی ال برای زیر گونه ها یا قسمت بالایی لب یا چانه بلامانع است. هگام لیزر موهای زائد، چشمهایتان را ببندید و به طور مستقیم به نور آی پی ال نگاه نکنید تا به چشمهایتان آسیبی نرسد.

نتایج استفاده از آی پی ال

بعد از لیزر موهای زائد با آی پی ال، شاهد کاهش دائمی موهای زائد هستید و همچنین موها آهسته تر از قبل رشد می کنند. شما نیازی به شیو موهای زائدتان به صورت مرتب ندارید. بعد از لیزر، موهای زائد نازک تر و کم پشت تر از قبل می شوند و حتی رنگ آنها هم روشن تر از قبل می شود.

چرا برای رفع کامل موهای زائد، به چند جلسه آی پی ال نیاز است ؟

موهای زائد شما، چرخه رشد متفاوتی دارند و فقط فولیکول موهایی با نور و گرمای آی پی ال تخریب می شوند که در مرحله رشد خود قرار داشته باشند.

فولیکول موهای زائدی که هنوز رشد نکرده اند، نمی توانند توسط آی پی ال تخریب بشوند و بخاطر همین بیمار باید در طی چند جلسه، اقدام به لیزر موهای زائد خود با آی پی ال کند.

آیا لیزر موهای زائد با آی پی ال درد دارد ؟

در حین لیزر موهای زائد با آی پی ال، ممکن است احساس گزش خفیفی داشته باشید ولی این حس به میزانی نیست که نتوانید تحمل کنید. بعد از لیزر با آی پی ال هم تا چند دقیقه الی چند ساعت احساس گرما می کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *